номинации за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето

  • 13 506
  • 169
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 379
Цитат
Е,няма да го видиш,разбира се,но само да вметна тук,че на моя мъж прабаба му,родила 6 деца и 6-те умрели.Слава Богу разбрали от какво,та следващите 6 са на линия,а и той благодарение на това  Grinning, но се оказало,че ги тровела с кърмата си.Разбира се,това е някакво супер изключение,но явно и такива неща стават  Thinking

Ето това според мен вече е абсурдно!

# 121
  • Мнения: 1 881
Бях се зарекла, че няма да пиша повече по темата.....след като ме изтриха модераторите, затова ще се ОСМЕЛЯ да цитирам, ако разрешите:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83195.0


Само ще кажа, че да наричат дечицата ни "болнави и нездрави изкуственици" е нещо, което не мога да класифицирам, тъжно и обидно е някак Cry.   А най - хубавото е, че всички мами се разплакват от умиление ....и може би от жал към нашите бебета......


п.п.   многоточието се нарича "апосиопеза" /замълчаване/, силно изразно средство, употребява се, когато думите не могат да изразят чувствата......

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 23:43 от Небесна

# 122
  • Мнения: 918
Цитат
-Но аз никога няма да мога да бъда здрава. Да бъда силна.
    -Защо?
    -Леля докторка. С бялата престилка. Каза на баба, аз я чух, като каза: ”Момиченцето винаги ще бъде болнаво. Защото е от “изкуствените”. Аз съм “изкуственица”. Мен мама не е могла да ме кърми с мляко от гръдта си. У мамините гърди не е имало млечице. А децата, когато са малки, винаги от мамините гърди пият мляко.

 Sick Sick Мдаа така е, а от Кока-колата човек се напива и върши само лоши неща.

# 123
  • София
  • Мнения: 10 825
Небесна, първо това е цитат от някаква си книга, която е художствена литература май newsm78, второ, майките, които се разплакват от умиление едва ли се умиляват от  израза "болнави и нездрави изкуственици" и трето няколко СМЕ кърмачките нехаресващи този цитат. Мисля че постинга ти е доста тенденциозен и умишлено нажежаващ обстановката Wink Confused

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 00:57 от Lady Charm

# 124
  • Мнения: 3 161
Lady Charm добре го е обяснила. Авторът е попрекалил с художествената измислица - магически соцреализъм малко е станало.

# 125
  • Мнения: 1 881
Съвсем умишлено дадох линк към темата, за да не ме обвинят в "откъс, изваден от контекста". Не се прие и постинга ми под формата на коментар, моля, кажете какви изразни средства да използвам?!?

Lady Charm, nикъде не съм казала, че майките наричат така бебета, а само, че се умиляват от "истинската история", която не само, че не звучи истински, а и не е написана добре sick:



# 126
  • София
  • Мнения: 10 825
Lady Charm, nикъде не съм казала, че майките наричат така бебета, а само, че се умиляват от "истинската история", която не само, че не звучи истински, а и не е написана добре sick:

Тук: Само ще кажа, че да наричат дечицата ни "болнави и нездрави изкуственици". Използваш множествено число, сякаш става въпрос за много хора, а не за автора на някаква си книга. Ако е било просто недоглеждане от твоя страна, значи аз не съм те разбрала, за което се извинявам

# 127
  • Мнения: 1 881
Наистина имах предвид автора на книгата, а неразбирането ми се отнася до майките, които харесват този зловещ текст/ ”...Момиченцето винаги ще бъде болнаво. Защото е от “изкуствените......”/ Cry

# 128
  • Мнения: 1 427
Вчера и аз прочетох въпросния разказ и съвсем не предизвика в мен умиление.Може би защото съм"изкуствените".Бля, лигава ми сестори Sick

# 129
  • София
  • Мнения: 2 356
За мен въпросния разказ печели 1 награда за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето. Всичко друго написано в темата бледнее пред тази книга  Mr. Green
Винаги съм била привърженик на кърменето (макар, че не кърмих успешно), но такова нещо направо ме вбеси. Моите уважения към кърмещите мами, но не мога да се умиля.

# 130
  • Мнения: 27 524
Айде стига вече с тая тема.
Не виждам никакъв смисъл от нея вече,изчерпахме се,разбрахме се,изказахме си "болките",кой крив,кой прав,да си стиснем ръцете и кой откъде е!  kiss
Кърмаческият са си прави за себе си и са ни незаменима помощ на всички бъдещи и настоящи потребители и майки.Рано или късно и те ще дойдат тук да питат за храненето и захранването и всичко в крайна сметка се върти около бебоците - кой кърмен или не...гладни няма да останат,непораснали също!   family

# 131
  • Мнения: 1 735
Айде стига вече с тая тема.
Не виждам никакъв смисъл от нея вече,изчерпахме се,разбрахме се,изказахме си "болките",кой крив,кой прав,да си стиснем ръцете и кой откъде е!  kiss
Кърмаческият са си прави за себе си и са ни незаменима помощ на всички бъдещи и настоящи потребители и майки.Рано или късно и те ще дойдат тук да питат за храненето и захранването и всичко в крайна сметка се върти около бебоците - кой кърмен или не...гладни няма да останат,непораснали също!   family

Ей,най-сетне  да се чуе една умна мисъл!   friendship  Hug

# 132
  • Мнения: 6 243
Айде стига вече с тая тема.
Не виждам никакъв смисъл от нея вече,изчерпахме се,разбрахме се,изказахме си "болките",кой крив,кой прав,да си стиснем ръцете и кой откъде е!  kiss
Кърмаческият са си прави за себе си и са ни незаменима помощ на всички бъдещи и настоящи потребители и майки.Рано или късно и те ще дойдат тук да питат за храненето и захранването и всичко в крайна сметка се върти около бебоците - кой кърмен или не...гладни няма да останат,непораснали също!   family

Разгеле да прочета нещо, дето да отговаря и на моите мисли по темата. Без подчертаната мисъл. С нея не съм дип съгласна. Блонди, "оттак", при кърмачките, също доста се обсъжда захранването...

# 133
  • Мнения: 27 524
Милички кърмачици, не ви ли стана ясно, че тази тема няма да бъде заключена и че тук ще продължаваме да цитираме всички дивотии, които са ни поразили с малоумието си ? Въпреки всичките ви вопли.Тази тема много пряко зависи от вас - не пишете такива безумия и няма да има нищо за цитиране. От просто по-просто. И е хубаво да спрете да спамите темата с великите си разсъждения.

А ако не е тайна - ти защо си толкова рязка и груба по тази тема?Само питам,нищо лично

# 134
  • Мнения: 3 379
Милички кърмачици, не ви ли стана ясно, че тази тема няма да бъде заключена и че тук ще продължаваме да цитираме всички дивотии, които са ни поразили с малоумието си ? Въпреки всичките ви вопли.Тази тема много пряко зависи от вас - не пишете такива безумия и няма да има нищо за цитиране. От просто по-просто. И е хубаво да спрете да спамите темата с великите си разсъждения.

А ако не е тайна - ти защо си толкова рязка и груба по тази тема?Само питам,нищо лично

Ето това и аз искам да разбера, благодаря, че ти попита!

Общи условия

Активация на акаунт