Ноемврийки 2014 - Тема 1

  • 27 088
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 493
...................... Та той ми каза пак, че няма смисъл от фолиева киселина и от нея освен да ми се вие свят и да повръщам друго няма да стане. А аз нали преди няколко дни се чудех защо ми се вие свят. Даже каза, че от витамините също може да става лошо, тъй като ако организма си има достатъчно и си набява става едно пренсищане. Поне аз така разбрах. Аз мисля да спирам фолиевата киселина и да пия витамини няколко дни в седмицата.

Аз за първи път чувам такова нещо. Знам, че по принцип фолиевата се спира по някое време, ноооо......през първите 3 месеца е много, много важна!

# 691
  • Мнения: 55
Леки бременности от мен ,момичета.Стискам палци на всички да си имате по едно скорпионче.Най-хубавата зодия.И аз съм скорпион.Аз днес бях на контролен преглед и на 23 имам час за кюретаж.Оказа се че моето скорпионче не е толкова инат като мен и се е предалов шестата седмица.Аз гледам напред и пожелавам на всички вас шастие.

Знам, че това е един труден момент за теб. Надявам се да се възстановиш бързо и много скоро отново да си в нашите редици.

Весели празници на всички.  bouquet

# 692
  • Мнения: 172
Диорисима Hug Hug Hug
Incredible и аз съм колкото теб и вече нямам придърпвания и усещания, така че не се притеснявай.

# 693
  • Плевен
  • Мнения: 138
...................... Та той ми каза пак, че няма смисъл от фолиева киселина и от нея освен да ми се вие свят и да повръщам друго няма да стане. А аз нали преди няколко дни се чудех защо ми се вие свят. Даже каза, че от витамините също може да става лошо, тъй като ако организма си има достатъчно и си набява става едно пренсищане. Поне аз така разбрах. Аз мисля да спирам фолиевата киселина и да пия витамини няколко дни в седмицата.

Аз за първи път чувам такова нещо. Знам, че по принцип фолиевата се спира по някое време, ноооо......през първите 3 месеца е много, много важна!

И аз като ходих миналата седмица и лекаря ме пита какво пия и му казах - само фолиева киселина, ми каза да я спра. Че тя се пиела преди забременяването. И аз много се учудих.

# 694
  • Мнения: 692
Диорисима, много съжалявам мила  Sad

Абе тия вашите лекари да ходят да се върнат диломите викам аз  ooooh! Момичета, не спирайте Фолиевата киселина ! Нищо не ви пречи да я пиете още някой и друг месец. Та това са едни прости витаминки, без които обаче може да станат страшни неща с бебето! Поразровете се в нета и прочетете преди да направите грешка, моля ви  Praynig  Hug

# 695
  • Мнения: 93
Фолиевата киселина може да се спре в момента, в който започне прием на друг вид витамини за бременни. Всички варианти на витамини за бременни съдържат фолиева киселина. Обикновено проследяващите лекари изписват прием на витамини в края на 3-ти месец и тогава казват да се спре фолиевата киселина, по простата причина, че тя се съдържа в комбинираните витамини. Peace
Аз реших този път да не пия витамини и затова си продължавам фолиевата. Все още не съм на 100% сигурна де - имам още малко време да помисля. Има ли някой друг като мен, който се чуди по този въпрос или само аз съм "чалнатата"?  Embarassed

# 696
  • Мнения: 2 358
Диорисама, много съжалявам да прочета, имах такава надежда специално за теб  Confused

Витамини предишната бременност 5 мин след като си изпиех витамините почвах да повръщам, взимах витамини общо към 5 дни май беше. Сега си взимам фолиевата киселина почти редовно  Crazy

Инкредибъл мисля, че всички си притеснения в дадени моменти. Не се притеснявай. Когато почнат да се усещат движенията на бебето определено е по-спокойно, въпреки че и тогава има дни, в които не се усеща движения и е доста стресиращо.

elisika_87 браво на бебси и весело изкаране

Аз днес ходих за пръв път на преглед по ЗК, видяхме се на ехографа, дребното скачаше и се въртеше през цялото време. Взех си направленията и след празниците ще "кръводарявам".
МБ се разбрахме на следващия преглед да вземе, иначе нищо особено, чак ми беше досадно и да му отговарям на въпросите  Crazy

# 697
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Стискайте палци, днес съм на втория си преглед. Ужасена съм от страх защото преди няколко месеца на втория си преглед чух най-лошото за една бъдеща мама. Притеснявам се защото от две седмици нямам никакви симптоми освен болки в гърдите и киселини. Тъй, оплаках се и да се стягам за прегледа. Лек и успешен ден на всички. Само вие  bouquet тук знаете какво е да те е страх да не изгубиш една толкова желана бременност

# 698
  • София
  • Мнения: 8 940
Други витамини може да не пия, но от фолиевата киселина не се отказвам. Аз ще си я пия до края, пих я и преди да забременея. Като знам едно такова малко хапче, какво предотвратява... Не вярвам, че точно тя предизвиква гаденето, но всеки си знае.
Диорисима, съжалявам за случилото се с теб.

# 699
  • Мнения: 481
Фолиевата киселина се пие до края на 3-тия месец задължително. Защо така говорят някои доктори не знам.  newsm78 Тя намалява риска от много тежки увреждания като спина бифида. Пийте си я момичета, няма да ви навреди.  Hug

# 700
  • Мнения: 72
Диорисима Hug, ти си силна скорпи!

На мен също днес ми каза да спра фолиевата и Утрогестана (защото не виждал вече отлепването) и да започна витамини (изписа ми Prenatal-30 дни прием, 15 дни почивка), но аз се чуууудяяя, нали много се напомпвало детето и т.н. Иска ми се по натурално да го карам, но той ми каза, че трябвало и за мен да мисля, защото детето ми взимало витамините... Simple Smile
Забравих да го питам дали вижда плацентата и пъпната връв.... Thinking

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 11:43 от elisika_87

# 701
  • Мнения: 106
Здравейте момичета, моето АГ също ми каза да си пия фолиевата киселина до края на третия месец и след това ще ми изпише други витамини, а фолиевата ще я спре. Стискайте палци че днес съм на преглед за първи път от както излезнах от патологията и ми е много притеснено  #Crazy #Crazy #Crazy

# 702
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте, момичета! Стискайте палци, днес съм на втория си преглед. Ужасена съм от страх защото преди няколко месеца на втория си преглед чух най-лошото за една бъдеща мама. Притеснявам се защото от две седмици нямам никакви симптоми освен болки в гърдите и киселини. Тъй, оплаках се и да се стягам за прегледа. Лек и успешен ден на всички. Само вие  bouquet тук знаете какво е да те е страх да не изгубиш една толкова желана бременност

Днес все пак е празник, а по празниците се случват само хубави неща, така че не се притеснявай, всичко ще бъде наред. Нормално е да се тревожиш, след като преди си преживявала трудни моменти, но много е важно да се мисли положително и Ноември месец всички да се похвалим с едни прекрасни бебчета. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 10
Здравейте,
Дионисима много съжалявам.
И аз да започна да се оплаквам. На 15.04 бях на преглед. Не се видя сърчице, каза че не било кухо яйце, което е добре  Praynig и че нещо пулсирало, ама не се вижда сърчице и ми каза че уж термина ми е на 24.11. Точно за няма 5 минути ме претупа. Бях на преглед в 18.00ч и имаше още 5 момичета, ама все пак не мисля че е правилно. Сега ще ходя към 30.04 за да видим сърчицето. Надявам се нещата да са ок. Искаше ми се да имам сърчице по празниците, ама каквото е. Най-важното е накрая всичко да е ок. Стискайте палци.  Simple Smile Хубави празници

# 704
  • Мнения: 1 318
Диорисима, стискам палци да мине леко!
Аз да кажа за придърпванията и болките - и мен спря да ме боли, даже се панирах, че нещо не е наред. Гърдите са ми все така големи и леко болезнени, не ми се гади, само малко киселини имам, а коремчето си личи.
Аз съм на преглед на 30.04. и много се надявам всичко да ми е наред. Все се притеснявам, дано страховете са ми напразни.
За фолиевата киселина ми беше казано да не я спирам, а витамини не пожела да ми изпише, защото било рано и ненужно. Гледам да хапвам разнообразна храна, да пия достатъчно вода... спя страшно много, но не спирам да работя, защото иначе съвсем ще се ошишам  Blush

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт