Покажете си хола :)

  • 72 957
  • 193
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
И аз тук, най-сетне дойде време, да изясним идеята за хола...
Това е скицата в Planner 5D.

Приемам абсолютно всякакви идеи, защото след месец-два започваме, а все още няма единомислие с мм Satisfied

Въртят ми се няколко идеи, но все още концепцията не е ясна...
Мисля на стената с прозореца да обособя кът за четене - с пейчица, на която отдолу да има шкафове за съхранение. Отстрани на прозореца да има библиотека (на дългата страна, не, където е чупката с шубера).
Нещо подобно на това, но не точно Simple Smile

В средата на дългата страна да е дивана, като срещу него да е секцията с ТВ.
За диванът мм иска ъглов, аз като че ли не съм много съгласна, защото заема прекалено много място...

На късата стена, срещу прозореца мисля да е обособен кът за настолни игри и творене - с бутафорна камина, в която да прибера всичките пособия, масичка и евентуално някакво удобно кресло
Нещо такова си представям за камината:


Отделните кътчета мисля да са разделени формално с ей такава ивица с ЛЕД осветление:


Искам бели мебели, с изключение на дивана, естествено Grinning Другите цветове изобщо не са ясни, та приемам абсолютно всякаки идеи, както за цветовете, така и за подредбата, осветлението и т.н.т.

# 166
  • sofia
  • Мнения: 409
Интересно ми е имате ли гардероб с хола си ? Говоря за старите холове, които не са приобщени с кухните . Върти ми се идейка когато правим ремонт на хола / а плаче за такъв /   да сложим един гардероб за закачалки в него . Предполагам че в близко време / година - две / баткото ще иска да се изнесе там .
Иначе имам стена / 4,50 м / и половина г- образна където мога да сложа шкафове и гардероби , но се чудя дали няма да е грозно .

# 167
  • София
  • Мнения: 281
Ние си поръчахме модулна секция с този гардероб.https://www.enikom-m.com/bg/product/0/garderob-lotus-p9rxls72/65734-9998.html.С ММ две години ще ни се наложи да спим в холокухнята, да не притесняваме сина да влизам в спалнята за дрехи .Пък ще видим как ще е .

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Гардероб в хола - защо не, ако няма къде другаде. Ако е с цветовете на секцията за ТВ, може даже и като нейно продължение да се измисли.
Аз смятам, да сложа голям вграден хладилник от едната страна на секцията Simple Smile Този в кухнята определено не ни стига, а ако сложа втори в трапезарията, съвсем ще я "затворя"
Вкъщи гардеробите са в коридора - 4 броя вградени Simple Smile Поне оползотворих безумно големият и широк коридор (над 20 кв.м.) Bowtie

С хола ние още сме на етап проект - не отстъпвам от идеите си Laughing
Решихме, че ще санираме тази година, а ремонта ще оставим за другата година - да се поуспокоят малко страстите!

# 169
  • Мнения: 1 600
И аз съм "за" гардероб в хола, както каза sweet_maniche, ако е в цветовете на секцията или кухня, ще изглежда хармонично. Сега правим цялостен ремонт и обзавеждане на апартамент НС, и, както стаите са малки, няма килер или тераса, решила съм да сложа голям килерен шкаф в хола, макар, че проектантите на кухнята/секцията ме разубеждаваха, че ще сиди грозно и т.н. Но всеки си знае, колко място има и как най-добре да го оползотвори, така че не послушах, и сега, надявам се в скоро време, ще се радвам на кухня и холовата част с мнооого място за съхранение Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 10 325

Нещо подобно на това, но не точно Simple Smile



Имате ли идея от къде да поръчам възглавница като тази, голямата за сядане. Имам под стълбищно пространство с дължина 3,20м. мисля, че идеално ще се трансформира в диван Simple Smile

# 171
  • Мнения: 751
Може да поръчате на фирма, която изработва матраци. Аз така съм намислила да направя с една пейка.

# 172
  • Мнения: 48 021
Погледнете страница на Пуфомания. Изработват възглавници по поръчка

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Като ѝ дойде времето, сама ще се погрижа - има от къде да закупя дунапрен, а дамаската ще избирам според окончателните цветове.
Съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна с конкретна информация

# 174
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Aиде и една от Истанбул..

# 175
  • София
  • Мнения: 10 325
Като ѝ дойде времето, сама ще се погрижа - има от къде да закупя дунапрен, а дамаската ще избирам според окончателните цветове.
Съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна с конкретна информация

Правилно ли разбирам, че сама ще ушиете калъфите? От къде купувате дамаска?

Погледнете страница на Пуфомания. Изработват възглавници по поръчка

Добра идея, само ми се струва, че мога да ушия подобни, май ми се иска да са по-истински, като на снимката Simple Smile

# 176
  • In transit
  • Мнения: 11 909
Като ѝ дойде времето, сама ще се погрижа - има от къде да закупя дунапрен, а дамаската ще избирам според окончателните цветове.
Съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна с конкретна информация

Правилно ли разбирам, че сама ще ушиете калъфите? От къде купувате дамаска?

Погледнете страница на Пуфомания. Изработват възглавници по поръчка

Добра идея, само ми се струва, че мога да ушия подобни, май ми се иска да са по-истински, като на снимката Simple Smile
Дамаски продават в магазините за платове. Ушиването е лесно. Само трябва да намерите къде при вас продават дунапрен. Даже може и по-дебела да я направите. Има различни видове и размери.

# 177
  • Мнения: 3 056
nad_tab, ние си сменихме изцяло дунапрените на дивана и дамаската. ММ купи дунапрен от някакво място около моста на Черковна, дамаска от магазин за платове и ги уши кварталната шивачка за смешни пари. Направихме дивана, столовете на масата за хранене и плътните пердета от един и същ плат, но различни цветове.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
вече са писали - дамаски има в магазините за платове Simple Smile
Това е единственият вариант, да е точният нюанс Simple Smile

# 179
  • Някъде там
  • Мнения: 16 148
Здравейте.Предстои ни ремонт на хола.
Според вас пасват ли си сивото и цикламата.Едната стена ще ми е в циклама и искам дивана да има едн две възглавници в такъв цвят.
Ето тези двата съм избрала.


Общи условия

Активация на акаунт