Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 255

  • 53 431
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 285



             Здравейте мили момичета!

Оставих ви на 48 стр. и няма  и 24 часа  отсъствие по семейно-празнични причини и ето ви вече в новата
тема на 4 стр. До сега четох с интерес, пропуснала съм много.

             Марианка, Любовче, Марта, благодаря  за новата тема, за преводите, за публикациите, за
чудесните  клипове .
             Поздравявам почти камерния състав Марица, Аурелия, Милка, Дочи, Дилеми, Миранда,Рени.
Добре дошла на Барисеа с оригиналните, дълги и съдържателни постове. Посетила ни е и
поетичната душа -  Величка, за което й благодаря.
             Въобще чудесна компания сте заформили вчера. Дано продължи и днес.

                         

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 09:54 от komet

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 34 200


Йомер ви изпраща поздрав.... 

# 62
  • Мнения: 1 007


Добро утро!

# 63
  • Мнения: 23 335


Добро утро момичета Енгинки ! Two Hearts

Март месец е и празниците продължават !


Скрит текст:
На днешният ден ще ви пожелая да бъдете като врабчетата, които студуват и гладуват зимата, но остават там където са родени. Може би ще кажете - остават защото са им малки крилцата и не могат да летят като другите големи птици ? Може би. Не зная. Но зная друго - зная как радва тяхната врява и каква жизненост носят в себе, как винаги са заедно в едно вечно търсещо нещо малко ято. И как са "щастливи" като го открият. Всъщност радват се на малките нещица.

Днес също е по-особен ден. Ден който трябва да почувстваш със сърцето си.  София и Шипка - "под блокада"днес. Празникът не бива да  е само там - трябва да е вътре в нас.


Нека всички които ще намерят своята минутка  за темата днес да го направят и заради момичета пишещи в нея.  Two Hearts

Ако пък се появи нова снимка или информация за чакания сериал ... ще бъде още по приятно  newsm53

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 34 200


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=738155949538268&set= … ype=1&theater

Интервю с актьора от „Мръсни пари и любов” АЛПЕР ТЮРЕДИ. От Джанур Йозтур. Превод от  английски Loveofmine:

"ЗРИТЕЛИТЕ ПАК ЩЕ МИ СЕ СЪРДЯТ

Алпер Тюреди е актьор с много опит, играл в редица Тв сериали и театрални постановки. Зрителите се влюбиха в него заради участието му в “Sana Bir Sır Vereceğim (SBSV) – „Ще ти кажа една тайна”. Разговаряхме за този сериал, за новия сериал „Мръсни пари и любов” и за театър.
Алпер Тюреди е характерен актьор. Макар че игра лошия в „Ще ти кажа една тайна” на мен ми хареса. Има актьори, които човек обича въпреки всичко, дори когато играят лоши герои. Мисля, че това е нещо вълшебно.

„Ще ти кажа една тайна” привлече много зрители, които се натъжиха след спирането му. Какво е значението на този сериал за вас?

Първо, не знаех, че толкова хора са го харесали. Но след като ме избраха в каста, разбрах, че има голяма зрителска аудитория. Те не обичат да им казваме „фенове”. И са прави. Можеш да наречеш хора, които така се обичат, „Семейството на SBSV” /”Ще ти кажа една тайна”/. А спирането на сериал, който има такова голямо семейство, е друга тема. Защото за мен няма никаква логика. Вярвам, че някои мои приятели от сериала ще покажат таланта си. Убеден съм, че ги очаква бляскаво бъдеще и скоро ще участват в нови проекти. „Ще ти кажа една тайна” е проект, който ми достави огромно удоволствие и именно за това е много важен за мен.

Вашият герой Джамгоз получи много негативни реакции. Какво е да играеш „лошият”?

Да, получих много обидни съобщения и псувни в социалната мрежа. Но за мен това е нормално. Защото хората обичат добрите герои, но гледат заради лошите. Разбрах го по-добре, след като приключих серията. След последния ми епизод ми беше трудно да изчета всички съобщения във  Facebook и Twitter. Хората, които ми се ядосваха преди, сега ме питаха кога пак ще играя. Макар че се ядосват на Джамгоз, Джамгоз обича семейството на „Ще ти кажа една тайна”. За мен актьорството е да изиграеш много други животи, освен моя собствен. Опитвам се да играя лоши герои. Искам да играя  различни образи, които ще ме предизвикат и ще ми дадат възможност да добия различен опит – като луд пациент, човек, страдащ от аутизъм или хомосексуалист.

Какъв сериал е „Мръсни пари и любов”?

Както при всеки друг проект, ние сме много въодушевени. „Мръсни пари и любов” със своя изключително професионален екип и талантлив актьорски състав е история едновременно детективска и романтична. Продуцент е Ай Япъм. Аз ще играя Али Гуралп. За мен е огромна чест да играя редом с големи актьори и актриси, които вече са се доказали и имат огромна фенска маса. Не желая да влизам в подробности, но зрителите пак ще ми се сърдят заради героя ми Али.

Какво е значението на театъра за вас като опитен актьор, играл в редица различни проекти?

Трябва да се прави разлика между играта в Тв сериали и играта в театъра, противното означава да пренебрегнем цялата енергия и усилия, които влагаме в театъра. Първо, един актьор трябва много добре да се познава. Трябва да знае с какъв материал разполага самият той и как да го използва. Един актьор не бива да играе, напротив, той трябва да може да носи чувствата и мислите на героя, за да е творец, а не просто актьор."

# 65
  • Мнения: 23 335


Намерих мултиплицирана красота ...  newsm47

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 34 200


Момичета, преводите които слагаме, нека да бъдат повод за дискусия, за коментари. Освен, че научаваме толкова новости за любимите ни актьори, те са провокация към нашите разбирания, схващания, представи. Допълват знанията ни, обясняват някои факти, отговарят на въпросите, които дълго време са били без отговор.
......................
Та, като начало да напиша: Кое ме впечатли от интервюто с Алпер Тюреди? Да ви звучи познато?
"Първо, един актьор трябва много добре да се познава. Трябва да знае с какъв материал разполага самият той и как да го използва. Един актьор не бива да играе, напротив, той трябва да може да носи чувствата и мислите на героя, за да е творец, а не просто актьор."

# 67
  • Мнения: 1 285


     Неуморни и невероятни сте. Това не са най-точните определения за вашата всеотдайност,
но за това се сетех.
           Марта, чудесно си го казала за врабчетата.  
           Любовче , Марианка , благодаря за кой ли път за преведения материал.
           Марианка, препоръката ти е хубава, но на човек трябва да му "дойде от вътре".
Сутринта чух нещо, което ме впечатли и  бих го препоръчала на нашето момче:

           " Вземай професията си на сериозно, но не и себе си."


      
        
            

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 12:18 от komet

# 68
  • Мнения: 1 097
Момичета невероятни сте.Смайващо продуктивни.Здравейте и от мен и отново пожелания за един хубав мартенски ден.

И Керим е в добро настроение.

