Малки сърчица туптят, през ОКТОМВРИ ще се народят! - TEMA 3

  • 22 695
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Тук поне всичко ми е безплатно,ако трябваше и да им плащам не знам  Confused 
Тениските са много готини и интересни,но и аз не бих носила такава. Сигурна съм,че на другите мами ще им стоят много добре.
Аничка и аз това се чудя как чакат толкова дълго,защото всичко се случва. Дори малко ме е страх сега,когато нищо не знам. Все пак ти гледай колкото е възможно да си спокойна и си почивай  Hug

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 631
Здравейте е от мен! Оцеляхме след снощното гости ххахах до 5.00 сутринта стояхо част от гостите- не питайте как издържахме....карай днес си починахме и моя ММ пооправи това което аз не успях. Радвам се че помага дано винаги да е така защото по-татък ще имаме по-голяма нужда Wink
 А за блузките с бебенца с удоволстие ще нося такава, дори етърва ми ми подари такава за па-нататък неиздържа от радост и тя Wink))

# 707
  • Мнения: 0
На мен Утрогестана ми го изписаха по 2 вечер вагинално. nonameeee  задължително отиди на др. лекар с по - хубав апарат. На мен в Света София ми казаха че е точица и за сърце трябва да отида след 3 седмици, но след 4 дена отидох при др. доктор с по - добра апаратура и ми пусна да чуя дори сърчицето.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 631
За утрогестана аз го пия 1-сутрин и 2-вечер като ходих за кафявото прецапване и на последния преглед ми каза да го продължа дори да ми спре

# 709
  • Мнения: 37
*Anichka* И аз пия Утрогестан 3х2 и но-шпа 3х1 (в началото 3х2). Пия го вече от 1 седмица и ще го пия докато не изчезне отлепянето, но лекарката изрично ме предопреди, че се спира едва ли не по програма и е опасно да се спре изведнъж. Така, че ако можеш консултирай се с още един лекар утре. Хубаво е да лежиш почти без да ставаш (поне на мен така ми казаха)

# 710
  • Мнения: 25
Ох, като ви чета.. Аз хич не успявам да се пазя. И с предната бременност не се пазех ама никак, защото някак така и не успях да го възприема съвсем насериозно докато не се роди. Но все пак не е имало кой знае какво натоварване, само много ходехме с мъжа ми на планина. А с тази много често се налага да вдигам детето, което си е 13 кг. Той бързо се измаря като се разхождаме и понякога се налага да го нося. Днес даже с него на ръце и раница на гърба тичах да си хвана автобуса. После в парка се наложи да вдигна едновременно него и едно момиченце на неговата възраст - общо към 25кг, защото не успях по друг начин да ги накарам да се придвижат към колата. Случва се след подобно натоварване да ме заболи корема, но като си почина бързо минава.  Моя приятелка по същия начин си разнасяше по-голямото дете на 1.5г със все огромен корем и всичко е наред със бебчето й, вече на 4 месеца. Явно си зависи от човека и от бремеността. Просто се надявам всичко да е наред и това е. Не мога да пренебрегвам нуждите на детето си, ако наистина не се налага.

# 711
  • Мнения: 175
Честит празник момичета  newsm51 newsm51 Да сте живи и здрави ,много обичани и всичко най-най ви желая.Другата година да празнуваме с едни здрави и сладки бебоци.
При нас времето е ужасно.То направо не е за излизане.
Инка,радвам се,че си излязла от болницата,дано да няма повече влизания. Hug
Някоя боядисвала ли се е до сега.Смятам да се боядисам,че корените ми поизлезли  newsm78


аз се боядисах със Саяс безамонячна боя,НЕ мирише на гадно и не смъди,така  че е ок. Peace  Момичета вие как сте физически,споделете,аз все още се чувствам всеки ден като парцал,ту се оправям ,ту ми пада кръвното и трябва да полегна,поспаливо ми е ,нощем ставам да пишкам по сто пъти,ставам да ям макар и една филийка,после почва да ми се повдига.И по цял ден ми се повдига,но поне не повръщам.Аз на 20-ти март влизам в трети месец и все още не съм чула сърчице и нямам търпение,на лекар съм чааааак на 28-ми  #Crazy  bouquet  bouquet  bouquet

# 712
  • Мнения: 1 831
taniahy аз се чувствам отпаднала по същия начин.Все ми се спи,все съм гладна ,а пък ям по 1 филийка ,после ми става тежко ... гледам да хапвам че,нали трябва да растем  Laughing
за какво го пиете тоя Утрогестан?

# 713
  • Мнения: 37
6u6ulina Утрогестана и Дуфастона са хормони, който се пият при зацапване или прокървяване при бременност - моята лекарка ми обясни, че спомагат сакчето да се залепи отново към матката както си е било. Също така се пият за предизвикване на цикъл ако много закъснява без видима причина.

# 714
  • Мнения: 0
Оказа се, че немога да си купя Утрогестан онлайн, понеже пак искат рецепта ...
Звънях на денонощния телефона на акушерките при които се записах и ето какво обясни :
" Това е нормално, може да се дължи на много неща, ако започне да ви тече като при цикълни се обадете."
Аз: "А ако това се случи вие какво ще направите?"
Тя: "Ами нищо неможем да направим...."
Аз: "Неможете ли да ми предпишете Утрогестан, за задържане на плода и за укрепване на плацентата?"
Тя: "Тук (в Холандия) нямаме такава практика. Това лекарство не е доказано и не го предписваме..."
Аз: "Поне на ехограф неможете ли да ме погледнете? Ако трябва да лежа или да ми се вдигне нивото на прогестерон?"
Тя: "На ехограф няма какво да видим. Сърцето можем да го чуем чак в 10та седмица"
Аз: "Странно, в държава като България чуват сърца и в 7ма седмица... "
Тя: "Радвам се, но не и тук.."

От одеве насам става все по-обилно кафявото течение и ми се струва, че върви на зле ... дано да греша. Сега просто ще си стоя и ще чакам каквото Бог ми е отредил ... дано е милостив, за разлика от тия тук...
Извинявайте за тъжните коментари, просто съм съсипана...

# 715
  • Мнения: 25
taniahy, на мен си се повдига обикновено веднъж сутрин, като отворя хладилника да си взема млякото и ме лъхне онази миризма на хладилник, не знам как да я опиша. После, особено след като си изпия чашата топло мляко с малко нес и се чувствам перфектно. Цял ден ми е ок, но ако съм почивка не изпускам шанса да поспя следобед. Така съм си супер до вечерта. Ако съм на работа вечер ми е много изморено и обикновено направо нямам сили за нищо, освен да хапна и да легна да спя (смените ми са дълги и се прибирам към 21:30). Оставям мъжа ми да се оправя с масата, детето и всичко останало. Все пак аз вече съм в 10-та седмица, така че остава още малко да свърши третия месец и да съм съвсем перфектно Wink

# 716
  • Мнения: 37
*Anichka*  тия хора луди ли са? Как може подобно отношение?
При тази ситуация единственото което можеш да направиш е да легнеш и да не ставаш освен ако не е наложително (поне на мен така ми казаха) и то за няколко дни. Знам, че няма как да се успокоиш, но се опитай поне малко. Когато аз видях зацапване и се обадих на лекарката ми първият й въпрос беше дали е кафяво или кърваво и колко е - каза че щом е кафяво и не е обилно значи не е страшно, но да отида до спешното и че няма да ме оставят в болница.
Там няма ли къде да отидеш утре на частно само за един преглед?

# 717
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Anichka, няма ли някой от Бг,който да помолиш да ти изпрати,вярно,че пак бавно,но може и да има някакви бързи пратки до 3 дни... не знам какво да кажа. Но наистина опитай се да лежиш и почиваш максимално.

# 718
  • Мнения: 0
Фъстъче, днес преди да звънна пак ходих до друга болница (спешното), казаха, че за такова нещо няма как да ме прегледат, можело на частно, но щяло да излезне много скъпо (разбирай над 500 евро), по добре да съм се обадела на акушерките те да ми кажат какво да правя..
И на всичко отгоре немога да лежа, защото до четвъртък трябва да предада магистърската теза, кажи ми сега как да се концентрирам. Два пъти да ходиш до спешното и двата пъти ме третираха като чужденката, която се панира при някакво си кафяво течение.
Дано наистина е така, но тяхното отношение направо ме побърква.

# 719
  • Мнения: 0
Ан.. ще пробваме утре и този вариант, ще трябва да кажа на сестра ми.. Но пратките, дори и да позволят да се пращат лекарства, ще пристигне най-рано в петък. По-скоро ще проверим в Германия как е.

Общи условия

Активация на акаунт