Как да доставим повечко витамини на злоядо дете

  • 14 265
  • 140
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 163
Чудесно, Надето! Щом е от малък частен производител, медът който даваш на децата си е най-вероятно необработван. В такъв случай не го добавяй в горещи напитки, за да не му унищожиш полезните вещества.

# 121
  • Мнения: 74
Чудесно, Надето! Щом е от малък частен производител, медът който даваш на децата си е най-вероятно необработван. В такъв случай не го добавяй в горещи напитки, за да не му унищожиш полезните вещества.
да чувала съм да не се слага в топли напитки мед ,който е домашен така да се каже

# 122
  • гр.София
  • Мнения: 243
Дa, точно тaкa Simple Smile Медът не се слaгa в горещи нaпитки и ястия зa дa се зaпaзят полезните му свойствa. Ние също сме нa домaшен мед и рaзчитaм изключително нa него при нaстинки. Сaмо нa бебчо още не дaвaм, уж зaрaди aлергии.

# 123
  • Мнения: 74
Дa, точно тaкa Simple Smile Медът не се слaгa в горещи нaпитки и ястия зa дa се зaпaзят полезните му свойствa. Ние също сме нa домaшен мед и рaзчитaм изключително нa него при нaстинки. Сaмо нa бебчо още не дaвaм, уж зaрaди aлергии.
пък е и много сладък медта за бебето не  е добре да се дава Naughty

# 124
  • Мнения: 8 163
... Сaмо нa бебчо още не дaвaм, уж зaрaди aлергии.
пък е и много сладък медта за бебето не  е добре да се дава Naughty

На деца под 1 год. не се дава мед не заради алергиите, нито заради сладостта, а заради опасността от развиване на гастро-интестинален ботулизъм.

# 125
  • Мнения: 193
Моят си хапва плодове, но не обича фрешове и аз го залъгвам като му ги давам със сламка или спринцовката от Панадол/Нурофен. Така изпива по 1-2 портокала на игра. Също много обичаше едни плодови пюренца на Хип, които са в тубичка и си ги смуча сам. Много им нямам доверие в състава, затова не съм му давала много много, но определено му харесват. Пробвах се да напълня тубичката с домашно плодово пюре и сок, но не ми се получиха нещата.  Embarassed
Ето така изглеждат:

# 126
  • гр.София
  • Мнения: 243
И ние ги предпочитаме тези сокчета-пюрета. Най-много обича кивито и съм опитвала да забъркам в шейкъра същата комбинация, но познайте какво, изобщо не я опитва дори Wink Не знам какво им слагат.
Що се отнася до медът, честно да ви кажа за пръв път чувам за този гастро-интестинален ботулизъм. Дори и педиатъра ни казва не яжте, не яжте, но никога не обяснява защо?! Позачетох се из интернет и направо звучи ужасно. Може ли да се дава след 1г.? Вие кога дадохте за пръв път?

# 127
  • Мнения: 19 333
След 1 година може да се дава мед, но по-добре е да се изчака още малко. Тогава заради алергии.
Спорите на бактерията живеят и в почвата. Затова трябва да се внимава и със саксиите с цветя вкъщи, както и консервирането на домашна сурова храна.

# 128
  • гр.София
  • Мнения: 243
И аз мисля да изчакам поне до към 1,6г. и после да започна да давам по малко.

# 129
  • Мнения: 8 163
След 1 година може да се дава мед, но по-добре е да се изчака още малко. Тогава заради алергии.

Медът може да съдържа полен и разни вещества от пчелите. Именно към това се получава алергична реакция. Полен има и във въздуха. Ако детето ти няма сезонна алергия (тип "сенна хрема"), значи няма да реагира на полена в меда.

Виж, друго нещо е алергията към пчелни остатъчни продукти и по-специално тези, които се съдържат в меда. Доказването на тази алергия може да стане или при ужилване, или чрез изотопен имунологичен анализ.

Във всеки случай такива алергии, ако наистина ги има, не биха изчезнали с навършването на 12 или 18 месечна възраст. Или пък могат да се прояват в много по-късна възраст.

Както с всяка нова храна, просто въвеждайте и меда внимателно в детското меню.

# 130
  • гр.София
  • Мнения: 243
Благодаря ти Фея! Ще внимавам с въвеждането. Медът е един много уважаван в нашето семейство продукт и ми се иска и детето да свиква с него и да го предпочита пред други сладки неща. Само времето ще покаже дали ще стане така  Rolling Eyes
Как се прави този изотопен имунологичен анализ. Аз исках да направя тест за алергия от ухапвания от пчели/оси, още когато беше съвсем малко бебе, но педиатърката каза, че при малки бебета не можело  newsm78
Вие запознати ли сте? Има ли нещо, което пропускам?

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 23:13 от Тиа Мария

# 131
  • Мнения: 8 163
Как се прави този изотопен имунологичен анализ. Аз исках да направя тест за алергия от ухапвания от пчели/оси, още когато беше съвсем малко бебе, но педиатърката каза, че при малки бебета не можело  newsm78

RIA се казва на английски. Освен изотопен имунологичен анализ, се нарича още и радиоимунен анализ.

# 132
  • Мнения: 29
Моето дете е в групата също  ooooh! Зеленчуци не яде никакви и под никаква форма, с изключение на краставици и репички, но те пък са едни витамини...
С плодовете постигнах успех, истината е, че трябва много постоянство и да не се насилва, а с много говорене под формата на игри, да опитва. Моето злоядо дете яде банани, портокали, мандарини, ябълки, ягоди, диня и киви, както и много лимон със захар.
Другото, което обича, колкото и да е странно за всички, тъй като е много злояда, това е риба, скариди, октопод и домашно овче кисело мляко.
В това се изчерпва менюто й  Wink Хубавото е, че не обича разни там чипсове, снаксове, зрънчовци.
След последния ми разговор с лекар дали да й давам витамини с ОМега 3, ми каза, че от сьомгата по-хубаво няма в този случай и щом тя я яде, да й давам веднъж седмично и да не се занимавам с химия.  Peace
Ще следя темата с интерес, може да ми дадете идея как да я накарам да яде и зеленчуци и сирене.
meggle понеже съм в темата и се позачетох. Щом детенце обича плодове, защо не опиташ да и пасираш заедно с плодовете и зеленчуци? Да и направиш така нареченото смути? Може да наблегнеш на плодовете, но и да пробуташ някой зеленчук  Peace
Примерно изцеждаш сок от ябълка и морков и го пасираш със спанак.  Може и малко лимонов сок. Чудесно вкусно и полезно  Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 1 809
jenito1968 няма да се получи, защото тя яде само сурови плодове, които трябва да вижда как изглеждат, разглежда, помирисва и тогава яде  Wink Такова нещо, като пасиран плод, плодово пюре, смути и т.н. няма начин да я прилъжа да опита даже  ooooh!

# 134
  • Мнения: 29
meggle разбирам. Дяволчета малки са злоядите деца. В такъв случай трябва търпение и упоритост  Peace

Общи условия

Активация на акаунт