Картичка от другия край на света! - тема 10

  • 59 092
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 792

Не, това е официалната страница на Посткросинг.
Аз ти говоря за неофициалната група, ето я: https://www.facebook.com/groups/2208955025/
Там всеки предлага картички за размяна. Ако си харесаш нещо, му пишеш, разбирате се, разменяте адреси и така. Simple Smile Повечето хора искат да си изберат картичката, която ще получат, така че е хубаво да си направиш swap album с картичките, които можеш да предложиш. (Ето го моя за пример: https://www.flickr.com/photos/98362444@N07/sets/72157634460811030/). Ако пък ти искаш да предложиш нещо за размяна, просто пускаш снимка на картичката, която предлагаш (или линк към албума си), евентуално пишеш какво търсиш (ако е нещо по-конкретно) и хората ти пишат.  Grinning
...
Ахааа, сега ми се изясни картинката. Огромно БЛАГОДАРЯ, missing  Hug Не ми се мисли колко време би ми отнело сама да се ориентирам в обстановката  Grinning Но както и предполагах, за да искам някой да си разменя с мен се изисква не малка подготовка - да си направя албум и да кача хубави снимки на картичките, а преди това да си допълня колекцията от български картички, че доста оредя. Отново благодаря и продължавай да споделяш красивите си картички Heart Eyes

# 721
  • София
  • Мнения: 1 197
bebitta   bouquet благодаря за поясненията! всички сте ми многооо полезни Peace
днес е получена първата ми картичка в Германия - пътувала е по малко от седмица Party но получателката никъде нищо не е писала Rolling Eyes стана ми тъжно, защото много се старах, специално за тази картичка ... здраве да е! имам нов адрес, ще пращам във Филипините Party Party Party

# 722
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
bebitta   bouquet благодаря за поясненията! всички сте ми многооо полезни Peace
днес е получена първата ми картичка в Германия - пътувала е по малко от седмица Party но получателката никъде нищо не е писала Rolling Eyes стана ми тъжно, защото много се старах, специално за тази картичка ... здраве да е! имам нов адрес, ще пращам във Филипините Party Party Party


провери си пощата, там имаш известие от посткросинг, че ти е пристигнала картичката  и ако ти е писал нещо получателя ще е там. При мен винаги са ми писали, било то и само благодаря. Peace
Може и някъде в самата платформа да си получаваш тези съобщения, но аз не съм открила къде са. Да се включат момичетата, които са от повече време да кажат.
Сега вече и твоя адрес е в системата и скоро ще получиш картичка. Тегли си нов адрес и пращай Simple Smile

На мен пък днес ми пристигнаха картичките от алито и да ви кажа, малко съм разочарована. Вярно, че за тази цена не трябва да изисквам кой знае какво, ама все пак... ОТ 32 има поне 4, които най- вероятно няма да пратя. Но другите ще ги пускам, какво да ги правя иначе. И така.

# 723
  • Мнения: 169
Първата ми картичка до Германия е пристигнала, пътува 6 дни. Обаче не мога да разбера защо статуса е sent newsm78

# 724
  • Мнения: 11 607
поне 4, които най- вероятно няма да пратя.

Не се заричай, понякога интересите и желанията са меко казано - странни.

Имах един потребител, който искаше възможно най-грозната картичка да му се изпрати.....Така че аз смятам, че на тези поне 4 картички ще им дойде времето......

# 725
  • Мнения: 49
Привет момичета! Да ви попитам пишете ли съобщение на получателя, когато виждате, че картичката отива към "expired" и да го помолите да си провери пощата (особено, ако не е се и логвал отдавна) или му пращате още веднъж същата? Нали като станат "expired" се отключва отново възможността да теглиш адрес? Правилно ли съм разбрала?

# 726
  • Мнения: 49
Брей! Тръгнах да разлеждам профили за директна размяна. Леле, колко много изисквания. Ама да е такава, ама да не е такава... Айде и аз имам малки изисквания, но в сравнение на хората, които гледах съм направо скромна. КАк си избирате, някой за директна размяна?

# 727
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
за директна размяна от системата ,първо избирам държавата ,после намирам някой ,който е отбелязал ,че е съгласен.Пращам съобщение и питам каква картичка иска.
Така получих картички от Ел Салвадор , Армения,Чили,Аржентина,Албания и Босна.
Случва се да ми предложат картичка,която съм отбелязала като фаворит.
Във ФБ има много групи за директна размяна,там намерих хора с които си разменяме от доста време.
И аз имам албум за размяна.

# 728
  • Мнения: 792
Dee_Dee, аз щях да те питам за тези картички как са, защото разглеждах и наистина цените са добри. Какъв всъщност е проблема?

Привет момичета! Да ви попитам пишете ли съобщение на получателя, когато виждате, че картичката отива към "expired" и да го помолите да си провери пощата (особено, ако не е се и логвал отдавна) или му пращате още веднъж същата?
На мен ми се случи с картичка до Тайван. Момичето не беше влизало в системата от 2 седмици, а картичката ми аха и ще изтече. Тя веднага ми отговори, че не я е получила, но самата тя предложи да я регистрира въпреки това. Дотогава не знаех, че така може да се прави, но приех. Ако до месец не я получи съм решила да й изпратя нова, по-хубава от първата Wink

# 729
  • София
  • Мнения: 1 197
~ _Dee_Dee_~ Hug Hug Hug Благодаря! наистина имам мейл с писмо от получателя Party Party Party ох как ми се усмихна деня! това с директната размяна ще го проуча тези дни  Peace

# 730
  • Мнения: 49
Благодаря ви за отговорите!

# 731
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Dee_Dee, аз щях да те питам за тези картички как са, защото разглеждах и наистина цените са добри. Какъв всъщност е проблема?


ами отпечатани са на една жълтеникава хартия ( може би се цели винтиж стил, ама си е точно евтинджос   Mr. Green ), качеството на снимките е доста ниско, картичките ми изглеждат една идея по- малки от стандартния размер и отзад нямат разделение за адреса, а само празно пространство и като сложа марката и адреса на получателя ще ми остане място само за едно Здр, аз еди коя си от еди къде си   Crazy Но ще видим де, сега нямам свободен адрес за пращане. Утре ще ти снимам няколко и ще ти пратя на ЛС да ги видиш. Иначе има интересни снимки сред тях. A и ги чаках 47 дни и днес, преди да излезна от нас реших да видя какво става с поръчката ми в алито и видях, че имаше едни за 3$ пак 32бр, та поръчах и тях. Сигурно и те ще са същите, като качество, ама нищо. А в нашия град освен тези туристическите няма други интересни, така или иначе.
Маме ааа, не съм се зарекла, сигурно и тях ще изпратя някой ден, като не ми се ходи напред- назад Wink Иначе, те не че са грозни, ами нямат определена тематика- например една жена в профил в нещо като море или вода някаква... та така.

# 732
  • Мнения: 520
Здравейте, отдавна чета темата и съм решила да се регистрирам...картички разбрах, че поръчвате от Алито, но картички с българската природа, изображения от къде купувате?

# 733
  • Мнения: 792
Dee_Dee, само за информация - и картичките от zazzle са по-малки от българските стандартни. Вече в зависимост от дизайнера отзад са различни. Някои нямат линийки за редовете на адреса, но това ще бъде плюс, ако се изпращат до Китай, където адресите са по 6-7 реда  Mr. Green Но този дизайн може да си го промениш както искаш - да добавяш, да триеш и т.н. Но пък цената на картичките от Алиекспрес е мнооого хубава  Simple Smile Ще се радвам да видя снимки  Simple Smile
И да ви питам момичета един малко страничен въпрос, защото съм в голяма чуденка. Въпреки, че поръчах картичките от испанския сайт, те реално пак са отпечатани и изпратени от Щатите към UK, а оттам към България. Аз вече си ги взех от пощата, но онзи ден намерих известие да ходя на митница. И тъй като не очаквам нищо, възможно ли е да трябва да плащам някакво мито за тези картички. Ако някой е поръчвал от zazzle, моля да каже, ще съм благодарна  Hug

# 734
  • София
  • Мнения: 1 197
сигурно откривам топлата вода, но да си кажа ... днес в пощата видях картички на postcrossing Bulgaria - с интересни фотографии - пейзажи и бг забележителности. цената им с плик е 1 лев и  според мен не са лоши ... https://www.facebook.com/postcrossingbulgarialtd тук можете да ги видите ... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт