каква упойка за цезарово сечение

  • 11 594
  • 154
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 135
Привет от мен! Аз бях с пълна упойка. Бях на операционната маса, когато ми казаха и чух, че имам дъщеря и даже говорихме за името. Никакви проблеми не съм имала след това с гърло или изобщо някакви болки, освен в коремната област, разбира се...

# 106
  • Мнения: 3 926
Привет от мен! Аз бях с пълна упойка. Бях на операционната маса, когато ми казаха и чух, че имам дъщеря и даже говорихме за името. Никакви проблеми не съм имала след това с гърло или изобщо някакви болки, освен в коремната област, разбира се...
Не се заяждам Peace Ама я го обясни това чудо? Защото лично аз не се сещам как би могла и да говориш (приемам някакси, че си чувала Thinking ) с интубационната тръба в гърлото??? Shocked

# 107
  • Мнения: 7 186
[Не се заяждам Peace Ама я го обясни това чудо? Защото лично аз не се сещам как би могла и да говориш (приемам някакси, че си чувала Thinking ) с интубационната тръба в гърлото??? Shocked

Сигурно има предвид, че са си говорили след екстубацията, когато вече са я събуждали. Макар че малцина помнят след това момента със събуждането, дори и да са говорили. Може би ако е била по- повърхностна анестезията...Аз например нищо не помня, освестих се чак в стаята. Имам и съвсем бегъл спомен, че видях близките си до асансьора. Нищо повече.

# 108
  • Мнения: 3 926
Офф - (за което се извинявам) Лейди, ти в Бургас ли роди, душа? Любопитно ми е, защото съм си бургазлийче, а някои мами казаха, че и в нашата "дълбока провинция" (само относно медицината) започнали да слагат спинална... затова питам Grinning

# 109
  • Мнения: 46 573
Аз пък си спомням всичко след излизането от упойката, първо ме похвалиха, че много хубаво съм се изкашляла от тръбата, после им казах, че искам да се обърна на една страна, защото не мога да лежа по гръб и те малко ми се смяха  Laughing после ме пренесоха с чаршафа на носилка, после пак с чаршафа от носилката на леглото и там ме чкаха беба и тати  Hug

# 110
  • Люксония
  • Мнения: 12
Да се включа и аз...
Бях с епидурална за нормално раждане, но се оказа, че бебка се е позаклещила и няма да може да излезе сама. Та пред алтернативите вакуум, форцепс или секцио аз избрах третата. Просто ми пуснаха още лекарства в системката, след 5 мин. провериха дали усещам допир и след още 10 мин. чух гръмогласния рев на детенце. А доктора вика "Я кажи сега момче ли е или момиче?"  Mr. Green Измиха я, премериха я и ми я дадоха. А аз умирах от страх да не я изпусна  Laughing
Супер преживяване беше.

BTW,  Нани, много хубаво си го обяснила   bouquet

# 111
  • Мнения: 76
Аз така се тресях от системите или от упойката / спинална/  че направо шях да падна от масата и това продължи около час след операцията.Даже акушерката ме пита как ще се казва бебето и аз едвам изкарах звук штот имах чувството че ще ми излязат разните работи от корема. Sick
После си ме болеше 3 дни а после се търпеше.

# 112
  • Мнения: 2 674
относно спомнянето - помня как ме друсаха по коридора в количката , как видях близките си и говорихме , помня и какво си говорихме , после стаята , бебето ми донесоха там и го видях, после много ми се спеше... Wink

# 113
  • Мнения: 639
В операционната слушаха Радио1 и когато Сияна се роди пуснаха "Детство мое" - прекрасно изживяване Heart Eyes

Хахаха, малко офф, ама при мен като извадиха бебчо течеше "Миллион алых роз" на Алла Пугачова. преди това пуснаха Мадона, ама кой ти дава да танцуваш....връзват те и няма мърдане Simple Smile
малко офф и от мен - като извадиха Петя в операционната се носеше песента " Видях я да танцува" - д-р Попиванова - неонатолог - каза " Ето, ще стане танцьорка като майка си и леля си !"  - до преди травмата бях солистка на детски ансамбъл "Средец", а сестра ми е класическа балерина и солистка в националния балет на операта....

