Ноемврийки 2014 - Тема 1

  • 27 086
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • тук и там
  • Мнения: 11 655
Пробва ли с парацетамол?Слабичък е,но поне малко може да те облекчи.Иначе и аз всеки ден си задавам абсолютно същия въпрос-"Кога най-накрая ще се почуствам човешки?".Все чакам да мина 12 г.с. с надеждата,че тогава ще започна да се чувствам по-добре...
Хубав ден на всички и най-вече по-малко неразположения!  bouquet

# 676
  • Мнения: 433
Kaisia, да, пих парацетамол в момента в който позадържах храна известно време в стомаха. С мигрена съм от дете като за нея ми помагат от време на време мн силни лекарства. Истината е, че едни от най-тежките епизоди съм имала точно предишната бременност в началото и докато кърмех в началото.

Ти май си към 12сед, аз още нямам 8 завършени. При мен е едва началото...

# 677
  • Мнения: 2 358
И аз имам пристъпи на мигрена, но при мен обикновено продължават 2 дни и като знам кога ще ми мине търпя, но ако не знам колко ще продължи не знам дали ще мога да търпя

# 678
  • Мнения: 93
Момичета, какви ги говорите - направо ми се изправят косите. Вируси, главоболия, ужас. Аз спрях детето от градина след последния вирус, който изкарахме заедно и за сега сме рахат. Дано не лепнем нещо от вън, но като цяло боледуваме само и предимно от "градински бацили". Не знам дали съм споменавала, но ние се лекуваме с хомеопатия само. При бременност може да се приемат свободно почти всички хомеопатични препарати. Може да пробвате с Тонзилотрен (за гърло), Лимфомиозот (за увеличени и болящи лимфни възли), Цинабсин (за хрема), Инфлуцид (при всякакви вируси) и въобще всякакви подобни комбинирани хомеопатични продукти - не е като да ги няма. Вярно е че обикновено действат слабичко, особено щом за комбинирани, но все пак е по-добре от колкото без хич нищо или само тоя отвратителен Парацетамол. Но понякога действат и като с вълшебна пръчица - зависи от състоянието. Струва си пробата.
За съжаление за главоболие и мигренозни болки не мога да препоръчам нищо,  o_fortuna   Hug
Чувала съм, че глава боли от хормоналните промени. Дано да е за кратко и да се похвалиш, че вече си ОК.  Praynig
Няколко страници по напред някой беше писал за резултати от урина - ешерихия коли и епителни клетки - извинете за късата памет, много съм зле с имената. Embarassed Исках само да успокоя, че това не е толкова страшно колкото звучи. Аз често развивам ешерихия коли по незнайни за мен причини, но ги лекувам много лесно и бързо с червена боровинка. Появиха се много препарати с червена боровинка, освен Уринала. Аз лично ползвам червена боровинка на капсули на Буров. Винаги помагат. Има и вариант пробата да е била замърсена - за стерилна урина се взима винаги първа сутришна урина след задължителен обстоен тоалет и се взима "средната" урина. Ако някое от тези условия не е изпълнено най-вероятно просто пробата е замърсена и ти няма нищо. Пуска се втора проба.
Другия въпрос, който запомних беше за киселините - онзи ден при прегледа ми при гинеколога ми имаше една брошура за препарат за бременни срещу киселини. Нарича се Bio anacid. Съдържа някакви био-съставки - предимно билки и лековити растения. Миналата бременност ме мъчеха и мен киселини по към края и мисля сега ако ми се случи да пробвам това.
Иначе в понеделник бях на преглед и всичко е наред за сега Peace Дадоха ми и на мен един "чаршаф" с направления за изследвания, но ще ги пускам след около месец - почти в края на срока им, за да са ми валидни по време на раждането. И аз не мога да кажа за какво са точно - предполагам кръвна картина, урина обикновена, васерман, хив, може и кръвна група. Всъщност въобще не съм сигурна. На 7 май съм за БХС в майчин дом. И това е. Продължаваме чакането   Laughing Гаденето ми малко намаля и сякаш виждам светлина в тунела. Иначе и аз по едно време се чудих кога най-после ще се почувствам нормално. Може би наближава момента - стискайте палци  Praynig

# 679
  • Мнения: 26
Момичета помагайте....днес цял ден ме пробожда сърцето, но незнам дали мога да си взема половин Валидол....вие какво ще ме посъветвате...?   Cry

# 680
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
o_fortuna   rendence  момичета и аз съм в  клуба с мигрената, и понеже мен не ме беше пускала цяла година и нещо преминах към много , много изпитания  и хапчета докато не си намерих лек , ама в момента не мога да го използвам.
Относно болките аз се свестих със Шуслерови соли - 2 и 7 в комбинация , главоболието не е толкова продължително но е силно , за последно се гърчех като червей и ревах като малко дете преди 5 дена и бях на косъм да пия хап.Аз го пия 3 х 5 на ден, ако повръщам поне в началото беше така , сега сам 3 х 2 и съм по - добре.Така съм от близо месец, но и редовно си пия хапчетата, гаденето определено ми намаля и съответно имам само светкавици с остра болка но не повече от 2 часа.Иначе продължителността на пристъпа ми е от 2 до 6 часа и това е постоянно.
Моя съвет е да пробвате , определено ефект от раз няма да има но с постоянен прием няма да навреди това са минерали все пак , а отделно на това и когато повръщаме , дефакто се изхвърля всякакъв вид витамини и минерали , от който бебето има нужда.Отделно на това витамините който приемаме , са в малка доза и са с коренна разлика от това което се приема от една бременна жена на запад, там количеството е двойно.

# 681
  • Мнения: 0
otiroz определено си права относно витамините и минералите при бременните жени на запад. Аз живея в Германия и тук ми дават комбинирани хапчета, пия по 1 на ден, но в него има почти всякави витамини, които се сетиш + фолиева киселина, пантотенова киселина (не знам дали го превеждам правилно) и два вида минерали специално за кожата. Определено се чувствам добре, в началото и аз страдах от главоболие и винаги сам имала проблеми, но ги пия от първия ден, в който бях на консултация (5 март) и главоболието ми значително намаля, също и гаденето. Сега много рядко ми се гади 2-3 пати на ден, но бързо ми минава.
И между другото стискайте палци момичета утре навършвам 11 седмици и съм на консултация, надявам се всичко да е наред и да засечем пулса на бебчето. А и вече започна да ми личи бременното коремче Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 682
  • София
  • Мнения: 56
Не знам дали гаденето и главоболието имат общо с витамините, но не ми се вярва. Според мен си е до организъм.
И на мен започва да ми личи, аз ако се видех отстрани щях да се разконспирирам  Laughing Само майка ми знае, на никой не сме казвали още. И не искам и да казвам още, даже сърчице не сме видяли. Да не говорим, че си мислех да изчакам първата фетална. И сега може и смешно да е, но трескаво обмислям тоалети за предстоящите празници, че много роднински срещи предстоят и не знам с какво да си крия корема. Толкова мислене какво да обличам не ми се беше случвало по никакъв повод. И първата бременност много рано ми пролича. Явно е до структура.
Аз бях с ешерихия коли, но не в урината, а във влагалищния секрет. Докторът каза, че не било спешно и чакаме вторника, когато имам час за видеозон. Сигурно антибиотици ще трябват, ама каквото такова. Мисля хомеопат да си потърся, моят се премести в Бургас преди година и още не мога да си избера друг. Ако някой може да препоръча, иска ми се да е класически.

# 683
  • тук и там
  • Мнения: 11 655
Аз специално питах лекаря си -какви витамини да вземам,и той ми каза,че ще ми изпише витамини едва след като преминат стомашните ми неразположения-тоест гаденето и повръщането,преди това не-защото по скоро-ще ми се гади повече от тях.Аз съм в Белгия,ако има някакво значение.Мисля,че по-скоро оплакванията са индивидуални и нямат общо с витамините. Peace

# 684
  • Мнения: 98
Kaisia, да, пих парацетамол в момента в който позадържах храна известно време в стомаха. С мигрена съм от дете като за нея ми помагат от време на време мн силни лекарства. Истината е, че едни от най-тежките епизоди съм имала точно предишната бременност в началото и докато кърмех в началото.

Ти май си към 12сед, аз още нямам 8 завършени. При мен е едва началото...

Пробвай с горещ компрес на главата, там където те боли. Аз си правя такъв или в микоровълновата или с ютията. Не изчезва напълно, но облекчава.
При мен истинска мигрена още няма, но има един постоянен главобол над едното око. То в комбинация с другите "екстри" Simple Smile Само си повтартям още 5-6 седмици и дано се почувстаме по-добре.

# 685
  • Мнения: X
Здравейтеее, и аз съм ноемврийска бъдеща мама ^^ от доста време ви чета и реших че ще е полезно да се запиша и аз . Наталия се казвам от Варна на 20. Терминът ми по последни данни е 2 ноември Simple Smile) днес го видяхме на ехото как мърда напред назад много приятно чувство Simple Smile

# 686
  • Мнения: 10
Леки бременности от мен ,момичета.Стискам палци на всички да си имате по едно скорпионче.Най-хубавата зодия.И аз съм скорпион.Аз днес бях на контролен преглед и на 23 имам час за кюретаж.Оказа се че моето скорпионче не е толкова инат като мен и се е предалов шестата седмица.Аз гледам напред и пожелавам на всички вас шастие.

# 687
  • Мнения: 126
Да си копирам коментара от фейсбук, защото знам че не всички са в групата.

Здравейте и от мен! И моя прегелд мина и бях със съпруга ми. Супер щастливи сме и пожелавам на всички такива неверотни моменти. В 11 с. 2 д. наваксали сме изоставането и сме си както трябва Видяха се ръчички и крачета и сърчицето как бие.Това беше страхотен момент, как премигва на екрана. Даже направи опит и за пола. Каза, че е рано, но няма да е първия път в който познава още в 11 седмица. Ако това не е пъпната връв се вижда момче. Ще се видим на 8 май и тогава ще съм на ултразон или нещо такова и ще се види ясно пола. Поздрави на всички!

А иначе като заговорихте за шарката. Майка ми ми е разказвала, че като е била бременна с мен е имала контакт с болни от жълтеница (работи в детска градина) и са и казали че трябва да направи аборт. Тя е отказала и ето ме мен Simple Smile

За витамините и фолиевата киселина. Питах доктора дали да пия, че нали се чудех. Аз съм ги почнала, но за всеки случай да питам. Та той ми каза пак, че няма смисъл от фолиева киселина и от нея освен да ми се вие свят и да повръщам друго няма да стане. А аз нали преди няколко дни се чудех защо ми се вие свят. Даже каза, че от витамините също може да става лошо, тъй като ако организма си има достатъчно и си набява става едно пренсищане. Поне аз така разбрах. Аз мисля да спирам фолиевата киселина и да пия витамини няколко дни в седмицата.

# 688
  • Мнения: 309
Добро утро на всички. Сигурно ще ме сметнете за луда като ви кажа какво ме тревожи. В момента съм в 9 г.с. До сега всеки ден имах болки в корема(разни придърпвания). От 2 дни не усещам нищо и започнах да се притеснявам. Последният ми преглед беше в понеделник и всичко си беше наред. Имаме оформена главичка, ръчички,крачета,сърцето биеше.От как се прибрах не чувствам нищо. Знам, че някой симптоми ще изчезват, но така изведнъж? Освен това една приятелка загуби бебето в 10 г,с. Сърцето му спряло. Сигурно се притеснявам излишно след като преди това си беше наред Embarassed.

# 689
  • Мнения: 72
 pregnant Здравейте!
Току що приключи прегледът при д-р Миков, нашето щастие е добре...5,3 см, беше се излегнало като цар в коремчето и беше свило юмручета.
Успяхме да преброим 5 пръстчета, видяхме назалната кухина (док каза, че е много важно да се види, на ФМ едно от нещата, който гледали е точно това).
По последен цикъл съм 11.4 г.с, а по ехограф съм 11.7...
Момичета, днес заминавам и не знам дали ще мога да пиша, така че ви желая от сърце да си изкарате чудесно, да хапвате вкусотийки и да наборите всички с вашите яйца(бебчовците ще помагат Simple Smile )   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт