Деца на работното място

  • 5 628
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Не всички, които са на работното си място, реално имат работа за вършене, какво се чудите.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 4 270
Не всички, които са на работното си място, реално имат работа за вършене, какво се чудите.  Mr. Green

Еее, добре, дай да започнем да надуваме балони и да се гоним по офиса във всяка свободна минута!

# 62
  • Мнения: X
Щом има кой да го позволи...

На мен ми е трудно да си го представя, но явно има и такива офиси.

# 63
  • Мнения: 8 933
Щом има кой да го позволи...

На мен ми е трудно да си го представя, но явно има и такива офиси.

Ако въпросният служител е в моя екип и твърди, че и без друго няма какво да прави, то това би означавало, че обемът работа не отговаря на броя на заетите лица. Следователно самият той ще бъде освободен бързо-бързо с цел да се оптимизира работния процес и да се редуцират разходите - в случая неговата заплата.

# 64
  • Мнения: 4 270
Щом има кой да го позволи...

На мен ми е трудно да си го представя, но явно има и такива офиси.

Именно!

# 65
  • Мнения: 4 270
Щом има кой да го позволи...

На мен ми е трудно да си го представя, но явно има и такива офиси.

Ако въпросният служител е в моя екип и твърди, че и без друго няма какво да прави, то това би означавало, че обемът работа не отговаря на броя на заетите лица. Следователно самият той ще бъде освободен бързо-бързо с цел да се оптимизира работния процес и да се редуцират разходите - в случая неговата заплата.

newsm10
Ако съм потенциален клиент, този цирк би ме притеснил и ще си задам много въпроси относно сериозността на фирмата.

# 66
  • Мнения: 13 301
OMG! Какви фирми, какви офиси?!  #Crazy Не случайно по-напред бях писала, че зависи къде работиш. При нас се гледа с лошо око ако мине роднина или приятел за 2 мин., а за деца е просто абсурд.  Naughty

# 67
  • Мнения: 4 270
При нас се гледа с лошо око ако мине роднина или приятел за 2 мин., а за деца е просто абсурд.  Naughty

И така трябва да бъде, за заплатата се РАБОТИ!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 715
Ехе, по-спокойно! Както писах, работата го позволява. В същата тази работа се е случвало да трябва да си тръгна в 17ч. на имения ми ден. Изкарах до 21ч., като накрая детето чакаше около час в колата долу с баща си, защото имаше сериозни неща за вършене и нямаше как да е горе. Отделно се е случвало да сме на детската площадка в почивен ден и аз часове да съм заседнала на телефона да уреждам спешно неща в чужбина (не съм си искала после пари за сметката Simple Smile ). Случвало се е да нося неща на клиенти извън работно време, защото имам път и така съм преценила. Налагало се е посред нощите да трябва да измислям разни решения, когато обичайно вземащите заплата за 8ч. работен ден спят (а по принцип се води, че и аз съм с такова работно време). На връх Нова година (около 1-2 ч.) едната колежка имаше малко работа. Каза, че не й тежи, даже се забавляваше с това.
Накратко, има служби, в които отношенията не са "по конец" - толкова работя и еди колко си ми плащат. При нас има доверие, че никога несвършена, забавена или некачествена работа не е имало. Не се касае за производствена дейност, нито за директна работа на място с клиенти.
Да, много неща ни се позволяват, включително да стана сутрин и да реша, че не ми се ходи, защото няма нищо важно точно за деня. Както писах, именно в такива дни се случва и да взема детето - да сме заедно и да се забавляваме.
Знам, че има и друг тип работни места - смръщени собственици, дето не знаят, че персоналът им е капитал. Не търпят деца, нищо, че майката може и да няма къде да го остави това дете (та дори да е един път на няколко месеца). Ама такива майки едва ли имат същото отношение към фирмата, което имам аз към моята  Heart Eyes
Писах, не за да всея такъв смут, а просто да дам пример с по-нестандартно отношение по въпроса.
Иначе баналният отговор е "Зависи от работата, от хората, от детето".
Всичко, описано в предния пост, е напълно ясно, че няма как да стане във верига за хранителни стоки, банка и т.н.
И може би е пример за това как се печели лоялност  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 30 205
Водя го за по няколко часа и в случай на крайна необходимост. Никой не ми е правил забележка. Той си рисува, кротува и т.н., но аз не се чувствам на 100 % работоспособна, защото все пак е дете и има нужда от внимание. Иначе няма проблем. Налага ли се, идва  Peace
В повечето случаи обаче, ако знам от предния ден, че ще се налага да го гледам, просто оставам да работя от вкъщи, за да не пречи на колегите  Peace

# 70
  • Мнения: 21
На мен не ми се налага, но мислих един ден да го взема, за да се запознаят колегите с него и впоследствие, ако се налага, когато дойде да знае къде отива и да се чувства комфортно.

Общи условия

Активация на акаунт