БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-34

  • 28 280
  • 772
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 850
Записвам се в новата тема.
От два дни сме на круша, три дена стигат ли, за да я смятам за въведена?
Най-после се сдобих с пъщернак, пюре. И така като гледам докато въведа зелена чушка, карфиол и броколи и ще стане време за глутен /който ми се вижда сложна работа/.
Днес за обяд ще предложа на бебока оризова каша с зеленчуци /тиквичка, морков и картоф/
В оризовата каша ще сложиш зеленчуците ли? Е това не ми беше хрумнало - току виж мойта я прояде. Сега въвеждам пащърнак, после не знам какво.  Въвела съм ориз, тиква,  картоф,  круша, ябълка.  Моркови умишлено оставям за нататък да не се запече. Какво друго да въведа? Ако е каша - каква? Четох ви за елда, царевица,  става т ли за 6м?
Тиквички, зелена чушка, зелен фасул, авокадо, манго
С елда изчакай до 7 м.
Мерси  bouquet а броколи и карфиол също ли от 7м?

# 16
  • Мнения: X
Броколи и карфиол аз дадох 8 месец. Газообразуващи са. Спанак - 10 месец. Грах някои дават в началото на захранването, аз дадох към 10 месец. Червена чушка- 10 месец, домат без семки и люспа- 8 месец. Червено цвекло добре изкиснато, на пара- 11 месеца

# 17
  • Мнения: 2 850
Броколи и карфиол аз дадох 8 месец. Газообразуващи са. Спанак - 10 месец. Грах някои дават в началото на захранването, аз дадох към 10 месец. Червена чушка- 10 месец, домат без семки и люспа- 8 месец. Червено цвекло добре изкиснато, на пара- 11 месеца
Ааа, права си, наистина са газообразуващи. ooooh! Вече ще си записвам да не питам за всяко нещо по сто пъти. Последно - банан може ли на 6м?

# 18
  • Мнения: X
Банан и авокадо сурови на 6 месеца. Манго и сини сливи може. Кайсии и праскови има различни информации, аз дадох на 7,5 месеца.

# 19
  • Мнения: 15 379
Записвам се в новата тема.
От два дни сме на круша, три дена стигат ли, за да я смятам за въведена?

Не, 5 дни е ок.

Червено цвекло от 10 месеца поне.

# 20
  • Мнения: 4 741
7 дена давам овес. Предполагам е достатъчно за да премина към спелта?
Днес сложих суров зехтин /екстра върджин/ в пюрето. Не е грешка, че не е помаче за готвене?  newsm78

# 21
  • Мнения: 15 379
7 дена давам овес. Предполагам е достатъчно за да премина към спелта?
Днес сложих суров зехтин /екстра върджин/ в пюрето. Не е грешка, че не е помаче за готвене?  newsm78

Да, може вече спелта.

Да, екстра върджин трябва, не помаче.

# 22
  • Мнения: 4 741
 bowuu Благодаря за съветите  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 329
Здравейте, взела съм 2 каши на холе, ето тези :   http://bebemoe.bg/products/Holle-%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%91%D0%B5 … D0%BB%D0%B8-.html - с пълнозърнеста пшеница и пълнозърнест овес

и тази : http://bebemoe.bg/products/-Holle-%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%91%D0%B … %D0%BD%D0%B0.html

Аз вече съм захранила с глутен, но се притеснявам, че всички зърна са пълнозърнести, а някъде бях чела, че дразнят стомаха на детето или пък се бъркам? ( на 10 мес. е беба)

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 16:09 от *Витлеемска Звезда*

# 24
  • София
  • Мнения: 203
Има ли на българския пазар пюре от зелена чушка?

# 25
  • Мнения: 72
здравейте,аз мисля след овеса да давам 7 зърна на Милупа и така да приключа с глутена.А как се въвеждат млечните продукти?
Моя малкия не му харесва тази елда,а сме с нисък хгб и исках да си я хапва,но уви Peace

# 26
  • Мнения: 2 850
здравейте,аз мисля след овеса да давам 7 зърна на Милупа и така да приключа с глутена.А как се въвеждат млечните продукти?
Моя малкия не му харесва тази елда,а сме с нисък хгб и исках да си я хапва,но уви Peace
Гледах някаква елда с ябълка и банан,  пробвала ли си?

# 27
  • Мнения: X
здравейте,аз мисля след овеса да давам 7 зърна на Милупа и така да приключа с глутена.А как се въвеждат млечните продукти?
Моя малкия не му харесва тази елда,а сме с нисък хгб и исках да си я хапва,но уви Peace
За млечните аз давах първо козе сирене, после краве и краве масло 8-9 месец. 9 месец дадох за първи път готова млечна каша на хип и милупа.. 10 месец -кисело мляко.
Можеш да даваш просо, телешко при нисък хемоглобин.
След 10 месец -спанак, цвекло

# 28
  • Мнения: 2 070
Аз пак с въпрос  Grinning
Понеже яде малко, ака често, съм решила в 3 от храненията да слагам оризова каша.
Например сутринта беше АМ с кашата, на обяд пак, следобяд имах малко от едно пюре+кашата+млякото. Почти винаги си оставям малко мляко чисто и го давам след всичко /да пийне/
Не че въпреки всичко сутринта не се изака 2 пъти, още преди да яде и после след всяко хранене. (е...ати метаболизма - още не сме довършили яденето и е готова  ooooh!)
В интрес на истината от самото брашно не слагам много, щото пък ако е гъсто не иска да гълта,

Та правилно ли е това, което правя, не го ли товаря много този неин стомах?  Peace

Като купя други каши мисля пак така.

# 29
  • Мнения: 15 379
На всяко ядене да се слага ориз е прекалено, най-малкото ще се запече детето.

Общи условия

Активация на акаунт