Покажете си хола :)

  • 72 925
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
здравейте  Simple Smile
видях, че има теми за покажете си детските стаи, кухните и така нататък, но сега нека да има и една покажете си хола Simple Smile

# 1
  • Мнения: 0
само такава тема нямаше  Laughing
ето един блог с идейки за дома - http://ideimebeli.blogspot.com/

# 2
  • Мнения: 2 024
Такава тема има- №6 !
Няма кой да чете ...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=566481.750

# 3
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
да но тази тема е от 2011г а сега сме все пак 2014  и доста хора са направили малки или големи промени на своя хол и ще е добре да покажат новите си придобивки и новия си облик на хола. Скоро ще покажа и аз снимки на моя

# 4
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Да,онази тема наистина е много стара,а темите за кухните и детските стаи постоянно се обновяват и има колко много изписани нови теми.Така,че е добре да има и една такава,която да си подържаме.Аз за момента ще се въздържа от показване,че обмислям лек козметичен ремонт на хола.Като стане ще покажа.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 448
Моля ви за съвет
у нас хола и кухнята да си отделни стаи , дели ги една стена , кухнята е около 23 кв.м.
аз много искам да съборим стената и да станат едно но мъжът ми неиска
знам че ако съм упорита ще го убедя но ме е страх после да не съжалявам  Embarassed
хем така ми е добре защото всеки си има своя кът да се отдаде на любим филм или интернет
хем пък ме е яд като почна да обикалям от едната стая в другата !
незнам дали да оставя хола самостоятелна стая !!

# 6
  • Мнения: 9 776
Моля ви за съвет
у нас хола и кухнята да си отделни стаи , дели ги една стена , кухнята е около 23 кв.м.
аз много искам да съборим стената и да станат едно но мъжът ми неиска
знам че ако съм упорита ще го убедя но ме е страх после да не съжалявам  Embarassed
хем така ми е добре защото всеки си има своя кът да се отдаде на любим филм или интернет
хем пък ме е яд като почна да обикалям от едната стая в другата !
незнам дали да оставя хола самостоятелна стая !!

На мен лично не би ми допадало да съм все в кухнята. Затова за мен е по-добре да са две отделни стаи. Peace
Това вместо запис. Предстои ни ремонт на хола. Преди години ни построиха бар, за времето си беше модерно, но вече не го искаме. За съжаление единствената чешма на етажа е точно зад този бар. Ще трябва да мислим вариант след като го махнем пак да има чешма. Вариант по другите стаи няма. Две спални и коридор са. Whistling

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
каква височина е

# 8
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Doli, 40 см е дадена височината отстрани на снимката  Hug
Имам още неща,които съм си наумила да правя по хола,затова и нямам снимки,но изнамерих едно ъгълче да покажа за запис в темата.

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Я да покажа аз една идейка за ТВ модул с плъзгане - може на някой да му е от полза - има доста използваемо пространство зад паното.

На бялото пано ще има телевизор по принцип....  Wink

              

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
интересно е

# 11
  • Мнения: 3
t_ilieva много интересен ъгъл - харесва ми.
Валети при нас хола и кухнята са едно просто защото нямаме друг избор. Според мен е по-добре да си останат две отделни стаи. Минусите на хол+кухня са доста.

# 12
  • Мнения: 0
Много интересен тв модул!
Ето го и нашия но още не е пристигнал.. поръчах го от явор, надявам се да стои добре както твоя..

# 13
  • Мнения: 5 921
Моля ви за съвет
у нас хола и кухнята да си отделни стаи , дели ги една стена , кухнята е около 23 кв.м.
аз много искам да съборим стената и да станат едно но мъжът ми неиска
знам че ако съм упорита ще го убедя но ме е страх после да не съжалявам  Embarassed
хем така ми е добре защото всеки си има своя кът да се отдаде на любим филм или интернет
хем пък ме е яд като почна да обикалям от едната стая в другата !
незнам дали да оставя хола самостоятелна стая !!

Дълги години живях в апартамент с отделна кухня.Беше ми писнало да притичвам и пренасям. Особено като сме имали гости.Въпреки съдействието на съпруга ми.
Сега сме в апартамент с холокухня. От тази гледна точка-добре. Но при нашите ,български, навици на готвене и хранене все ми мирише на готвено.Въпреки аспиратора,въпреки отварянето на прозореца,който е в непосредствена близост до печката.
Така,че ако сега избирам отново,много ще се затрудня. Маже би холокухня,така проектирана,че да може да се сложи  плъзгаща врата-ако искаш отворено,ако искаш не.

# 14
  • Мнения: 9 776
.... Но при нашите ,български, навици на готвене и хранене все ми мирише на готвено....

В смисъл? В чужбина готвят и ядат така, че да не мирише? Не се заяждам. Просто ми стана интересно. Със сигурност там, където се готви, мирише на готвено, затова и аз съм против да е едно общо помещение. Освен това ще се избегне постоянното притичване до хладилника и масата за хапване на нещо "набързо".

# 15
  • Мнения: 5 921
В последните години ходя в Дания редовно. Не готвят кисело зеле,например Laughing . Нямат си,горките. Почти не запържват лук . Повече пекат меса / не че не мирише,ама не е като на зеле и лук, например/.
Доста ползват полуфабрикати.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
силен абсорбатор и хубаво проветряване след готвене оправят положението...

# 17
  • Мнения: 9 776
Все едно пък тук ядем зеле през ден. Crazy Готви ли се в една къща, си мирише. Wink

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
и да не се готви,всеки дом си има някаква специфична,не винаги приятна миризма....колкото и да са чистофайници домакините

# 19
  • Мнения: 5 921
силен абсорбатор и хубаво проветряване след готвене оправят положението...

Да,ама ако някой междувременно гледа телевизия,въобще не му е приятен звука на силния аспиратор. Не е въпрос за оправяне на положението,а за някакво чуство на комфорт.Вярно,че не ядем зеле през ден,но  откакто сме в този апартамент избягвам пържена риба,пържени тиквички,чесън и всякакви миризми. На всичкото отгоре имам много добро обоняние и ми е още по-неприятно.

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 12:23 от W

# 20
  • Мнения: 10
W,като ще пържиш риба,и с 2 врати да ти е кухнята пак целия апартамент ще мирише Wink
При нас кухня,"трапезария" и хол са свързани,но аз съм за по здравословно хранене и нищо не пържа  Wink

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
силен абсорбатор и хубаво проветряване след готвене оправят положението...

Да, така е. И у нас само това действа. Оставям цяла нощ да се проветрява обаче и на сутринта няма и помен от миризми. Е, малко е възхладно зимата като се влезе в стаята, но... по-добре отколкото да мирише на снощната манджа, нали?  Wink

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
............
При нас кухня,"трапезария" и хол са свързани,но аз съм за по здравословно хранене и нищо не пържа  Wink

Напоследък забелязвам, че все по-често се среща хол с кухня в едно помещение. В 80% от жилищата, които обзавеждаме, са заедно.

А едностайните трябва да са много обмислени от към мебели, че иначе....


Ето вариант на 4 в 1 – кухня, дневна, спалня, кабинет Wink

         

Ето линк към цялата галерия.

# 23
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И на мен ми хареса тази идея с паното  PeaceФункционално е,а и в нашата малка панелка всякаква хитринка за усвояване на пространство е от полза.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 448
То и аз където и да отида на гости гледам холокухни  Mr. Green
затова реших че у нас е малко старомодно ,( живеем в етаж от семеина къща)
роднините от първия етаж събориха тяхната стена между двете стаи
ами....ту ми харесва , ту не толкова , но пуста и мода !!
ето в този момент например  аз съм в хола с лаптопа докато мъж ми си е пред телевизора в кухнята
другото което си мисля е , така стаите ми са обзаведени всяка със стила и цвета си
кухнята е в зелено , хола в прасковено
най вероятно това няма да е добре ако ги обединя !
но ей това с гостите ме дразни , като се нагъчкаме в едната стая , а знам че другата зад стената в този момент е празна !

# 25
  • Мнения: 5 921
Много интересно.Отговарям на Валети на въпроса за плюсовете и минусите на отделна кухня и холокухня според моя опит,защото съм живяла и в двата варианта и почват да ми дават съвети как да не ми мирише и кое ядене е здравословно и кое не. Като че ли не знам. И трябва едва ли не да се оправдавам,че почти не пържа,но понякога ми се налага.За да приключа с това ще добавя още -представте си ,че чакате гости-готвиш,бъркаш,аромати. Нали всичко трябва да е топло? От де да взема една нощ,пък и един час,за да проветря? Има хора,на които им е приятно да им мирише на готвено,но аз определено не съм от тях. Справям се някак си,извадих от менюто някои определени ястия,други приготвям само като отидем на вилата и така. А инак си е хубаво в холокухнята-да си общуваш със семейството или гостите,а да не се чустваш като помощен персонал в кухнята.

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
....... А инак си е хубаво в холокухнята-да си общуваш със семейството или гостите,а да не се чустваш като помощен персонал в кухнята.
Това ми беше основната мотивация за моята холокухня.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 463
Преди имах едно боксче, разделено с бар плот от столова. Много ми харесваше!!! Едновременно готвя и общувам с гостите, а бар-плотът не позволява да се вижда натрупаната с чинии мивка и изцапаната печка.
Мисля, че при добър абсорбатор, много малко остава миризма. Сега сме с такъв и наистина, за кратко време миризмата изчезва. Обаче, според мене, мивките миришат понякога, особено, когато времето е лошо ( атмосферното налягане оказва влияние).

Последна редакция: пт, 14 фев 2014, 21:50 от radhika

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
слагаш пакетче сода и оцет един път седмично и няма никаква миризма

# 29
  • Мнения: 1 463
Благодаря, Доли, за съвета! Ще го приложа!

# 30
  • Мнения: 0
поръчан преди няколко дни   chef

# 31
  • Мнения: 140
Здравейте, ние си поръчахме ъгъл "Санта Фе"

и тази секция от Арон



Някой дали има отзиви за тях, ще се радвам да сподели





# 32
  • Мнения: 173
Здравейте, ние си поръчахме ъгъл "Санта Фе"

и тази секция от Арон



Някой дали има отзиви за тях, ще се радвам да сподели


В момента съм се излегнала на Санта фе Simple Smile, доставен преди няма и две седмици, много е удобен...ние обаче поръчахме друг цвят, който малко се размина с очакванията ни, но ... вече се примирих:)



# 33
  • Мнения: 9 776
Ползвайте си със здраве новите дивани!  bouquet

Налага се да сложим дискретна чешма някъде в хола. Може би преградена с някакъв параван, нещо много дискретно наистина, може би с малко шкафче. Някой ако е срещал подобно нещо из интернет, може да сподели тук. Hug

# 34
  • Мнения: 140
Здравейте, ние си поръчахме ъгъл "Санта Фе"

и тази секция от Арон



Някой дали има отзиви за тях, ще се радвам да сподели


В момента съм се излегнала на Санта фе Simple Smile, доставен преди няма и две седмици, много е удобен...ние обаче поръчахме друг цвят, който малко се размина с очакванията ни, но ... вече се примирих:)



Ние също поръчахме друг цвят, дивана ще е сиво и бяло, а възглавниците лилави и зелени,само дето не обърнах тогава внимание дали възглавниците са с цип или не. Дано и ние останем доволни от ъгъла и най-вече да ни го доставят в срок

# 35
  • Мнения: 16
Ползвайте си със здраве новите дивани!  bouquet

Налага се да сложим дискретна чешма някъде в хола. Може би преградена с някакъв параван, нещо много дискретно наистина, може би с малко шкафче. Някой ако е срещал подобно нещо из интернет, може да сподели тук. Hug
http://retrorenovation.com/wp-content/uploads/2014/02/retro-hidd … n-vanity-sink.jpg

# 36
  • Мнения: 824
Да покажа новата ни секцийка Simple Smile Да ми кажете и вие, какви дръжки мога да сложа,че нищо не ми харесва  ooooh!
http://zanna.snimka.bg/daily/dom.619659.32728701.big
 дали трябва да са еднакви с тел. шкаф?
http://zanna.snimka.bg/daily/dom.619659.32728700.big

# 37
  • Мнения: 9 776
Ползвайте си със здраве новите дивани!  bouquet

Налага се да сложим дискретна чешма някъде в хола. Може би преградена с някакъв параван, нещо много дискретно наистина, може би с малко шкафче. Някой ако е срещал подобно нещо из интернет, може да сподели тук. Hug
http://retrorenovation.com/wp-content/uploads/2014/02/retro-hidd … n-vanity-sink.jpg

 Crazy Наистина е много дискретно. Разбира се, търся нещо по-модерно. Шкаф, етажерка, параван някакъв интересен може би. Доста картинки съм си свалила от интернет. Събирам идеи. Дано ми се избистри нещо прекрасно накрая. newsm78

# 38
  • Мнения: 10 691
Извинявам се за въпроса, но надзърнах в темата...
От каква необходимост искате да слагате чешма в хола?  newsm78
Ако кухнята е обединена с хола - ясно е, че там има чешма.
Но ако холът е самостоятелен, тогава не разбирам концепцията  Embarassed

# 39
  • Мнения: 9 776
Отговарям. Къща. Два етажа. На долният - кухня, баня с тоалетна и две други стаи. На горният - спалня, детска, хол. Та в този хол е единствената чешма на етажа в момента. Има бар. Този бар искаме да го махнем, но без чешма не искам да оставаме. Не е кухня. Peace

# 40
  • Мнения: 824
И ние сме в стара къща,но аз направих кухнята и хола да са на един етаж,а на другия спалните и там вода има само в банята

# 41
  • Мнения: 9 776
При нас баня на етажа няма за жалост. Иначе нямаше да го мисля.

# 42
  • Мнения: 10 691
Да, не е приятно да няма баня/тоалетна на етажа.
А не е ли възможно да се преустрои едно от помещенията или част от помещение за баня/WC на етажа?
Не знам, нещо варианта за чешма в хола с параван ми е малко особен за възприемане  Rolling Eyes
Освен ако чешмата не е някаква по-артистична и да се вписва в интериора например като част от алпинеумче или нещо подобно   Grinning
Лично мнение  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 109
Ползвайте си със здраве новите дивани!  bouquet

Налага се да сложим дискретна чешма някъде в хола. Може би преградена с някакъв параван, нещо много дискретно наистина, може би с малко шкафче. Някой ако е срещал подобно нещо из интернет, може да сподели тук. Hug

polin_a , няма ли да ви свърши работа автомат за минерална вода? Единственото друго, което ми хрумва е да скриете чешмата в някакъв шкаф. Не мога да си представя иначе мивка в хол, мисля, че ще стърчи като нещо останало от преди да обзаведете.

Гласувам с две ръце за хол и кухня в едно. В нашия апартамент са отделно и непрекъснато разнасяме чиний и чаши. Освен това готвенето сега, вместо да ми доставя удоволствие, е по-скоро като ангажимент, който ме "праща" в кухнята. Или се налага през 5 минути да прекосявам апартамента, за да разбъркам манджата. След няколко месеца ще обзавеждаме етаж от къща, в който холът е 9 метра, и първото решение, което взехме е да преместим кухнята в него. Със силен абсорбатор не виждам никакъв проблем. 

# 44
  • Мнения: X
По никакъв повод не бих живяла повече в кухня и хол като две отделни стаи. Влизането ми в кухнята си е направо неприятно за мен - цялото семейство се весели с нещо си в хола, аз, като изгонена режа, бъркам и прочие. Стигат ми 6 години по този начин.
В новото жилище, в което тече луд ремонт в момента, ще сме с едно помещение и нямам търпение да започна да готвя, докато виждам децата и мога да си говоря с тях. относно миризмите - мъжът ми ще слага нещо като барбекю на терасата, та там ще се пече риба, пържоли и разни подобни. Пържено и без това не готвим. Вътре, с добра аспирация, не виждам проблем.

# 45
  • Мнения: 140
По никакъв повод не бих живяла повече в кухня и хол като две отделни стаи. Влизането ми в кухнята си е направо неприятно за мен - цялото семейство се весели с нещо си в хола, аз, като изгонена режа, бъркам и прочие. Стигат ми 6 години по този начин.
В новото жилище, в което тече луд ремонт в момента, ще сме с едно помещение и нямам търпение да започна да готвя, докато виждам децата и мога да си говоря с тях. относно миризмите - мъжът ми ще слага нещо като барбекю на терасата, та там ще се пече риба, пържоли и разни подобни. Пържено и без това не готвим. Вътре, с добра аспирация, не виждам проблем.
Абсолютно сугласна  Hug
В петък ни дойде секцията,изненадаха ме приятно,в предвид че вечно закъсняват с доставките

# 46
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.......... ще сме с едно помещение и нямам търпение да започна да готвя, докато виждам децата и мога да си говоря с тях......

Това беше една и от моите основни причини. Peace
А когато имаме гости е страхотно - нещо леко да забъркам без да излизам от стаята и да продължавам да участвам в разговора!

# 47
  • Мнения: 5 160
Хех,  и на мен ми е приятно в общото.
Но да ви кажа - адски зависи от гостите Wink
На мен все ми се сърдят че нещо премятам там в кухненската част, еле ако изплакна нещо - "ние да си ходим ли" ...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 448
Добре де , но ние и да имаме гости ,те са си настанени в кухнята
стаята е голяма с трапезна маса и столове !
в хола имам диван и малка масичка ,така или иначе там не ги каня да вечерят !
Освен това децата си празнуват РД спокоино ,докато ние сме си в кухнята-дневна .
затова съм в чуденка аз дали да ги обединя или да си оставя холчето за мой собствен релакс
където да си гледам сапунките без някой да ме гледа накриво Mr. Green

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Какви холни масички ползвате? Всичките с толкова нисички че се замисляме за някакви допълнителни крачета

# 50
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Здравейте Hug
показвам си хола, който от днес е само по паркет, започваме ремонт Peace
Скрит текст:

Има още една част, която е спалнята с портал е хола.
Сега ще слагаме плъзгаща се голяма врата, окачени тавани, нови тапети в спалнята/нищо че рамонта ни е от преди 5 години/, ще пререждаме паркета и тн.т.
Ще следя темата, и живот и здраве ще покажа новия хол и спалня Peace

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 17:43 от Hushpuppy

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Какви холни масички ползвате? Всичките с толкова нисички че се замисляме за някакви допълнителни крачета
ние си взехме стандартна ,но с повдигащ се горен плот

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Какви холни масички ползвате? Всичките с толкова нисички че се замисляме за някакви допълнителни крачета
ние си взехме стандартна ,но с повдигащ се горен плот
Да ама те не са стъклени а ние искаме нещо поооооооо ....  Laughing

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
нашата е със стъкло,матирано...

# 54
  • Мнения: 173
ESTELITA, честито за секцията Simple Smile а какво стана с дивана, пристигна ли?аз на нашия вече му свикнах с цвета....Wink

# 55
  • Мнения: 140
ESTELITA, честито за секцията Simple Smile а какво стана с дивана, пристигна ли?аз на нашия вече му свикнах с цвета....Wink
Чакаме го към 03.04 ако е в срок

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
В старата ни къща бях решила въпроса с   плъзгаща врата от матирано стъкло, която отделяше кухнята от хола и трапезарията когато трябва.

# 57
  • Мнения: 8 229
Ние пък нямаме хол  Laughing Всъщност, имаме, но той е превърнат във втора детска стая. Холът е преходен към детската и от само себе си се обособиха две зони - за спане и учене, и за игра. И понеже вратата между двете стаи е плъзгаща се и доста голяма, става едно огромно помещение където да вилнеят дребосите - играят гимнастика, карат хеликоптер.
За нас остават спалнята и кухнята, последната е доста голяма. Разпределението ни устройва идеално. Така или иначе вечер се прибираме и трябва да се вихрим в кухнята. Докато приготвим вечерята, да хапнем и то станало време да се отправяме към банята и спалнята. Реално хол не ни е необходим. Гости така или иначе вкъщи посрещаме много рядко.

# 58
  • Мнения: 239
Включвaм се и aз дa следя темaтa.
Имaме достaтъчно голямо прострaнство хол-кухненски ъгъл, рaзделени от плот. В остaнaлaтa чaст сме поместили секция, дивaн и мaсa зa хрaнене. Холнa мaсичкa нямaме, ползвaме еднa рaтaновa тaбуреткa зa тaкaвa. Удобнa е, зaщото се мести лесно и когaто не го игрaе мaсa, си е място зa седене  Wink
Проблемът ми е еднa бялa стенa, по чиято дължинa имa врaтa, мaсa зa хрaнене и дивaн (+ 2 рaдиaторa). Много прaзнa ми стои и нaпоследък се чудя с кaкво дa я нaпрaвя по-мaлко скучнa. Зaмислих се дa зaкaчим нa стенaтa нaд мaсaтa зa хрaнене биокaминa с рaзмери 110/40/16 см, но имaм лошото усещaне, че ще бъде кичозничко. a може и дa не е. Ох, много ми е сложно!
Моля зa всякaкви идеи.

# 59
  • София
  • Мнения: 34
Валети, моля ти се не пипай хола! В момента живеем в холокухня - ми отвратително е!
Първо (и много съществено) - непрестанно ядем щото хладилникът не е някъде си, а ей тука, второ все си мирише на манджа... Трето - телевизор в спалнята не възприемам и не знам с колко домочадие си, но винаги е по-добре да имаш 2 помещения с телевизор (хол и кухня), отколкото всички натъпкани в 1 помещение да гледате нещо си, говоря от личен опит. Четвърто - гости с приспиване: можеш да си ги настаниш в хола или кухнята и да се чувстват удобно, а не за всяка чаша вода, примерно, да ги будиш и безпокоиш...
Пето - модите за общи помещения хол+кухня е за пестене на пространство=по-евтино жилище, а не защото е удобно... Шесто - а относно изхранването на гости и това, че все разнасяш нещо м/у двете помещения, въпрос на организация може би, то като цяло си е трудоемко #Crazy (но аз обожавам да готвя, а в момента вкъщи никой не яде Joy, та само се чудя кой да каня да угоявам hahaha
На мен мечтата ми е да си намерим жилище с кухня с трапезна част и отделен хол с камина, т.е. като това, което имаш в момента bouquet

Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 23:58 от mielle

# 60
  • Мнения: 2 140
При нас кухнята и хола ще са в две отделни помещения, които се обединяват чрез плъзгаща се врата, която е достатъчно голяма, за да ги превръща в едно помещение при нужда. Аз поне съм доволна от избора си!

# 61
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
При нас кухнята и хола ще са в две отделни помещения, които се обединяват чрез плъзгаща се врата, която е достатъчно голяма, за да ги превръща в едно помещение при нужда. Аз поне съм доволна от избора си!
Може ли да те попитам къде, на коя фирма ще поръчваш плъзгаща врата?
Ние също ще разделяме хола и спалнята, хола е преходен, махнахме отдавна портала..

# 62
  • Мнения: 2 140
Ние на този етап сме много далеч от врата, защото в момента все още сме на етап разбиване, след което следват стени, под, таван, дограми и чак тогава врати. С две думи още не знам и аз събирам идеи за врати и за лампи. Търсих из нета, но нищо не ми хареса.  Confused

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Това е паркета който сме си харесали за хола и трапезарията Simple Smile
http://www.carpetmax.bg/products/show/32286

# 64
  • Мнения: 140
Вчера ни се обадиха за дивана,че бил пристигна,изненадах се приятно, разбира се Grinning

Доволна съм Peace
П.п извинявам се за качеството на снимката,снимано е с телефон

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 998
ESTELITA много е хубав. КАто става въпрос за диван ето го и нашия, но седи завит докато му дойде времето да си иде на мястото

А на снимката има и такова килимче рошаво. Къде мога да си намеря същото

# 66
  • Мнения: 140
На Брезовско имало голям магазин за килими,предполагам там ще има,а аз ще ходя там за пътеки.
Да похваля мебели Мондо,доставиха ни дивана с около 10 дена по-рано,имаме и гаранция 24 месеца.На предишния ъгъл не си спомням да са ни давали някаква гаранция.Да похваля и мебели Арон,доставиха ни секцията в срок Peace

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Включвам се, за да следя идеите за плъзгащи врати, разделящи кухнята от хол с трапезарна част. Последно гледахме мебелно плъзгане(като на гардероб), защото е по-леко, но пък няма да изолира добре миризмите... Алуминиевото отпадна като вариант - много е тежко и грубо. Все още търсим подходящото плъзгане.....

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 998
HI Това е нашият вариант бях го показала и в друга тема

Като мислим рамката в дясно да остане под гипс картон. Като се отвори вратата да влиза все едно в скрито джобче в стената Simple Smile а Долу профила на вратата прагчето ще се скрие когато сложим паркет от едната страна и теракот от другата.

# 69
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
merita - не е никак лоша вратата Peace

Но, аз не искам алуминеви профили, защото ми се развала с тях стила на хола. Вратата на хола е с фурнир и не мога да си позволя алуминев портал Peace
Аз съм се спряла на Треска, защото по принцип те ни правиха всички врати в апартамента и сме много доволни. Но, преди това търсих и други, разбрах, че ги правят по сходен начин...
Имам предвид, че се държат на плъзгачи горе, а долу в пода не се правят вградени. Ние искахме и долу в пода да има, за по-голяма стабилност, но такива се правят на портали само от стъкло и алуминиевите, ако не се лъжа Thinking

# 70
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Да, и при нас отпадна варианта с алуминиево плъзгане, а дори бяхме оставили канал в замазката за профила... Отворът е доста голям - две крила и ми се иска нещо по-леко. Гледахме и врати само от стъкло, но пак са много тежки.
Благодаря merita, идеята с гипскартона е чудесна  Peace

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 998
идеята е лично моя и много се гордея на женския си акъл. Хаха имаше врата нямаше врата Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 140
При нас врата ще е 110 см. и мястото до стената още толкова, така че да може да се скрие плътно, когато е отворена докрай.

# 73
# 74
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Аз имам такава врата от няколко години.Когато обяснявах на майстора,какво съм измислила,като единствено решение за врата между хол и спалня в началото беше доста изненадан как въобще ми е  хрумнало,но после много хареса идеята.


# 75
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
*sve*- и твоята врата е много хубава Peace
Има ли плъзгачи долу?
Стабилна ли при отваряне, защото виждам, че е голяма? Под стабилност имам предвид, както се казва да не играят крилата при отваряне и затваряне долу...

Аз нашата ще я правя от стъкло в средата, от дебелото, с мат.

Съпружка - моя отвор на портала е точно 2.40 широк, но мислим да го стесним с гипскартон поне 30см. и портала ще е от две крила общо 2.10м. или 2м.

lorenca - гледам, гледам и аз същите неща, благодаря ти!  bouquet

# 76
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
*sve*, може ли малко подробности - от какъв материал е вратата, какъв е механизмът на плъзгане - не се вижда релса отдолу, мебелист ли я прави или фирма за врати?

# 77
  • Мнения: 13 770
Плъзгащата се врата на *sve* не е ли точно вратата! На стената със скрина (ама и аз се обясних Joy). Май има някаква лайсна водач.
Големите врати отляво са на гардероба.

# 78
  • Мнения: 2 140
Hushpuppy, аз пък ако можех бих направила още по-голяма врата, все ми се иска да има простор и отворено пространство.

# 79
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Ами и аз искам голяма, даже на целия ми портал, но няма да има място къде да се плъзгат вратите, защото те няма да са скрити в панела. А, ще минават от зад в спалнята
и се налага да затворим поне 30см.

# 80
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Плъзгащата се врата на *sve* не е ли точно вратата!
птица,разсмя ме! Така е,плъзгащата се врата е точно вратата!  Joy
Плъзгащата се врата зад скрина е скритата врата,а от лявата страна на цялата стена е гардероб. Понеже не исках да ми пречи наникъде като е отворена ми хрумна да минава зад скрина.Налагаше се поставяне на гипскартон и реших да е скрита вътре,като така можех да си използвам стената без проблем. Вратата е дървена с фурнир в подходящия цвят,за да прилича на другата врата в хола.Плъзгащия механизъм е с горно водене и има релса над вратата,по която се движи.Долу има нещо като малко стоперче,което не и позволява да се криви наляво-надясно,а се движи в правилната посока. Няма релса на пода. Лайсната,която се вижда няма нищо общо с вратата.Сложена е,заради стъпало,което се наложи да направим, за да не вдигаме прекалено нивото на хола при изравняването на пода.Огледалото е лепено допълнително на вратата,защото се оказа че и за него няма друго място.Прави я някаква фирма,която изработвала само врати за хотели,но майстора успя да убеди собственика да я направят тази поръчка за нас,като изключение. Не мисля,че е нещо сложно за изработване,така че предполагам всеки може да го направи.
Снощи снимах късно и много набързо,така че снимките не са много добри,но ще ги сложа,ако някой иска да погледне.
http://sveton.snimka.bg/other/spalnya.640978.32872179

# 81
  • Мнения: 5 160
*sve*, много приятно,  с много място за съхранение и прибрано (при затворени вратА Wink
Как се води светлия цвят на мебелите?

# 82
  • Мнения: 3


подобно нещо ми допада

# 83
  • София
  • Мнения: 571
merita, ако не е нахално от моя страна - можеш ли да споделиш колко струва вратата?
Аз също имам идея за поставянето на плъзгаща се алуминиева врата (масивните уви не са ми по джоба) - доколкото разбрах има възможности за боядисване на профила във всевъзможни цветове.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 998
280 лв цената е малко по скъпа тъй като цветът е златен дъб. На мен ми харесва и не личи много че е алуминиева

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 998


подобно нещо ми допада
И на нас секцията ще ни се пада така до вратата и се притеснявам дали не е неприятно като влизаш през вратата и до теб страница на шкаф

# 86
  • София
  • Мнения: 571
merita, благодаря ти   bouquet
Вратата ти е много хубава. Аз споделих за цветовете, тъй като имам чуденки за нещо, различно от класическите цветове (бяло и "дървесно"). При мен повечето врати се очертава да са различни една от друга (дограмата също) и затова ще се опитам да се заиграя с цветовете.

# 87
  • Мнения: 9 776
.. дали не е неприятно като влизаш през вратата и до теб страница на шкаф

Не мисля. Ще свикнеш и ще го приемеш като естествено продължение на стената. Peace

# 88
  • Мнения: 2 140
На мен снощи на Стройко ми дадоха едни оферти за алуминиева врата с цветен профил от 600-700 лв.  Shocked

# 89
  • София
  • Мнения: 571
съпружка, здравей, отпавила съм запитване към една фирма колко струва боядисването. Когато получа отговор, ще споделя.

# 90
  • Русе
  • Мнения: 1 843
lorenca, благодаря! Разглеждах каталога на Кроношпан,за да  потърся как се води цвета,но не съм сигурна какво беше. Мисля,че някаква бреза.

# 91
  • Мнения: 5 160
*sve*, и аз благодаря:)
Имам един полски клен, но ПДЧ плоскости клен почти не се намират.
Затова гледам - светъл дъб, може би бреза (трябва да я видя на живо) да съчетая.

# 92
# 93
  • Мнения: 9 776
Мира Иванова, това твоят дом ли е ? Като видях пълзящото цвете, се сетих, че преди години не го пускахме да пълзи из стаята. Суеверия разни, но аз го увивах около някаква пръчка. Понеже има голяма листна маса, прави плътна корона около пръчката и пак стои добре.
Харесва ми помещението. Peace

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Здравейте  Simple Smile
Ние сме още на шпаталовка и мазилка в новото жилище, но започва ремонта следващия месец, така че ще ми е много полезно да ви следя. Надявам се до няколко месеца и аз да споделя снимки тук Simple Smile засега само скиците и снимките на голите помещения си гледам и планирам по тях.
Хубав уикенд на всички Simple Smile

# 95
  • Мнения: 63
.. дали не е неприятно като влизаш през вратата и до теб страница на шкаф
[/quote]


Дразнещо е четири години не свикнах.Моя шкаф започва от касата на вратата ,цвят венге,запълва стената и много ме затиска.Още е нов ,но нямам търпение да го махна от там.Така поставена страничната част на шкаф е като стена, в която се блъскаш.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Polin, благодаря ти Wink да това е дневната ни Simple Smile Цветето сега е на прозореца, че му беше тъмно до комина. Сложих му пръчка, че се увиваше на ресните Simple Smile  До хладилника имам фикус сега, който направо залепна, второ листо изкара вече Simple Smile

# 97
  • Варна
  • Мнения: 448
Мира Иванова , много ми хареса от дясната страна на комина
шкаф ли , секция ли , незнам как да го нарека
много практичен ми се вижда , място за много неща има вероятно в него
пусто като все не ми стигат шкафовете !
иначе много ми хареса ей тази сикциика на Виденов
http://videnov.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D1%81%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B0
направо без пари ми се вижда , мъничка е ,но и холчето ми не е голямо !

# 98
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Валети, събира доста неща, вкл. и тави има в него Simple Smile)) Играе част от кухнята ми, всъщност. Ползвам всеки шкаф в ежедневието, което за мен е знак, че е првилно измислена секцията, в смисъл няма неудобности Simple Smile

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Мира Иванова , много ми хареса от дясната страна на комина
шкаф ли , секция ли , незнам как да го нарека
много практичен ми се вижда , място за много неща има вероятно в него
пусто като все не ми стигат шкафовете !
иначе много ми хареса ей тази сикциика на Виденов
http://videnov.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D1%81%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B0
направо без пари ми се вижда , мъничка е ,но и холчето ми не е голямо !
Секцията изглежда наистина хубава, но я вижте и на живо как е

# 100
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Момичета, здравейте! Hug
Ремонта върви със страшна сила... Crazy
Вече имам окачени тавани, шпакловки на стени, шпакловка на 9 метровия ни балкон със нов цокъл и таван! Преместени контакти, кабели под замазката в хола и спалнята, въобще за 8-9 дена много напредват майсторите ни!
Чака ни голямото чистене тази седмица и голямото чакане да изсъхне замазката Rolling Eyes Около месец и половина-два..за да наредим паркета.

Сега аз, имам въпрос, не знам да пускам ли тема или тук ще можем да измислим нещо с вас Peace

Искам да сложа на стените перлен латекс в слонова кост, както и на окачения таван в спалнята/той е частичен/. А, самата спалня ще е с тапети, както беше и до сега, но ми трябват много, наистина много хубави винилови тапети. Предишните ги бях купувала от Домко и бяха много красиви.
Аз ще правя пано зад спалнята/така беше и преди/, само дето никога не си преместихме спалнята от детската....но, беше малко детето, беше ремонтирано и чакаше и така минаха 5 години Laughing
Та, ще правя пано, а другите стени с друг тапет. Понеже ще бъда с плъзгаща врата между спалня и хол, се налага да ги съчетая и цветово и стилизирано Peace Обзавеждане.

Дайте идеи за магазини за тапети, сайтове, също и впечатления от перлен латекс, моля ви Praynig

# 101
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Hushpuppy за перления латекс ти трябва добър бояджия, който да докара ефекта и да е правил такова нещо и преди. Моя опит - преди 4 години пребоядисвах кухнята и ми хареса мостра в магазин на Оргахим латекс  с перлен ефект, ефекта се постига с специален лак, който се нанся върху цветния латекс. До тук добре, освен това лака се мие и е много устойчив на механични въздействия. Та взехме лака с мЪжо и кое да му е сложното. Е като боядисахме стените все едно с блажна боя бяхме минали  #Crazy Така го издържах две години - сега вече кухнята изглежда нормално. Добре, че сложихме гипсокартон иначе не ми се мисли как се маха тоя лак.
На балкона пак така минахме с лака, но там шпакловката е по-едрозърнестта, защотое външно пространство и не е така отчайващо. Но тавана в гладък и сега 4 години по-късно бялото изглежда пожълтяло.
На друга фирма евъзможно сатенените бои да са по-качествени и по-добре изглеждащи.

# 102
  • Мнения: X
Да се включа в обсъждането за сатенените бои. Тъй като аз никак не обичам общоприложимия латекс, исках да го избегна като ефект в новото си жилище. Мой приятел, който се занимава с производството на всякакви видове бои и външни мазилки, ми препоръча боите сатен. Това, което е важно да се знае обаче, е, че те изискват изключително фина шпакловка, гладка като стъкло, за да се добие желания ефект. В апартамента вече трета седмица майсторите се занимават с направата на тази шпакловка, тъй като трябва да се минат няколко ръце, всичко да изсъхне и така. Една стена нанесохме с една ръка от бял сатен, който приятелят ми ми прати като мостра - е няма такава красота, точно онова, което аз исках. Цената съответно е доста по-висока и като шпакловка, и като боя, но си заслужава всеки ден и всеки лев.
Дано съм била от полза.

# 103
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Алмара и Devil_Rose - благодаря ви за отговорите Hug

Сега, аз разгледах също в нета и това, което видях за перления латекс не ми хареса, имам предвид, че изглежда като блажна боя на стената..... Rolling Eyes Не търся подобен ефект, опазил ме Господ Praynig

Много се радвам, че писахте, ще чакам и още мнения и впечатления.

А, този сатенен латекс сигурно е нещо друго, ще го гледам в Практикер като отидем какво представлява. Не смея много да се хваля, но нашите стени освен, че вече са изправени, ами и майстора ни ги прави толкова гладки, че са като коприна. Дори не се налага фино шкурене преди латекса Peace

За тапети, някои дали ще предложи нещо много хубаво.
Аз съм готова да дам повечко пари и за латекс и за тапети, много са ми важни, както и за преде за хола Peace Все пак, правим нещо кардинално, и не ми се слага какво и да е...

# 104
  • Мнения: 953
И при нас текат ремонти. Ще ви чета - за хола сме замислили тапети, хубав диван и ще ни трябва огромна секция с гардероб към нея ако е възможно... Приемам препоръки за качествени дивани на първо време Wink

# 105
  • Мнения: 426
Нашите тапети са от ebay.co.uk
Никъде тук не можах да намеря тапети на феята Камбанка и за спалнята. Сложих по една стена с тапет и другите стени с латекс. На нас си ни хареса.

# 106
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз съм доволна от Тапетия за тапети, естествено Wink
Има много каталози и много добро качество. Повечето се чакат около месец, в зависимост от това, кога е направена поръчката. Има и по-скъпи и на по-добри цени. Аз няколко пъти от там си ги взимам. Има едно неудобство, обаче, което е добре да имате пред вид - повечето от каталозите се поддържат в наличност около 2 години - най-много 3. Това е защото самите производители спират да ги произвеждат за да обновяват асортимента. Затова е добре да имате 1 ролка + за да можете да направите корекция, ако нещо стане с тапета.
На мен след две години и половина ми омръзна цвета в спалнята и въпреки, че тапетите бяха ок ги смених. Сега се замислям за хола и трапезарията, които са едно общо Г-образно помещение в един и същи интериор, че искам да сменя цвета на латекса, но тапетите все още много ми харесват. Та се замислям тях да ги оставя, а да пребоядисм стените с латекс. Омръзва си, макар латекса да не е мръднал, нито като цвят, нито като цяло.

# 107
  • Мнения: 2 140
Препоръчайте ми интериорни врати по поръчка.

# 108
  • Мнения: 426
За сега мога да покажа секцията и бюрото в хола. http://shtereva.snimka.bg/architecture/hol.818292.33184408
Тепърва ще харесваме диван, килим, таван.

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 16:42 от Мама на 2 бебета

# 109
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
За врати, аз се доверявам на Треска, както и мои близки.
Всички си направиха от тях и са доволни Peace



По повод Тапетия, аз съм недоволна за сега.
Оставих телефон, за да търсят дали имат един тапет от 45 лева....
Не ми се обадиха, дори да кажат има ли го или не...да гадая..
Аз ходих видях го и на каталога, защото само в интеренет го бях виждала.
Ами хареса ми много при това от стара колекция е, още чакам да проверят, но не им и звъня...напваиха ми лошо впечатление.....
То, вече ме е яд, преди човек няма пари,нямаше и избор. Сега имаш пари, има уж избор - е ,те не могат и да ти вземат парите, не могат и да ти го продадат като хората ooooh! ooooh! ooooh!
 

# 110
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Препоръчайте ми интериорни врати по поръчка.
Ние сложихме входна и интериорни врати от Диадорс. Не сме приключили с ремонта и още нямам наблюдения от употреба, но за сега изглеждат много добре. Спряхме се на тях, заради канта-само тук е направен така, че не личи къде се срещат ръбовете (на знам как да го обясня разбираемо). Относно поръчка, доставка и монтаж - нямам забележки, коректни са.

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 358
 съпружка,

аз след много търсене, обикаляне и сравняване поръчах немски интериорни врати от http://www.novomet.bg/doors/prum.html още не са ги монтирали, но по-качествени от техните на разумни цени не намерих. Ако разполагах с по-голям бюджет за врати щях да си взема от http://www.egostil.com/ много са хубави, качествени и могат да ти направят врата уникат, единствено те дават 5г. гаранция за вратата.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Ето я и наща. Вчера ни е монтираха. Малко е в тикса още.

# 113
  • Мнения: 2 140
Забравих да уточня, че височината е 220 см., което е леко извън стандарта. Гледам на сайта на  http://www.novomet.bg/doors/prum.html пише, че вратите са 210см. angala, другите врати колко по-скъпи са?
Мерита, честита врата!  bouquet

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 358
Аз имам една портална врата, където височината е 220 см. и съответно ще ми я направят, но цената е по-висока приблизително с 35%. Продават врати по 2 стандарта български и немски, като цените на немския стандарт са по-ниските, разгледай на сайта има размери за български и немски стандарт, съответно има и цени за българси и немски стандарт. Може да разгледаш сайта на прюм и там като си избереш врата ще и видиш модела и ще го намериш в ценовата листа. По принцип стандарта за височина е 2м.

# 115
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
вместо запис ще си покажа стената на хола

колона

Мазилката е пясъчна , но на снимката изглежда много жълта.

