Ноемврийки 2014 - Тема 1

  • 27 064
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 628
Имам един въпрос към препатилите мами. Как се справяте с въпроса с боядисването и постригването на косата. Чета туса , че не е хубаво, а като цяло аз който познавам си се е и боядисвал и подстригвал.  Simple Smile
Аз също съм в голяма чуденка относно боядисването - някои казват, че безамонячната боя била по-малко вредна, но все си е химия Tired Затова съм решила да се къносам, но с естествена (био/натурална) къна  Peace
А относно постригването - чиста проба суеверия.  Някъде назад из темите четох, че бременна не трябва да си реже косата, за да не отрежела пишлето на бебето (ако е момче)  Crazy Party Mr. Green

# 46
  • Мнения: 172
Добре дошли на новите момичета  bouquet.

# 47
  • Мнения: 309
Саня, благодаря ти. По назад четох че и други приемат Утрогестан 3*3 вагинално. Мислях че е голяма доза, но явно и други лекари предписват. На мен ми е неприятно само след това като започне да изтича, но няма как. Относно боядисването - след трансфера съм се боядисвала вече 2 пъти с безамонячна боя. За мен е наложително да се боядисвам , тъй като корените са ми бели от години.Има ли такива, които лежат по цял ден? Много ми тежи това бездействие. И как се справяте с билките в гърдите? Моите толкова ме болят, че не мога да сложа и сутиен .

# 48
  • Мнения: 11
Адинка, поздравления за страхотната тема и от мен!!! Mama_mi, на мен лекарката ми изписа Огестан, но така и не си ги купих. Пия само фолиева киселина, храня се с домашно произведени плодове, зеленчуци, месо и мляко и смятам, че изкуствените витамини няма да допринесат с нищо. И при предишните ми две бременности не съм пила витамини и, слава богу, имам две здрави деца.

# 49
  • Мнения: 5 894
Безамонячните са по-безвредни, но все пак си е химия. Всеки сам си преценя. Така или иначе риска е от получаването на някакви алергии при детето на по-късен етап, което реално няма как да се докаже точно от какво е станало.
Incredible и на мен ми се вижда висока доза утрогестана. Аз съм на 3*2 и до колкото си спомням и на листовката беше упоменато, че това е максималната доза. Отделно си пия и дуфастона. Мъка е това с лежането хубаво е поне час да не се мърда, защото изтича аз даже напоследък гледам и по два да лежа и тогава няма проблем. В почивни дни като съм навън няколко пъти го пия, защото иначе графика на лежане е безумен и ми заминава половината ден.
Иначе и мен ме хващат лудите от лежане напоследък, ама то е така като знаеш, че не може да правиш нещо. Иначе до преди много си ми беше хубаво да лежа, но сега като са ми ограничени действията и е по-различно.
Аз болки в гърдите напоследък почти нямам не знам какво става. Някои дни се присещат да ме болят като днес наприме и ми е много странно, защото и преди съм пиела прогестеронови препарати и тогава много ме боляха и корема ми се подуваше, а сега уж два препрата приемам и нямам такива странични ефекти.
Аз ви оставям, че ми е време за инжекциийка ooooh!
Мамите, които пият Огестан и имат проблеми с щитовидната да внимават. И на мен доки с първоначалната терапия ми го беше изписал сега явно е нова модна марка, че Прегнакеър нещо не ги внасят и понеже ММ трябваше да изтърчи веднага до аптеката да вземе инжекции и купи всичко в рецептата сега си имам една опаковка. Преди няколко дни като ми свърши залежалата от предната бременност опаковка Преганекър тръгнах да пия от Огестана и за всеки случай взех листовката да прочета и като видях, че имат йод ми прилоша. Не смея да ги пия и така и ще си седят неизползвани много яд ме хвана

# 50
  • Мнения: 2 358
питала съм Начев специално за йода във витамините за бременни и той каза, че йодът не е никакъв проблем, проблемът е желязото, защото блокира усвояването на еутирокса и за това витамини, съдържащи желязо се взимат 8 часа след еутирокса и 10 часа преди следващия му прием, май така бяха часовете.

# 51
  • Мнения: 5 894
Възможно е предпочетох да не ги пия докато не се видя с моя ендо. Така или иначе пия ударни дози фолиева, която е най-важна за момента и мислех да си потърся пак Прегнакеър тези ще останат за по-нататък. За желязото и аз имам такива спомени благодаря за инфото. Полезно е за всички, на които може да се наложи, че повечето лекари не поясняват тези неща и човек сам трябва да разбере от другаде или да пита.

