номинации за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето

  • 13 507
  • 169
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 161
Милички кърмачици, не ви ли стана ясно, че тази тема няма да бъде заключена и че тук ще продължаваме да цитираме всички дивотии, които са ни поразили с малоумието си ? Въпреки всичките ви вопли.

И как можеш да си сигурна в това? Все ми е едно дали ще се заключи или не - на мен ми е интересно да я следя, ама нали си има модератори тук, които решават? И по-рано ми направи впечатление, че се държиш сякаш модовете са ти секретарки и им даваш разпореждания какво да правят. Да не би пък да не съм разбрала нещо за отношенията тук?

# 136
  • Мнения: 27 524
Блонди, едва ли тук е мястото да ти обяснявам.
И аз не мога да отговоря еднозначно - просто за 2-3 години, откакто пиша в този форум ясно виждам как ескалира екстремизма на кърмачките  и твърденията им стават все по-абсурдни. Което и ме провокира да пусна тази тема. Нищо кой знае колко интересно. успях ли да задоволя любопитството ти?

Ами като те дразнят,защо им обръщаш внимание и влизаш в такива конфронтации?Така не се ли дразниш и ти още повече?

# 137
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Здравейте, пак от мен
май сгреших като побликувах само част от разказа и по-точно тази част, свързана с кърменето...
Историята е ИСТИНСКА. (Достоверността, разбира се, може да се провери, макар, че не това е същността на нещата - виж anastaia.ru). Става въпрос за дете, което се е родило с порок на сърцето. Майката го изоставя на баба му и дядо му. Малко след това бабата почива и го отглежда дядото.
Под ”Момиченцето винаги ще бъде болнаво. Защото е от “изкуствените”. Аз съм “изкуственица” лекарката има предвид вродената болест на детето....
Но моята цел беше не да обърна внимание на това, че детето е от "изкуствените", а на това как 1 капка кърма може да промени живота на един човек - вярата в това, че кърмата сама по себе си е нещо велико.
Разплаках се, не защото Анюшка не е кърмена или защото въобще не е гледана от майката, или пък защото е болничка...  Разчувства ме отношението на детето към майчиното мляко, вярата й в "магическата сила" на майчиното мляко... Това съвсем обикновено дете, което едва ли може да чете, спасява капчицата мляко... Не е ли достойно за уважение?! Колко от децата, които познаваме биха обърнали внимание на такова нещо? Колко от децата, които познаваме биха помислили за бебето на някой непознат?
Не е нужно да спорим кои са "добри" и кои "лоши". Нека се насладим на това как 9 минути кърмене се превръщат в най-великото нещо за едно малко изоставено дете Blush Нека прекратим безмислените спорове Peace Hug Heart Eyes

# 138
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
А, те модовете на теб от две години какво ли не ти приказват по всякакви форуми (включително и в този, както и в тази тема конкретна), ама файда не виждам да има Wink Често съм се чудила дали си даваш сметка, че ако изказваше мислите си не толкова агресивно и екстремно, щеше да имаш доста повече 'поклонници' и привърженици на идеите, които споделяш...  Thinking

Както и да е, сори за спама.

# 139
  • Мнения: 6 243
Ти пък, МК  Grinning
Сега за популяризирането на кърменето ли се притесни. Недей. Отдавна атмосферата между двата форума е спокойна и дружелюбна, в АМ влизат кърмачки, за да питат за отбиване и избор на АМ, в "Кърменето" има питания от мами, които не са кърмили, заради техни приятелки, които в момента имат затруднения.

Че си имаш проблеми с "кърмачиците" е ясно, ама чак такава загриженост ме изненада. Wink

# 140
  • Мнения: 3 161
Само се ядосвам когато един иначе естествен и полезен процес се преекспонира по този начин и се стига до отвращение от него.

Винаги съм знаела, че мама кенга е много загрижена за кърменето и именно от загриженост е малко критична към кърмачките понякога...

# 141
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
  spam2    Аз пък съм абсолютен фен на Мама Кенга  Peace

# 142
  • София
  • Мнения: 2 271
Темата ми е доста интересна, гледам и на много други потребители така, а на моменти и поучителна! Така че, смятам, че не може един потребител (поне аз не бих си позволила) да прави изказвания от рода "Айде стига с тази тема" - направи ми много лошо впечатление. newsm11 Винаги ми прави лошо впечатление, когато някой се опитва да създава правила във форума и да се прави на модератор, когато има доста потребители, които са с по-висок ранг, с по-дълъг стаж и са по-уважавани в този форум.
Давайте си мнението, когато го искат!!!Извинявам се за спама...

# 143
  • Мнения: 27 524
Темата ми е доста интересна, гледам и на много други потребители така, а на моменти и поучителна! Така че, смятам, че не може един потребител (поне аз не бих си позволила) да прави изказвания от рода "Айде стига с тази тема" - направи ми много лошо впечатление. newsm11 Винаги ми прави лошо впечатление, когато някой се опитва да създава правила във форума и да се прави на модератор, когато има доста потребители, които са с по-висок ранг, с по-дълъг стаж и са по-уважавани в този форум.
Давайте си мнението, когато го искат!!!Извинявам се за спама...

 newsm81

Да живеят ветеранките,долу новите!!!  newsm11

# 144
  • Мнения: 918
 Ей, оaкахте темата с фалшиво разбран морал.
Както е написла и мама Кенга, темата беше само за абсурдни реплики

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 20:02 от звезделина

# 145
  • Мнения: 3 161
Така че, смятам, че не може един потребител (поне аз не бих си позволила) да прави изказвания от рода "Айде стига с тази тема" - направи ми много лошо впечатление. newsm11 Винаги ми прави лошо впечатление, когато някой се опитва да създава правила във форума и да се прави на модератор, когато има доста потребители, които са с по-висок ранг, с по-дълъг стаж и са по-уважавани в този форум.
Давайте си мнението, когато го искат!!!Извинявам се за спама...

И аз се извинявам за спама, ама по тази логика твоето мнение кой и кога го е искал?

# 146
  • Мнения: 7 803
споделяше болката ми, когато бебо беше на ам (бях на антибиотици несъвместими с кърменето)

ама дребчо беше пиявичка, през времето,което не папаше, спинкаше на гърда

Та след разговора нашият тати ме пита плахо :"дали анемията има нещо общо с късното захранване?" ама набързо го светнах, че това е проблем на изкуствено хранените бебета и обясних за усвояването на желязото от кърмата и т.н.

:"като искате да си тъпчете с лекарства детето"  Това би трябвало да означава:"дете на ам би боледувало повече, ако същото това дете е естествено хранено"

 А болките.... - ужасно ме боляха и двете гърди - живнах като си купих силиконовите зърна на Авент и с тях кърменето стана по-малко болезнено, така постепенно зърната привикнаха на експлоатацията

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 08:24 от jump

# 147
  • Мнения: 1 735
Ето и моята номинация:

...ама нали много кърма вече е изтекла ( а с нея и едно друго веществто), та не можете да разберете какво ви се говори на чист български език.

# 148
  • Мнения: 7 803
къде ви боли като давате АМ ?
пиавиците по циците ли спят вече  newsm78
zначи Всички бебета на АМ трябва да са с анемия  newsm78  и да са все болни 

# 149
  • Мнения: 7 640
аз пък не виждам защо ти се търсят обяснения кое и защо ти се вижда абсурдно. Crossing Arms
Очевидно е, че кърмещите и некърмещите са на два бряга, що за докачания?

Общи условия

Активация на акаунт