каква упойка за цезарово сечение

  • 11 623
  • 154
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 639
Когато интубационната тръба е подбрана правилно т.е. подходящия размер дразненето в последствие е минимално, при интубацията тръбата предварително трябва да е намазана с анестетичен гел, така че да не дразни ларингса. Понякога има анатомични особенности на пациента, които създават трудности дори и при подходящ размер и дразненето в последствие е неминуемо. 
Аз имам травма на гръбначен стълб в детска възраст и два счупени (и до днес си стоят фрагментите в мен)  прешлена. Травмата е високо над поясната област и това не беше пречка за епидуралната и за спиналната. Всеки случай трябва да се разглежда индивидуално и когато има проблем естествено се преминава направо към пълна упойка. На практика е невъзможно да бъде в компетенцията на всяка жена да избере от видовете упойка  и е най-правилно да се доверите на лекаря анестезиолог. Важното е да се направи операцията и да се роди живо и здраво бебе и мама да е също добре! Не е толкова страшно. Стискам палци всичко да е наред и скоро да се радвате на най-прекрасните бебета ! baby_neutral  bouquet

# 91
  • Мнения: 3 550
Спинална. С уточнението, че нищо не съм избирала. Такава ми поставиха.

# 92
здравейте. имам 2 прекрасни момчета и двете са дошли на този свят оперативно. упойките бяха пълни. на първото секцио проблеми с поставянето на упойката нямаше, а със събуждането след това - също. при второто секцио имаше малки проблемчета вследствие на упойката, но всичко мина добре.благодарение на д-р домусчиев от гр. софия и целия екип, който беше на операциите.
но за да се съгласите на каквато и да било упойка трябва да се запознаете с техните покаания и противопоказания.

успех на бъдещите майки

# 93
  • Мнения: 1 178
Аз исках да съм в съзнание, за да мога да видя детето си и в този слу4ай ми поставиха спинална упойка. Доколкото съм запозната разликата при епидуралната упойка е 4е при нея се поставя тръби4ка и така се влива постоянно упойка и се ползва при спонтанно раждане т.к. то е с по - голяма продължителност. Така, 4е аз не съм избирала между спинална и епидурална.

# 94
  • Мнения: 655
Аз бях с пълна упойка- по принцип бях спешен случай и никой не ме и пита какво предпочитам. Но няма нишо страшно - излезнах лесно от упойка.Гадно е само това, че след това ти е ужасно студено и трепериш много.

# 95
  • Мнения: 1 416
И аз раждах със спинална упойка... Не са ме карали да избирам, направиха ми секцио по спешност. Поставянето на упойката не е болезнено, а и си в съзнание и е много вълнуващо да видиш бебчето си...  Two Hearts
Иначе и аз имах проблеми след като ме изведоха от операционната - 10-15 минути треперех неистово и умирах от студ. После пък не трябваше да ставам три дни от леглото (не, че можех, с разпрания корем Cry) и когато ме изправиха на четвъртия ден беше много неприятно и главата малко ми тежеше дълго време...
Като цяло обаче съм доволна, засега, почти година цезаровото сечение, не съм имала болки в гръбнака или изтръпвания, от които се оплакват други жени.
Все пак, се доверявам на лекарите, които казват, че пълната упойка, въпреки неприятното усещане след интубацията, е по-добра от спиналната и не нанася такива поръжание върху нервната система.  Crazy Но избор нямах така, или иначе....

# 96
  • София
  • Мнения: 10 051
...че пълната упойка, въпреки неприятното усещане след интубацията, е по-добра от спиналната и не нанася такива поръжание върху нервната система.  Crazy Но избор нямах така, или иначе....
Какви са евентуалните пораженията върху нервната система?

# 97
  • Мнения: 374
Emoli какви проблеми имаш с гръбнака?
И аз имам разни дископатии и др. такива. Това пречи ли за упойките които се слагат в гърба?

# 98
  • Мнения: 1 422
После пък не трябваше да ставам три дни от леглото

Че защо не е трябвало да ставаш?

# 99
  • Мнения: 1 866
Аз избрах спинална (еперидуралната е за естествените раждания, може да се подава на малки дози продължително време а спиналната се вкарва еднократно и трае няколко часа, достатъчно за операцията). Предимството е че присъстваш на раждането (има по-подходящо време за спане!) и възстановяването е по-бързо.
Иначе и аз имах проблеми след като ме изведоха от операционната - 10-15 минути треперех неистово и умирах от студ. После пък не трябваше да ставам три дни от леглото (не, че можех, с разпрания корем Cry) и когато ме изправиха на четвъртия ден беше много неприятно и главата малко ми тежеше дълго време...
Все пак, се доверявам на лекарите, които казват, че пълната упойка, въпреки неприятното усещане след интубацията, е по-добра от спиналната и не нанася такива поръжание върху нервната система.  Crazy
Много странно становище на лекарите ти, явно не са много в крак със световната практика newsm78 Освен това се препоръчва бързо ставане и в никакъв случай 3 дена на легло, освен в специални случаи. Мен лично ме вдигнаха на 6-я час. А треперенето е от самото раждане и не е проблем, изпитват го и жени раждали естествено и без упойки.

# 100
  • Мнения: 3 069
Здравеи Лана Simple SmileИмам зачатъци на шипове и болки в кръста , но при мен има значение и годините на които съм  bouquet

# 101
  • Мнения: 639
Зачатъците на шиповете не са противопоказание за спинална/епидурална анестезия, направи си поне още една консултация с друг анестезиолог.
Конизациото с каква упойка ти направиха? , А за оператор и болница ще дподелиш ли ?
Благодарско !

# 102
  • Мнения: 3 926
Аз имам шипове по цееелия гръбначен стълб. Не създадоха проблем на анестезиоложката. Перфектно си свърши работата. Упойката беше спинална. Като излизах нито ми беше студено, нито съм треперила, нито ме е боляла глава... нищо Grinning Мога само да поднеса моите почитания на д-р Керемедчиева от МД. Държа ми ръката през цялото време и ми обясняваше какво се случва, най-вече когато извадиха бебето Grinning В операционната слушаха Радио1 и когато Сияна се роди пуснаха "Детство мое" - прекрасно изживяване Heart Eyes А в реанимация беше страхотен купон. Честно да си кажа май се бях подготвила за някакви изключителни болки, та общото ми впечатление е, че не боли. Най-неприятното за мен беше като седнах (още същата вечер) и ми се "изсипаха" вътрешностите в корема Laughing Ама това е само за миг, после си се чувствах прекрасно. Ако питаха мен май нямах нужда от двете обезболяващи, но те си се слагат задължително. В МД първо слагат лидол и аналгин, а второто е два аналгина. Ама ако те боли много не ти отказват обезболяващи. Някои мами ги "друсаха" с райски газ - личи им като се качат на следващия ден в отделението - вървят като пършинги, докато не ги стегне изведнъж Wink Като цяло изживяването е прекрасно Heart Eyes

# 103
  • София
  • Мнения: 10 051
В операционната слушаха Радио1 и когато Сияна се роди пуснаха "Детство мое" - прекрасно изживяване Heart Eyes

Хахаха, малко офф, ама при мен като извадиха бебчо течеше "Миллион алых роз" на Алла Пугачова. преди това пуснаха Мадона, ама кой ти дава да танцуваш....връзват те и няма мърдане Simple Smile

# 104
  • Мнения: 3 069
Зачатъците на шиповете не са противопоказание за спинална/епидурална анестезия, направи си поне още една консултация с друг анестезиолог.
Конизациото с каква упойка ти направиха? , А за оператор и болница ще дподелиш ли ?
Благодарско !
                                                                                                                           Конизацията ми я направиха в раковата болница , а операторите бяха доцент Кърлов и сина му доктор Кърлов.Бях с пълна упоика , но тъи като се оказах алергична към 5те упоики които ми тестваха там се наложи да испишат упоика която да не ме убие Wink , беше много гадно , в деня на операцията ме свалиха от операционната, и ме оставиха за следващия ден , докато бъде доставена.Анестезиолога д-р Рашков си направи труда да ми за ги запише в случаи че ми се наложи да ги ползвам.Упоиката е ПРОПОЛОЛ  обезболяващото е ФЕНТАНИЛ!!!Упоиката беше страхотна , нямаше треперене събудих се с усмивка колкото и невероятно да звучи Hug , чувствах се супер щастлива , исках да си седя така Simple Smile.В следствие конизацията сега шииката на матката ми е 2,1см а нормалния размер е около 4см , и е доста рискова бременноста ми!молете за мен и бебчо момичета Praynig.Радвам се , че има с кои да се сподели  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт