Ноемврийски мами 2014 Чакаме ви с нетърпение!!!

  • 28 891
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 080
Натриев цитрат често чета, че и на деца се изписва, но също знам, че не е добре.


това от нета СПЕЦИАЛНИ ПРЕДЕПРЕЖДЕНИЯ
Този лекарствен продукт е предназначен само за пиене! Не се прилага парентерално ( инжекционно)!
С особено внимание Натриев цитрат трябва да се прилага при бременност и кърмене, поради опасност от възникване на системна алкалоза (повишена алкалност на кръвта).

# 691
  • Мнения: 349
Ladies, габровки има ли (независимо къде живеят...)?  Rolling Eyes

Мда, с какво мога да помогна  Hug Hug

# 692
  • Мнения: 1 318

Шърли-Ан, и аз съм непрекъснато гладна - ама гладна, та чак ми се вие свят и ми се гади. Когато мога, гледам да ям плодове и зеленчуци, но в повечето случаи трябва да изям нещо по-съществено, за да има ефект. С предната бременност бях така, качих 20 кг. В интерес на истината ги свалих без проблем и по едно време бях дори по-слаба, отколкото преди бременността (а аз съм си слаба по принцип). Искаше ми се с тази бременност да не качвам така и се старая, ама да видим...

Точно: започва да ми става лошо от глад и да ми е повдига. Вчера ходих до майка и татко, вечерях в 18 ч и после пак в 20 ч. Ако не ме беше срам, щях и в 22 ч да ям...  Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 10

За чайчетата - единствените позволени са шипка (неограничено може да се пие) и липа но от време на време. Нищо друго.
А плодови чайчета предполагам може. Аз пия всеки ден от касис, праскова, ягода и т.н.

Виж дали не са с черен чай  Wink , ако са не прекалявай с тях
Дори и да са със зален чай,аромата на плодовете се постига с химия.

# 694
  • Мнения: 10

Шърли-Ан, и аз съм непрекъснато гладна - ама гладна, та чак ми се вие свят и ми се гади. Когато мога, гледам да ям плодове и зеленчуци, но в повечето случаи трябва да изям нещо по-съществено, за да има ефект. С предната бременност бях така, качих 20 кг. В интерес на истината ги свалих без проблем и по едно време бях дори по-слаба, отколкото преди бременността (а аз съм си слаба по принцип). Искаше ми се с тази бременност да не качвам така и се старая, ама да видим...

Точно: започва да ми става лошо от глад и да ми е повдига. Вчера ходих до майка и татко, вечерях в 18 ч и после пак в 20 ч. Ако не ме беше срам, щях и в 22 ч да ям...  Rolling Eyes

Аз за щастие все още не изпитвам глад или да ми се гади. Надявам се така да продължи.

# 695
  • Мнения: 10
Галя, ако положението е много тежко,лекарят ти може да изпише да пиеш Деган или Церукал.Аз бях така-пробвах без лекарства,но не се издържа-на мен през цялото време ми се гади и повръщах по 5-6 пъти на ден.Да издържиш една -две седмици,ама три месеца така си е истинско мъчение,още повече че след една седмица повръщане се чустваш като парцал и започва да ти се вие свят и да ти прилошава.Аз съм много доволна откакто пия лекарствата-не съм повръщала нито веднъж,но всеки решава за себе си. Peace
И все пак е много по-добре да се въздържаме от вземането на лекарства срещу всеки един симптом.Това все пак е бременност.Аз предпочитам да стисна зъби и да издържа отколкото за всяко нещо за вземам лекарства.Тук дори и за задържане не предлагат каквито и да е медикаменти.Естествен подбор.

# 696
  • Мнения: 4
Здравейте, ноемврийски мами!
Може би малко късно, но реших и аз да се включа в темата и да споделям трепетите си с вас Бременна съм в 8 седмица.

# 697
  • Мнения: 4
Имате ли киселини и как се справяте с тяхБ Защото аз ги получавам от всичко. Чувстото е ужасно Weary

# 698
  • Мнения: 72
Ladies, габровки има ли (независимо къде живеят...)?  Rolling Eyes

Мда, с какво мога да помогна  Hug Hug



Хахах, как с какво- с много хумор и добро настроение...да минем бременеенето с усмивка на уста, за да са ни весели и засмяни и бебоците Wink hug

# 699
  • Мнения: 222
Киселини предната бременност ме мъчеха в последните месеци, когато бях с огромен корем. Вечер като легнех и направо ме изгаряше, но хапвах портокал и ми олекваше.
Утре съм за първи път на преглед, нямам търпение да отида.

# 700
  • Мнения: 2 358
Чувала съм, че прясното мляко много помага при киселини или газирана вода

# 701
  • Мнения: 32
Привет от мене мами!Имам един въпрос имам леки болки в кръста и корема от време на време това нормално ли е .

# 702
  • Мнения: 2 358
нормално е, обикновено предписват но-шпа за такива болки

# 703
  • Мнения: 11
Kaisia, благодаря! Ще говоря с лекарката за тези лекарства, че вече и ми причернява като ставам от леглото, а докато лежа ми се вие свят и все едно някой ми върти главата във всички посоки. Диорисима, зная, че бременност без неразположения не може и определено не се глезя. След като два пъти се справих със всичко, ще се справя и сега Simple Smile Само че ми писна да лежа няколко дни прежълтяла и безпомощна и да плаша децата с външния си вид. Дано на всички бъдещи мами бременността да им носи само положителни емоции и да нямат никакви неприятни изживявания, но когато им се наложи да използват достиженията на медицината без притеснения след задължителна консултация с лекар! Хубав и слънчев ден на всички

# 704
  • Мнения: 32
Благодаря,хубав ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт