Картичка от другия край на света! - тема 10

  • 59 092
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Добре дошла Sena Lubenowa
Малко по- напред в темата писах за това как и колко време пътуват картичките, за това ще се самоцитирам. Ако имаш други въпроси питай, ако мога ще помагам Peace


Момичета, от къде купувате картички. Преди малко бях до пощата и като ги попитах за картички, ме погледнаха все едно луканка съм влезнала да търся.  Shocked  Забравих да спомена, че за първи път ще изпращам. Снощи си изтеглих два адреса - Русия и Германия  Flutter . И още един въпрос колко време пътуват?
Охооо, добре дошла! Няма определено време, за което пътуват. По принцип в Европа пътуват 3-5 дни. Вече за САЩ, Русия, Азия- работата може и да се проточи.
И аз в началото търсих по пощите и бях много озадачена, че няма почти никакви картички( ако има са предимно поздравителни). В нашия град има на репа с/у часовника, както и в повечето книжарници. Само че, тези които са едностранни са от типа гледки, места и т.н. от България, няма особено разнообразие. Има доста сайтове, от където можеш да поръчаш. Аз чакам едни от алито вече около месец Tired
Тегли си и петте адреса и пращай, като не забравяй да напишеш кода, мн е важно. След като ти пристигне първата картичка, тогава и твоя адрес започва да се пуска от системата и след около седмица ще получиш първата си картичка.
Друго не се сещам за сега, ако имаш въпроси ми пиши, ще помагам. Мн е зарибяващо, да знаеш Laughing

# 706
  • Габрово
  • Мнения: 311
По принцип в Европа пътуват 3-5 дни.
Няма такъв филм.  Laughing
Може да се случи, разбира се, но 1 на 10-15 картички ще пристигне за до 5 дни.

Sena Lubenowa, зареди се с търпение, времето за пътуване на картичките всеки път е различно. Ако съдя от моя опит - Турция около месец, Германия 10-15 дни, Латвия 10-15 дни. Полша е сложна, случвало ми се е поща да стигне за седмица, за месец, или изобщо да не пристигне, на късмет.  Laughing

# 707
  • Мнения: 5
Благодаря ви  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 708
  • Габрово
  • Мнения: 311
Качих си картичките от последния месец и нещо, ако ви се разглежда  Flutter
https://theworldinmymailbox.wordpress.com/
Бразилия, 2х Франция, 2х Литва, разни коледни картички, 2х Перу, Мадрид, 2х Рим  Grinning

# 709
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Качих си картичките от последния месец и нещо, ако ви се разглежда  Flutter
https://theworldinmymailbox.wordpress.com/
Бразилия, 2х Франция, 2х Литва, разни коледни картички, 2х Перу, Мадрид, 2х Рим  Grinning

уау, много са красиви всички.  Heart Eyes Сканираш ли ги?
Между другото сме почти адашки, с разлика само 1 буква Wink

# 710
  • Габрово
  • Мнения: 311
Ох, да, всеки път трябва да обяснявам с коя буква ми се пише името.  Crossing Arms  Laughing

А картичките ги "сканирам" с  телефона, сложила съм си някакво скенер приложение. Simple Smile

# 711
  • Мнения: 792
Качих си картичките от последния месец и нещо, ако ви се разглежда  Flutter
https://theworldinmymailbox.wordpress.com/
Бразилия, 2х Франция, 2х Литва, разни коледни картички, 2х Перу, Мадрид, 2х Рим  Grinning
Чудни, чудни  Simple Smile От директна размяна са ти, нали? И аз си мисля скоро време да си избера приятелче от някоя по-необичайна дестинация. Дано да се съгласят да си разменят с мен, защото съм сравнително нова в Postcrossing-a.

Между другото да се похваля, че днес ми пристигнаха картичките от zazzle и мога да кажа, че качеството им е страхотно. Чак не ми се дават  Wink Нооо ... вече две са надписани и утре тръгват на път.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 197
missing  Heart Eyes страхотни картички  Peace
bebitta - хвана ме любопитството и се разрових какво е zazzle - разкажи ми моля те как поръчваш от там и твой дизайн ли си правиш на картичките, колко струва една и какъв е минималния брой който можеш да поръчаш и каква е цената за доставка, за колко време пристигат .... прекалих май ... Rolling Eyes

# 713
  • Габрово
  • Мнения: 311
Чудни, чудни  Simple Smile От директна размяна са ти, нали? И аз си мисля скоро време да си избера приятелче от някоя по-необичайна дестинация. Дано да се съгласят да си разменят с мен, защото съм сравнително нова в Postcrossing-a.
От посткросинг имам само 20-ина картички, всичко останало е от директна размяна, предимно във фейсбук.  Simple Smile
Но ми останаха само много трудни за намиране страни и вече не ми се занимава толкова.  Sad Последно си намерих един господин от Куба, който изглеждаше доста симпатичен, дано картичката му не пътува половин година.  Heart Eyes От Куба имам само 1 картичка, но пратена от Гуантанамо през американската поща... а искам истинска кубинска.  Crazy

# 714
  • Мнения: 792

bebitta - хвана ме любопитството и се разрових какво е zazzle - разкажи ми моля те как поръчваш от там и твой дизайн ли си правиш на картичките, колко струва една и какъв е минималния брой който можеш да поръчаш и каква е цената за доставка, за колко време пристигат .... прекалих май ... Rolling Eyes

