Може ли децата да се обучават по учебни помагала, без наличие на учебници?

  • 4 939
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 821
ау.. това задължително ли е? Защото тази година нашето училище има прием за 5-ти клас в 4 паралелки, две от които са с втори чужд език, една с математика и една с рисуване. Не знам защо съм решила, че математическата остава с един чужд език и бутам сина да се старае по математика, за да не му са налага в пети клас да започва втори чужд език. Т.е. има ли вариант ако се учи математика допълнително, да не се учи втори чужд език, че той е толкова зле с английския, не си го представям и с руски например?
Би трябвало да е задължително за общообразователните паралелки. Паралелките с математика и изкуства може да не са общообразователни, а такива с усилено изучаване на нещо друго и плановете им да са малко по-различни. Попитай в училището. Ако ти обяснят, моля, сподели, тъкмо всички ще сме на ясно.

Не съм спец. Но училищата, които съм проверявала за моите деца, втори чужд език в 5 клас е задължителен, а СИП и ЗИП са различни. Така е и в момента в училището им. Големия е 6 клас.

ПС. Сори, разрових се, ЗИП им е втория език. Значи не е задължителен. А при вас, Дзвер, в някои паралелки ЗИП е език, а при други математика или рисуване.

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 14:35 от .Ели.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 517
Не съм питала, но се сетих да отворя учебния план на математическата паралелка за сегашния пети до осми клас - няма втори чужд език - от пети до осми клас поне  Peace

същото е и за паралелката с изобразително изкуство - има само един език  Peace

# 32
  • Мнения: 218
Хора а учебниците по АЕ в първи клас колко ви струваха на вас, защото на мен ми искаха около 40 лв ???? толкова ли са или само в нашето училище нещо става ?

# 33
  • София
  • Мнения: 9 517
Хора а учебниците по АЕ в първи клас колко ви струваха на вас, защото на мен ми искаха около 40 лв ???? толкова ли са или само в нашето училище нещо става ?
горе-долу са толкова, зависи от системата, може и повече да излезнат  Peace

При нас бяха 60 лева

# 34
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Хора а учебниците по АЕ в първи клас колко ви струваха на вас, защото на мен ми искаха около 40 лв ???? толкова ли са или само в нашето училище нещо става ?

Николко,защото съзнателно избирах училище,в което да не се учи чужд език от първи клас  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 9 517
Хора а учебниците по АЕ в първи клас колко ви струваха на вас, защото на мен ми искаха около 40 лв ???? толкова ли са или само в нашето училище нещо става ?

Николко,защото съзнателно избирах училище,в което да не се учи чужд език от първи клас  Peace
По този повод и аз съм замислила за дъщеря си да тръгне в клас с изобразително изкуство, където чужд език се учи от втори клас, но явно човек се учи от опита си  Peace

# 36
  • Мнения: 1 463
Учебниците се раздават безплатно на учениците.
Не са учебници, а учебни пособия, онези, които се плащат от учениците. Имат статут на учебни пособия, защото се променят доста по съдържание доста често. Така е с учебните помагала по Информационни технологии. Те се нуждаят от актуализация на съдържанието на 2-3 години.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 9 713
Учебниците по език в първи клас се купуват от родителите, понеже чуждият език е ЗИП или СИП   Peace
Безплатни са от 2-7 клас
А информационните технологии, докато излязат от печат, и вече са морално остарели.
Обаче така или иначе в тях пише мноооого стари неща.

# 38
  • Мнения: 1 463
От 5 до 7-8 клас се водят учебни помагала по Информационни технологии. Не са чак толкова стари нещата там. Просто от Office 2003 се преминава към Office2007 -2010. Но различията не са чак толкова много (поне това, което учат учениците от тези класове).

# 39
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Хора а учебниците по АЕ в първи клас колко ви струваха на вас, защото на мен ми искаха около 40 лв ???? толкова ли са или само в нашето училище нещо става ?
горе-долу са толкова, зависи от системата, може и повече да излезнат  Peace

При нас бяха 60 лева
Нашите преди 4 години бяха 30 лв.  Като ги погледнах ми заприличаха на оцветявка. Трябваше да възприемат езика слухово. Това обаче създаде грешното впечатление в детето ми, че винаги ще е така и после беше безкрайно изненадана, че трябва да учи и думи и никак не даваше да я поправя. Не учат транскрипция, но думите трябва да се произнасят правилно - кое записало, кое не как се изговаря думата, в къщи спорим върху произношението ...

Общи условия

Активация на акаунт