За или против традициите в имената на децата.

  • 28 724
  • 437
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 972
И аз много харесвам такива оригинални идеи. Сещам се за реален пример - Михаела на дядо си Борис   Sunglasses

Сигурно съм голяма невежа, ама поясни какво общо имат двете имена Laughing
 Синът ми е кръстен на дядо си (дословно, даже и трите имена съвпадат заради традицията) и съжалих за това само като емигрирахме... Просто трябваше да му избера интернационално име. Филип ми беше фаворит, но като знам каква радост изживя човека  ..... Харесвам името, но просто не е популярно извън БГ и Гърция.

Последна редакция: сб, 13 юни 2015, 01:41 от Kristin-Lavransdater

# 436
  • Варна
  • Мнения: 484
И аз много харесвам такива оригинални идеи. Сещам се за реален пример - Михаела на дядо си Борис   Sunglasses

Сигурно съм голяма невежа, ама поясни какво общо имат двете имена Laughing
 Синът ми е кръстен на дядо си (дословно, даже и трите имена съвпадат заради традицията) и съжалих за това само като емигрирахме... Просто трябваше да му избера интернационално име. Филип ми беше фаворит, но като знам каква радост изживя човека  ..... Харесвам името, но просто не е популярно извън БГ и Гърция.
Това са двете имена на княз Борис, покръстителят ня българите. Със сигурност доста хора няма да са наясно... За мен пък подобни извъртания и 'оригиналности' са пълна простотия! С толкова хубави български имена ще се чудя каква изгъзица да измисля за детето си?! Имам двама сина - Иван и Борис. Страшно много им харесвам имената и се радвам, че носят български такива!! Единият е кръстен на баща ми, другият (вторият) на никой...просто много ми харесваше името и исках да е така Simple Smile

# 437
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Според мен всеки трябва да отстоява това, в  което вярва. Аз не одобрявам тази традиция понеже много често бабите и дядовците настояват неистово детето да е кръстено на тях. Вярвам, че майката има основно право в избора на името на детето, все пак всички грижи и тревоги се падат на нея. Вярвам, че понякога и децата си идват с името.
  При нас всички бяха разбрани, никой не ни се бърка, аз избрах имената, таткото ги одобри. Едната близначка се роди и с името си. Името го бяхме избрали преди раждането, просто съвпадна с празника на който се родиха. Свекърва ми чак на втория ден след раждането се сети да попита как ще ги кръстим  Crazy. За нея беше по- важно как сме.
Лично в моето семейство има много грозни примери със следването на тази традиция, може би и за това съм толкова резервирана.

Общи условия

Активация на акаунт