# 69
  • Мнения: 4 966
Добър ден и

# 70
  • Мнения: 2 293


Скрит текст:
Момичета, преводите които слагаме, нека да бъдат повод за дискусия, за коментари. Освен, че научаваме толкова новости за любимите ни актьори, те са провокация към нашите разбирания, схващания, представи. Допълват знанията ни, обясняват някои факти, отговарят на въпросите, които дълго време са били без отговор.
......................
Та, като начало да напиша: Кое ме впечатли от интервюто с Алпер Тюреди? Да ви звучи познато?
"Първо, един актьор трябва много добре да се познава. Трябва да знае с какъв материал разполага самият той и как да го използва. Един актьор не бива да играе, напротив, той трябва да може да носи чувствата и мислите на героя, за да е творец, а не просто актьор."[/b]
newsm51
Звучи ни, Мариянче… Чета това интервю, вчерашната статия, сещам се за интервютата с Енгин и си мисля…колко хубаво, че има творци, които не ни занимават с дълбоката мъка по кучето си и бъдещите си планове да си купят кон, предпочитам да прочета как са изстрадали дадена роля, как са я проучвали, как са успели да отделят собствената си личност от героя, доколко се припокриват с този, в когото се превъплъщават, дали са се сработили с партньорите си, какво да очакваме… Дай Боже повече такива материали…Между другото очаквам и интервюта с Туба. Ще ми бъде много интересно да разбера как изгражда един образ, кое я е накарало в крайна сметка да приеме участие в „КРА”,  коя героиня си харесва най-много, кое й е най-трудно да изобрази, доколко се отдава в интимните сцени, къде е границата между играта и истинското превъплъщение, как излиза от образ …Ей такива неща…
Пак ще кажа: след визията започва Актьорското майсторство. А то не е смяна на маски. Рано или късно маскарадът свършва и маските падат. От човека зад тях зависи какво ще покаже тогава- лице, запазило собствения си облик или жалко подобие на човешки образ. То не е смяна на тоалети, не се гради само на привлекателния външен вид, който може да те грабне, но какво от това, ако зад стайлинга не прозреш цял един нов вътрешен свят, нов живот, който ще те подтикне да го опознаеш, да направиш това „пътешествие”, както казва Енгин? Между другото и през ум не ми е минало да забележа какъв е панталонът на Йомер или полото, отчетох, че не е гол /Ех, де да беше, възкликва женичката в мен/ и толкоз. Аз гледам лицето, ръцете, стойката…новата личност, на която Енгин ще придаде плът и кръв. И си я чакам най-търпеливо…

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 12:28 от loveofmine

# 71
  • Мнения: 23 335
...
Интервю с актьора от „Мръсни пари и любов” АЛПЕР ТЮРЕДИ. От Джанур Йозтур. Превод от  английски Loveofmine:

"ЗРИТЕЛИТЕ ПАК ЩЕ МИ СЕ СЪРДЯТ"

Скрит текст:
Алпер Тюреди е актьор с много опит, играл в редица Тв сериали и театрални постановки. Зрителите се влюбиха в него заради участието му в “Sana Bir Sır Vereceğim (SBSV) – „Ще ти кажа една тайна”. Разговаряхме за този сериал, за новия сериал „Мръсни пари и любов” и за театър.
Алпер Тюреди е характерен актьор. Макар че игра лошия в „Ще ти кажа една тайна” на мен ми хареса. Има актьори, които човек обича въпреки всичко, дори когато играят лоши герои. Мисля, че това е нещо вълшебно.

„Ще ти кажа една тайна” привлече много зрители, които се натъжиха след спирането му. Какво е значението на този сериал за вас?

Първо, не знаех, че толкова хора са го харесали. Но след като ме избраха в каста, разбрах, че има голяма зрителска аудитория. Те не обичат да им казваме „фенове”. И са прави. Можеш да наречеш хора, които така се обичат, „Семейството на SBSV” /”Ще ти кажа една тайна”/. А спирането на сериал, който има такова голямо семейство, е друга тема. Защото за мен няма никаква логика. Вярвам, че някои мои приятели от сериала ще покажат таланта си. Убеден съм, че ги очаква бляскаво бъдеще и скоро ще участват в нови проекти. „Ще ти кажа една тайна” е проект, който ми достави огромно удоволствие и именно за това е много важен за мен.

Вашият герой Джамгоз получи много негативни реакции. Какво е да играеш „лошият”?

Да, получих много обидни съобщения и псувни в социалната мрежа. Но за мен това е нормално. Защото хората обичат добрите герои, но гледат заради лошите. Разбрах го по-добре, след като приключих серията. След последния ми епизод ми беше трудно да изчета всички съобщения във  Facebook и Twitter. Хората, които ми се ядосваха преди, сега ме питаха кога пак ще играя. Макар че се ядосват на Джамгоз, Джамгоз обича семейството на „Ще ти кажа една тайна”.

За мен актьорството е да изиграеш много други животи, освен моя собствен. Опитвам се да играя лоши герои. Искам да играя  различни образи, които ще ме предизвикат и ще ми дадат възможност да добия различен опит – като луд пациент, човек, страдащ от аутизъм или хомосексуалист.

Скрит текст:
Какъв сериал е „Мръсни пари и любов”?

Както при всеки друг проект, ние сме много въодушевени. „Мръсни пари и любов” със своя изключително професионален екип и талантлив актьорски състав е история едновременно детективска и романтична. Продуцент е Ай Япъм. Аз ще играя Али Гуралп. За мен е огромна чест да играя редом с големи актьори и актриси, които вече са се доказали и имат огромна фенска маса. Не желая да влизам в подробности, но зрителите пак ще ми се сърдят заради героя ми Али.

Какво е значението на театъра за вас като опитен актьор, играл в редица различни проекти?

Трябва да се прави разлика между играта в Тв сериали и играта в театъра, противното означава да пренебрегнем цялата енергия и усилия, които влагаме в театъра. Първо, един актьор трябва много добре да се познава. Трябва да знае с какъв материал разполага самият той и как да го използва. Един актьор не бива да играе, напротив, той трябва да може да носи чувствата и мислите на героя, за да е творец, а не просто актьор."

Любовче Two Hearts Мариянка Two Hearts

Първо благодарности на Любовче, че пак е отделила от своето лично време за да ни направи съпричастни на още едно преведено интервю с един от актьорите участващи в новия проект „Kara Para Aşk”.

Става ясно, че въпросният Алпер Тюреди ще се въплъти в образа на един от "лошите" в сериала.  За него обаче това явно е поредното предизвикателство. Кое ми направи впечатление - иска да играе различни образи /луд пациент, човек, страдащ от аутизъм или хомосексуалист / като за последното се иска и голяма смелост в страна като Турция.

Нищичко не съм гледала с въпросния актьор и ще "тръгна" на чисто с образа който ще представи в   „Kara Para Aşk”.

Тук бих добавила нещо.

За актьорската игра на Муса Узунлар

Лошият Решат Яшаран. Ами ... не го намразих толкова, колкото  Мустафа Налчалъ например .

Дали защото играта на г-н  Узунлар беше класна и той представи много добре  "мотивите" на Р.Я. за всичките му отвратителни постъпки или просто образа  не е бил толкова "отвратен" като на Мустафа.

Залагам на първото - актьор с класа.

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 12:29 от Марта_49

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 34 200


Няма да ни лишат от подобни красоти и в новото дизи вероятно...

# 73
  • Мнения: 23 335


При този сериозен комисар ?  Thinking

Дано да имат някой спонсор/ рекламодател - производител на хавлии  Grinning



# 74
  • Мнения: 1 285


   Марта,  интересно, че мислите и чувствата ми се препокриват с твоите. Казват, че щом си
намразил отрицателния герой, значи актьора си е свършил добре работата. Аз защо ли не
мисля така на 100 %.
         За мен Муса Узунлар направи чудесен образа на Решат Яшаран т.е. намирам играта му за много успешна, както и на Каан Ташанер /Ердоан/, но не изпитвам лоши чувства към актьорите. Много
добра игра показа и Есра /Мукадес/.  Но Мустафа /Фарат Челик/ ми беше антипатичен.
"Намразих го "  от дъното на душата си и същевременно, не считам играта му за превъзходна. Просто, сякаш не беше успешния годеник и това е. Може и да не съм права, но това са моите чувства.
        
          Сега в очакване на новия сериал "Мръсни пари и любов" искам да ме впечатли играта и на положителните и на отрицателните герои, но не и да са ми антипатични.
          Например Георги Русев и Георги Черкелов /мир на праха им/ почти винаги играеха
отрицателни персонажи, но изпитвах симпатия, уважение и респект към актьорите и играта им.                                      Искам в новия сериал да се насладя на великолепна актьорска игра, нали и този Алпер Тюреди,
казва, че е чест за него да играе редом  с големите актьори и актриси, които вече са се доказали и т.н. и т.н.
           Имам големи очаквания и дано не остана огорчена. Искам да съм очарована от КРА.

Общи условия

Активация на акаунт