Навън топло слънце грее - ОКТОМВРИйче в коремчето се смее - ТЕМА 5

  • 20 540
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 831
Аз си хапвам каквото ми се яде.Все пак бебо като си го иска ... АМа не съм чувала за синьото сирене ,че е вредно.Обужавам сирене и без него почти не сядам на маса.

# 706
  • Мнения: 37
Аз напоследък много съм се вманиачила с това ядене...Не помня дали сме коментирали,но вие хапвате ли си разни саламчета луканки и тем подобни,защото чета че не са много полезни за бременни,а понякога  така ми се хапва и си хапвам по малко де Embarassed EmbarassedЗа сирената знам че не трябва да ядем меки и синъо сирене,както и някои видове риба. Thinking

Проблема на сухите меса (пастърма и т.н.) и луканките е, че не са топлинно обработени и можело да има разни бактерии, а на синьото сирене - мухъла.

Аз си хапвам разни саламчета и тем подобни, но се ограничавам от сирената (просто защото не ми се е дояло истински  Laughing )
За рибите не знаех (като изключим мидите, но те не са риба) - кои риби не могат да се ядат?

# 707
  • Мнения: 172
От статия в интернет

Цитат
Риба, съдържаща живак

Рибата е полезна за вас и за вашето бебе, но внимавайте какви видове избирате за трапезата си. Кралската скумрия, акулата, тайл фиш и рибата меч съдържат високи стойности на метилживак, който може да навреди на развиващия се плод. Изберете риба, която е с ниско живачно съдържание, като сом, сьомга, риба треска и консервирана риба тон. Ако ви се хапва риба бял тон, трябва да се ограничите до 170 грама на седмица. Необходимо е да се консултирате с наблюдаващия ви гинеколог, ако по време на бременността ви се налага да приемате

Кои храни са забранени по време на бременност? - част 1
Кои храни са забранени по време на бременност? - част 2

Толкова са много ..... Confused

# 708
  • Мнения: 1 831
еее айде сега да не влизаме чак в такива подробности...То всичко е забранено и вредно.Преди да кажем 10г. като не са знаели за тези неща не са яли ли ... newsm78Ако ти се преяде няма да ядем,защото е вредно и забранено ли ...Въобще не чета такива работи...Доки не ми е казал за забранени храна.Каза ми''Хапваш каквото ти се хапва,ама недей се тъпчи за двама,като не ти се яде...''

# 709
  • София
  • Мнения: 1 734
Аз редовно пия прясно изцеден сок, а пише, че не трябва 😔

# 710
  • Мнения: 592
Фъстъче ако намера или чуя нещо ще споделя разбирасе Simple Smile
Аз си хапвам луканки саламчета бекончета от всичко не се лишавам от нищо....
Сирене и кашкавал също си хапвам имам една приятелка от БГ тя хапваше много сирене по време на бременоста си и момичето и се роди със две Бели зъбчета от доло и доктора я питал дали яде сирене и кашкавал и пие ли мляко и тя казала да и от това било много калции  Joy Joy Joy

Това са прясно изцедения сок са пълни глупости моя Доктор Лично ми каза да си правя всеки ден и да си пия колкото мога било полезно сок от истонски плод а не измислените по магазините... Wink Wink Wink

Днес доктора ми се обади дошли са ми изледванята и резолтата е че нямаме риск от синдрома на Даун 1 към 11 хиляди е... smile3501 smile3501 smile3501 Two Hearts Two Hearts Two Hearts 

И на мене ми каза,че може да е момче но не е сигорен за това като отида на 5 май ще се знае на 100%
аз се надявах на момиче но каквото и да е ще си го обичаме  baby_neutral baby_neutral  bouquet

# 711
  • Мнения: 172
Ох, аз пуснах изследванията на хормоните, утре ще излезне резултата. Дано всичко е наред  Praynig
И аз си ям каквото ми се прияде.  Peace

# 712
  • Мнения: 57
Само да отбележа за прясно изцедения сок - не става въпрос за това, че по принцип е вреден, а че не се препоръчва да си го купувате от магазини/барове, защото не е ясно колко добре са измити плодовете, а много ясно, че вкъщи като си ги мием ние - е повече от полезен, само знам, че с грейпфрута не трябва да се прекалява (имаше нещо за комбинацията му с лекарства или таблетки newsm78). Аз също пия доста фреш, защото съдържа супер много витамини  Flutter

А иначе и аз не ям меки сирена и нетрайни/трайни колбаси и суши - ама това си е мой личен избор, аз по принцип месо ям само със сигурен произход - домашно отгледано и хранено с истинска, а не с гмо-храна  Simple Smile

А вчера се похвалих, че ми е само леко запушен носа, снощи си беше почти изцяло и сутринта се събудих с пресъхнало гърло и много ми наподобява на хрема при настинка, не знам дали изобщо има някаква разлика. Надявам се, че е просто хрема - симптом на бременността де, а не настинка. Засега нямам други симптоми като за настинка освен нея  Thinking

# 713
  • Мнения: 37
Момичета, относно


Софийска сбирка номер 1


вижте във ФБ или ми пишете на лични !!!

# 714
  • Мнения: 130
Доки не ми е казал за забранени храна.Каза ми''Хапваш каквото ти се хапва,ама недей се тъпчи за двама,като не ти се яде...''
хихи е аз точно така правя, но лошото при мен е, че ми се яде непрекъснато  #Crazy

# 715
  • Мнения: 1 831
 Ооо mv_2014 на мен също ми се яде непрекъснато... Laughing ама постоянен глад.Нахраня се едно стабилно,чак се надувам и след час и нещо пак ми стърже... ooooh!
Момичета аз имам анализ да правя ,тест да решавам нищо не съм направила,а до четвъртък ,трябва и да съм ги преписала ,че ги искат ръчно написани...Както се мотам днеска цяла сутрин,нищо не съм направила още... Confused

# 716
  • Мнения: 130
6u6ulinа, хайде стига писа тук и се залавяй за работа  Simple Smile
момичета, аз си мажа коремчето вече, вечер с олио а денем с мустела и корема така ме сърби...нали уж се мажа, защо така сърби....

# 717
  • Мнения: 172
И аз само се чешам като и аз не знам каква да се нарека. Мажех се преди със зехтин ама много тежко взе да ми мирише и сега съм с Дева против стрии и го харесвам. Не знам какъв ще е ефекта, но поне мирише по-приятно Simple Smile А и редувам с на Хип бебешкото олио Simple Smile

# 718
  • Мнения: 176
лошото при мен е, че ми се яде непрекъснато  #Crazy

Знам за какво говориш... Май вече към 4 кила отгоре вървя  Shocked Лекаря ще ме бие  Laughing

# 719
  • Мнения: 130
 ridzhina, моите станаха три....както наддавах бавно изведнъж кантара почна да отчита нереално  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт