За или против традициите в имената на децата.

  • 28 723
  • 437
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 366
Ние  не кръстихме детето на никого и майка ми и баща ми уж се съгласиха дори избрахме заедно неутрално име.Сега майка се сърди много и ако било следващото момче задължително щяло да е на баща ми.Аз пък не искам знам че много ме обичат и т.Н. Но се чувствам зле.Дори дядо ми чака с нетърпение да е момче да си чуел и той името.Ужасното е че цялото ни семейство е с едни и същи имена,а аз искам нещо ново и различно.п.с.ние сме напълно самостоятелни и дори помагаме и гледаме родителите си

Не отстъпвай пред манипулации. Всяко дете заслужава ново име, нова карма и съдба. Ще се сърдят, но като го гушнат, ще им мине. Wink Все пак е 21 век, може и с по-нетрадиционно име да бъде, само вие решавате. Успех!  bouquet

# 361
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Галина, аз ако съм на теб пък много ще се обидя на майка ти, че се държи по този начин и те кара да се чувстваш така.Тя обижда теб, после го играе обидена...Не искам да те засегна с думите си, но така звучи отстрани.
Не отстъпвай.Бъдещото ви дете не заслужава да получи по този начин името си.Мисли за него.В крайна сметка ще става дума за вашето дете, майка ти си е родила вече детето/ децата/, сега ти си майката и само вие с таткото имате правото да си решите какво име ще изберете.

# 362
  • София
  • Мнения: 5 657
Не стига, че дядото, ами и прадядото се реди да се кръщава на него  Rolling Eyes Galina28, не можеш да угодиш на всички  Hug

# 363
  • Мнения: 6 833
Аз разбрах, че и двамата са с еднакви имена  Rolling Eyes
И моя съвет е да си изберете име, което да ви харесва, а не да се съобразявате с претенциите на роднини. Ще помрънкат известно време и ще им мине, а детето ще носи това име цял живот.

# 364
  • Мнения: 295
Благодаря ви момичета наистина се чувствам по-добре,че някой ме разбира.Баща ми и дядо ми са Георги, покойната ми баба и тя е производно на това име и искаха бебка да е Глория или Джорджия или дори на мен...брат ми,покойния ми дядо и вуйчо ми са с име  Тодор. изобщо все едни и същи имена са в семейството.П.с.никой не искам да убиждам,но на мен Глория и Габриела не са ми любими имена,а за Джорджия малко е трудно за произнасяне,но някакви познати си кръстили детето така на дядо й Георги и баща ми много го удобряваше.Впрочем така се получи съвсем случайно,че първата буква на малката съвпадна с тази на ученайка ми и тя е много щастлива,а братовчедка ми май ми се разсърди малко,но си беше чиста случайност.П.с.много се извинявам че пиша така объркано обаче малката е болна и не съм спала дано ме разбрахте Winkп.с. Знам че майка ми не е права,но няма да ме слуша и да обяснявам...така че си мълча,а когато забременея пак ще видим

# 365
  • На Джансел в сърцето..
  • Мнения: 89
Темата е много интересна.Първото си дете го кръстих на свекър си.Той е Георги а дъщеря ми-Гергана.Всички ми казваха,че трябва да го кръстя на него и се надявах да е момиче,защото името Георги не ми харесва(всички те наричат Гошко...)много се зарадвах,че се оказа момиче защото Гергана е много по-хубаво и модерно.Сега свекърва ми ми намеква,че следващото трябва да го кръстя на сестрата на ММ защото тя е кръстила едно от децата си на брат си...и един вид трябва да й върна жеста...това не ми се нрави а и не ми харесва и 2-те ми деца да са кръстени само на едната страна от родата...
когато споделих че ако забременея пак ще кръстя детето на майка ми имаше коментари от сестрата на ММ че не се кръщавало дете на майката на жената...Явно я подразних с изказването си и затова го изръси...предполагам,че има очаквания за собственото и име

# 366
  • Мнения: 379
Мъничето, голяма наглост и двете деца на тяхната рода.  Sick

Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 22:47 от Nadejda1@

# 367
  • Мнения: 6 833
Много тъпо, наистина. Баби и дядовци да имат претенции го разбирам някак, но пък сестрата....  Tired

Кръстете си го както на вас ви харесва, не се съобразявайте с другите.

# 368
  • Мнения: 2 588
Имам 60-годишна колежка,която тя и брат й са кръстени на баба си дядо си по бащина линия. Нейният брат също е кръстил и двете си деца на техните родители. Явно навремето е имало такава традиция, сакън да не им се затрие името  Laughing В рода на свекърва ми всички жени по майчина линия, лели, братовчедки, включително и свекито са Йорданка. Сори, ама аз наруших традицията Simple Smile)))

# 369
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Когато аз съм се родила,пристигнали кумовете на майка ми и баща ми с два куфара подаръци.Те очаквали,че родителите ми ще ме кръстят Димитрина ,като   кумата.
Обаче майка ми отказала и ме кръстили с името на баба ми.Кумовете си взели подаръците и си заминали сърдити ,никога повече не се обадили.
 

# 370
  • Мнения: 29 446
 #Crazy

Нееее, звучи като виц.... Но, много простотия има и тя по хората ходи. Как може да очакват да си кръстиш детето на кумата?!?!? Ако майката е изявила желание - да, но иначе.... ooooh! #Crazy

# 371
  • Мнения: 295
Аз да ви кажа честно имах желание да си кръстя детето на кумата. Тя има много красиво име с прекрасен смисъл, но съпруга ми не го удобри и се отказахме. С нея сме много близки приятелки,но не съм и казвала за тази моя идея Wink

# 372
  • Мнения: 6 833
Чувала съм, че има такава традиция. Първото дете се кръщава на свекъра, второто на кума. Но преди доста години, когато кумовете са били на особена почит и са поемали голяма част от разходите по сватбата. 

# 373
  • Мнения: 29 446
Това имам предвид - ако родителите искат, може да си кръстят детето на всеки, вкл. кум/а, съсед/ка, приятел/ка....тяхна си работа. Но да изискваш от някого да си кръсти детето на теб.... Shocked

# 374
  • Мнения: 2 812
...
когато споделих че ако забременея пак ще кръстя детето на майка ми имаше коментари от сестрата на ММ че не се кръщавало дете на майката на жената...Явно я подразних с изказването си и затова го изръси...предполагам,че има очаквания за собственото и име

Върни и жеста, и кажи, че не се кръщават деца на братята и сестрите нито на таткото на бебето, нито на майката  Joy Joy Joy .

Общи условия

Активация на акаунт