Картичка от другия край на света! - тема 10

  • 59 107
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 197
ха х ах ах ха ха newsm45 smile3506 имам до Америка, Холандия, Русия, Китай ... и една до Германия в нея ми е надеждата ... като до Русия и Китай още не съм ги пуснала  Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 49
Оффф, нямах търпение и си изтеглих нов адрес. Падна ми се гей. Или аз нещо не разбирам израза "I am gey guy who have a boyfriend from Denmark..."Simple Smile
Добре, че няма претенции много.

Вие получавали ли сте картички от началото на Новата година? Май няма много ентусиазъм вече.
Puholina, голям си сладур Simple Smile Личи си от постовете ти, че силно се вълнуваш. А относно ентусиазма - тук е, не е загубен. И аз мога да се похваля с 4 получени картички от началото на годината. Цели три картички открих в пощенската кутия като се върнахме от следновогодишната ни ваканция  Laughing
Направо ти завиждам, че твоите другарчета нямат претенции. На мен все претенциозни ми се падат. Заради едно момиче от Сибир направих поръчка от zazzle. Е, не на 1 картичка, а на цели 50, но това е друг въпрос  Blush Тъкмо да има и за други.
Преди 4 дни изтеглих ей този момък - http://www.postcrossing.com/user/marinad. Чак дразни с претенциите си - такива искам, а пък такива не, и четливо да пишете, а за предпочитане и да има 2-3 подаръка към картичката.  ooooh!
А като говорите за това, колко време пътуват картичките - тези, които аз изпращам пътуват адски дълго. Имам само една до Германия, пристигнала за 12 дни. Всички останали са за доста повече време. Същевременно, тези към България пристигат учудващо бързо. Например картичка от едно тайванско село до Варна пристигна за 6 дни!!! А моя картичка до Тайван утре стават 60 дни откакто е изпратена. Чудя се къде е проблема  newsm78

И да ви питам нещо. Всички ли германци страдат от такава липса на вкус, като тези, които ми изпращат картички на мен?



Ох, аз като си пуснах първите 5 картички, толкова се вълнувах, че после сънувах картички, държави, писма, марки... И като разказвам на мои приятели за невероятното откритие Postcrossing срещам едни...хм..снизходителни погледи с тънка усмивка казваща "Тъз пък! С това майчинство съвсем се ошашави! " (само за протокола- гледам си девойката на 10 месеца)
Аз чакам от един германец ( той ми беше първия изтеглен и ми обеща картичка) и ще видим дали има вкус. Аз не че имам много претенции, те даже не са и задължиелни. Веднага ще ви кача, когато получа нещо

# 692
  • Мнения: 169
Dee dee,благодаря за съветите. Утре ще отида до репа. Първо ще изпращам на една германка, понеже няма притенции, но не разбрах къде да напиша ID номера на картичката - на плика (къде?) или на самата картичка? Благодаря предварително!

# 693
  • Габрово
  • Мнения: 311
Dee dee,благодаря за съветите. Утре ще отида до репа. Първо ще изпращам на една германка, понеже няма притенции, но не разбрах къде да напиша ID номера на картичката - на плика (къде?) или на самата картичка? Благодаря предварително!
Картичките се изпращат БЕЗ плик, освен ако получателят изрично не е написал, че ги иска в плик.
Кодът се пише на гърба на картичката на видимо място, обикновено най-отдолу или най-отгоре.
 Simple Smile

# 694
  • Мнения: 169
Ами тази картичка ще е с плик, понеже е нестандартна. За другите ще знам Simple Smile

# 695
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 054
Dee dee,благодаря за съветите. Утре ще отида до репа. Първо ще изпращам на една германка, понеже няма притенции, но не разбрах къде да напиша ID номера на картичката - на плика (къде?) или на самата картичка? Благодаря предварително!
Някои имат изисквания картичките да са без плик, но си го пишат. На самата картичка, където намериш място го напиши, но не на плика.
Холандия също е близка държава и ще пристигне сравнително скоро, споко. Моя съвет е да не си пазите адреси, а веднага да пращате за да може да се задействат нещата.
По-късно, като се прибера ще ви кача картичките ми от Германия.

# 696
  • Мнения: 2 138
Аз винаги пращам без плик. Дори и тези с формата на България. А ако пращам от двойните ако е от дебел картон изрязвам задната част, ако е от по-тънък с лепило мажа и залепвам двете части една за друга.
От Германия имам 32 получени картички, повечето ми харесват. Ето ги
http://www.postcrossing.com/user/silvipl/gallery/received/DE

# 697
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 054
Ето и моите картички от Германия. И на мен си ми харесват Wink

http://www.postcrossing.com/user/Dee_Dee_/received

# 698
  • Мнения: 169
Добро утро, момичета!
След малко ще ходя до пощата да изпращам първата картичка, но досега не съм изпращала и имам два въпроса:
-марка трябва ли?
-с препоръка или без?

# 699
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 054
Добро утро, момичета!
След малко ще ходя до пощата да изпращам първата картичка, но досега не съм изпращала и имам два въпроса:
-марка трябва ли?
-с препоръка или без?

марка трябва задължително, иначе няма как да пътуват Wink До къде ще пращаш ? Ако е до Европа се слага марка от 1лв., а ако е извън Европа- 1,40 лв. Не е нужно да е препоръчано, няма да пристигне по- бързо, а просто е малко по- скъпо (не си спомням колко струваха марките_).

# 700
  • Мнения: 169
Благодаря за бързия отговор. До Германия ще пътува.  Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 1 197
въздушно ги пуснах аз, уж за по - бързо ... Rolling Eyes за Европа 1,5 лв, а за Америка 2,1 лв .... ще видим колко ще пътуват ....
въпроса ми е трябва ли нещо да направя, след като са пуснати .... да отбележа ... знам ли ...или от тук насетне чакам да ги получат? Rolling Eyes

# 702
  • Мнения: 778
Не е необходимо нищо друго да правиш Simple Smile. Чакаш да пристигнат. Когато бъдат регистрирани - твоя адрес ще се пусне за теглене от някой друг от потребителите на платформата.

Сканира ли картичките? Или може също да се снимат, за да ги качиш като снимки, като изображения? Ако ги имаш снимани - може да ги добавиш като снимки, но снимката ще може да се вижда само от теб, до момента на регистрирането на картичката от получателя и. Тогава ще може да се вижда от всеки. Ако не си ги снимала - тогава може получателя да я снима и да я качи в системата. Но това не е задължително Simple Smile.

Успех Simple Smile

А колкото до мен ... Аз имам една картичка изпратена към Китай, която вече сигурно има 220 дни път и още не е стигнала Sad. Потребителката влиза в системата от дъжд на вятър, на 25 дни веднъж. Дано да я получи.
Към Азия като цяло много бавно се случват нещата. И към Русия също - даже самите руснаци казват, че руската поща е "най-дългоочакваната" Simple Smile, в буквален смисъл Simple Smile.

# 703
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Първата ми картичка за новата година:
 досущ като моята котка Миси Laughing
http://www.postcrossing.com/postcards/DE-3858375

# 704
  • Мнения: 5
Здравейте , регистрирах се преди няколко дни и вече пратих първите си 4 картички до : Турция,Латвия,Полша и Германия!! Много се вълнувам , може ли някой да ми каже за колко време г/д пътуват картичките  Simple Smile
П.С Ако някой иска да си пращаме картички, писма или подобни неща да ми пише съгласна съм..

Общи условия

Активация на акаунт