Как да доставим повечко витамини на злоядо дете

  • 14 263
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 780
Моят син е доста злояд, но пък хареса ли му нещо да видите как яде вчера например правих една разядка с яйца, сирене и чесън и като я докопа с вилицата и на сухар толкова изяде че едво му се побра в стомахчето.
Важното е да се разнообразява храната на децата също им омръзва.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 809
asyalein може ли да споделиш малко повече за тези зеленчукови кюфтенца?
Моята дъщеря не яде нищо зелено  Sad Като беше по-малка много обичаше тиквички с ориз, крем супа от броколи и копър като цяло (трябваше да слагам копър във всичко). Сега изпада в истерия, ако й дам нещо от изброените, ако сложа чушка в супата или я направя с пресен лук вади с пръст всичко зелено от вътре, а ако имам неблагоразумието да сложа магданоз в пилешката супа директно отказва да я яде  Confused
Това с налагането на правила съм го пробвала, до нищо не доведе освен двудневен глад и супер изнервено дете. В градината не хапва нищо по цял ден и дори и картофена крем супа да има (което й е любимата супа вкъщи) не я пробва даже. ЕДната госпожа ми каза, че за първи път има такъв случаи за 20-годишната й практика да не успее да прилъже дете да яде по някакъв начин.
Те са на здравословен начин на хранене и на обяд имат само черен хляб, а тя не вкусва такъв, та и с хляб не си наваксва. Единствено плодовете та гледат да й дават допълнително, тъй като има деца, които не ядат пък плодове. Даже една майка на дете от групата й ми каза скоро, че знае дъщеря ми, като момичето, което яде само плодове (по думи на сина й).
А бабите ме побъркват как детето ТРЯБВА да яде  ooooh! И как аз не правя нищо по въпроса.
Ако сложа хляб и масло на масата това ще го яде, но не ми се иска да кара само на хляб. Спагети също много обича, но и тях почти без нищо освен зехтин и сол и понякога кашкавал.

# 107
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
настъргвам или наситнявам зеленчуци, слагам 1 яйце, малко брашно, малко фини овесени ядки и щипка бакпулвер.
консистенция като за кекс или малко по-гъсто.
взимам с малка лъжица и слагам в тиган с малко мазнина.

може и сирене, кашкавал, месо да се сложи - импровизации са позволени.

# 108
  • Мнения: 74
първо благодаря за темата майка съм на две деца злояди,моите деца са само на плодове и фрешове отказват да се хранят никакви манджи и готвено давах им тахан и мед смес за апетит ,но никакъв ефект Sad

# 109
  • FRANCE
  • Мнения: 2 235
Здравей, плодове и зеленчуци ядят ли? какво разбираш точно под манджи? Печено пиленце, риба зайче ядат ли?

# 110
  • Мнения: 8 163
първо благодаря за темата майка съм на две деца злояди,моите деца са само на плодове и фрешове отказват да се хранят никакви манджи и готвено давах им тахан и мед смес за апетит ,но никакъв ефект Sad

Много хубаво, че не ядат готвено. Зеленчуците и плодовете, преминали през високо термична обработка, са почти празни откъм полезни хранителни вещества.

Таханът с мед засища бързо и за дълго време. Не знам какво точно си очаквала да постигнеш с тази комбинация...

# 111
  • Мнения: 790
Здравейте,
и аз си имам доста злояда госпожица вече на 4 години. Тежи едва 12 кг и е толкова слаба, че не знам как не се е счупила. С времето малко ми притъпя безпокойството около храненето- какво ли не съм опитвала, за да яде това дете и то все не иска.Сега всички майки сме малко пощурели на тема здравословно хранене, но аз като дете не помня да съм яла супа от броколи например.
Моето дете обича таратор, макарони и още две- три неща. Обича е силно казано, но ги яде да речем и аз покрай тях набутвам каквото мога. В днешно време не съм сигурна дали начина на отглеждане на плодовете и зеленчуците ги нарежда непременно в категорията полезни храни Sad
Според мен най-важното е да не им показваме колко сме загрижени от това, че не се хранят, защото лесно могат да ни манипулират с това.
На дъщеря ми сега съм й измислила една малка масичка и столче- гледа си филмчето и наблюдавам, че похапва уж.
Против съм това детето да гледа телевизия докато се храни или да не сяда на масата с родителите си, но май това ми е варианта, за да не остава гладна.

# 112
  • Мнения: 74
да,но не ядат никакво месо супички,готвено риба....Притеснявам се много ,за тахана и медта ми каза ми личния лекар,че възбужда апетита,но никакъв ефект

# 113
  • Мнения: 8 163
да,но не ядат никакво месо супички,готвено риба....Притеснявам се много ,за тахана и медта ми каза ми личния лекар,че възбужда апетита,но никакъв ефект

Това, че не ядат месо не е страшно. Има чудесни растителни източници на белтъчни (бобови, киноа, конопено семе). А яйца обичат ли твоите деца?

Нито пък е болка за умиране, че не ядат супи. Голяма работа. Хидратация се постига много по-ефективно с пиене на вода.

Какви видове риба си поднасяла и под каква форма?

Не съм наясно откъде личният ви лекар е взел идеята за тахана и меда. Няма грам логика в нея. Опитай сама. Изяж две лъжици тахан с мед, па да видим дали ще огладнееш преди да са минали 3-4 часа. Даже може да ти стане тежко.

# 114
  • Мнения: 74
да,но не ядат никакво месо купички,готвено риба....Притеснявам се много ,за тахана и медта ми каза ми личния лекар,че възбужда апетита,но никакъв ефект

Това, че не ядат месо не е страшно. Има чудесни растителни източници на белтъчни (бобови, киноа, конопено семе). А яйца обичат ли твоите деца?

Нито пък е болка за умиране, че не ядат супи. Голяма работа. Хидратация се постига много по-ефективно с пиене на вода.

Какви видове риба си поднасяла и под каква форма?

Не съм наясно откъде личният ви лекар е взел идеята за тахана и меда. Няма грам логика в нея. Опитай сама. Изяж две лъжици тахан с мед, па да видим дали ще огладнееш преди да са минали 3-4 часа. Даже може да ти стане тежко.
  риба задушена с доматен сос топки от бяла риба в бял сос даже и пържена риба шаран ,а за тахана и медта мисля ,че си права ще спра да я давам

# 115
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моето дете не яде риба и месо, веге е от раждането си. имаше период от 1 месец ядеше някакъв салам, после спря. млечни яде от половин година, преди това не искаше, но пък ядеше зеленчуци и плодове.
сега спря плодовете и зеленчуците, яде кашкавал.


много деца не обичат сосени храни и се отвращават. пробвай да нарежеш рибата на пръстчета и да я панираш (може и във фурната да я опечеш с панировката за по-здравословно).

и медът и таханът са концентрирана храна и не бих ги давала с лъжица. аз мажа мед на тънко върху крекери или палачинки.

# 116
  • Мнения: 1 427
А аз установих поне на този етап за моето, че като цяло не обича ни плодове (освен банан и портокал), ни зеленчуци. Доскоро отказваше и супи и манджи-само пюрета признаваше, но откакто ги пасирам и слагам в лъжичката маслини или сварено яйце (тях обожава) ги яде. Съответно почнах и така за плодовете-днес примерно смлях череши, ягоди, банан и 3 бисквитки от бебешките му и облиза купата Simple Smile))
Обаче искам да му давам суров морков, краставица, домат-та затова се чудя, ако си смеля с какво сосче или разядка да ги смеся, защото иначе няма да ги яде..

# 117
  • Мнения: 8 163
риба задушена с доматен сос топки от бяла риба в бял сос даже и пържена риба шаран ,а за тахана и медта мисля ,че си права ще спра да я давам

Да не би да готвиш рибата твърде дълго и тя да се разкашква? Не давай шаран - мирише на тиня и вероятно това не се харесва на децата ти.

Избирай риби, които можеш да купуваш на филе, имат по-месеста структура и не миришат много. Такива са сьомгата, пъстървата, повечето бели океански риби. Готви ги или на скара, или в керамичен тиган, или печени. Внимавай да не ги готвиш по-дълго от необходимото, защото или се разкашкват, или стават много сухи.

Не спирай тахана с мед. Таханът е пълен с полезни вещества (белтъчини, калций, магнезий, фосфор, лецитин, желязо, витамини Е и от групата В). Просто давай това като снак, с достатъчно време до следващо основно ядене.

Медът гледай да е суров и нефилтриран. Повечето от магазинните медове са прозрачни, защото са били филтрирани, с което са били махнати поленът и остатъците от питата. Също така този мед е бил пастьоризиран, а при висока температура частично или напълно се разграждат повечето полезни вещества. Отгоре на всичко много фирми-разпространители на мед добавят глюкоза в меда, за да повишат печалбата си - глюкозата е по-евтина от меда.

Та ти препоръчвам да купуваш суров, нефилтриран мед от пазара.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 809
nadeto_sweet това за рибите е абсолютно вярно, и моето дете никога не би яло някоя от изброените от теб, честно казано и аз не бих, много обичам риби, но задушена бяла риба или шаран няма сила на земята да ме накара да я ям Rolling Eyes Но ела да видиш как яде печена пъстърва, сьомга, скариди, октопод, направо може само това да яде.
За меда - аз купувам само захаросан, от пчелари знам, че тогава е най-истински, а този с добавената глюкоза никога не може да се захароса.  Peace Всяка сутрин ядем по една лъжица мед с тахан на гладно, но с цел оправяне на перисталтиката  Mr. Green така че не го спирай, има много полезни неща в него  Peace

# 119
  • Мнения: 74
риба задушена с доматен сос топки от бяла риба в бял сос даже и пържена риба шаран ,а за тахана и медта мисля ,че си права ще спра да я давам

Да не би да готвиш рибата твърде дълго и тя да се разкашква? Не давай шаран - мирише на тиня и вероятно това не се харесва на децата ти.

Избирай риби, които можеш да купуваш на филе, имат по-месеста структура и не миришат много. Такива са сьомгата, пъстървата, повечето бели океански риби. Готви ги или на скара, или в керамичен тиган, или печени. Внимавай да не ги готвиш по-дълго от необходимото, защото или се разкашкват, или стават много сухи.

Не спирай тахана с мед. Таханът е пълен с полезни вещества (белтъчини, калций, магнезий, фосфор, лецитин, желязо, витамини Е и от групата В). Просто давай това като снак, с достатъчно време до следващо основно ядене.

Медът гледай да е суров и нефилтриран. Повечето от магазинните медове са прозрачни, защото са били филтрирани, с което са били махнати поленът и остатъците от питата. Също така този мед е бил пастьоризиран, а при висока температура частично или напълно се разграждат повечето полезни вещества. Отгоре на всичко много фирми-разпространители на мед добавят глюкоза в меда, за да повишат печалбата си - глюкозата е по-евтина от меда.

Та ти препоръчвам да купуваш суров, нефилтриран мед от пазара.
аз медта го взимам от един познат ,който е на село и си има пчели

Общи условия

Активация на акаунт