Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 511
  • 744
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 23 096
При нас дори и да даваха да се носят яйца, нито щях да дам на дъщеря ми, нито щях да й позволя да яде от някое друго дете.  Wink

# 616
  • Мнения: 457
То не за яденето, а за забавлението. Досега мое дете не е яло от яйцата, само се чукат и се кефят. Вкъщи се яде.

# 617
  • София
  • Мнения: 23 096
То не за яденето, а за забавлението.
Обясни го на по-ящните.  Wink

# 618
  • Мнения: 457
Е да, по-ящните не ги мисля. Макар че тенденцията, съм установила, е да се преваряват яйцата до зелено. Което значи много варене. После се ядосват, ама защо са ми зелени...Първо, защото много сте ги варили, и второ, защото не сте ги изплакнали със студена вода, която е задължителна за избягването на миризмата на сяра и зеления цвят. Но как като в инструкциите на боите пише, потапяйте "топли яйца"? А сега де. Да, наистина, казвала съм на децата, не яжте храна, която ви дават. Но не само за яйца Simple Smile

# 619
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Четвъртък трябваше да носим по 1 яйце. Тя си го носи през целия път в ръчичка пеейки му - "Чук, чук яйчице, имаш ли си сърчице.." . Влизайки в стаята с шкафчетата се засякохме с една майка на момченце и тя я попита - "Да не си счупиш яйцето?", а моята госпожица отговори: "Няма страшно, мама носи резервно в чантата си", което си беше живата истина.  И двете оцеляха през пътя до градината, и двете бяха очервени и изрисувани. За едното имаше хартиена кошничка, за другото - не помня.
В събота в къщи двете момичета оцветиха и украсиха всички яйца.
Тази сутрин тръгна с 2 яйца - едно плетено за едната госпожа и едно боядисано - за другата госпожа. Искаше и тя като кака си да занесе яйце, защото в училище си носят да се борят /то и в офиса си носим/ и с нея се споразумяхме, че яйцето не е за борене там, защото не се разрешава, тъй като им се полага друга храна, но може да подари на госпожите за да се похвали какви яйца е изрисувала у дома. А плетеното си беше за украса, утре ще подари и на другата госпожа.
Сега подготвят поредното тържество. Ще ни показват малките лазарки, хоро, което учат.

В тази детска градина ни дават в края на учебната година всички тетрадки по които са работили. В градината на кака и когато завърши натовариха баща и с 3 кашона с работните тетрадки, изрисувани листи и направени произведения от всички години наведнъж. Сега при сестра и си вземаме листите и произведенията на деня, в който са ги направили /стоят си на масичката или на таблото и си ги прибираме/.

desitkata77 спокойно - пикника ще мине чудесно, а и няма да са цял ден - 1-2 часа предполагам ще се нащуреят децата на въздух.

# 620
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
При нас днес, утре и вдругиден има тържества за 40-я юбилей на градината. Съответно утре имаме тържество с нещо като маскен бал - всяко дете да е облечено "по-така"  Wink с различни и шарени дрешки и маски. Моята естествено ще е принцеса - купих й рокля с малък кринолин и лъскава корона  Crazy Дано мога да я снимам, ще покажа после...

# 621
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Тази сутрин съм много доволна! Успяхме да минем на профилактичен преглед при личната  Laughing Искаха ни в градината до края на миналата седмица, а беше малко болничка и си беше вкъщи.

# 622
  • София
  • Мнения: 23 096
В една от групите има скарлатина. Добре, че не е в нашата, но въпреки това ме втресе.  Sad

Питах дали тортите ще са разрешени през юни, но сестрата не можа да ми отговори. Според нея в началото на юни можело да се направи компромис, ако детето много се тръшка за торта, и ако времето не е много топло. Е аз да не съм врачка. Накрая верно ще взема донатки и сокове, и приключвам въпроса.

# 623
  • Мнения: 5 513
http://hitrini.com/product/795/postavka-za-mafini-praznik.html
Аз скоро видях това.И ми хареса.Не зная дали детето ще се съгласи.Все пак не е торта.Моят син не би се съгласил.

# 624
  • Мнения: 21 275
И ние си държим на тортата  Peace

# 625
  • София
  • Мнения: 23 096
Дъщеря ми е разумно дете. Ако й кажа, че тортите са забранени от директорката през летните месеци, ще ме разбере и няма да прави драми.  Peace И без това после ще си има голямо парти с торта и всичко както си му е редът.

# 626
  • София
  • Мнения: 4 560
Питах дали тортите ще са разрешени през юни, но сестрата не можа да ми отговори. Според нея в началото на юни можело да се направи компромис, ако детето много се тръшка за торта...
Да кажа как ме прекараха преди 2 години.
До последно ми говорят същото. На 31.05 (четвъртък) питам за последно. Еми то е хладничко, ще направим компромис. Аз се засилвам и поръчвам торта от 30 парчета щото имали записани 36 деца в сборната група.
На следващия ден, в петък, отивам да прибера детето и виждам бележка, че от 1.06 тортите са забранени. Сестрата, с която говорих предния ден, така и не ми отговори защо ме направиха на маймуна. Тортата нямаше как да я откажа, били пуснали поръчката, обаждах се да питам. Беше капарирана на 50%, взех я. Добре, че имаше на кой да даваме.

Та според мен е по-добре да се ориентираш към вариант без торта.

След този неприятен случай - само картонени торти. Е малко е кофти разправията покрай рязането и сгъването. Но пък хванах колежките да ми помагат през обедната почивка  Embarassed

# 627
  • Мнения: 5 513
И на мен колежките основно ми помагат в духането на яйца,правене на корони,картички....и други градински инициативи  Mr. Green

# 628
  • София
  • Мнения: 23 096
v_spasova, ще ти кажа как бих постъпила аз на твое място. Ако имам устна уговорка със сестрата, нося си преспокойно тортата и я връчвам тържествено на госпожата. Ако им стиска, да я изхвърлят.  Wink Изобщо не ми пука.

Ще направя нещо като пирамидка от донатки. Ще взема индивидуални сокчета и понеже не харесвам парти-аксесоарите, пък и са много бебешки, смятам всяко дете да получи някакво дребно подаръче. Ще проверя в Джъмбо какво мога да взема.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 10:27 от tonkabonka

# 629
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295

Е, какво значи, че си държите? Като не разрешават, дръжте си  Laughing

На малката правих картонена торта тази година. Ами предизвика фурор сред децата. Останаха много доволни. Освен това, на същата дата има и друго дете, така че и истинска торта ядоха, и картонена имаха.
В групата на голямата също имаше друго дете на нашата дата( с него се "познаваха" от родилното)- с две торти беше ужас. Нито се изяждаха, нито правеха някакво впечатление.
Живот и здраве, догодина( след като вече знам, че има и друг рожденик на нашата дата), ще видим да се организираме с другата майка за нещо интересно съвместно( клоун, диджей).

Общи условия

Активация на акаунт