# 116
  • Мнения: 953
Апартаментът ни е с преход - от коридора се влиза в хола, а от хола има още една врата, следва малко коридорче и на едната стена на коридорчето има врата към дрешника, а на другата към спалнята. Предстои ми смяна на вратите, но се чудя има ли какво да направя с тези врати и конкретно тази едната от хола към спалнята и дрешника - има ли смисъл да я слагам или да я оставя като отворено пространство, или пък самия хол към спалнята търпи някакво преустройство?

# 117
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Апартаментът ни е с преход - от коридора се влиза в хола, а от хола има още една врата, следва малко коридорче и на едната стена на коридорчето има врата към дрешника, а на другата към спалнята. Предстои ми смяна на вратите, но се чудя има ли какво да направя с тези врати и конкретно тази едната от хола към спалнята и дрешника - има ли смисъл да я слагам или да я оставя като отворено пространство, или пък самия хол към спалнята търпи някакво преустройство?


Ако смяташ, че би било по-тихо да сложиш врата от хола към малкото антренце е добра идея.
Но, от друга страна, ако пък мислиш, че ще стане тясно с още една врата/имам предвид като се отваря - освен ако не е плъзгаща/ - то, по-добре остави отвора без нищо Peace
Но, една плъзгаща се врата също е хубаво решение. Дори би могла да е стъклена, защото така хем малкото антре ще е осветено със светлина от другите стаи, хем няма да ти пречи вратата, а напротив - когато искаш да е по-тихо при бебето/виждам, че очаквате/ - ще е затворена, а когато искаш отворена.Помисли за такъв вариант Peace


Аз да кажа, че най-после се сдобих с мечтан тапет от Тапетия, за спалнята е.
Още чакаме да изсъхне цимента в хола и спалнята,за да ни наредят паркета. Взехме машина - влагоуловител и така....живот и здраве другата седмица вече трябва да е готов Praynig



сладката мими - интересно е това с камъните Peace
Моя мъж също искаше да облича един комин, нали ги знаете в апартаментите чупките в стаите/имам предвид тухлените апартаменти/, но за сега се отказа Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 8 283
съпружка,

аз след много търсене, обикаляне и сравняване поръчах немски интериорни врати от http://www.novomet.bg/doors/prum.html още не са ги монтирали, но по-качествени от техните на разумни цени не намерих. Ако разполагах с по-голям бюджет за врати щях да си взема от http://www.egostil.com/ много са хубави, качествени и могат да ти направят врата уникат, единствено те дават 5г. гаранция за вратата.
подкрепям за Егостил, ако ви трябва нещо уникално, нестандартно - те са, но започвате от 4 значещи цифри  Sad
Един пример: http://www.egostil.com/product/interiorna-vrata-model-mono.
при тях съм виждала неща, които и най-смелите ми представи не знаех, че може да се изпълни като врата

# 119
  • Мнения: 2 140
Момичета, благодаря, поръчахме ги при дърводелец от Тетевен, дървени, дано да станат хубави. Simple Smile

# 120
  • Мнения: 239
Здравейте, дами!
Предстои ми ремонт в една от стаите - една от стените е цялата в прозорци и искам да се изгради стена, да се измаже отвътре, да се направят външна изолация и мазилка (което изисква алпинисти), да се сложи нова дограма за новия прозорец... Моля да ми препоръчате коректна и читава фирма, която може да се заеме с това.
Предварително благодаря!

# 121
  • Мнения: 953
Споделих ви че мисля да сменям врати - една от които на хола. Ще слагаме ламинат (ще се маха стария дървен паркет), тапети нови и смяна на врата.
Дали сте наясно на кой етап точно се слага новата врата и на кой се вземат мерките за нея?

# 122
  • Мнения: 426
Вратите най-накрая. Особено след като се сложи паркета, за да се види височината, защото се надига.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Мама на 2 бебета Не е баш най накрая..... Ми подмазването и обръщането и. Ми ако ти подкъртат нещо по стените Simple Smile Наща е преди всичко. Майстора си знае колко ще се надигне и вратата е съобразена

# 124
  • София
  • Мнения: 688
При входната врата се налага къртене и след това има довършителни работи. Ако съм разбрала правилно Каая ще сменя интериорни врати. Те се монтират накрая, след като всичко е готово (боядисано, налепени тапети, сложена подова настилка…) Някои врати се чакат по месец (ако иска нещо специфично) т.е. размерите и поръчката могат да се направят по всяко време. Ако станат готови преди края на ремонта - ще изчакат в склада. Моите така седят вече повече от месец.
 

# 125
  • Мнения: 426
Интериорните са най-накрая, имат си перваз, които скрива всичко и не е нужно подмазване. Довечера ще снимам нашите, сложихме ги седмица преди да се нанесем, след като всичко беше готово.
Ако се слагат ПВЦ, тогава се слага първо вратата. Имам познати с вътрешни ПВЦ врати.

# 126
  • Мнения: 953
С интериорните врати още сме до никъде, но да - решихме да ги сложим накрая.

Сега ме интересува осветлението за хола, иска ми се да е LED - да ми предложите нещо като осветително тяло на поносими цени? Доста рових в нета, но не открих.

# 127
  • Мнения: 31
http://www.krushki.com/index.php?main_page=index&cPath=62&am … 1b004e558d9217cdf


В хола имам такава лед лента залепена на стиропореният перваз и в спалнята залепих я на леглото.Удобно ми е в спалнята,защото като си легна не се налага да ставам и да гася осветлението,дистанционното стои винаги около възглавниците. Която и да избереш няма да сгрешиш.
Почти всичките ми приятели си купиха и останаха доволни.
И при купон можеш да си избираш различни цветове и става много приятно.
А в спалнята.....Дон Романтело.....
По Коледа не се налага да инсталирам допълнителни лампички,нагласям си цветовете и скоростта,воала.
За мен са вече незаменими тези лед ленти.
Мислим и в кухнята над шкафовете да сложим една.

# 128
  • Мнения: 2 140
А дистанционното влиза ли в комплекта?

# 129
  • Мнения: 953
Благодаря ви.
На мен обаче ми трябва нещо което да виси от тавана - абажур или спот...

# 130
  • София
  • Мнения: 12 006
Да поизтупам малко темата Simple Smile има интересен замисъл и би била полезна на доста хора.

# 131
  • Мнения: 824
За сега, нито една оферта с нормални цени, не съм намерила  Sad

# 132
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Аз все още се чудя как да преградя ненатрапчиво панелен хол, за да сложа леглото на детето с малко бюро. А в същото време другата част да остане дневна с диван и ТВ шкаф, с място за прибиране на документи. Ако кажа, че иска и домашен офис в същото помещение вече май е прекалено Simple Smile.
Проблем ми е до някъде, че прозорците са на дългата стена, а не на късата както е обикновено.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 391
Като много малка живеехме в панелен апартамент само с една отделна спалня, която беше детска стая за мен и брат ми. Родителите ни бяха преградили хола с голяма библиотека, на която гърбът беше махнат зад рафтовете и така влизаше светлина в "холаната" част. Сега, като се замисля, щом това помещение ще функционира като дневна и детска едновременно, то може би някаква стъклена преграда, за да пропуска светлина newsm78

# 134
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Аз имам светлина, защото прозореца е на дългата страна. И да има преграда пак ще е светло.
Мислех си само дивана да е обърнат и зад него да е единичното легло с пътечка за минаване.
Но някак нахвърляни ще изглеждат мебелите  Thinking
Имам климатично тяло подово, с което се съобразявам под прозореца и не мога там да си плясна дивана.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 391
Не знам за климатичната инсталация, ама детето трябва да може да се усамоти, така че преграждането само с диван май не е достатъчно. Разбира се не ви познавам, нито навиците на детето, но добре би било да помислиш и в тази посока.
Като казах стъклен параван, имах предвид нещо такова

# 136
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Варианта от снимката ми харесва - светло е.
Ще направя подходящи снимми и ще покажа сега как е и къде е климатика.
Слагахме нашето легло в хола и стаята много се намалява, с единичното ми се струва по-лесно.
Всичко е още на етап проект така, че имам време да мисля.
За цветовете също - обичам светли помещения с изчистен сландинавски дизайн. Може би тъмен под.

