На добър час в ПЪРВИ клас! - 7

  • 42 184
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Тая задача с ягодите от кенгуруто аз не можах да я реша, признавам...камо ли с възможностите на първи клас  newsm78

А ако става въпрос за петгодишно дете, което още не може дори да чете...? Simple Smile
Наистина се прекалява в някои случаи.
Лично аз пожелавам редовно на всички деца да попадат на нормални родители, които не си избиват личните неосъществености чрез тях. Говорила съм с такива деца, виждала съм и последици при такива, като възрастни вече. Дано стават все по- голяма рядкост.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Привет и от мен! Днес за пръв път на моята й правиха пломба. Изобщо не я боля, но много се страхуваше (това вместо запис) Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 774
Ехее, браво на малката, Лекси, дано е последна за поне 10 год напред  Wink.
5пъти водих моя ......ни веднъж не си отвори устата, какво ли не правихме, как ли не го убеждавахме... ходи си с кариесите  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 4 035
Мисля, че при голяма част от родителите най-тежко е да признаят пред себе си, че отрочетата им не са гениални Simple Smile И изобщо на тези състезания не са нужни родители математици, честно аз мисля, че след 4ти клас вече няма да съм в състояние да помагам по математика, защото това ми е най-слабата страна, пък Ина се справя завидно добре на състезанията, разбира се, че я подготвям - давам й да реши тестовете от предните години от съответните състезания и решаваме задачи от допълнителни сборници, за да свикне с типа на задачите, няма нищо кой знае колко сложно в това. Решаването на един тест й отнема около половин час и смятам, че е напълно достатъчно.

Лекси, браво, че не я е бояло, аз съм с много лоши зъби и от параноя водя Ина на всеки 4м на зъболекар и тя е свикнала много, има няколко пломби и няма никакъв страх у нея към зъболекари, силанизирани са й и 4те постоянни кътника, които поникнаха последната година.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 231
 Лекси споделеното от теб звучи обнадеждаващо. На седми сме и двете с едната кака на зъболекар, на нея ще и е за пръв път, има два кариеса. Май аз се притеснявам повече от нея....

# 20
  • Мнения: 5 940
Досега не е имало чисто математическо състезание като кенгуруто. Всички са с типови задачи, които всяко едно дете със средностатистически възможности може да овладее, ако решава.
Освен това има и учители, които подготвят децата. Решават в клас такива задачи, което е похвално.
п.п за състезанията не са нужни родители математици, но според мен математиците някак смятат за естествено детето им да се развива в тази посока.

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 11:53 от valerie

# 21
  • Мнения: 4 370
Здравейте в новата тема!
Благодаря за теста Кенгуру!
Днес ще го дам на детето да го реши, да видим дали ще се справи. Понеже видях че се коментира задачата с черешите , ягодите и сливите, я реших. Изобщо не е трудна. Видя ми се дори интересна, следва определена логика, но съм сигурна че сина ми не би успял да се справи. И то не защото ако помисли няма да успее, но като я види на пръв поглед - ще каже че това му е трудно и край, ще иска да я решим двамата.
 Wink

# 22
  • Мнения: 5 278
Кажете, моля ви, решението на тая задача, че не ми рови да търся отговорите. аз не можах да я реша. Интересно ми е защо тестовете за интелигентност са основани на логически тестове  newsm78 Това означава ли,че мъжете са по-интелигентни, при положение че при тях е по-силно логическото мислене? Аз лично сигурно не бих събрала и минимума на такъв тест, логиката ми е слабата страна. Според вас на какво се основава разбирането, че логичското мислене определя интелигентността?
А за амбициозните родители си мисля, че и успелите доста биха натискали децата си да си образоват. Лошото е, че точно при тях обикновено децата са провал. Като знам няколко примера с деца на учители  Confused Аз си признавам, че искам децата ми да учат повече от средното, да четат повече от това, което им казват, че трябва да прочетат, защото ако имаше мен кой да ме подтиква бих имала много по-големи успехи. Не знам дете, на което съзнателно му се занимава с учене и писане, но след като завършиш и видиш, че си си пропилял годините за учене в губене на време, а вече живота те подхваща и вече много по-трудно се учи, струва повече и изисква повече време, осъзнаваш колко си загубил. Та по-добре малко по-упорит родител, отколкото такъв, който те оставя да си играеш по цял ден и да се задоволява с това да избуташ годината Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 207
Може ли някой да качи теста от "Аз и числата".

# 24
  • Мнения: 4 370
Верния отговр е черешките са 5. А ето и решението:
с=яч
чс=яя
в горното равенство добавяме по една череша от двете страни и пак е вярно:
чс=чяч
От тук следва че яя=чяч
Махаме по една ягода и
я=чч
Търсим яс=?
яс=ччяч
и понеже трябва да обърнем всичко в череши, то
яс=ччччч

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 14:09 от А н и

# 25
  • Мнения: 24 467
Според вас на какво се основава разбирането, че логичското мислене определя интелигентността?

Според мен- на идеята да се опростят, канализират и систематизират, макар и погрешно, заключенията за интелигентността, като специфика на личността. А и това се мери лесно.  Simple Smile

Малко по- упорит родител си бива. Много упорит е живо наказание. Такъв, дето праща 5 годишното нечетящо на кенгуруто в І клас, да речем.  Laughing

я=чч
Търсим яс=?
я=ччяч
и понеже трябва да обърнем всичко в череши, то
я=ччччч
?
ЯС=ччччч

Определено не смятам, че децата на 7 г. могат да предвидят прибавяне и премахване на едно и също събираемо от двете страни на равенството с цел да се запази стойността на последното, ако не са готвени специално за типа задачи.

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 14:02 от Judy

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
Според мен явяващите се на такава възраст на математическите състезания са по-скоро деца на математици, които са доволни от професиите си Grinning

ти позна бекграунда на историята. Simple Smile

но въпреки това, не разбирам какъв е зорът да се яви точно сега и точно на кенгуруто... помислих, че има някакво предимство после за нещо. иначе, не виждам смисъл, при положение, че трябва да се полагат нарочни усилия за това.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 035
Добре де, по-напред и класирането пуснаха, говори само за себе си, и аз се замислих, и аз успях да заместя и аз докарах отговора, безспорен факт е, че първолаците не могат да решат задчата с ЕДИНИЧНИ изключения в цяла България.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз съм явно по-скоро изключение. Амбициозна съм по отношение на децата си, но не относно ученето (е, и там имам изисквания). Държа да спортуват много, да пътуват, да ходят по разни мероприятия. Това ми се струва не по-малко важно, защото прави човек по-организиран, по-отворен към света, създава интереси и съответно амбиции, нови контакти... Мисля, че едно дете, което не се занимавало основно и изключително само с учене, има по-големи шансове да се превърне в доволен от живота възрастен. А няма как да се съчетаят и двете (много учене и много спорт и забавления Simple Smile)... Винаги едното ще е малко за сметка на другото (въпреки, че съм сигурна, че ще има такива, които ще ме опровергаят).

Относно зъболекаря да ви напомня, че сега му е времето да силанирате - прави се на 4-ти най-задни кътника (2 горни и 2 долни), процедурата е напълно безболезнена и цената на зъб е около 20 лв.

# 29
  • Мнения: 4 370
Да , забравила съм сливката:)))

сега коригирах.

Може и да има друго решение, но на мен ми хрумна това да си прибавя по една черешка. Аз все пак си ползвам моите знания, а не тези които съм имала в първи клас.

Някой измисли ли друг начин за решаване на задачата!?

Общи условия

Активация на акаунт