# 114
  • Мнения: 7 186
Офф - (за което се извинявам) Лейди, ти в Бургас ли роди, душа? Любопитно ми е, защото съм си бургазлийче, а някои мами казаха, че и в нашата "дълбока провинция" (само относно медицината) започнали да слагат спинална... затова питам Grinning

Офф- Не, в Пловдив.
Обаче предполагам, че в Бургас си работят със спинална, тя не е нещо ново, нито е нещо кой знае колко сложно. Wink Може би трябва да имаш уговорка с анестезиолог. Аз родих с пълна, но това си беше мое решение.
Макар че и тук в болницата, която бях за раждане слагат спинална само ако имаш уговорка или ако съответния анестезиолог реши/ с твое съгласие, разбира се/. Има пък лекари, които не харесват този вид упойка и не я практикуват. Crazy
А в София, доколкото съм чувала за секцио ползват почти само спинална, пълната- само при невъзможност или противопоказания за спинална.

# 115
  • Мнения: 3 926
А в София, доколкото съм чувала за секцио ползват почти само спинална, пълната- само при невъзможност или противопоказания за спинална.
Аха, така е. Мен в началото ме беше страх, заради шиповете, но благодарение на хилядите теми тук за секциото, и най-вече на Мама Кенга Hug легнах на операционната без почти никакъв страх Grinning

# 116
  • София
  • Мнения: 2 300
После пък не трябваше да ставам три дни от леглото

Че защо не е трябвало да ставаш?

И аз това се чудя  newsm78 Не са ли те раздвижвали, мама loritse? Едно от условията за бързото и успешно възстановяване е навременното раздвижване. Как така ще те държат три дена в леглото без да те накарат да станеш? Къде си раждала?

# 117
  • Мнения: 1 416
NadG,
Честно да ти кажа, не знам защо ме оставиха да лежа цели три дни...  Confused Не раждах в София, а в родния си град по спешност. Не бих казала, че не са професионалисти и не съм доволна - да чукна на дърво, не съм имала проблеми с операцията досега. Но вашите коментари ме карат да се замисля, че не е било много правилно да лежа три дни, защото много трудно се раздвижих после, костваше ми бая болки и нестабилност. Но в цялото отделение практиката беше такава - да те изправят на четвъртия ден... Rolling Eyes 

# 118
  • Мнения: 1 416
Извинявам се, Elfi, за теб беше отговорът ми...  Embarassed За кой ли път се обърквам?!  Laughing

# 119
ИМАМ ДОСТА ВРЕВЕ ДО РАЖДАНЕТО,НО ЧУВАМ ВСЕ ПО-ПРИТЕСНИТЕЛНИ НЕЩА ЗА ТОЗИ ТИП УПОЙКА.ОТ СЕГА ИМАМ СТРАШНИ БОЛКИ В КРЪСТА. ПОНЯКОГА КАТО СТАВАМ СЕ ЧУСТВАМ КАТО ИНВАЛИД.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ЕПИДУРАЛНАТА УПОЙКА ДА Е С ФАТАЛНИ ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА ГРЪБНАКА ИЛИ ПЪК КАКТО ЧУВАМ СЛЕД ВРЕМЕ ДА ДАДЕ ОТРАЖЕНИЕ И ДА СЕ ПОЯВИ ДИСКОПАТИЯ И ДР.ТАКИВА ЗАБОЛЯВАНИЯ.МОЛЯ ВИ, АКО ИМА НЯКОЙ ПО-ЗАПОЗНАТ,ИЛИ ПЪК ПОСТРАДАЛ,ПИШЕТЕ newsm51

Общи условия

Активация на акаунт