Ноемврийски мами 2014 Чакаме ви с нетърпение!!!

  • 28 890
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Galq_, пусни си и едно изследване за кетони. Аз от стискане на зъби се докарах до обезводняване и болница. Понякога трябва да се прецени полза - риск. Едно обезводняване може да бъде по-опасно от пиенето на хапчета.

# 706
  • София
  • Мнения: 8 940
Аз да ви споделя как боря гаденето, пък макар да знам, че повечето от вас искат да изкарат колкото се може по-здравословно бременеенето си. По принцип много обичам Кока-Кола. И когато много ми се гади, пия по няколко глътки. Това ме спасява и от киселините. Знам, че разгазирана кола се препоръчва при повръщане, но аз си я пия газирана. Въобще като чета какви ограничения има за бременни - почти не съм ги спазвала предишните два пъти - пък на, децата са си добре. То пък и прекаленото пазене си е стрес, който е доста по-вреден от малко лоши храни и напитки от време на време. Даже съм чувала, че пушачките не бива да спират от раз цигарите, защото това било по-вредно. Аз за щастие не пуша, та поне този порок ми е спестен. И алкохол пия рядко, а сега хич не ми се и пие.  Peace

# 707
  • Мнения: 349
Ladies, габровки има ли (независимо къде живеят...)?  Rolling Eyes

Мда, с какво мога да помогна  Hug Hug



Хахах, как с какво- с много хумор и добро настроение...да минем бременеенето с усмивка на уста, за да са ни весели и засмяни и бебоците Wink hug

Хаха, няма проблеми Simple Smile Сигурна съм, че след няколко месеца всички ще се похвалим с хубави, здрави и засмени бебоци Simple Smile

аз не се представих, а направо нахлух Simple Smile
На 23 години съм, от къде - стана ясно и преди седмица се оказа, че ще имам бебе. Терминът ми е на 25 ноември. Вече бях на преглед, доктора каза, че вижда ембрион и за сега всичко е нормално.

Утре ще ходя на изследвания и определено съм уплашена, защото имам панически ужас от доктори и медицински интервенции - дори видеозонът ме болеше Sad Но ще трябва да се преборя заради бебето Simple Smile

До сега не ми се е гадило, само малко тази сутрин, но аз ям маслини и пия много вода и сякаш помага.

Успех момичета и лека бременност Simple Smile

# 708
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здравейте, от NHS ми дадоха дата за 1-ви преглед на 24-ти Април т.е. ще съм в 12-та седмица  Crazy, затова си записах частен преглед в събота. Нямам търпение да чуем бебчето Simple Smile

# 709
  • Мнения: 72
Ladies, габровки има ли (независимо къде живеят...)?  Rolling Eyes

Мда, с какво мога да помогна  Hug Hug



Хахах, как с какво- с много хумор и добро настроение...да минем бременеенето с усмивка на уста, за да са ни весели и засмяни и бебоците Wink hug

Хаха, няма проблеми Simple Smile Сигурна съм, че след няколко месеца всички ще се похвалим с хубави, здрави и засмени бебоци Simple Smile

аз не се представих, а направо нахлух Simple Smile
На 23 години съм, от къде - стана ясно и преди седмица се оказа, че ще имам бебе. Терминът ми е на 25 ноември. Вече бях на преглед, доктора каза, че вижда ембрион и за сега всичко е нормално.

Утре ще ходя на изследвания и определено съм уплашена, защото имам панически ужас от доктори и медицински интервенции - дори видеозонът ме болеше Sad Но ще трябва да се преборя заради бебето Simple Smile

До сега не ми се е гадило, само малко тази сутрин, но аз ям маслини и пия много вода и сякаш помага.

Успех момичета и лека бременност Simple Smile

Добре си ни дошла и лека бременност! Кефя ти се, че си се решила на 23 години...само така!

# 710
  • Мнения: 11
http://filmi.ovo.bg/index/v_utrobata_bliznaci_triznaci_chetiriznaci/0-1040 Това е линк към филма на NATIONAL GEOGRAPHIC "В утробата" Винаги ми е интересно да го гледам Simple Smile Pandekova, там за тризнацита казаха, че са заченати в различни дни и се сетих за теб. Дали и твоите близнаци не са заченати така, нали каза, че единият е няколко дни по-назад в развитието си, ако не бъркам  newsm78

# 711
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile Терминът ми е за 17.11.2014 Simple Smile На 22 години съм и това за мен е втора бременност Simple Smile Имам една малка госпожица на 1г.2 месеца почти Simple Smile  Това бебе е много желано и правено цели 3 месеца за разлика от "каката" , която също беше желана , но  стана от веднъж:))))  Въпреки, че вече съм минала по този път, за мен е също толкова вълнуващо колкото и първия път! Пуснала съм си изследванията, видяхме ембрион, на 9 април съм отново на консултация! Лека бременност на всички и до термин!   bouquet

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 16:47 от Summer7ime

# 712
  • Мнения: 172
Днес си направих изледването на хормоните на щитовидната, ето и резултатите
T 4 ( свободен Т4 )   13.91   pmol/l    12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )   3.780   mIU/l   0.27 - 4.20
anti Tg ( TAT )   24.24   IU/ml   < 115
anti TPO ( MAT )   12.31   IU/ml   < 34
До колкото разбирам по време на бременност е хубаво ТСХ- то да се държи под, ако е  възможно. Ще видим какво ще каже доки във вторник. Иначе аз още съм с ужасен синузит, направо се побърквам, не мога да дишам.

# 713
  • Мнения: 2 358
Високо ти е ТСХ-то, трябва да ти назначат лечение. С Хашимото си нали ?

# 714
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен,
Надявам се все още приемате нови гости  Grinning
Във вторник се появиха и при мен дълго чаканите EFP
Отне доста време да ви изчета. Да си призная два дена вече чета и лека, по-лека влизам в час.
Единственото е, че не мога да се ориентирам къде да карам ЖК.
Моля, ако може да ми предложите добър доктор за София (няма значение района).
В понеделник ще взема направление от личният лекар и трябва да се ориентирам.
Радвам се, че има много мами с които да споделяме Wink
 

# 715
  • Мнения: 1
 galq_ много интересно беше филмчето.Едното ми изостава с една седмица .На прегледа се видя само на по развитото сърце.
 Gabi_84  като ти прочетох  това което си писала се сетих ,че и аз трябва да си пусна изследвания за хормоните .Мен преди 3 години ме оперираха  имах киста на щитовидната .
Добре дошли на новите мами.

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 18:11 от pandekova

# 716
  • Мнения: 0
Здравей Анна Simple Smile за първи път срещам мнение, което съвпада с  моето и се реших да те поздравя
Аз да ви споделя как боря гаденето, пък макар да знам, че повечето от вас искат да изкарат колкото се може по-здравословно бременеенето си. По принцип много обичам Кока-Кола. И когато много ми се гади, пия по няколко глътки. Това ме спасява и от киселините. Знам, че разгазирана кола се препоръчва при повръщане, но аз си я пия газирана. Въобще като чета какви ограничения има за бременни - почти не съм ги спазвала предишните два пъти - пък на, децата са си добре. То пък и прекаленото пазене си е стрес, който е доста по-вреден от малко лоши храни и напитки от време на време. Даже съм чувала, че пушачките не бива да спират от раз цигарите, защото това било по-вредно. Аз за щастие не пуша, та поне този порок ми е спестен. И алкохол пия рядко, а сега хич не ми се и пие.  Peace
За първи път срещам мнение, което съвпада с  моето Simple Smile Аз принципно избягвам да изказвам какво мисля по въпроса с ограниченията, защото май  винаги будя духовете и си намирам критики Simple Smile Е с риск пак да се случи, се осмелявам да те подкрепя на 500 %. Когато забременях през 2008г., след 6 години чакане, първите 2 седмици след като видях теста бях много крайна - лежане, никакъв кофеин, без чайове, никакви лекарства, абсолютна забрана за пушене дори около мен. И ден след ден сатвах все по-нервна. Когато отидох да си видя точката (която за моя изненада не беше една) и споделих с док всичките си притеснения от кое какво може да се случи. Е, не получих потупване по рамото за добро поведение - точно обратното. Коментара беше :"Добре де момиче, защо си натоварваш организма с непривични за него навици, ограничения и пр. Достатъчно ново и непривично му е, че в теб има друг живот. Защо си причиняваш повече стрес? Лишавайки се от каквото и да било, (вършейки неща, които по принцип не правиш) го караш да си мисли, че неще не е наред. Ако ти се пие кафе - пийни си. Ако ти се пуши - запали една цигара. Ако ти се яде нещо - яж. Недей умишлено да се изнервяш. Без да прекаляваш разбира се, но недей рязко да променяш начина си на живот, защото може да си навееш беля." И така, след този раговор, не съм се подлагала на никакви ограничения - когато ми се припиеше кафе или кола - сипвах си. Когато ми се припушеше, карах някой да запали цигара - дърпах по 2-3 пъти и ми минаваше мерака Simple Smile Децата ми се родиха много здрави - дори тогава в Тина Киркова ми казаха, че скоро не им се е случвало да се родят толкова здрави близнаци (не се наложи да им дават нищо, а имаше вътреболнична инфекция по това време) и дадоха зор да ни изписват по-рано, за да не се разболеят децата или аз.
И сега правя същото като преди 5 гдини. Сасмо дето новия бебок май е малко по - претенциозен Simple Smile От доста неща ми се гади и ми става лошо. Имам моменти в които усещам ако някой в съседна стая пуши и ми става зле.
Мисълта ми е - момичета, ако бременността ви го позволява и  нямате неразположения - угаждайте си. В умерени количества, но го правете. Бебето във вас ви показва как да живеете. Звучи клиширано, но според мен е така.
П.С. Това е само мое мнение и не го налагам. Не ми се иска да се започва спор - дали-или Simple Smile Просто споделям моето виждане за тези, които се чудят дали да направят нещо и това нещо как ще се отрази на бебо Simple Smile

# 717
  • Мнения: 172
rendence, нямам хашимото, през години са ми се покачвали стойностите, които съм коригирала с медикаменти, но това е всичко, преди около 6 месеца беше 2.4.

# 718
  • Мнения: 2 358
да, да, наистина нямаш Хашимото, просто нещо съм гледала в анти телата , не знам и аз какво, всичко си им е ок, извинявай

# 719
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Диорисима,аз съм във Белгия-и тук лекарства за задържане не изписват,както впрочем и други по време на бременност-само в краен случай,но като казах че повръщам по няколко пъти на ден-доктора ми изписа сиропа,без някакви уговорки и без много много да се двоуми,като ме увери, че това лекарство не оказва влияние върху развитието на плода.Първата си бременност изкарах без да пия нищо,но и ми се гадеше само сутрин и то не много,въобще не може и да става сравнение между сегашното ми състояние и тогавашното,първата седмица съм стигала до 8 повръщания на ден,истинско мъчение си е-така,че всеки си преценява.И аз не бих пила лекарства -ако имаше друг начин,но не стана-не помага нито кола,нито чай от джинжифил,нито нищо....Аз се доверих на лекаря си,и се надявам скоро вече да мине този период! Peace

Общи условия

Активация на акаунт