# 52
  • Мнения: 2 358
В Прегнакеъра също има йод http://apteka.framar.bg/30017418/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BD% … B0%D0%B1%D0%BB-30, мисля че май във всички има, но не съм сигурна.
Иначе за желязото аз се бях побъркала предния път имах 100 аларми на телефона заради времето, което трябваше да спазвам м/у еутирокса и другите лекарства, спомням си че и за магнезия имаше някакво времево отстояние и се получаваше мазало

# 53
  • Мнения: 309
Bling-a-ling, утрогестана ми го увеличиха защото прокървях в 5 седмица. Права си , че преди не ми тежеше лежането,но сега като не мога нищо да правя е по-тежко. Относно витамините нещо не разбрах? Не трябва да пия витамини които съдържат йод ли? Освен това имам завишено ТСХ и в момента съм на  еутирокс 50. Йода не помага ли за това? И за желязото? Нали трябва да се доставя до организма? Аз напоследък наблягам на зелени зеленчуци- маруля, спанак,  коприва.

# 54
  • Мнения: 0
Благодаря Rendence за календара Hug
Bling-a-ling и на теб благодаря, според доктора съм забременяла на 25.02 при последен цикъл 04.02 и аз се притеснявам, че ако съм забременяла на 25.02, няма как теста да ми отчете две черти на 27.02. и това е причината да си мисля, че бебето изостава или доктора не е измерил както трябва.

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 19:42 от Lil_lil

# 55
  • Мнения: 0
Здравейтеееее!!
Ферман бях написала и хоп - всичко изчезнааа!!!  Twisted Evil Twisted Evil

Темичката е супер! Браво, Ади!   bouquet

Добре дошли на новите мами, лека бременност и здрави и послушни бебчета ноември!


Набързо по коментираните теми:

Витамини взимам Прегнакеър Омега 3 - за втори път ги пия, много съм доволна!

Боядисвам се и се подстригвам!!! Задължително!  dance Започнах да побелявам рано и не искам детето ми като се роди да ви каже " бабо"  Sunglasses

Утрогестан пиех при предишната бременност за кървене, не помня да ме е замайвал. Май, май си падам малко перде аз!  Laughing

# 56
  • Мнения: 0
Саня, благодаря ти. По назад четох че и други приемат Утрогестан 3*3 вагинално. Мислях че е голяма доза, но явно и други лекари предписват. На мен ми е неприятно само след това като започне да изтича, но няма как. Относно боядисването - след трансфера съм се боядисвала вече 2 пъти с безамонячна боя. За мен е наложително да се боядисвам , тъй като корените са ми бели от години.Има ли такива, които лежат по цял ден? Много ми тежи това бездействие. И как се справяте с билките в гърдите? Моите толкова ме болят, че не мога да сложа и сутиен .
Здравей!!

За болките в гърдите пробвай компрес с парче, напоено със студена вода! Ще ти олекне. Можеш да си вземеш сутиен за кърмачки, те са изключително меки и удобни, а и занапред ще ти трябва  Wink

# 57
  • Мнения: 5 894
Лил няма как да си забременяла на 25-ти и да имаш положителен тест на 27-ми. Вероятно е ехографа да не отчита имай впредвид, че едно мърдане и се променя. Не се стряскай от сега възможно е това да е причината. За да си спокойна отиди след седмица пак, че иначе от мислене и стрес и контракции може да си докараш. Добре е, че сте видяли поне сърце. Нищо не е изгубено просто прави всичко каквото зависи от теб, за да си спокойна.
Incredible не значи, че не трябва, но е добре да се допиташ до твоя ендокринолог и да потърсиш инфо, защото наистина много лекарства се влияят от други и при прием на много неща човек трябва да се интересува, защото, че първо в такива случаи се ходи на няколко специалиста и е трудно да се координират нещата между тях отделно, че не винаги се сещат за такива дейтали, защото главата им пуши пък някои и не са наясно.
Синтетичните витамини са спорен избор, колкото полезни и вредни, но е пълна заблуда, че от храната може да си докараме всичко необходимо, да не говорим, че в днешно време някои храни са по-вредни от колкото полезни. Със суровите зеленчуци много трябва да се внимава. Сериозно миене, препоръчително накисване на зелени салати. Аз дори наскоро си взех един био препрат за зеленчуци и плодове и с него допълнително ги измивам. Изобщо при боравене със сурово месо, яйца и зеленчуци много внимавам и правя сериозна дезинфекция на повърхности, ръце и т.н., защото има достатъчно коварни болести, които може да си лепнеш.

# 58
  • София
  • Мнения: 56
Благодарности за темата! Дано затрудним Ади с много записали се мами е да нямаме нито една отписана. Пожелавам на всички да си износим бебоците до термин!
По въпроса с ограниченията - и предната ми бременност и сега аз съм на принципа when in doubt do without, т.е. ако мисля, че нещо може да навреди на бебето го пропускам. Така ми е мирна главицата и не се терзая излишно. За витамините също имах съмнения и не съм пила.
Маммитал, не си перде, просто жените имаме услужлива памет по въпросите с бременността и раждането Simple Smile Аз например не помня да съм била такъв парцал в началото, а мъжът ми по това заподозрял, че съм бременна - помнел от предния път Grinning

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 18:58 от brumbazuk

# 59
  • Мнения: 4
Здравейте, мами, и аз се включвам в новата темата.  *Адинка*, запиши и мен. На 19 г. съм, това ми е първа бременност с термин 5 ноември. Simple Smile Май съм най-младата тук.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт