За или против традициите в имената на децата.

  • 28 732
  • 437
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 295
Само не разбирам защо толкова много се държи на тези лични имена.За фамилното име разбирам да се предава по поколенията,но личното име например Иван носят хиляди няма как да изчезне.

# 391
  • София
  • Мнения: 158
Или Сладуна на дядо й Захари  Joy
Шекерка е по- фЙешън Wink
Ако искате да сте модерни -Стевия
Сега е модерно да сме поамериканчени, затова - Шугър.

# 392
  • Мнения: 29 768
Или Сладуна на дядо й Захари  Joy
Шекерка е по- фЙешън Wink
Ако искате да сте модерни -Стевия
Сега е модерно да сме поамериканчени, затова - Шугър.
Joy

Тцъ!  Naughty
Най-модерно сега е двойното поамериканчване в кралски стил:

Куини/Принцес - Шугър

хахахахха

# 393
  • София
  • Мнения: 18 744
Последната Захаринка да затвори вратата. hahaha

# 394
  • Мнения: 725
  Много захарки станаха тука Crazy

# 395
  • Мнения: 1 972
Не се притеснявам..Просто като попрочетох темата и се сетих за този разговор с моята зълва,замислих се колко е просташко да се присмиваш над чуждите мнения и решения...Аз все още не съм решила кога точно да забременея отново а те вече седнали да умуват как ще бъде кръстено бъдещото ми дете... ужас направо.... Joy Joy Joy Joy
 #Crazy #Crazy newsm78



Ооо, и моята умуваше Wink Отрязах й мераците на мига Laughing Обясняваше ми как мога да го кръстя на майка й ама поизменено, ако евентуално Wink не ми харесва баш същото  Joy Хехе, пратих я да си ражда и кръщава на който иска... После пък момата дето чакахме се оказа мъж и го кръстих на свекъра. Името ми харесваше а и не имало напомняния от тяхна страна. Само щерката се беше разпищолила ама я сложих на място.

# 396
  • Мнения: 2 760
Само ще ви разкажа, че моя приятелка и мъжът й заподскачали от радост, когато докторът им казал, че ще имат момиче, тогава още било живо мнението, че всички искат първо момче. И те разказали, че има ненарушима традиция в рода и ако детето е било момче, щяло да се казва на дядо си...Темелко newsm78. А сега си имат една 20-годишна хубавица Траяна  Laughing

Традициите не ми харесват, ако не мога да ги променя  Laughing

# 397
  • Мнения: 29 768
Това е било преди 20 г. Надали сега някой ще ги накара да си кръстят детето Темелко, освен ако те не желаят наистина....

# 398
  • Мнения: 11 747
Разбира се, че и сега има такива, които заставят младите да кръщават с остарели имена. Не четеш ли форума? Чести драми са това.

# 399
  • Мнения: 17
Зависи. Wink Party Доста от имената на по възрастните звучат остаряло и старомодно в днешно време, така че  Stop  Против ако е под натиск от страна на възрастните, но ако родителите сами са си го решили-защо не няма нищо лошо да уважат традицията.  Flutter  Макар че аз лично не смятам да го направя ,тъй като мисля че всеки трябва да си носи своето име , пък хем така да има и по-голямо разнообразие в семейството и родата а не само едни и същи имена  Wink

# 400
  • Сф
  • Мнения: 10 700
За традицията. Аз не съм кръстена на роднина и мисля, че не ми носи късмет името, нещо като че няма кой да бди над мен.Съгласна съм, че някои имена са остарели, но може нещо сходно или поне първата буква.Моето дете е Нели, на баба си Недялка, която пък е на нейната баба Неделя. Не обичам префърцунени имена , например : Мелъди  Shocked

# 401
  • Мнения: 17
Е сега де-от едната та в другата крайност  Party Wink И аз не харесвам чуждестранни имена за български деца-в повечето ,да не кажа почти всички случай звучат смешно с презимето и фамилията.Но пък би ли си кръстила детето например Пенка или Нонка  Flutter Party Моите лични критерии-звученето ,значението ,да има имен ден, да звучи добре с презимето и фамилията   Wink Party

# 402
  • Мнения: 4 569
... Не обичам префърцунени имена , например : Мелъди  Shocked
На галено Мъди.  Laughing

# 403
  • Сф
  • Мнения: 10 700
Вие се смеете, обаче като бях в родилното и като се роди детето, реших Нели- колебаех се Анелия, но някак си детето си дойде с името.Не изпитах грам колебание като ме попитаха "Как ?" и колкото и да бях мислила - казах Нели. Качиха ме вече горе и се качва ММ и ме пита най- сериозно "Акушерката записва имената и пита "Нели с две "лл"та, нали?"Ох, бях секцио и разпорих шевовете от смях Joy , още ми е смешно Laughing А една позната ражда и я питат как , и тя казва Теодор-ех, пак ли Теодор и тоя----- Joy Не е чак толкова често според мен, викам в "Майчин дом " ражда , нали?- Да- Сигурно, викам те е питала тая с двете "лл" Joy

# 404
  • Мнения: 17
То верно ме има всякакви фрапантни случаи ,  но все пак    Peace

Общи условия

Активация на акаунт