ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 31

  • 44 382
  • 324
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 186
По повод на тази ваксина, наскоро се опитвах да разколебая приятелка по темата, но не можах да намеря  един филм, който преди доста време съм гледала. Филмчето започваше с личната история на една спортуваща девойка, която получава странична реакция от ваксината с/у рак на маточната шийка и сега е в инвалиден стол. Ако някой го има под ръка, ще съм благодарна. Също така издирвам всякаква статистика по темата (ако изобщо има такава).

# 46
  • Мнения: 65
Ох момичета, толкова ме е страх от тези имунизации че... А пък като ви чета съвсем ми се изправя косата!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 915
Fata, преди време четох за едно момиче в Англия, което умира на чина в училище няколко минути след поставянето на тази ваксина, бяха гръмнали медиите. Не пазя линк, опитай да потърсиш в Гугъл.

Camino, невероятно написано, дали някой журналист ще се навие да публикува материал по темата?  Flutter

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 41 008
Снощи мернах по новините нашия Мангърчо...к`во се обясняваше пак? Rolling Eyes Прочетох само,че били се увеличили случаите на коклюш Thinking

# 49
  • Мнения: 109
http://vaksini.eu/Vaccination_social_violence_criminality.pdf - Ваксинация социално насилие и престъпност; Медицинско нападение върху американския мозък от Харис Л. Култър

Тази старателно документирана книга показва опасностите от детските ваксинации, които ще шокират незаинтересованото ни общество.

Ако д-р Култър е прав, данните изложени в книгата са както завладяващи, така и много тревожни. Родители, деца и обществото като цяло плащат скъпо заради безкритичното приемане на недостатъчно тестваният медицински "напредък".

Tази книга без съмнение представя по доста хаплив/язвителен/остър начин както известните ползи, така и скритите разходи за детските ваксинационни програми.

Последна редакция: пт, 07 мар 2014, 19:40 от XVisible

# 50
  • Мнения: 109
Шедьовър, един от най-важните трудове от десетилетия насам. Книгата обвинява съвременните детски ваксинационни програми за непрекъснато растящите имунологични и неврологични увреждания при децата. Доказателствата представени на тези страници не могат да бъдат пренебрегвани. Д-р Харълд Е. Бътрам

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
И аз съм в редиците на отказалите ваксини  Laughing
Следя ви с интерес - човек винаги има какво ново да научи. Жалко, че преди години не го знаех. Cry

# 52
  • Мнения: 258
Fata, преди време четох за едно момиче в Англия, което умира на чина в училище няколко минути след поставянето на тази ваксина, бяха гръмнали медиите. Не пазя линк, опитай да потърсиш в Гугъл.

Camino, невероятно написано, дали някой журналист ще се навие да публикува материал по темата?  Flutter
Ваксините могат да окажат негативите си след години. Тези мигновенни реакции са при много остри случаи. Кристиян, който пишеше до неотдавна тук, мед. доктор е, беше писал за ваксината п/в Хепатит Б, че се проявява до 10 години. След като минаха при нас, след тази глупава постъпка се питам да ли наистина сме се разминали... Отвратително е как в България се бранят интересите на докторите и на фармацията. В развитите страни макар и не лесно, хората получават обезщетения. В България вечно родителят е виновен, или виновният е неизвестен... при задължителен "имунизационен" календар.
А журналист да напише, какво и къде? Какво очаквате от практикуващите "най-древната професия" в прав и преносен смисъл? Книги и материали за четене и гледане има много. За съжаление по-голямата част от хората са склонни да останат на старото си мнение дори и когато фактите ясно сочат лъжата. Зомбитата ще си останат зомбита.

# 53
  • Мнения: 82
По повод на тази ваксина, наскоро се опитвах да разколебая приятелка по темата, но не можах да намеря  един филм, който преди доста време съм гледала. Филмчето започваше с личната история на една спортуваща девойка, която получава странична реакция от ваксината с/у рак на маточната шийка и сега е в инвалиден стол. Ако някой го има под ръка, ще съм благодарна. Също така издирвам всякаква статистика по темата (ако изобщо има такава).

Fata, фимът е "The Greater Good" - дори не смея да го изтрия от компа, макар че и не искам да го гледам 2ри път...   http://thepiratebay.se/torrent/7394005/The_greater_good_-_______ … _________________

# 54
# 55
  • Мнения: 186
Благодаря, точно този беше филмът. Покъртителен е, знам, и се надявам да подейства.

А пък аз да ви споделя, че се почувствах много объркана. Изпратих сайта за ваксините на близка приятелка в чужбина, която най-старателно си бие всички ваксини на децата. Попитах я за мнение и какво беше изумлението ми като тя ми заяви, че да, и там преминала такава вълна 90-те години с подобни провокации, но вече била отминала и хората се убедили, че всичко това е  несериозно и сега не познавала някой, който да не бие ваксини.  newsm78
Същото и по темата за хомеопатите. Минала била вече и тази "мода" ...
А става дума за скандинавска страна, където честно казано многократно съм се възхищавала от адекватността на всичките им там здравна, социална и др. системи.
Много съм любопитна дали това е някаква нейна субективна позиция, или наистина има някаква "вълна", която преминава и после какво ... Просто не ми се вярва.

# 56
  • Мнения: 4 370
Преди 2-3 дни поставиха на майката на мой приятел диагноза злокачествен тумор на корема. Помолих го да я попита дали са й били ваксина скоро и тя казала че през лятото са и сложили БЦЖ. !?! Била задължителна. Предполагам са й сложили ДТ и тя просто е решила че е  БЦЖ. Възможно ли е това злокачествено образувание да е в следствие тази ваксина? Няколко години по рано тя има успешна операция за рак на гърдата. Може ли да декларира някъде за диагнозата и ако да , къде?

# 57
  • Мнения: 109
Освен псевдо-задължителност на Тетадиф друго не съм чувал...

# 58
  • Мнения: 4
 http://www.dailymail.co.uk/health/article-17509/Why-Japan-banned-MMR-vaccine.html
Япония забранява ваксина.
Също оттегля Гардазил от препоръчаните ваксини през 2013. А Юта напълно я забраняват.

Относно статистики, малко ми се струва безсмислено, 1во защото по-голямата част от света нямат изградена система за съобщаване за проблемите, 2ро защото цифрите за поставени ваксини също не са реални, както обясняваше създателката на Гардазил в едно интервю - бройките са на база колко са излезли от завода и са в мрежата, а не колко са поставени.

Все пак ето един линк: http://www.cdc.gov/vaccinesafety/Vaccines/HPV/jama.html
Последно някъде четох, че смъртните случаи са стигнали 106.

Още един сайт - http://www.vaccination.co.uk/ . Авторката е разработвала теза относно ваксините и се е ровила по статистики.
Дала е пример с появата на ваксина срещу полимиелит и как всъщост броят не се е променил, a статистиките са манипулирани, защото след създаването на ваксината променят критериите за диагностициране.
Пациенти, които до преди са попадали в категорията на полимиелит, след промяната се диагностицират като менингит.
http://www.vaccination.co.uk/questions/q8.htm

Последна редакция: нд, 09 мар 2014, 21:12 от glimpseMaya

# 59
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Възможно ли е това злокачествено образувание да е в следствие тази ваксина?

мисля, че ракът се появява при комплекс от причини. не мога да си представя, че ще има пряка връзка между ваксина и рак. т.е. сложена ваксина, хоп след няколко месец рак.
по-скоро от натрупване, плюс други фактори (хранене, унаследена предразположеност и т.н.)

Общи условия

Активация на акаунт