# 137
  • Мнения: 75
Със стъкления параван изглежда много готино, досега не бях виждала такива, но бих си сложила.

# 138
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
И аз да попитам за съвет, и най-вече за пердетата във всекидневната. Дали да са от тавана или над прозореца метални корнизи? Иска ми се органза и нещо дебело, тафта или лен, не знам точно. Но само с органза ще стои незавършено според мен. И трябва да стоят еднакво добре и пред високите и пред ниския прозорец. Дайте идеи моля ви, за цветови комбинации също.
Мебелите бяха в стария апартамент чиято квадратура беше доста по-малка и сега малко малеят на новото място, но по-нататъка ще ги мисля. Телевизора ще го качим на стената, че сега изглежда малък на тази стена. Зад дивана мисля да сложа някаква картина по-големичка. Черните лампи няма да са там. търся им място, а картината мисля да я закача над парното между двата прозореца. Пространството пред камината не знам какво да го правя. Бюрото на детето е временно, че има ремонт в неговата стая. Така се получава едно голямо голо пространство. Най- би ми се вързало едно пияно, ама няма кой да свири на него  Laughing. Мисля си за Библиотека, ама пред нея пак ще има много място. Много е трудно с мебели от едно жилище да ги напаснеш така, че да изглеждат добре в друго. Приемам идеи. Помагайте!
Часовника на камината мисля да го закача върху камината и като си намеря по-хубав и леко по-голям да го подменя. Но дали ще стои добре часовник върху камина? Виждали ли сте такова чудо?
http://media.snimka.bg/s1/5017/036278253.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5017/036278254.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5017/036278255.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5017/036278261.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5017/036278262.jpg?r=0

# 139
  • Мнения: 47 990
http://www.ikea.bg/search-results/?q=kallax Това е много добър вариант за преграждане на стая,може да се ползва и то двете страни и е в различни размери и цветове. Връзва се с повечето интериори.

# 140
  • София
  • Мнения: 12 006
Aз да побутна малко темата Mr. Green.
@ ronicat - много добре ти се е получило.

# 141
  • София
  • Мнения: 38 519
Ето го и нашия хол. Вижда се също така как сме преградили "спалнята" и даже малко от климатика отгоре.
http://media.snimka.bg/s1/5124/036491628-big.jpg?r=0

# 142
  • Русе
  • Мнения: 5 347
С каква квадратура ви е помещението?
При мен прозорците са срещу дивана, а от дясната му страна е вратата, но на късата  срещуположна стена.

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Ето го и нашия хол. Вижда се също така как сме преградили "спалнята" и даже малко от климатика отгоре.
http://media.snimka.bg/s1/5124/036491628-big.jpg?r=0
Много кокетно е станало в ляво е спалнята а в дясно какво има? защо е с плочки

# 144
  • София
  • Мнения: 38 519
Ето го и нашия хол. Вижда се също така как сме преградили "спалнята" и даже малко от климатика отгоре.
http://media.snimka.bg/s1/5124/036491628-big.jpg?r=0
Много кокетно е станало в ляво е спалнята а в дясно какво има? защо е с плочки

Кухнята. Всичко е на едно място, доста е малко. Ето го целия албум:
http://dilianavk.snimka.bg/properties/my-home.518960.all

# 145
  • София
  • Мнения: 2 672
Записвам се да ви следя със снимка на нашият хол /не мога да го хвана целия. . Извинявам се за лошото качество на снимката, но е правена късно вечер с една различна лилава луничка  Laughing

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 14:56 от CruellaDeVil

# 146
  • Мнения: 1 380
Последният ми е много уютен! Simple Smile

# 147
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Записвам се да ви следя със снимка на нашият хол /не мога да го хвана целия. . Извинявам се за лошото качество на снимката, но е правена късно вечер с една различна лилава луничка  Laughing
еха  Heart Eyes

# 148
  • Мнения: 1 483
Побутвам темата. Дайте по някоя идейка, че искам голяма библиотека, но се чудя как да я оформя. Grinning

# 149
  • София
  • Мнения: 38 519
Зависи с каква стена разполагаш.

# 150
  • Мнения: 1 483
Ех, ами не е голяма за съжаление - до към 2,70-2,80м мога да разтегля самата библиотека. От едната страна е вратата, от другата прозорец и пердета ще има. Но пък мисля да я направя до тавана да компенсирам Laughing И на цялото това нещо трябва да остане място за ТВ (не повече от 32'') и някое шкафче с вратички, за неща, които не искам да се виждат.

# 151
  • Русе
  • Мнения: 5 347
killpop това

# 152
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Побутвам темата. Дайте по някоя идейка, че искам голяма библиотека, но се чудя как да я оформя. Grinning

Ето една идейка:

# 153
  • София
  • Мнения: 38 519
Тъй като ние пък нямаме място, искам такива рафтове, ама не знам кога ще ме огрее.
Надолу има още много идеи за библиотека и телевизор:
https://www.pinterest.com/pin/28710516345319018/

# 154
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Това е нашата библиотека, но има място за голям тв 55", дупката е 1,40 някъде, общо е към 2,50. Малко ми е мястото за книги, но и при децата имам доста място за книги, та всички детски и енциклопедии са там.

# 155
  • Мнения: 1 483
Тъкмо нещо такова си представям и аз. Само че не знам какво да направя с контактите - да разширя ли библиотеката около тях? Не знам как ще се ползват - може би ще трябва да се изреже гръбчето... newsm78

# 156
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Контактите могат да се заработят в гърба. Както се прави за кухненски гръб.

# 157
  • Мнения: 1 483
Как се закрепват цели контакти на гръбче от фазер? Защото все пак, гърба на секцията е тънък и не е залепен за стената, както този в кухнята. А и как ще се ползват тези контакти, ако няма дупчица, откъдето да мине самия кабел на уреда?

# 158
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Който прави модула ще предложи вариант за окабеляването.
Има много варианти да стане красиво и функционално. Само майстора да е читав.

# 159
  • Мнения: 1 483
Като цяло не ми се иска да местя контактите, защото стената е бетон и къртенето ще е проблем. А и все пак, аз искам преди това да съм си боядисала и оправила, а не някакви мебелисти тепърва да ми разкъртват. Thinking Изобщо, нямам доверие на цялата тази работа.

# 160
  • Мнения: 40 933
По принцип стандартното решение е фазерът да се продупчи с ей този инструмент:



Лесно, бързо и без усложнения. После си включваш щепсела в контакта през дупката. Можеш да я направиш с минимален диаметър, така че щепселът едва да минава и няма да се забелязва. А може и да сложиш капачка за кабели, която да се затваря, когато не ползваш извода, и да се отваря, когато контактът е включен. Това ако има място за щепсела зад шкафа, а ако няма използвай само гривната на капачката за да стои изрязаното по-красиво.

# 161
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ей това последното решение или подобно имах предвид. Не да къртите готови неща. През телефона съм и малко трудно търся да кача снимки.

# 162
  • София
  • Мнения: 12 006
Я да поизтупам малко темата от прахта Simple Smile.
Имам въпрос: искам да си сменя пердетата в хола, но се чудя понеже новите ще са по - плътни, как да получа ефекта да могат да се събират и отпускат по корниза, т.е. през деня да са нещо такова, а вечер да са събран едно до друго?

# 163
  • София
  • Мнения: 2 672
Я да поизтупам малко темата от прахта Simple Smile.
Имам въпрос: искам да си сменя пердетата в хола, но се чудя понеже новите ще са по - плътни, как да получа ефекта да могат да се събират и отпускат по корниза, т.е. през деня да са нещо такова, а вечер да са събран едно до друго?

С двоен корниз Ill

# 164
  • Мнения: 5 234
И аз идвам тук за идеи за хола.

# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И аз тук, най-сетне дойде време, да изясним идеята за хола...
Това е скицата в Planner 5D.

Приемам абсолютно всякакви идеи, защото след месец-два започваме, а все още няма единомислие с мм Satisfied

Въртят ми се няколко идеи, но все още концепцията не е ясна...
Мисля на стената с прозореца да обособя кът за четене - с пейчица, на която отдолу да има шкафове за съхранение. Отстрани на прозореца да има библиотека (на дългата страна, не, където е чупката с шубера).
Нещо подобно на това, но не точно Simple Smile

В средата на дългата страна да е дивана, като срещу него да е секцията с ТВ.
За диванът мм иска ъглов, аз като че ли не съм много съгласна, защото заема прекалено много място...

На късата стена, срещу прозореца мисля да е обособен кът за настолни игри и творене - с бутафорна камина, в която да прибера всичките пособия, масичка и евентуално някакво удобно кресло
Нещо такова си представям за камината:


Отделните кътчета мисля да са разделени формално с ей такава ивица с ЛЕД осветление:


Искам бели мебели, с изключение на дивана, естествено Grinning Другите цветове изобщо не са ясни, та приемам абсолютно всякаки идеи, както за цветовете, така и за подредбата, осветлението и т.н.т.

# 166
  • sofia
  • Мнения: 409
Интересно ми е имате ли гардероб с хола си ? Говоря за старите холове, които не са приобщени с кухните . Върти ми се идейка когато правим ремонт на хола / а плаче за такъв /   да сложим един гардероб за закачалки в него . Предполагам че в близко време / година - две / баткото ще иска да се изнесе там .
Иначе имам стена / 4,50 м / и половина г- образна където мога да сложа шкафове и гардероби , но се чудя дали няма да е грозно .

# 167
  • София
  • Мнения: 281
Ние си поръчахме модулна секция с този гардероб.https://www.enikom-m.com/bg/product/0/garderob-lotus-p9rxls72/65734-9998.html.С ММ две години ще ни се наложи да спим в холокухнята, да не притесняваме сина да влизам в спалнята за дрехи .Пък ще видим как ще е .

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Гардероб в хола - защо не, ако няма къде другаде. Ако е с цветовете на секцията за ТВ, може даже и като нейно продължение да се измисли.
Аз смятам, да сложа голям вграден хладилник от едната страна на секцията Simple Smile Този в кухнята определено не ни стига, а ако сложа втори в трапезарията, съвсем ще я "затворя"
Вкъщи гардеробите са в коридора - 4 броя вградени Simple Smile Поне оползотворих безумно големият и широк коридор (над 20 кв.м.) Bowtie

С хола ние още сме на етап проект - не отстъпвам от идеите си Laughing
Решихме, че ще санираме тази година, а ремонта ще оставим за другата година - да се поуспокоят малко страстите!

# 169
  • Мнения: 1 600
И аз съм "за" гардероб в хола, както каза sweet_maniche, ако е в цветовете на секцията или кухня, ще изглежда хармонично. Сега правим цялостен ремонт и обзавеждане на апартамент НС, и, както стаите са малки, няма килер или тераса, решила съм да сложа голям килерен шкаф в хола, макар, че проектантите на кухнята/секцията ме разубеждаваха, че ще сиди грозно и т.н. Но всеки си знае, колко място има и как най-добре да го оползотвори, така че не послушах, и сега, надявам се в скоро време, ще се радвам на кухня и холовата част с мнооого място за съхранение Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 10 310

Нещо подобно на това, но не точно Simple Smile



Имате ли идея от къде да поръчам възглавница като тази, голямата за сядане. Имам под стълбищно пространство с дължина 3,20м. мисля, че идеално ще се трансформира в диван Simple Smile

# 171
  • Мнения: 751
Може да поръчате на фирма, която изработва матраци. Аз така съм намислила да направя с една пейка.

# 172
  • Мнения: 47 990
Погледнете страница на Пуфомания. Изработват възглавници по поръчка

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Като ѝ дойде времето, сама ще се погрижа - има от къде да закупя дунапрен, а дамаската ще избирам според окончателните цветове.
Съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна с конкретна информация

# 174
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Aиде и една от Истанбул..

# 175
  • София
  • Мнения: 10 310
Като ѝ дойде времето, сама ще се погрижа - има от къде да закупя дунапрен, а дамаската ще избирам според окончателните цветове.
Съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна с конкретна информация

Правилно ли разбирам, че сама ще ушиете калъфите? От къде купувате дамаска?

Погледнете страница на Пуфомания. Изработват възглавници по поръчка

Добра идея, само ми се струва, че мога да ушия подобни, май ми се иска да са по-истински, като на снимката Simple Smile

# 176
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Като ѝ дойде времето, сама ще се погрижа - има от къде да закупя дунапрен, а дамаската ще избирам според окончателните цветове.
Съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна с конкретна информация

Правилно ли разбирам, че сама ще ушиете калъфите? От къде купувате дамаска?

Погледнете страница на Пуфомания. Изработват възглавници по поръчка

Добра идея, само ми се струва, че мога да ушия подобни, май ми се иска да са по-истински, като на снимката Simple Smile
Дамаски продават в магазините за платове. Ушиването е лесно. Само трябва да намерите къде при вас продават дунапрен. Даже може и по-дебела да я направите. Има различни видове и размери.

# 177
  • Мнения: 3 049
nad_tab, ние си сменихме изцяло дунапрените на дивана и дамаската. ММ купи дунапрен от някакво място около моста на Черковна, дамаска от магазин за платове и ги уши кварталната шивачка за смешни пари. Направихме дивана, столовете на масата за хранене и плътните пердета от един и същ плат, но различни цветове.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
вече са писали - дамаски има в магазините за платове Simple Smile
Това е единственият вариант, да е точният нюанс Simple Smile

# 179
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Здравейте.Предстои ни ремонт на хола.
Според вас пасват ли си сивото и цикламата.Едната стена ще ми е в циклама и искам дивана да има едн две възглавници в такъв цвят.
Ето тези двата съм избрала.


# 180
  • Мнения: 11 626
Според мен и двата цвята са много натрапчиви и не си пасват (поне на картинката), а и цикламена стена...... Мисля, че цикламената стена ще иска по-нежен цвят за дивана.

# 181
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Според мен и двата цвята са много натрапчиви и не си пасват (поне на картинката), а и цикламена стена...... Мисля, че цикламената стена ще иска по-нежен цвят за дивана.
Цвета на стената ще е по убит и по тъмен,не толкова ярък като този на дамаската  и с венецианска мазилка.Ще покажа като боядисат.
 

# 182
  • Мнения: 11 626
Според мен и двата цвята са много натрапчиви и не си пасват (поне на картинката), а и цикламена стена...... Мисля, че цикламената стена ще иска по-нежен цвят за дивана.
Цвета на стената ще е по убит и по тъмен,не толкова ярък като този на дамаската  и с венецианска мазилка.Ще покажа като боядисат.
 
Е това е друго. Важен е и размерът на стаята, какво ще има в нея, колко е осветена..... Ще чакаме снимки.

# 183
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Здравейте.Предстои ни ремонт на хола.
Според вас пасват ли си сивото и цикламата.Едната стена ще ми е в циклама и искам дивана да има едн две възглавници в такъв цвят.
Ето тези двата съм избрала.

Привет, много хубаво ще се получи! Лично на мен много ми допада тази комбинация.

Успех Simple Smile ще очакваме снимки

# 184
  • Мнения: 2 810
Пасват си. Но ако сложиш повече от на 1 стена може да се получи малко тъмен хол. Супер си го решила с възглавниците.

# 185
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Пасват си. Но ако сложиш повече от на 1 стена може да се получи малко тъмен хол. Супер си го решила с възглавниците.
Само едната стена ще е тъмна тази на която ще е телевизора и модулите.Останалите ще са бели.

# 186
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Пасват си. Но ако сложиш повече от на 1 стена може да се получи малко тъмен хол. Супер си го решила с възглавниците.
Само едната стена ще е тъмна тази на която ще е телевизора и модулите.Останалите ще са бели.
Понеже никой не е писал се цитирам.Да покажа как става хола ми.Не е готово все още.Още веднъж ще минат с полираща паста.
Дивана е по тъмно сиво от това което се вижда на снимката.Ще показвам пак когато свършим,кога ще е само съдбата знае.😢

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 15:34 от daviz

# 187
  • Мнения: 1 787
Според мен много сте затворили визуално стаята, като сте боядисали и тавана в цикламено. Подът и мебелите (освен дивана) в какъв цвят ще са?

Пожелавам ви успех с ремонта, дано приключите бързо! Времеемко и непредвидимо си е, спор няма.

# 188
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Според мен много сте затворили визуално стаята, като сте боядисали и тавана в цикламено. Подът и мебелите (освен дивана) в какъв цвят ще са?

Пожелавам ви успех с ремонта, дано приключите бързо! Времеемко и непредвидимо си е, спор няма.
Мебелите ще са бели а паркета е бял с леки сиви нишки.

# 189
  • Мнения: 1 787
Бялото определено ще олекоти нещата. Ще следя с интерес, успех!

# 190
  • Мнения: 10 691
Интересно и смело решение. Прозорецът, доколкото разбирам е вдясно.
Има ли друг срещуположен на стената?

# 191
  • Мнения: 11 626
Успех с ремонта и от мен.
Скрит текст:
На мен това нещо на тавана ми идва много в повече....Някакви красиви лампи биха придали повече стил и уют на помещението

# 192
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Благодаря.От близките ми се одобрява и харесва .Но всеки си има различен вкус.

# 193
  • Мнения: 3 070
Здравейте.Предстои ни ремонт на хола.
Според вас пасват ли си сивото и цикламата.Едната стена ще ми е в циклама и искам дивана да има едн две възглавници в такъв цвят.
Ето тези двата съм избрала.

Малко тежки, тъмни цветове.

Общи условия

Активация на акаунт