Раждане в Майчин Дом 2014 (Цени,Услуги,След родилни стаи )

  • 147 583
  • 733
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 405
Знаете ли как стои въпросът с отказ от ваксини при новородено в Майчин дом? Нотариално заверена декларация трябва ли да нося?  bouquet

# 421
  • Мнения: 361
Здравейте, Дами! И аз вече мога да споделя опит с раждането в Майчин дом, малката Теодора ни изненада 12 дни преди термин. Отидох на преглед в родилна зала и ме приеха, сложиха ми система, но след 5 часа контракции се наложи секцио. От екипа съм много доволна- страхотно отношение и професионализъм. Условията в родилна зала също бяха отлични. Прекарах една нощ в реанимация и на следващия ден ме прехвърлиха на 12 етаж(казах че искам да съм там по време на операцията). И там започват оплакванията: първо че има табелка че бельото на родилките се сменя всеки ден. Дс ама не, караш си с една и съща постелка всеки ден, така че ви съветвам да си носите еднократни чаршафи, вършат много работа и когато ви дадат бебето и трябва да му смените памперса. Носете си лиглин, защото и да си поискаш няма кой да ти даде, а в първите ден- два е доста по-удобно. На всичкото отгоре хладилника беше заледен и едната санитарка реши че трябва да го разледи и сложи един чаршаф около него, но след няколко часа стана огромна локва под леглото на „съквартирантката ми“ и като помолихме санитарката от нощната смяна да го забърше, тя каза: Тя колежката утре като дойде ще си го забърше, нали тя го е започнала“. Телевизора също не предаваше както трябва, но то така или иначе не ти е до телевизия в този момент. В общи линии плащахме 43 лв. на нощувка за да може децата да са при нас, да сме само две в стаята и да си имаме санитарен възел в стаята. Също така, за тези който влизат за секцио, мога да кажа да си носят превръзка за раната, че яко не си носите, не е сигурно дали те имат и след това трябва да им я възстановиш. Също така първата вечер в отделението вдигнах лека температура и ми дадоха парацетамол, обаче аз без да искам го изпуснах и когато си поисках друг ми казаха, че им били останали само две хапчета. Дадоха ми но все пак… Освен това в събота и неделя лекар там няма, съответно и визитация няма, ако се наложи нещо викат дежурен от родилна зала. За ваксините нямам идея как стоят нещата, като те приемат в отделението ти дават да подпишеш една декларация за съгласие да се сложат ваксини, за отказ не знам. Избор на екип цената е 870лв, и по 43лв. на нощувка за 12-ти етаж. Това е което се сещам за сега, успех да всички и се извинявам за дългия пост!  bouquet Hug  bouquet

# 422
  • Мнения: 8 939
А защо се е наложило секцио?

# 423
  • Мнения: 361
А защо се е наложило секцио?


Ами тоновете започнаха да спадат, а мъничето не беше тръгнало и прецениха, че трябва да се намесят.

# 424
  • Мнения: 86
Здравей Бамзи, чак сега ти видях поуста... Мерси много че сподели, радвам се че всичко е минало добре  Hug

# 425
  • Мнения: 1 405
Знаете ли дали се допуска дула при раждането в МД и необходимо ли е да имам избор на екип  bouquet

# 426
  • Мнения: 618
На обиколката ни казаха, че нито баща нито дула, но все пак ако имаш избор и лекаря ти направи нещо по въпроса имало някакъв шанс. Аз не бих разчитала

# 427
  • Мнения: 1 405
A отворени врати кога пак ще има Simple Smile

# 428
  • Мнения: 618
Всяка седмица има сряда им четвъртък май беше. На сайта на майчин дом пише и има телефон за записване

# 429
  • Мнения: 309
Здравейте, искам да попитам за мнения за д-р Клисурски. Някоя от вас попадала ли е на него и какви са ви впечатленията? Благодаря ви предварително!

# 430
  • Мнения: 618
По здравна каса ми води ЖК и не съм очарована. На частно може би е по заинтересован  newsm78

# 431
  • Мнения: 309
Ясно, благодаря ти. Питах защото направих преизбор на АГ специалист и се спрях на него. Само неговото име ми беше познато от всички в списъка.

# 432
  • Мнения: 618
Амиии да кажат други майки аз само за болничен го ползвам нещо ме ядоса веднъж не ме погледна на ехограф и платих 40 лв за да ме види мани ги  парите ама можеше да ми каже преди да платя че име кофти апарата и нищо не се вижда  #Cussing out после ходих и на друго място , но до колкото знам от Гунев моя лекар платения  Joy когато спешно трябваше да се запиша на ЖК за да взема болничен че ми изтичаше този от лежането в болница бях запазила час при някакъв друг и Гунев каза аа не щом ще е в МД иди при Клисурски таааа явно е най-читав от тия дето водят ЖК там по каса  newsm78 нз не е моя човек явно

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Може ли мамите, раждали секцио, да кажат каква упойка са им поставили? Защото в някои болници съм чувала, че е практика да поставят само спинална, а на мен ми се иска епидурална (има шанс да раждам секцио по мед. причини)..

# 434
  • Мнения: 186
Аз съм раждала нормално, но в Майчин дом поставят и епидурална. Знам със сигурност защото на мен ми я поставиха по желание  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт