Раждане в Майчин Дом 2014 (Цени,Услуги,След родилни стаи )

  • 147 625
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 23
Момичета, има ли някоя от вас, която е раждала в МД без избор на екип, но са й поставили упойка, когато е помолила и е било възможно при нормално раждане?
Не искам да плащам за екип за второ раждане, но искам да съм сигурна, че като помоля  за упойка ще ми сложат....

Да аз, преди два месеца.
Значех, че слагат епидурална на 6 см разкритие и щом ми казаха, че е толкова, помолих за упойка. Анестезеолога дойде веднага. Попитаха ме дали знам, че се плаща, казах, че знам.
Платих преди изписването само упойката 220 лева, нищо друго.


А обърнаха ли ти внимание като цяло? Добро ли беше отношението като не си платила за избор на екип?

# 676
  • Мнения: 843
Момичета, има ли някоя от вас, която е раждала в МД без избор на екип, но са й поставили упойка, когато е помолила и е било възможно при нормално раждане?
Не искам да плащам за екип за второ раждане, но искам да съм сигурна, че като помоля  за упойка ще ми сложат....

Да аз, преди два месеца.
Значех, че слагат епидурална на 6 см разкритие и щом ми казаха, че е толкова, помолих за упойка. Анестезеолога дойде веднага. Попитаха ме дали знам, че се плаща, казах, че знам.
Платих преди изписването само упойката 220 лева, нищо друго.


А обърнаха ли ти внимание като цяло? Добро ли беше отношението като не си платила за избор на екип?

 и на мен това ми е интересно, как се държаха?

# 677
  • Мнения: 8 960
Абсолютно всички бяха много мили. От приемащата акушерка и лекар, в родилна зала всички. Изклчително съм доволна от всичко. Никой не ме е питал дали съм с избор на екип, просто си вършеха работата.

# 678
  • Мнения: 843
бравос

# 679
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,ускам да ви попитам как се случват нещата,ако ще съм с назначено секцио и не искам избор на екип.Може ли пак да ходя да ми слушат тоновете в МД и те ли ми назначават дата за секциото.
Без избор на екип.Въобще кога трябва да започна да ходя там.
Благодаря ви😊

# 680
  • София
  • Мнения: 78
Sistra, аз в момента съм в МД и имам прясна информация...
Отиди в приемния кабинет - 210 (на втория етаж в ниската сграда, там можеш да разпиташ колко дни преди термин ТИ трябва да постъпиш (носи документи, за съпътстващи заболявания и/или причината за секцио).

При мен нещата са следните:

Скрит текст:
Термина ми е 16.05. и беба е седалищно.
На 21.04. моята ЖК ме насочи към 210 ти, защото имах оплаквания. Доктора на приемен кабинет ме прегледа и каза, че всичко е наред, направо да отида пак на 28.04 за приемане (да се направят предварителните изследвания и да се насрочи дата за секцио.
АГ от ЖК ми подготви обмената карта и ми даде направление 141, направих предварителна консултация с невролог, защото имам епилепсия.

На 28.04. отидах в 210, хоспитализираха ме на 10ет. Тъй като беше вторник, на приемния кабинет беше д-р Стефан Константинов и той ме пое като "лекуващ лекар" на етажа.

Графика на приемния кабинет е:
Понеделник - д-р Г.Велева
Вторник - д-р Ст.Константинов
Срядя - д-р Б.Фръндева
Четвъртък - д-р Е.Гърчев
Петък - д-р Ю.Хранов

.... та в отделението д-р Константинов ме прегледа на ехограф, пита ме дали имам предпочитания кой ще води операцията, казах му, че нямам. Naughty

Втория ден дадах кръв и урина, доктора каза, че първата свободна дата за секцио е на 08.05 и ако бебка тръгне по рано ще направим спешно секцио, затова и на следващия ден (т.е. третия ден) ме прати на ЕКГ, вътрешни болести и анестезиолог (стандартно преди секцио), за да е готово всичко. Peace

Та така... Сега съм на режим изчакване... всеки ден запис на тонове и това е. Ще поседя доста, но колкото по-близко до термина толкова по-добре, според мен, нека беба да качи някой грам отгоре. Аз тук съм спокойна, не ме сдухва болницата, в къщи се панирах - какво ще правя, ако беба се разбърза. През почивните дни все едно е паднала бомба тук, затова не е проблем сутрин след тоновете да излеза и да се върна до 20:00 (тогава заключват вратите). А и не само почивните  Wink

ПП: всичко е по клинична пътека и НЕ СЕ ПЛАЩА (прегледи, изследвания, консултации и запис на тонове).
Плаща се, ако искаш избор на доктор/екип, ВИП стая ...

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 19:44 от danielka_88

# 681
  • Мнения: 89
Sistra, аз в момента съм в МД и имам прясна информация...
Отиди в приемния кабинет - 210 (на втория етаж в ниската сграда, там можеш да разпиташ колко дни преди термин ТИ трябва да постъпиш (носи документи, за съпътстващи заболявания и/или причината за секцио).

При мен нещата са следните:

Скрит текст:
Термина ми е 16.05. и беба е седалищно.
На 21.04. моята ЖК ме насочи към 210 ти, защото имах оплаквания. Доктора на приемен кабинет ме прегледа и каза, че всичко е наред, направо да отида пак на 28.04 за приемане (да се направят предварителните изследвания и да се насрочи дата за секцио.
АГ от ЖК ми подготви обмената карта и ми даде направление 141, направих предварителна консултация с невролог, защото имам епилепсия.

На 28.04. отидах в 210, хоспитализираха ме на 10ет. Тъй като беше вторник, на приемния кабинет беше д-р Стефан Константинов и той ме пое като "лекуващ лекар" на етажа.

Графика на приемния кабинет е:
Понеделник - д-р Г.Велева
Вторник - д-р Ст.Константинов
Срядя - д-р Б.Фръндева
Четвъртък - д-р Е.Гърчев
Петък - д-р Ю.Хранов

.... та в отделението д-р Константинов ме прегледа на ехограф, пита ме дали имам предпочитания кой ще води операцията, казах му, че нямам. Naughty

Втория ден дадах кръв и урина, доктора каза, че първата свободна дата за секцио е на 08.05 и ако бебка тръгне по рано ще направим спешно секцио, затова и на следващия ден (т.е. третия ден) ме прати на ЕКГ, вътрешни болести и анестезиолог (стандартно преди секцио), за да е готово всичко. Peace

Та така... Сега съм на режим изчакване... всеки ден запис на тонове и това е. Ще поседя доста, но колкото по-близко до термина толкова по-добре, според мен, нека беба да качи някой грам отгоре. Аз тук съм спокойна, не ме сдухва болницата, в къщи се панирах - какво ще правя, ако беба се разбърза. През почивните дни все едно е паднала бомба тук, затова не е проблем сутрин след тоновете да излеза и да се върна до 20:00 (тогава заключват вратите). А и не само почивните  Wink

ПП: всичко е по клинична пътека и НЕ СЕ ПЛАЩА (прегледи, изследвания, консултации и запис на тонове).
Плаща се, ако искаш избор на доктор/екип, ВИП стая ...
Благодаря много,но в 210 трябва да отида когато изляза в 45дневен или по късно,само това не разбрах,иначе всичко друго ми стана ясно.
Успех на теб,дано всичко мине ок,после да се похвалиш.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте,

И аз съм се насочила да раждам пак в МД.
2010г. родих там при д-р Механджиев, но за съжаление той вече не е в БГ. Искам да раждам секцио по мое решение, а може и по здравословни причини да ми се наложи да раздам пак така. Моля за съвет и мнения за доктор ?

# 683
  • София
  • Мнения: 78
Благодаря много, но в 210 трябва да отида когато изляза в 45дневен или по късно, само това не разбрах, иначе всичко друго ми стана ясно.
Успех на теб, дано всичко мине ок, после да се похвалиш.
Благодаря ти. Според мен, когато влезеш в 9-тия месец можеш да получиш по-конкретна информация. А преди това може би ще ти кажат стандартното "2 седмици по-рано". Най-добре е да отидеш на място, може би на регистратурата дават обща информация. С усмивка и свенливост, ще ти помогнат навсякъде.

# 684
  • Мнения: 40
Здравейте аз преди 1 месец родих в Майчин дом секцио ... таа аз бях на 7мия етаж там мизерия е меко казано хлебарки има ужасно много отношението на сестрите към мен и другите момичета в стаята беше ужасно все едно не сме хора а животни.. дори и с тях сигурно по добре биха се държали ... Живот и здраве ако забременея пак не бих се върнала там ... Ще добавя още нещо когато даваха сведения за бебетата казаха че аз съм била виновна че детето ми е било на антибиотик защото съм му била предала някаква инфекция но това няма как да е истина и когато ни изписаха няколко дни след това разбрах че инфекцията е била предадена от болницата... доста от бебетата са я имали ... Дори ми казаха че бебето ми е било 4 дни на антибиотик един ден преди да ни изпишат преди това абсолютно нищо не ми казаха.... Когато ходихме да си взимаме бебетата ни ги изкарваха все едно незнам какво изкарваха..... идеше ми да ги  #2gunfire когато се прибрахме в къщи при свалянето на памперса детето ми беше ужасно подсечено...  Sad . Извинявам се за дългият пост ...

# 685
  • Мнения: 89
Здравейте аз преди 1 месец родих в Майчин дом секцио ... таа аз бях на 7мия етаж там мизерия е меко казано хлебарки има ужасно много отношението на сестрите към мен и другите момичета в стаята беше ужасно все едно не сме хора а животни.. дори и с тях сигурно по добре биха се държали ... Живот и здраве ако забременея пак не бих се върнала там ... Ще добавя още нещо когато даваха сведения за бебетата казаха че аз съм била виновна че детето ми е било на антибиотик защото съм му била предала някаква инфекция но това няма как да е истина и когато ни изписаха няколко дни след това разбрах че инфекцията е била предадена от болницата... доста от бебетата са я имали ... Дори ми казаха че бебето ми е било 4 дни на антибиотик един ден преди да ни изпишат преди това абсолютно нищо не ми казаха.... Когато ходихме да си взимаме бебетата ни ги изкарваха все едно незнам какво изкарваха..... идеше ми да ги  #2gunfire когато се прибрахме в къщи при свалянето на памперса детето ми беше ужасно подсечено...  Sad . Извинявам се за дългият пост ...
Сериозно ли,ужас,направо ме отказваш.Секциото планово ли беше,колко дни по рано от термина роди.С избор на екип или безРазбира се ако ти се рзказва,драсни подробности.

# 686
  • Мнения: 89
Sistra, аз в момента съм в МД и имам прясна информация...
Отиди в приемния кабинет - 210 (на втория етаж в ниската сграда, там можеш да разпиташ колко дни преди термин ТИ трябва да постъпиш (носи документи, за съпътстващи заболявания и/или причината за секцио).

При мен нещата са следните:

Скрит текст:
Термина ми е 16.05. и беба е седалищно.
На 21.04. моята ЖК ме насочи към 210 ти, защото имах оплаквания. Доктора на приемен кабинет ме прегледа и каза, че всичко е наред, направо да отида пак на 28.04 за приемане (да се направят предварителните изследвания и да се насрочи дата за секцио.
АГ от ЖК ми подготви обмената карта и ми даде направление 141, направих предварителна консултация с невролог, защото имам епилепсия.

На 28.04. отидах в 210, хоспитализираха ме на 10ет. Тъй като беше вторник, на приемния кабинет беше д-р Стефан Константинов и той ме пое като "лекуващ лекар" на етажа.

Графика на приемния кабинет е:
Понеделник - д-р Г.Велева
Вторник - д-р Ст.Константинов
Срядя - д-р Б.Фръндева
Четвъртък - д-р Е.Гърчев
Петък - д-р Ю.Хранов

.... та в отделението д-р Константинов ме прегледа на ехограф, пита ме дали имам предпочитания кой ще води операцията, казах му, че нямам. Naughty

Втория ден дадах кръв и урина, доктора каза, че първата свободна дата за секцио е на 08.05 и ако бебка тръгне по рано ще направим спешно секцио, затова и на следващия ден (т.е. третия ден) ме прати на ЕКГ, вътрешни болести и анестезиолог (стандартно преди секцио), за да е готово всичко. Peace

Та така... Сега съм на режим изчакване... всеки ден запис на тонове и това е. Ще поседя доста, но колкото по-близко до термина толкова по-добре, според мен, нека беба да качи някой грам отгоре. Аз тук съм спокойна, не ме сдухва болницата, в къщи се панирах - какво ще правя, ако беба се разбърза. През почивните дни все едно е паднала бомба тук, затова не е проблем сутрин след тоновете да излеза и да се върна до 20:00 (тогава заключват вратите). А и не само почивните  Wink

ПП: всичко е по клинична пътека и НЕ СЕ ПЛАЩА (прегледи, изследвания, консултации и запис на тонове).
Плаща се, ако искаш избор на доктор/екип, ВИП стая ...
Здравей,как си мина ли вече всичко?
пиши когато можеш

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 22:59 от sistra

# 687
  • Мнения: 40
Здравейте аз преди 1 месец родих в Майчин дом секцио ... таа аз бях на 7мия етаж там мизерия е меко казано хлебарки има ужасно много отношението на сестрите към мен и другите момичета в стаята беше ужасно все едно не сме хора а животни.. дори и с тях сигурно по добре биха се държали ... Живот и здраве ако забременея пак не бих се върнала там ... Ще добавя още нещо когато даваха сведения за бебетата казаха че аз съм била виновна че детето ми е било на антибиотик защото съм му била предала някаква инфекция но това няма как да е истина и когато ни изписаха няколко дни след това разбрах че инфекцията е била предадена от болницата... доста от бебетата са я имали ... Дори ми казаха че бебето ми е било 4 дни на антибиотик един ден преди да ни изпишат преди това абсолютно нищо не ми казаха.... Когато ходихме да си взимаме бебетата ни ги изкарваха все едно незнам какво изкарваха..... идеше ми да ги  #2gunfire когато се прибрахме в къщи при свалянето на памперса детето ми беше ужасно подсечено...  Sad . Извинявам се за дългият пост ...
Сериозно ли,ужас,направо ме отказваш.Секциото планово ли беше,колко дни по рано от термина роди.С избор на екип или безРазбира се ако ти се рзказва,драсни подробности.

 
 Здравей да напълно сериозно когато ме качиха на 7мия етаж със излизането от асаньора гледката беше потресаваща в смисъл тавана беше напукан.... по коридора  балатома беше напукан много и стаята беше покъртитеелна по средата балатома беше изгорен.. стенита напукани и хлебарки на 2-3 ден видях към 4-5 мисля че...отношението беше наистина ужасно към родилките..  ... секциото ми беше планово да ами попринцип терминът ми беше на 16 април трябваше на 6ти да ми правят секцио но аз смених датата зада е изненада за всички... на 3 ти но малката реши на 2ри да се роди  ами 14 дни по рано да със избор на екип ... но ми казаха моята  докторка да не казвам че имам екип и аз так и направих... Операционата не е зле... А реанимацията е ремонтирана миисля че не отдавана ... Ако имаш още въпроси питай Simple Smile

# 688
  • Мнения: 11
Момичета, има ли някоя от вас, която е раждала в МД без избор на екип, но са й поставили упойка, когато е помолила и е било възможно при нормално раждане?
Не искам да плащам за екип за второ раждане, но искам да съм сигурна, че като помоля  за упойка ще ми сложат....

Аз раждах там миналата година септември без избор на екип и също исках да ми сложат упойка но така и не ми сложиха... когато казах още в самото начало че ще искам упойка една мисля че акушерка беше ми каза "ооо да не мислиш че анестезиолога ще дойде сега да се занимава с теб до сутринта" защото това беше в 1 часа през ноща и тъй като съм щяла да раждам за първи път можело да мине много време до самото раждане и никой нямало да се занимава.Тя въобще не си направи труда да го извика.. и така си родих без упойка Simple Smile

# 689
  • Мнения: 843
Ужасни цървули са. Ако е за техенните дъщери... #2gunfire

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт