Ноемврийки 2014 - Тема 1

  • 27 061
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 358
При всички положения фолиевата киселина е задължителна, за по-добро усвояване Мета (и при генетични дефекти, възпиращи превръщането на фолиевата киселина в L-метилфолат)

# 16
  • Мнения: 99
Добро утро и от мен Simple Smile
Благодарности на Адинка за новата темичка Simple Smile
Аз да ви питам някой от вас пие ли Огестан ? На първата бременност пих Матерна,чуствах се много добре,на втората само фолиева киселина и пак се чувствах много добре, всъщност двете бременности ми бяха перфектни. Но сега от снощи получих някакво много слабо леко кафеникаво течение( съвсем леко кафенее), докторката ми изписа Утрогестан. Като ми каза 3 дни да го пия 3х2,нооооо преди половин час пийнах и от 10 минути съм с непрекъснат световъртеж. Някой да пие същите хапчета и да има същите или подобни симптоми? ooooh!

# 17
  • Мнения: 99
Добро утро момичета. И аз съм от ноемврийките с термин 28.11.2014. На 29 години съм от Варна, първа бременност. Малко съм стресната и се надявам всичко да е ок. Бях спряла кафето, ама лекарката ми каза да си пия по едно на ден, няма да е проблем, да не се ограничавам и в храненето. Като цяло апетите ми не е засилен и не ми се гади засега от нищо. Надявам се и така да продължи. Единственото ми оплакване е че много ми опъва с областта на стомаха, но ме увереха , че е нормално.
Пожелавам на всички леко бременеене.  Simple Smile
Здравей daysleeperin,
добре дошла и ти пожелава много лека бременност Hug

# 18
  • Мнения: 10
Благодаря ти mama_mi  Hug

# 19
  • Мнения: 72
Добро утро и от мен Simple Smile
Благодарности на Адинка за новата темичка Simple Smile
Аз да ви питам някой от вас пие ли Огестан ? На първата бременност пих Матерна,чуствах се много добре,на втората само фолиева киселина и пак се чувствах много добре, всъщност двете бременности ми бяха перфектни. Но сега от снощи получих някакво много слабо леко кафеникаво течение( съвсем леко кафенее), докторката ми изписа Утрогестан. Като ми каза 3 дни да го пия 3х2,нооооо преди половин час пийнах и от 10 минути съм с непрекъснат световъртеж. Някой да пие същите хапчета и да има същите или подобни симптоми? ooooh!

Пия Утрогестан все още, в началото (от 07.03) го пиех 3х2, защото имах зацапване..от 13.03 го пия 3х1. Много ми се виеше свят и бях като надрусана, когато намалих дозата (по преценка на док) световъртежите спряха..много ми се спинка от това лекарство, но ще продължа да го пия до 12-13 г.с. Съветвам те, ако имаш възможност да си почиваш повече, докато вземаш 3х2 няма да си много адекватна..аз имах чувството, че чак езика ми се подува и не мога да говоря добре..така ме извисяваше това хапченце Grinning

# 20
  • Мнения: 121
Аз пия Огестан, но ти си се замаяла от Утрогестана. Преди няколко години и аз го пиех и един час след приема му бях като дрогирана направо.

# 21
  • Мнения: 172
И аз си мислех да не пия никакви синтатични витамини, ям ябълки, круши, ананас, портокали и т.н., но след като прекарах цяла седмица болна вчера си взех Rregnacare original. Четох,че при някой бременни заради покачване на прогестерона се получава алергичния ринит, аз пия дуфастон и не зная дали той не оказва влияние на състоянието ми.

# 22
  • Мнения: 99
Да,да на мен ми стана ясно,че световъртежите са от Утрогестана, само не си представям как ще работя, а и нямам възможност за много почивка, на всичкото отгоре и пътувам , но ще се справям някак си, забелязвам вече , че след половин час (а може и малко повече) световъртежите утихват. Дано да не се налага да ги пия по-продължително време ooooh!

# 23
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен.Бих искала да се включа в темата. Много съм развълнувана тъй като това ми е  първа бременност след дългогодишни опити ИКСИ. Най-накрая мечтата ни се сбъдна. Сега съм в 6 г.с. и се надявам до края всичко да е наред. Бих искала да разчитам на вашите съвети, когато се нуждая от тях. Докторът ми каза да лежа и вече направо се побърквам от това лежане.

# 24
  • Мнения: 99
И аз си мислех да не пия никакви синтатични витамини, ям ябълки, круши, ананас, портокали и т.н., но след като прекарах цяла седмица болна вчера си взех Rregnacare original. Четох,че при някой бременни заради покачване на прогестерона се получава алергичния ринит, аз пия дуфастон и не зная дали той не оказва влияние на състоянието ми.
Габи, аз хич не съм фен на хапчетата,сиропчета и т.н. На предишните две бременности не съм взимала никакви хапчета,бях точно така - хапвах каквото ми се яде,без да се ограничавам,наблягах много на плодове,защото много ги обичам. Качих и на двете по 20кг,но после ги свалих. Кърмих и двете си деца до 1 година. Само в началото на втората бременност имах едни болки, изписаха ми хапчета които вече не помня как се казваха, но като прочетох какви странични действия имат, отказах да ги пия, изтърпях си болките за около 2 месеца време и после всичко си беше ок. С две думи прекрасни бременности Simple Smile А сега на третата нещо ме хваща шубето Embarassed Надявам се и го пожелавам на всички мами ,а и на себе си всичко да е наред и безпроблемно   bouquet

# 25
  • Мнения: 481
Благодаря за новата тема. Прекрасна е и много полезни и интересни линкове има в началото.
Аз взимам утрогестан 3х3 по схема вагинално и през устата. Вече сякаш започнах да свиквам с него, но все още ми става лошо от него. Губя звук и картина и трябва да легна да поспя.
При вагиналното поставяне, пък в един момент предизвиква ужасен сърбеж. Но и той вече преминава или поне намаля силно и вече свикнах и с този дискомфорт.
Един съвет - ако ви тормози ужасен сърбеж преустановете за ден вагиналното приложение. Да се успокои лигавицата и през това време го пийте. Но не променяйте схемата от доктора предписана за повече от ден-два ако не сте се консултирали. Аз просто споделям личен опит.

Пренатала и на мен не ми понася и просто спрях да го пия. Надявам се че това няма да е фатално, след като се старая да си хапвам здравословно и разнообразно доколкото мога.

# 26
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен.Бих искала да се включа в темата. Много съм развълнувана тъй като това ми е  първа бременност след дългогодишни опити ИКСИ. Най-накрая мечтата ни се сбъдна. Сега съм в 6 г.с. и се надявам до края всичко да е наред. Бих искала да разчитам на вашите съвети, когато се нуждая от тях. Докторът ми каза да лежа и вече направо се побърквам от това лежане.

Здравей и добре дошла  bouquet
от сърце ти пожелавам безпроблемна бременност , а също и такова раждане и нека ви зарадва едно пухкаво и жизнерадостно мъниче Hug

# 27
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен! Да се включа и аз от днес с 2 чертички, но ще раждам секцио, а то е 10 дни преди термина, затова съм към Ноемврийските мамита. Това ми е втора бременност и се чудя кога да отида на АГ, че съм позабравила...хихихи....приятен ден и лека бременност на всички мами! Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 770
Благодаря за новата тема   bouquet
Incredible, daysleeperin, добре дошли. Incredible, срещала съм те в проблемното, аз съм бременна от второ икси. Лека и безпроблемна до термин.
mama_mi, защо не слагаш утрогестана вагинално, няма да има тези странични ефекти. Аз също имам съвсем оскъдно кафеникаво зацапване и го слагам 2х3.
kokoshinkata, учудва ме че взимаш 9 глобули утрогестан. В 7ма седмица правих  изследване на плацентарни молекули и ми казаха, че трябва да съм на максималната доза утрогестан - 6 на ден.
На мен ми предписаха витамини огестан. Те съдържат омега3, фолиева, Д, Е, йод. Съгласна съм, че витамините трябва да се доставят чрез храната, но не за всички е възможно в нужните количества. Например омега3/мазни риби/-важен за развитието на мозъка на плода или вит.Д/само от слънцето/-изключително важен за костите.
Bubinka84, след 10 дни за плоден сак, още 10на дни след това за сърце.

# 29
  • София
  • Мнения: 770
Сега пия само фолиева киселина и витамин А+Е.
Витамин А доктор ли го изписа? Ето какво пише за него:"Вит. А – висок прием на този витамин може да увреди плода. Бременните не бива да приемат добавки съдържащи вит.А."

Общи условия

Активация на акаунт