Разказвам си сагата с удоволствие  Mr. Green За zazzle.com научих случайно от тази тема. Веднага останах очарована от големия избор на картички и най-вече от това, че се предлагат такива, каквито не се откриват в БГ. Затова и не съм си играла да правя свой дизайн, при положение, че има готови стотици хиляди. Цената на картичките също ме устройваше. Но ми беше важна и цената на доставка. Добавих 2 картички в количката, разцъках до момента с плащането и ми излезе цена от 4$. Рекох си, устройва ме, ще поръчвам. И такааа, ентусиазирана до краен предел започна Великото избиране. Ей, нямате си идея колко време избирах. То ако бяха без пари - лесно, но доларче, по доларче и си набъбва сумата, а откривах все по-хубави и по-хубави. В крайна сметка реших да се огранича до 50 бр. Тук да отбележа, че над определени бройки има отстъпки в цената. За 50 броя отстъпката беше 25%. Дотук супер, но като тръгнах да финализирам поръчката и изкача една доставка от 27$  Shocked Тогава разбрах, че всъщност цената за доставка е обвързана с размера на поръчката. Супер се разочаровах, но така ме глождеше, че съм загубила адски много време в избиране, че не можех да се предам така лесно.  И тогава видях, че zazzle имат клонове в UK и Испания. Хайде, отново добавяй картичките в количката (всичките 50 са различни). Хубаво, че ги бях отбелязала като любими. От Англия доставката ми излизаше май около 10-тина паунда, а от Испания 7 евро. Избрах втория вариант и поръчах от там - http://www.zazzle.es/. 4 дни след като ги поръчах, получих мейл, че са изпратени и точно 2 седмици по-късно бяха при мен. Ако не бяха празниците, вероятно можеше и по-бързо да стане.
Питаш за цените - реално моите след отстъпката излязоха по 0,71 или 0,75 евро. Не е евтино, знам, но пък са толкова хубавички и разнообразни, цветовете - наситени, хартията - качествена... много им се радвам  Grinning А, и известно време мога да угаждам и на най-капризните посткросъри  Hug

# 715
  • Мнения: 792
От посткросинг имам само 20-ина картички, всичко останало е от директна размяна, предимно във фейсбук.  Simple Smile
Извинявай, но на мен пак не ми стана ясно  Embarassed Става въпрос за тази страница, нали https://www.facebook.com/postcrossing?fref=ts Там потребителите сами ли обявяват, че искат размени или как?  newsm78 Иначе знам, че в системата трябва да си отбелязал изрично, че си съгласен на директни размени, но как да избера от всички  ooooh! Може би да гледам дали картичките, които изпращат са хубави ...

# 716
  • Мнения: 49
Здравейте,

Вчера получих две картички! Те са от хората, на които първо изпращах ( и засега единствените получили, другите си пътуват ли, пътуват) и ми върнаха жеста. Ако знаете, каква радост настана. Не знаех, че толкова готино:) Направо ми идеше да подскачам. И отделно един тип от Словения ми писал, че иска размяна и в момента му я надписвам. Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Ето линк на двете картички, които получих:

http://valentinaiv.snimka.bg/travel/postcrossing.850412

# 717
  • София
  • Мнения: 8 124
Здравейте,

Вчера получих две картички! Те са от хората, на които първо изпращах ( и засега единствените получили, другите си пътуват ли, пътуват) и ми върнаха жеста. Ако знаете, каква радост настана. Не знаех, че толкова готино:) Направо ми идеше да подскачам. И отделно един тип от Словения ми писал, че иска размяна и в момента му я надписвам. Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Ето линк на двете картички, които получих:

http://valentinaiv.snimka.bg/travel/postcrossing.850412

Чакай, то сега се почва  Laughing Ако знаеш по колко пъти на ден проверявам пощенската кутия  Joy

# 718
  • Габрово
  • Мнения: 311
От посткросинг имам само 20-ина картички, всичко останало е от директна размяна, предимно във фейсбук.  Simple Smile
Извинявай, но на мен пак не ми стана ясно  Embarassed Става въпрос за тази страница, нали https://www.facebook.com/postcrossing?fref=ts Там потребителите сами ли обявяват, че искат размени или как?  newsm78 Иначе знам, че в системата трябва да си отбелязал изрично, че си съгласен на директни размени, но как да избера от всички  ooooh! Може би да гледам дали картичките, които изпращат са хубави ...
Не, това е официалната страница на Посткросинг.
Аз ти говоря за неофициалната група, ето я: https://www.facebook.com/groups/2208955025/
Там всеки предлага картички за размяна. Ако си харесаш нещо, му пишеш, разбирате се, разменяте адреси и така. Simple Smile Повечето хора искат да си изберат картичката, която ще получат, така че е хубаво да си направиш swap album с картичките, които можеш да предложиш. (Ето го моя за пример: https://www.flickr.com/photos/98362444@N07/sets/72157634460811030/). Ако пък ти искаш да предложиш нещо за размяна, просто пускаш снимка на картичката, която предлагаш (или линк към албума си), евентуално пишеш какво търсиш (ако е нещо по-конкретно) и хората ти пишат.  Grinning

И във фейсбук има чийтъри, така че имай едно наум. Във фейсбук повечето хора пращат снимка на гърба на картичката (адресирана със залепена марка) като доказателство, че са я пратили. Simple Smile

# 719
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052

Чакай, то сега се почва  Laughing Ако знаеш по колко пъти на ден проверявам пощенската кутия  Joy

hah, и аз така. Нашата пощенска кутия е винаги празна, за разлика от тези на съседите ни, които са препълнени с флаери, вестничета на Кауфланд, Била и т.н.

missing, ще споделиш ли как се казва това приложение за телефона ти, с което сканираш картичките.

Общи условия

Активация на акаунт