За или против традициите в имената на децата.

  • 28 730
  • 437
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 817
... Кумовете си взели подаръците и си заминали сърдити ,никога повече не се обадили.

Това се казва ...... готини кумове, готини хора. По лесен начин от това да се отървеш от неподходящи хора /близки и роднини/, здраве му кажи.

# 376
  • Мнения: 725
На времето съм щяла да бъда кръстена на дядо ми ама дословно а тои е Захари което не е лошо, но в женски варинт е направо Sick Добре, че баба ми е тропнала с крак и е казала НЕ  Naughty Та за това съм против всякакви традиции  Peace

# 377
  • Мнения: 5 259
Как може да очакват да си кръстиш детето на кумата?!?!? Ако майката е изявила желание - да, но иначе.... ooooh! #Crazy
В нашия край традицията е точно такава. Детето се кръщава на кума или кумата. Те се наричат кръстници. Даже самият ритуал изисква по време на кръщенето на детето, което се е правело на 40-тия ден след раждането му, попът да попита кумата (кръстницата) как да го запише и каквото тя каже, това е името.
Затова и на много места кръстниците смятат, че по подразбиране детето ще бъде кръстено на тях.

# 378
  • На Джансел в сърцето..
  • Мнения: 89
...
когато споделих че ако забременея пак ще кръстя детето на майка ми имаше коментари от сестрата на ММ че не се кръщавало дете на майката на жената...Явно я подразних с изказването си и затова го изръси...предполагам,че има очаквания за собственото и име

Върни и жеста, и кажи, че не се кръщават деца на братята и сестрите нито на таткото на бебето, нито на майката  Joy Joy Joy .

Ооо...определено не ми пука какво мисли тя,достатъчно е че съм показала уважение с името на първото дете,но живот и здраве да имам второ дете ще го кръстя на майка си,както съм си решила.Въобще не ми дреме какво искат сестрата и майката на ММ. А и е справедливо някак ако ще се кръщава на някой поне да има сложено име и на двете семейства а не всички да са кръстени само на едната страна.Отсега подозирам,че ще имам подобни проблеми когато забременея...Добре,че ММ обикновено ме подкрепя.

# 379
  • Мнения: 2 817
mani4eto85, забременявай си някой ден спокойно и не го мисли от сега. Както си го намислила, и това може да се превърне в традиция. Традициите си ги създаваме ние всеки ден.

# 380
  • На Джансел в сърцето..
  • Мнения: 89
Не се притеснявам..Просто като попрочетох темата и се сетих за този разговор с моята зълва,замислих се колко е просташко да се присмиваш над чуждите мнения и решения...Аз все още не съм решила кога точно да забременея отново а те вече седнали да умуват как ще бъде кръстено бъдещото ми дете... ужас направо.... Joy Joy Joy Joy
 #Crazy #Crazy newsm78

# 381
  • Мнения: 6 833
На времето съм щяла да бъда кръстена на дядо ми ама дословно а тои е Захари което не е лошо, но в женски варинт е направо Sick Добре, че баба ми е тропнала с крак и е казала НЕ  Naughty Та за това съм против всякакви традиции  Peace

Кое е женския вариант на Захари  newsm78

# 382
  • Мнения: 725
Захаринка  Sick

# 383
  • Мнения: 6 833
Дано не обидя някой, но добре, че са послушали баба ти  newsm10

# 384
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Или Захара, което по мое мнение е много интересно и хубаво име.

# 385
  • София
  • Мнения: 10 703
Или Захара, което по мое мнение е много интересно и хубаво име.
И аз съм на това мнение Simple Smile

# 386
  • Мнения: 29 762
Или Сладуна на дядо й Захари  Joy

# 387
  • София
  • Мнения: 10 703
Или Сладуна на дядо й Захари  Joy
Шекерка е по- фЙешън Wink

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 15:52 от magnet_for_happiness

# 388
  • Мнения: 576
Или Сладуна на дядо й Захари  Joy
Шекерка е по- фЙешън Wink
Ако искате да сте модерни -Стевия

# 389
  • Варна
  • Мнения: 153
Снощи четох в една книжка,че е много важно името на детето, имало проучвания,че децата с по странни и модерни имена са по - стеснителни, с по - слаби резултати в училище...някакви такива щуротии  Grinning
Моето мнение е ,че всяка мама и татко трябва да си изберат име което на тях им харесва без да се съобразяват с традиции и роднини!
 

Общи условия

Активация на акаунт