Ноемврийки 2014 - Тема 1

  • 27 109
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Добро утро.
Благодаря ви момичета за съветите и аз мисля да си се боядисвам, че иначе ще има да се тормозя, че ходя като проскубана патка.
Да се оплача имам проблеми със съня, все се събуждам и ставам рано, а като цяло обичам да си поспивам. Другото е че се чувствам много отпаднала и уморена. За щастие с гадене и повръщане нямам проблеми. За момента си хапвам всичко. Лекарката ми изписа само фолиева кисилина по 1 на ден.
Мисля тези дни да започна и с леки упражнения, че се чувствам схваната. Вие правите ли нещо, за да се раздвижвате? Моята работа е свързана със стоене на стол пред компютър и накрая на деня съм като парцал. Ами това от мен засега. Хубава събота.

P.S. Ади пиши ме и мен. От Варна съм на 29години, първа бременност с термин 28.11.2014

# 76
  • Мнения: 93
Добро утро!
Ето ме и мен в новата тема. Чудесна е Ади, благодаря   bouquet
 daysleeperin, да споделя за упражнения - аз започнах да правя йога (с малката се кекнем сутрин, голяма забава пада). Намерих едно много приятно филмче с много спокойни упражнения за бременни, мисля че ще се хареса: https://www.youtube.com/watch?v=UpJ6QdwyURk
Има добри разяснения в началото какво може или не може или не трябва да се прави.
И аз съм пред компютъра (когато не препускам след каката) и се чувствам схвана като се заседя. Мисля, че йогата е много подходяща за бременни. Други упражнения могат да бъдат опасни.

# 77
  • Мнения: 309
Добър и приятен слънчев ден! Не знам как се свиква със сутрешното гадене. Тези от вас , които пият еутирокс имат ли проблеми след това? На мен много ми се вие свят. Даже както си лежа и се започва.  
Лекарката ми каза , че е възможно да имам световъртежи и сърцебиене от него. Вие как се справяте?

Ади, аз съм на 33 г. и на мен ми е първа бременност.Термина ми е на 19/11/2014. Впиши ме, ако обичаш.

# 78
  • Мнения: 1 080
Нямам странични ефекти от Еутирокса. От скоро ли го вземаш Incredible или скоро е повишена дозата? Моята от 2г. не е променяна.

# 79
  • Мнения: 309
Пия го от един месец и е 0,50. Може и да не е от него. Бързо ли се сваля ТСХ? Моят резултат в началото на февруари беше 3,96 и другата седмица отново ще дам кръв да видим има ли подобрение.

# 80
  • Мнения: 2 358
И аз нямам проблеми с еутикоркса, ако се появи сърцебиене често, звъня на ендокринолога. Единствения проблем ми е, че трудно го задържам , че обикновено по това време повръщам  Confused

# 81
  • Мнения: 58
Да се запиша и аз в новата тема,макар вчера да си мислих ,че трябва да се отписвам.
От нощта започна едно розово течение и сутринта се появиха и кървави жилки!Няма да ви казвам какво изпитах в този момент.Обадих се бързо на доктора,каза ми да започвам утрогестан и да си търся Хориомон5000Е. И аз така ревяща тръгнах из София да го търся това чудо.Слава богу намерих го в една аптека при Майчин дом.Никога не съм си мислила ,че мога сама да си забода игла в д...то,но другата мисъл ме ужасяваше много повече.И така намерих една по забутана градинка и си направих мускулна инжекция CrazyКато се прибрах видях ,че се е засилило зацапването и хлипаща се обадих на доктора!Едвам ме разбра човека ,но ме извика на преглед.Слава богу нямаше данни за нищо притеснително към момента,даже видях сърчице Hug
И сега и аз съм само на легло и днес ще се бода сама,а в понеделник съм пак на преглед!
Но определено малко се поуспокоих като видях сърчицето.Дано всичко да е наред!Сега ви оставям  и отивам в леглото

# 82
  • Мнения: 172
Душичке, дано всичко е наред, почивай повече.
Цвети, и аз започвам с поне 10 кг отгоре, но после ще ги мисля, моля се всичко  да е наред, че от доста време го чакахме това чудо. 

Последна редакция: сб, 29 мар 2014, 19:23 от Gabi_84

# 83
  • Мнения: 36
Благодарности за темата на Адинка,страхотно си се справила! Hug  bouquet Адинка,не мога да се ориентирам как да ти пиша на лични за моите данни и дано нямаш против да ги пусна публично : На 23 години,2ра бременност,живея в Англия,Термин 1ви Ноември(за сега,може и да има промяна след 1вия преглед).Другата седмица в сряда ще ходим с моя мъж да се запишем при акушерка.. ще ни разпитват за това как живеем,какво работим,дали и какви болести са имали наши роднини и ние.Дано чуем и сърчице! Praynig От там нататък тя трябва да ни запази час за 1ви ултразвук,което ще е между 11 и 13 седмица.В чест на новото бебче взехме дългообмисляното решение да сменяме квартирата-сега живеем в покрайнините на Лондон в гарсониера,квартала е доста западнал и за същите пари на месец в съседен град ще живеем в тристайна къща с двор (за което си мечтаем ,от както сме стъпали ).Големи промени ни очакват,ох,чак се плаша малко,но ще се стегна! Simple Smile Бях споменала,че се чувствам доста зле-гадене и виене на свят през цялото време.Вече от седмица мога да кажа,че почти изчезнаха оплакванията Simple Smile) Целувки ,милички бремелинки  Hug а,и Пандекова,ох как ти завиждам за двете бебчета,пу-пу да не ви е уроки и всичко да е наред!!!

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 88
Здравейте и от мен момичета , най - накрая видях моята точица , има и ембрион , но за сърчице е рано  Hug 5  седмица и 5 дни каза доки  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 080
Пия го от един месец и е 0,50. Може и да не е от него. Бързо ли се сваля ТСХ? Моят резултат в началото на февруари беше 3,96 и другата седмица отново ще дам кръв да видим има ли подобрение.
При всички е различно, то това му е кофтито на този хормон. На едни им идва висока дозата и трябва да се намали, на други ниска и трябва да се повиши. При мен нещата са спокойни, няма резки спадове и повишения, дано и при теб е така! Аз също съм на 50мкг

# 86
  • Мнения: 251
 Душичке честито сърчице!   От тук насетне-лека бременност!

# 87
  • Мнения: 4
Я кажете зарадвахте ли с хубавата новина близки и приятели или я пазите в тайна все още? Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 481
Аз боб в корема не мога да държа, не крия, но и не съм се обаждала на всеки специално де.  Crazy

# 89
  • Мнения: 172
Освен на родителите ни съм казала на 4 приятелки, които бяха в течение на борбата ни. За другите мисля, че още е рано. Но като чуеш и видиш щастието и сълзите в очите им от радост, няма как да съжаляваш. Според лошо няма да казваш, но на хора, които са добронамерени към теб, не е нужно да се шуми много.

Общи условия

Активация на акаунт