"Селски" номера и пинизи

  • 5 108 003
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 28 515
  • София
  • Мнения: 11 514
Като си плаща наема, не виждам кое му е селското. Ако му се върже някой на стоката, ОК.

Ъм, ок е да лъжеш, стига да си плащаш наема? Нещо не видях логиката.
Ако му се върже някой на стоката също е ок, стига да си на пазара, не в луксозен магазин.

Става въпрос за Нотос Галерис в ринг мол. Продават чанти 'Валентино', от фалшива кожа, мейд ин чайна.



 На цена като оригинални или?

# 28 516
  • София
  • Мнения: 19 418
Всеки, който си плаща наема в луксозен мол, е свободен да продава там и гащи за 2 лв. бройката, ако ще. Стига управата на мола да няма против, но пак не съм сигурна дали не е дискриминация.
След като Паоло Ботичели имат магазини по моловете...

# 28 517
  • Мнения: 45
Има, да- стига да не пише Гучи на гащите, защото е незаконно да се продават реплики по такива места.
Да не спазваш закона е селско. Според мен. Wink
На женския пазар е ок, предполагам.
Явно е някаква новина, с която само аз съм запозната.

# 28 518
  • София
  • Мнения: 11 514
Къде пише, че е незаконно да се продават реплики в моловете!?  Shocked
Доколкото разбирам, тези ментета, за които споменавате се продават на цена като за ментета, нали? Е, не виждам  проблем, виж, ако се продаваха на цена като оригиналните....

# 28 519
  • Мнения: 45
Чл. 172б. (Нов - ДВ, бр. 75 от 2006 г.) (1) Който без съгласието на притежателя на изключителното право използва в търговската дейност марка, промишлен дизайн, сорт растение или порода животно, обект на това изключително право, или използва географско означение или негова имитация без правно основание, се наказва с лишаване от свобода до пет години и с глоба до пет хиляди лева.

Вие топлата вода ли откривате в момента, не мога да разбера.  Laughing Laughing Laughing Laughing

Не само в моловете, навсякъде е незаконно. Няма какво повече да се философства по въпроса.

# 28 520
  • София
  • Мнения: 11 514
Ами пак не те разбираме - ти как разбра, че ползват чужда марка, и че ползваната в мола е абсолютно същата!?  Rolling Eyes
Аз не бих правил такъв категоричен извод.

Цената, не разбрахме?

# 28 521
  • Мнения: 45
Лол, по изписването на чуждата марка, налепена на 100 места на чантата и на самия щанд, сигурно.
Според вас как бих могла по друг начин да съм разбрала?  Laughing
Защо говорите в множествено число?

Цената и да е 5 и да е 5 хиляди лева, ментето е менте и не е законно да се продава като такова.

# 28 522
  • Мнения: 1 487
Селяния е в лъскав магазин в столичен мол да продаваш чанти менте, с надеждата някой да се подмами.
Да не става въпрос за чантите на Марио Валентино, които са с надпис Valentino? Често съм ги виждала в търговските центрове и не са ментета, а просто е друга марка и са по-евтини от чантите на Valentino Garavani.

# 28 523
  • София
  • Мнения: 8 943
Селяния е в лъскав магазин в столичен мол да продаваш чанти менте, с надеждата някой да се подмами.
Да не става въпрос за чантите на Марио Валентино, които са с надпис Valentino? Често съм ги виждала в търговските центрове и не са ментета, а просто е друга марка и са по-евтини от чантите на Valentino Garavani.
Дори и да са на първия, то цената на оригинала пак не е 5 лв.

# 28 524
  • Мнения: 1 487
Селяния е в лъскав магазин в столичен мол да продаваш чанти менте, с надеждата някой да се подмами.
Да не става въпрос за чантите на Марио Валентино, които са с надпис Valentino? Често съм ги виждала в търговските центрове и не са ментета, а просто е друга марка и са по-евтини от чантите на Valentino Garavani.
Дори и да са на първия, то цената на оригинала пак не е 5 лв.
Какви 5лв? Имах предвид, че има две марки с еднакви имена, като едната е с доста по-ниско качество и цени, но не са ментета, а собствен бранд. Просто много хора се бъркат и мислят, че става въпрос за другия Валентино (Гаравани).  Rolling Eyes Не знам какво точно продават в Notos galleries обаче.

П.С. Да, сега видях в страницата им във фейсбук, че става въпрос за чантите на Mario Valentino. Значи не продават ментета. Ето тук

# 28 525
  • Мнения: 9 016
Относно мобилния оператор - емоциите са излишни в случая, най-добре посети техен офис и разбери каква точно е ситуацията, какво трябва да платиш, в какъв срок и поради каква причина. Можеш да потвърдиш получената информация с кол центъра.
Ако те са в нарушение, то аз лично получих съдействие и се реши въпросът.
Можеш да се обърнеш и към КЗП.
Успех!

# 28 526
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Сийке, заслуших си го, признавам  Mr. Green но аз си знам, че дължа парите на Виваком, та и от там  hahaha

 Like_Smoke, да още днес след работа ще отида до техен офис, или може би ще пратя ММ, че той е с кола и има по-близо до себе си офис.


Тази сутрин ми тръгна на две изцепки в порядака от 3 минути. Тръгвам да пресичам, отивайки към спирката. Знаете, как масово сега има изчистени само по около пътечка за един човек по тротоарите. Стигам до дупчицата, през която се предполага, че трябва да пресека, на около 3-4 крачки съм. Спира един с кола на М-тел, буквално така, че няма от къде да мина, освен да нагазя в кален сняг до коленете и застанах и чакам. Слезе си преспокойно една жена, помислих си окей, сега ще тръгне, да ама не. Отиде отзад, отвори вратата, слиза едно дете, второ дете. Никой не си дава зор да побърза. От другата страна на пътя вече чака майка с две деца на средата на платното, на никой не му пука! Загубиха ми сигурно 4-5 минути с това си действие, нямаше от къде другаде да мина, а и стурин времето ми е изчислено до последната секунда. Както и да е, усетиха се и тръгнаха най-сетне, аз нататък, почти тичайки стигам, но трябваше от Лафката да си купя цигари, имаше един човек там, и аз заставам да си чакам реда, въпреки, че виждам, че автобуса се задава в далечината. И как стана за секунди спря една селянка на спирката с колата си, дойде, пререди ме и тотално ми замина времето, нямах и време за разправия.

# 28 527
  • София
  • Мнения: 10 464
А ти защо я пусна? И аз много мразя да се разправям и все гледам да избягвам скандалите, ама това твоето на нищо не прилича. Давай малко по-нахакано.

# 28 528
  • Варна
  • Мнения: 36 806
Оф, мразя да ми се подават документи, които преди това клиентът е разгърнал и отделил с наплюнчен пръст! Дивите ме хващат, казвам ви, не съм от гнусливите ама това ме изкарва от релси, не знам за по-селска постъпка.

# 28 529
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
А ти защо я пусна? И аз много мразя да се разправям и все гледам да избягвам скандалите, ама това твоето на нищо не прилича. Давай малко по-нахакано.

Защото тя се намърда докато аз се обръщах да видя дали ми е наближил автобуса  Laughing и тъй като той вече беше много близо нямах време за разправия, само и теглих една не много просташка и тръгнах, че...  Laughing

Оф, мразя да ми се подават документи, които преди това клиентът е разгърнал и отделил с наплюнчен пръст! Дивите ме хващат, казвам ви, не съм от гнусливите ама това ме изкарва от релси, не знам за по-селска постъпка.

Нямам допир с клиенти слава Богу, но и мен това ме погнусява до не знам къде!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт