номинации за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето

  • 13 500
  • 169
  •   1
Отговори
# 90
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мамо Кенга откъде го изкопа горното? Joy

# 91
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Е как откъде, от тук, разбира се Crazy. Гледам да не се включвам в темите, защото не мога да се причисля нито към кърмещи, нито към хранещи с адаптирано мляко (нямам дете все още), но смея да твърдя, че тая статия уби всичко детско в мене. Уважавам избора на всеки, но точно тоя стил на поднасяне на 'материята' тип набиване с чук по главата мен лично безумно ме дразни и дори ако съм имала желание да пробвам един ден що е то кърмене след такъв тип статии то определено се изпарява. Подобни чувства и възприятия си спомням, че предизвика у мен една публикация за различните типове 'съпруги на колеги' - доста точна, между впрочем; но това беше преди повече от 10 години, съответно на хартия и съжалявам, че не я пазя, за да илюстрирам за какво иде реч.

Мама Кенга ме е изпреварила, докато се натуткам с писането Simple Smile

# 92
  • Мнения: 5 577
Умирам, умирам ...  Joy Joy Joy

Не мога да стана да се наглася за училище с тая тема.

Прочетох малко от началото, поста на Буболина, и искам да я подкрепя с моята история. Аз също не съм кърмене дете, на кисело млекце съм била.

Писала съм го и друг път, но ми се иска пак, ако се повтаря ще го махнат - по- здрав човек от мен няма (на 22 години съм, за целия си съзнателен живот аз се разболях само веднъж с Т). И съм си доста умничка.  bowuu Blush Завърших гимназия с отличие, и сега висше.

Мъжо е кърмен, и няма месец зимата без да е болен, с Т приближаваща понякога и 40 градуса.  Tired

Та така - това беше една от причините да отбия когато поисках без огризение. 
Дай Боже кърменото ми 3-4 месеца момче да е поне наполовина толкова здраво и умно като мен.  Praynig

# 93
  • Мнения: 2 614
Умирам, умирам ...  Joy Joy Joy

И съм си доста умничка.  bowuu Blush Завърших гимназия с отличие, и сега висше.

Та така - това беше една от причините да отбия когато поисках без огризение
Дай Боже кърменото ми 3-4 месеца момче да е поне наполовина толкова здраво и умно като мен.  Praynig

"Огризението" се пише с "У", но то кърменето...
само отбелязвам....
То голям купон във вашия форум за първи път влизам, но много се смях!
Браво!
цитат (ТCarmel):" но смея да твърдя, че тая статия уби всичко детско в мене. Уважавам избора на всеки, но точно тоя стил на поднасяне на 'материята' тип набиване с чук по главата мен лично безумно ме дразни и дори ако съм имала желание да пробвам един ден що е то кърмене след такъв тип статии то определено се изпарява. "

 и как по-точно те "уби" тази статия? Какво толкова е казано там за кърменето, та така те настрои да не кърмиш? Можеш да не ми отговаряш, това си е лично твой избор, но не надничай в Кърмаческия, като е толкова "убийствен" за теб, а и за останалите!
Лек ден и приятно четене на всички!  bouquet

# 94
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да разбера какъв е проблема правда_z? Май не си ти човека, който да дава акъл кой да влиза в Кърменето и кой да чете. И аз много се смея на такива изказвания като твоето, много, много тъпо и заяждащо се!!!

# 95
  • Мнения: 1 581
правда_зет,
статията за мене не е информативна, а "нахъсваща". Доста пресилена, да не кажа чак изнасилена.
И във "вашия" форум е забавно, затова надничаме. Аз във всички форуми надничам. Знам си правата като потребител  Wink

# 96
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Всяко нещо, което се преекспонира, може да доведе до ефект, точно обратен на този, който се търси - това исках да кажа. В момента нямам време да пиша повече, при възможност ще продължа.

# 97
  • Мнения: 11 317
Всяко нещо, което се преекспонира, може да доведе до ефект, точно обратен на този, който се търси - това исках да кажа.
Определено подкрепям това мнение - а съм донякъде от екстремистките. Типично по американски поднесено - точно като набиване с чук

# 98
  • Мнения: 7 640
и как по-точно те "уби" тази статия? Какво толкова е казано там за кърменето, та така те настрои да не кърмиш? Можеш да не ми отговаряш, това си е лично твой избор, но не надничай в Кърмаческия, като е толкова "убийствен" за теб, а и за останалите!
а ти защо тогава идваш в този подфорум, щом си възмутена и очевидно анти настроена към момичетата тук?
Вярно е- не е частен клуб и скрита правилно казва за правата на потребителя.
Не ми е ясно защо толкоз се засягат кърмещите, чак постинги са трият и пр., при положение, че именно при тях започнаха номинациите за абсурдни реплики, подигравките и отричането на всякакво друго хранене, освен естественото Naughty

# 99
  • Мнения: 5 577
Умирам, умирам ...  Joy Joy Joy

И съм си доста умничка.  bowuu Blush Завърших гимназия с отличие, и сега висше.

Та така - това беше една от причините да отбия когато поисках без огризение
Дай Боже кърменото ми 3-4 месеца момче да е поне наполовина толкова здраво и умно като мен.  Praynig

"Огризението" се пише с "У", но то кърменето...
само отбелязвам....
То голям купон във вашия форум за първи път влизам, но много се смях!
Браво!

Еееее, ами обърква се човек пък.  Crossing Arms

Толкова се хилих на Кенгата на писанията, че как само една грешка допуснах незнам, при все че закъснявах за училище.
Важно е, че знам закона на Ом, формулата за налягане, как се решават системи линейни уравнения чрез метода на обратната матрица също знам.  Mr. Green
А и метода на парцептрона. 
 А, а ... друг може ли го това?

# 100
  • Мнения: 3 161
Не мога да разбера какъв е проблема правда_z? Май не си ти човека, който да дава акъл кой да влиза в Кърменето и кой да чете. И аз много се смея на такива изказвания като твоето, много, много тъпо и заяждащо се!!!


Няма проблем момичето, просто не е чела предишните ни свади вероятно и не знае за "обратната страна" на агитацията; кърменето й се вижда нещо прекрасно (каквото си е) и не може да схване защо някои хора се дразнят, като се говори приповдигнато за кърменето. Признавам, че статията и мен ме подразни, казах го и в другата тема. Но няма защо да правим поредната свада. Нито сме я писали ние статията, нито я подкрепяме единодушно -  на някой му харесва и мотивира за кърмене, друг го дразни и го отказва от кърменето - хора разни, мнения разни.

# 101
  • Мнения: 4 915
Цитат
Важно е, че знам закона на Ом, формулата за налягане, как се решават системи линейни уравнения чрез метода на обратната матрица също знам. 
А и метода на парцептрона.
 А, а ... друг може ли го това?

 Laughing Laughing Ми не го мога!
Но пък знам история на книжовността до днешни дни, методи на изследване и резервация на редки и ценни книги, принципи на комплектуването, основи на логиката, социологически основи на изследване, зная принципите на библиографията, имам диплома с отличие на тема Антикварна литература... Rolling Eyes
Кой го знае т'ва, веднага на дъската!... Laughing

Пък съм била на смесено хранене... newsm78 Наистина е забавно тук.  Wink Всеки си знае онова, за което е учил, специализирал и практикува/л.

П.П. Мен лично извадките от книгата, които цитирате, не ме впечатлиха особено. Пък иначе кърмя...

П.П.П. И също да споделя личната си позиция относно твърдението, което разбунва духовете: "Кърмените бебета са по-умни от некърмените" - смятам, че интелигентността на една личност не може да зависи само от начина на хранене в първите 1-2-3 години от живота му. Зависи от изключително много фактори, обективни и субективни също, от гените, от начина на живот, от условията на живот, от образованието, от желанието, амбицията и инициативността на индивида, от ред обстоятелства...
Фактът, че учените изчислили няколко процента повече IQ при кърмените в сравнение с некърмените, според мен трябва да се отчита, че е така при напълно равни други условия - примерно при две 5 месечни еднояйчни близнаци в онзи момент едно кърмено показало 3 % повече акъл от едно некърмено. И какво значение има това в по-нататъшния живот на двете дечица? Сигурно бих се засягала, ако не кърмех детето си при прочита на такива твърдения, но като майка на кърмено дете не се бия в гърдите и не залагам на кърмата като на панацея на здраве и акъл доживот.
 
Здравето, както и интелигентността зависят от много други неща, и аз лично не приемам храната като единствената, която ги обуславя. Може би е правилно да се сравнява детето единствено със себе си - ако е кърмено, би било по-здраво и с по-малка предразположеност към алергии, но не и да се сравнява с друго дете, със съвсем различен генофонд, среда на живеене, възможности и желание за обучение и т.н.

Всяко нещо е субективно.

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 16:17 от Free Soul

# 102
  • Мнения: 702
===========================================================
Независимо дали сме вярващи или не,няма как да отречем Майката Природа.
Някои я наричат с други имена: Съзнание,Бог,Небитие,Вселена...
Но точно тази природа е създала нас,нашият дом, планетата ни и всичко останало по най-мъдрия начин.Просто ние сме толкова назад с материала ,че не можем да си го мерим с Дъ Нейчъ, и колкото и да ни се иска да прогресираме ,вместо туй се осираме
Тази наша майка природа ни е създала така,че да можем да кърмим бебенцата си,тя също тъй ни е създала да можем да обичаме и да правим любов. Има толкова много песни и стихове на тема: "Първата целувка","Страстна нощ с моя любим" и т.н. въобще възпяване на любовта междъ мъжа и жената... Защо да няма такива неща и за любовта между майката и бебенцето? Защо да не се възпява и тази нежна и неповторима близост - кърменето?
==================================
 hahaha

# 103
  • Мнения: 6 243
===========================================================
Независимо дали сме вярващи или не,няма как да отречем Майката Природа.
Някои я наричат с други имена: Съзнание,Бог,Небитие,Вселена...
Но точно тази природа е създала нас,нашият дом, планетата ни и всичко останало по най-мъдрия начин.Просто ние сме толкова назад с материала ,че не можем да си го мерим с Дъ Нейчъ, и колкото и да ни се иска да прогресираме ,вместо туй се осираме
Тази наша майка природа ни е създала така,че да можем да кърмим бебенцата си,тя също тъй ни е създала да можем да обичаме и да правим любов. Има толкова много песни и стихове на тема: "Първата целувка","Страстна нощ с моя любим" и т.н. въобще възпяване на любовта междъ мъжа и жената... Защо да няма такива неща и за любовта между майката и бебенцето? Защо да не се възпява и тази нежна и неповторима близост - кърменето?
==================================
 hahaha
мама Светли, коя точно част в това предизвика този неистов смях? Твърдението ,че кърменето е акт на любов ли? Че е израз на нежност и близост с детето ти? То вярно много смешно това.

Сещам се за една книга, и там имаше един майтапчия, дето се забавлявал да изсипва водка в шишетата с изцедена кърма на една работеша майка на едномесечно бебе. Направо се на...рах от смях, като го прочетох. Майтапчии хора, бе. Айде, нека това е моята номинация по темата.

# 104
  • Мнения: 100
Къмих Алекс,а племеницата ми се въртеше около мен и накрая изръси,,бебето насмука ли се,,

Общи условия

Активация на акаунт