Раждане в Майчин Дом 2014 (Цени,Услуги,След родилни стаи )

  • 147 586
  • 733
  •   1
Отговори
# 405
  • Цюрих
  • Мнения: 409
А някой дали е раждал при доцент Маринов - завеждащият патологията на 5 етаж?
Навсякъде рових в нета и няма никакви отзиви за него.Преди време едно мамче ми казваше,че бил много добър лекар и човек,после чух още един отзив,обаче само толкова? Може ли някой да даде още инфо?Благодаря предварително!

# 406
  • Мнения: 27
Здравейте! Следя темата, защото ми предстои планирано секцио по мед. причини при проф. Ангел Димитров. Избрах неговия екип съвсем случайно и в последния момент,  въпреки че от 15гс бях на консултации в мд (отново по мед. причини). Не съм доволна от проследяването. Чакали сме по 3 часа за преглед, на който се чувстваш като евреин в Аушвиц. Лежала съм на 5 ет и съм виждала част от споменатите тук лекари. Доц. Карагьозова е слънце, но иначе никой никога нищо не ти казва. Сякаш си във фабрика за бременни и всички сме на конвейер. Единственият изход е да си усмихнат и добронамерен, така и те омекват. Относно проф. Димитров - искам да споделя, че след досегашните ми 2 срещи с този гений на гинекологията, с радост и без капка страх очаквам скорошното събитие! Живот и здраве, след операцията ще избера 12 ет, но със съквартирантка, защото искам компанията на бебето и на друг в моето положение. Ако е толкова мръсно ще помоля някои близък да изчисти. Ще ви информирам допълнително за пикантните детайли около раждането и престоя. Simple Smile Поздрави и успешно раждане на всички бъдещи майки! Simple Smile

# 407
  • Мнения: 361
Здравейте отново, вчера бях на ЖК и ми дадоха направление за хоспитализация - 2 бр. и направление на бременна до родилно заведение. Като се прибрах погледнах в сайта на МД видях, че ми трябва и за здравноосигурени Направление № 7 от личния лекар и малко се обърках, това направление от джипи-то ли трябва да се вземе или всъщност е това направление за хоспитализация. И другото което искам да питам е  за изследвания Wass, HbSAg - задължителни, HIV - пожелателно. Изследване за сифилис и хив ми правиха някъде в началото, трябва ли да се правят пак и това изследване HbSAg точно какво е.
Мерси предварително!   bouquet

# 408
  • Мнения: 727
Здравейте отново, вчера бях на ЖК и ми дадоха направление за хоспитализация - 2 бр. и направление на бременна до родилно заведение. Като се прибрах погледнах в сайта на МД видях, че ми трябва и за здравноосигурени Направление № 7 от личния лекар и малко се обърках, това направление от джипи-то ли трябва да се вземе или всъщност е това направление за хоспитализация. И другото което искам да питам е  за изследвания Wass, HbSAg - задължителни, HIV - пожелателно. Изследване за сифилис и хив ми правиха някъде в началото, трябва ли да се правят пак и това изследване HbSAg точно какво е.
Мерси предварително!   bouquet
щом са ти дали направление за хоспитализаци от ЖК, не ти е нужно такова от личния лекар. за васермана и хив изследването искат да не са минали повече от 6 месеца от последното изследване. ако е минал този срок трябва нови да си пуснеш.

# 409
  • Мнения: 379
Бамзи, и аз се обърках с това направление 7. Но емора ме е изпреварила. То не ти трябва щом ходиш при АГ на ЖК. Аз изследванията за хив и други не съм ги повтаряла, дадох ги с дата по-голяма от 6 месеца. Ако имаш възможност си направи кръвни изследвания близо до термина, че на мен ми бяха отначалото на 9 месец да са по-актуални... И те правят на място задължително....

# 410
  • Мнения: 361
Благодаря ви момичета, за яснотата която внесохте относно тези направления  bouquet  днес вече си стегнах багажа за родилното и събрах цял куфар и то голям Shocked  майка ми ми се смее че съм се стегнала все едно съм тръгнала на спа; вика ми че ще ми се смеят като ме видят, но на мен всичко ми се струва важно(2 нощници, 2 сутиена, халат, една малка и една голяма хавлия, превръзки, еднократно бельо, пакет лиглин, пакет еднократни чаршафи, мокри кърпи, несесер с принадлежности и разни дреболии), а дори помпата за кърма не съм си сложила в багажа.

# 411
  • Мнения: 101
Благодаря ви момичета, за яснотата която внесохте относно тези направления  bouquet  днес вече си стегнах багажа за родилното и събрах цял куфар и то голям Shocked  майка ми ми се смее че съм се стегнала все едно съм тръгнала на спа; вика ми че ще ми се смеят като ме видят, но на мен всичко ми се струва важно(2 нощници, 2 сутиена, халат, една малка и една голяма хавлия, превръзки, еднократно бельо, пакет лиглин, пакет еднократни чаршафи, мокри кърпи, несесер с принадлежности и разни дреболии), а дори помпата за кърма не съм си сложила в багажа.
моя съвет е да си вземеш с теб наистина малка чанта с багаж, защото него ще го местят из залите и определено няма да е приятна дейност. На следващия ден таткото ще донесе останалото Peace
Не видях в списъка ти пакет памперси Simple Smile

# 412
  • Мнения: 8 939
Отдели си багаж, с който да отидеш да раждаш. Нощница, която ще облечеш при приемането, малка кърпа, с която да се забършеш след като се измиеш след клизмата, джапанки, лигнин малко (не е задължителен, но за забърсване става), зарядно и телефон.
Всичко друго нека ти донесат след раждането.

# 413
  • Мнения: 727
 bamzi, виждам, че момичетата вече са те посъветвали за багажа. ще се наложи сама да си го носиш до родилна зала, така че наистина вземи само това, което ти е необходимо за самото раждане. след това ще ти донесат всичко останало. На лекциите в ДМ за раждането главната акушерка съветва същото.

# 414
  • Мнения: 361
Благодаря ви момичета, редуцирах багажа до едно малко куфарче с най-необходимото и е на колелца за да е лесно за разхождане напред-назад.  Simple Smile 

# 415
  • Мнения: 2
Здравейте!
 Раждах в МД преди една година при проф. Николов (невероятен човек). Ще бъда честна: подгответе се психически! Родилна зала е уникална, хората са мили, любезни и отзивчиви. В реанимацията- отново всичко е чудесно. Даже пуснаха мъжа ми и майка ми да ме видят! После ме качиха на 12 етаж и там беше...мизерия. Уж ВИП! В стаята миришеше на плесен, защото цялата баня беше мухлясала, изгоря крушката и понеже беше петък(вечер) нямаше кой да я смени и ни казаха да чакаме до понеделник. Разбира се, викнах мъжа ми да я оправи. Сестрите идват всяка сутрин да ти измерят температурата и да ти дадат антибиотик (ако се налага), но са безкрайно незаинтересовани и нелюбезни. Бебето си седи при теб, никой не ми го е взимал, дори когато ми беше зле, пак не го взеха. Защо ми беше зле? Защото щях да направя мастит, понеже помпата ми отказа, а тъй като беше 3ч през ноща- дижурната не ми обърна внимание. Но...сама се справих. Трябва да разчитате предимно на себе си! Не съм яла там, понеже бях секцио и първите 2 дни не ядеш, на третия ти дават бисквити с кисело мляко и сирене, на 4 ден вече можеш да ядеш, но имаше зеле за ядене и понеже бях секцио не ми дадоха и ...така и не отидох повече. Разчитах мъжът ми или майка ми да ми донесе.
НО! Живот и здраве, като имам второ пак там ще отида да раждам, защото:
1. Проф. Николов идваше всеки ден при мен да види как съм!
2. Екипът му идваше всеки ден!
3. Никога не са връщали никой, който е дошъл да ни види ( майка ми една вечер стоя до 22ч.)
4. Специалистите са на първо място. Ако държите на удобствата- това не е мястото.

АКО ми позволите няколко съвета:
1. Проверете си хубаво помпата и всичките й части.
2. Вземете си от загряващите/ изстудяващи торбички на нук.
3. Купете си хубави, дълбоки, памучни гащи. Еднократните са много неудобни, широки и запаряващи.
4. По-добре превръзки си вземете най-дългите, които намерите (аз ползвах на Либрес, защото са памучни)
5. Вземете малък пакет памперси, няма да ви трябват повече от 20-30бр.
 
Дават ви по 1 възглавница, което за мен беше проблем, та и възглавница си взех. В повечето стаи става течение и е хубаво да си вземете изно одеалце за бебето, за да му го сложите в кошарката като обиколник.
Не се сещам за друго...

Успех, момичета! Бъдете силни и уверени. В добри ръце сте, спокойно Simple Smile

# 416
  • Мнения: 37
Здравейте, имам две нормални раждания, но сега искам секцио. Някой може ли да ми каже колко ще ми струва без ВИП стаята? Щом е по избор предполагам е извън Здравна каса....  Някой раждал ли е в Майчин дом по този метод, да сподели?

# 417
  • Мнения: 224
Би трябвало да си платиш само избора на екип. Нормалните стаи на 7-я етаж, които не са ВИП, не се плащат и за тях няма значение дали си платила за раждането или не.

# 418
  • Мнения: 31
Зайченце, мисля че 860 лв. беше избора на екип, след 2 седм. ще мога да ти кажа със сигурност, че ми предстои. Говоря за секцио по медицински причини....

# 419
  • Мнения: 86
Тук могат да се видят цените, не знам до колко са актуални обаче: http://www.maichindom.com/bg/prices/  newsm78

Най добре да се обадите и да питате Simple Smile аз ще ходя на ден на отворените врати в четвъртък, та ще проверя..

Общи условия

Активация на акаунт