Ноемврийки 2014 - Тема 1

  • 27 078
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Как се справяте с гаденето и повръщането. Аз не мога нищо да консумирам от всичко ми се гади. Само плодове ми се хапват ябълки, банани, портокали, но след като си хапна ги повръщам (сигурно ми дразнят стомаха). Дори от вода ми се гади, пия само компоти. Докато съм в легнало положение добре, стана ли и се започва. Притеснявам се да не се обезводня. Хич не ми се иска да пия хапчета , но май ще се наложи.

# 61
  • Мнения: 3
Ади докато се запиша и вие сте попукали и новата тема LaughingБраво много е хубава Laughing

# 62
  • Мнения: 3
МАМА МИ кой лекар посещаваш

# 63
  • София
  • Мнения: 770
Между огестан и еутирокс е добре да има 2 часа разлика.

# 64
  • Мнения: 126
Не съм се включвала отдавна и вече сме с нова тема. Поздравления за Ади, чудесно си справила! Аз така не си написах и инфото и ме няма късметлийското списъче Simple Smile
Ели, 28 г. от Враца/Чикаго, първа бременност.
На мен вече втори ден спря да ми се гади и малко ми се върна апетита, че напоследък нищо не ядях.
Иначе и на мен колата ми действа много добре, като ми се гади. С няколко глътки и съм ок. На мен док нищо не ми е казвал за храната. И аз си ям всичко каквото ми се яде за сега.
Другата седмица ще се подстригвам и боядисвам. По принцип ползвам амонячни, защото по-дълго се задържа. Но мисля да се боядисвам за сега с безамонячна.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 609
Добър вечер!

Отивам да записвам на първа страница, а дано се множим Simple Smile

Ина, ако повръщаш прекалено много, това не е ОК - може да се обезводниш. Кажи на лекаря си и може да ти предпише нещо, има и хомеопатия, има и лекарства, които може да се пият от бременни. Дано ти мине, много е гадно  Hug

За боядисването и подстригването - с предната бременност се боядисвах и подстригвах, с тази пак. Обаче аз ползвам органична боя, защото съм силно алергична към всички останали.

Отивам да дописвам първа страница, ако пропусна някого - напомняйте ми за себе си  Hug  bouquet

В този ред на мисли - Ели, термина кога ти е? Simple Smile

Приятна вечер!

# 66
  • Мнения: 4
Аз все пак мисля да се въздържам от боядисване. А това с подстригването са си чисти суеверия. Какво може да навреди на бебето отрязването на косата.  Wink

# 67
  • Мнения: 98
Здравейте момичета,

И аз да се запиша в новата тема.  Адинка, чудесно си се справила с темата.  bouquetБлагодаря на rendence за полезното инфо за чайчетата. Що се отнася до темата с това какво да правим и какво не, на мен по телефона медицинска сестра ми даде доста дълъг списък какво не трябва да правя. Преди да забременея не съм прекалявала с нищо, дори си мислех че водя доста здравословен живот и не ми се искаше да правя големи промени. Обаче всеки ден научавам за нещо което не е препоръчително.Има дни в които поставям под съмнение всичко което правя.Обещах си че само да мине прегледа и ще се отпусна малко и ще внимавам, но с мярка, сега ми се струва че прекалявам леко  LaughingПоследните няколко дни симптомите ми доста бяха позачезнали и се бях стреснала. Но днес всичко се върна с пълна сила Sick. Надявам се другата седмица да мога да се зарадвам на сърчице. 5 дни до прегледа и ме е хванал един страх, чак не ми отива на годините. Стискайте ми палци!

# 68
  • Мнения: 1 318
Тази вечер след двучасови мъки с киселини, повърнах няколко пъти Tired Мислех, че след 7 г.с.няма да имам такива проблеми, но явно така ще е...

# 69
  • Мнения: 4
Много е неприятно. На мен в 7с. запчнаха да ми се засилват. Аз се надявам скоро гаденето, повръщането, и тези киселини, от които вечер не мога да заспя да изчезнат.  Praynig

# 70
  • Мнения: 349
Тази нощ беше ужасна. Събудих се, защото ми беше лошо, после започнах да треперя и поуплаших приятеля ми. Пих малко вода с лимон и успях да заспя в полуседнало положение. После ме заболя корема, но това е заради нередовния ми стомах, затова взех две таблетки ябълков пектин и сега поне не ме боли, а само ми е лошо. На всичкото отгоре днес имам два изпита и след малко отивам в Търново, стискайте палци Simple Smile Simple Smile Пожелавам ви на всички хубав ден, без гадене и повръщане Simple Smile

# 71
  • Мнения: 222
Адинка, страхотна тема   bouquet
Вчера бях за първи път на преглед - видя се сакчето, доктора каза, че на за сега всичко е нормално. На 01.04 отивам за направление при личния и следобед пак при гинеколога да оправят бумащината...
За сега нямам гадене, нито киселини, да чукна на дърво, че миналата бременност сутрин си повръщах много доволно.
За боядисването и аз мисля с безамонячна боя да се боядисвам, но ще е по-натам, че сега наскоро си се боядисах - малко преди да разбера благата вест Simple Smile Все пак началото на юни сме на сватба - трябва да съм прилегата Simple Smile
И като за край, та да стане доволен ферман, да попитам - има ли някой проблем с теглото?  Embarassed Имам притеснения, че в момента съм доволна пълна, очаква се да кача и доволно килца (предният път качих 25кг), притеснява ме много факта дали няма да навредя на плода с моето наднормено тегло. Уж съм на диета сега- разделно хранене, свалила съм 4кг... Crazy но ме гложди много...

# 72
  • Мнения: 1 080
Цветка, чувала съм, че пълните казват по-малко при бременност, а и не е сега момента да им се притесняваш, защото не е добре да ограничаваш важни неща  Grinning Живей спокойно, дебелей на воля и накрая ще си направим диетична тема  Wink

Момичета за киселините-не носете тесни дрехи, притискането на корема също може да им помага, чаша вода с лимон или една ябълка може да е ок, също не яжте преди лягане, аз чакам 3ч. след хранене преди да си легна.

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте мами вижте на какво попаднах сигурно ще ви е интересно.
http://www.moetodete.bg/bremennost/mitove-i-fakti-za-bremennostta.html
Тук пише и за боядисването за да не се чудите дали е вредно или не.

Последна редакция: сб, 29 мар 2014, 10:11 от pandekova

# 74
  • Мнения: 3
Ади,запиши и мен на първа страница 32г,Петрич,21.11,втора бременност

Общи условия

Активация на акаунт