В колко часа взимате детето си от ясла/ДГ?

  • 4 147
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз не го взимам от ясла, за целта имам бавачка, която го прибира м/у 16.30 -17 ч. А това се налага, защото се прибирам най-рано в 19 ч., а понякога и след 20.  Но дори и да се прибирах към 18 пак бих предпочела да го взимат към 17, защото яслата по това време е абсолютно празна и не бих искала детето му да стои самичко - но това е защото все пак имам жена която да нтоваря със задължението да го взима. Ако няма щеше да си виси до края на работното време  Sad

# 46
  • Мнения: 844
Аз отговорих с последната опция. Взимам дъшеря си между 18.30-19.00 ч. Много рядко преди 18.30 ч. Работното ми време е до 17.00 ч. , но спазва ли го някой, работата ми изисква да оставам до по-късно, а жената която гледа малкия живее в друг квартал и така няма кой да я прибира по-рано. Тръгва си последна от цялата градина, но вече свикна с това. Малко ме притесняват нацупените лелки, раб. време е на ДГ е до 19.00 ч. така, че моля. На мен не ми е по-лесно....

# 47
  • Мнения: 1 512
Между 16 и 17 ч. Забелязала съм, че повечето деца ги взимат по това време- в повечето случаи родителите, по- рядко баби и дядовци.

# 48
  • Мнения: 5 622

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
При нас ако някой друг ще взема детето си длъжен да попълниш предварително декларация с данните на човека,който ще я вземе,а те на място искат документи за да сверят.

# 50
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

Само веднъж изпратих свекито да вземе Дени, но се обадих на госпожата. Съответно госпожата ми звънна "Тук има една жена, която се казва........Тя ли е?". Нищо, че Дени е викала "Баба,баба".
С предупреждение по GSMа ми дават децата на някои от майките, защото знаят, че пътувам и ще закъснея.

П.П. По-нагоре имам мнение за ранното вземане от градинка, но никой не подхвана закачката Wink

# 51
  • Мнения: 2 534
Аз съм с плаващо работно време .
По принцип работя до 18.30 ч . , но като я прибирам аз си тръгвам към пет .
Така я прибирам два дни , после три дни си отработвам тези часове , а в тези дни я взима майка ми .
Само че този месец съм доста назад с часовете , няма кога да ги отработвам , та ще ми ги удържат  ooooh!
А може би не  Praynig , все пак шефа е приятел и ме разбира , да ми е жив и здрав  Wink

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 791

Вариант е да наемеш жена, която да я взима към 17.30ч. и един час да се грижи за нея. Така ще си спокойна, че няма да е последна!
Коя ще е тази жена за по 1 час на ден? И колко струва?

Намират се.  Simple Smile

Първо имах една студентка, позната ми е, хем наблизо й е общежитието до нас и до яслата, хем си припечелва някой лев - и без това имат сума ти свободно време.

Сега разчитам на една млада комшийка, безработна е, също нищо не й коства да отделя по 1-1,5ч на ден....


 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)

Предварително предупреждаваш госпожите в яслата, че друг ще вземе детето - инак не го дават, споко!

Цитат

# 53
  • Мнения: 5 140
Когато Ния ходеше на ясла ходих да я взимам след 17 часа.
Един път я взех в 18 часа и беше последна.

# 54
  • Мнения: 35 970
16.30 - 17.00

# 55
  • Мнения: 953
Аз взимах малката към 18 часа и винаги беше сама, на работа съм до 17.30 и след това автобус и на бегом да я взема. Виновни за това, че има намусени лелки са всички родители, които не работят и цял ден им доскучава и рано към 16.30 ч. търчат да си вземат децата. И бабите и дядовците са същите. Докато има такива които прекалено рано вземат децата си ще има проблем.

# 56
  • Мнения: 5 468

 Имам едно странично питане относно това КОЙ взима детето от яслата.

Да речем, че познават мен и баща му.Но когато отиде бабата, или дядото, или някой друг, как му дават детето?Не се ли подсигуряват по някакъв начин , в смисъл,да искат документ на този , който го взима?Или всеки може да отиде и да ти вземе детето? Shocked (надявам се, че разбрахте питането ми)
Мен този въпрос също ме притеснява. На гардеборчетата им отвън им пише имената и всеки малоумник може да каже - Еди кое си дете ще взимам, аз съм му чичо. И? Не съм изпадала в ситуация някой друг, освен мен и баща й да я взима, ама чудно ще е, какво ли ще стане, ако пратя някой друг...

# 57
  • София
  • Мнения: 4 867
ние попълвахме декларации кой може да прибира детето от детска градина. освен това по веднъж заведох двете баби и дядото да ги представя на учителките и да им кажа, че понякога може те да прибират габа. каката ни я познават и често я канят вътре да си поиграе с дребосъците, докато габа реши, че иска вече да тръгва.

работила съм в частно училище и веднъж имахме случай с опит познат на семейството да се опита да вземе детето (момиче на 6 г.) и като се се засече на входа с таткото стана ужасен скандал. още настръхвам като си спомня....

габа я прибираме след 18:00. сега май ще използваме два пъти седмично баба й да я взима веднага след следобедния сън, когато прибара виктория от английски, но ще видим дали ще проработи схемата....

забранила съм пред габриела да се споменава ранното прибиране като форма на награда за добро поведение и изобщо да се говори за това кой кога я прибира. а тя се забавлява в детската градина до последно...

# 58
  • Мнения: 5 468
забранила съм пред габриела да се споменава ранното прибиране като форма на награда за добро поведение и изобщо да се говори за това кой кога я прибира
Много умна забрана. Ще я наложа и аз у нас.

# 59
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
забранила съм пред габриела да се споменава ранното прибиране като форма на награда за добро поведение и изобщо да се говори за това кой кога я прибира
Много умна забрана. Ще я наложа и аз у нас.


Ооооо, у нас си действа още от самото начало. Но и децата никога не са правили уговорки за ранно вземане.

Общи условия

Активация на акаунт