БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-34

  • 28 279
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 708
чудя се, на биопазара на римската стена има пресничко безсолно сиренце и масло. краве. дали са подходящи за попарката, която му предстои? или да не рискувам с пресни сирена? някой давал ли е?
и мен ме интересува от къде купувате продукти за бебетата. био-то много сложно на намиране... тигър вече изяде 2 банана от фантастико.
Не съм рискувала с прясно сирене, няма и да рискувам скоро, взех булгареа както си е в саламурата и го обезсолявам, когато ми трябва. Купувам продуктите от бабите на пазара при нас в сряда и събота. А банани от билата, защото бабите определено не отглеждат. Авокадо също.

# 46
  • Мнения: 237
Здравейте , пак съм аз  Blush
Захраних малкия с тиква, тази седмица сме на картоф ,от понеделник ще въвеждам пащърнак, а след това морков(пюретата са домашни с изключение на моркова, взех моркови на хип) . Искам да попитам дали след тези зеленчуци ще е добре да въведа каша за слетобедна закуска и ако да как да се случи, да започна с 1л и да умеличавям  постепенно? Иначе нямаме заместено хранене, малкия изяжда около 100гр пюре и след това 120гр мляко. А каша взех на милупа ориз и банан ,на аптамил сме.
Благодаря предварително за отговорите.

# 47
  • Мнения: X
Каша първите няколко дни даваш до обяд. След това можеш да дадеш следобяд

# 48
  • Мнения: 327
 1. Днес ще захранвам с месо. Взех пюре на Хип 190гр. с пуешко, тиква и картоф. Цялото коли4ество ли да дам или половината? Месото е около 15 грама.
 2. Какво е нормалното дневно коли4ество каша за бебе на 7м.?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 265
 Benny G, чудя се, той е почти на 8 месеца. може и да изчакам още малко Simple Smile
досега купувах всичко био - от магазина на гимел на ндк, или от познати от провинцията. обаче по този начин сега имам само картоф и чушка  Confused на пазарите никола петков и красна поляна баби не намирам, само прекупвачи ...

# 50
  • Мнения: 2 850
Каша първите няколко дни даваш до обяд. След това можеш да дадеш следобяд
Откога се въвежда следобедна каша?

# 51
  • Мнения: X
Каша първите няколко дни даваш до обяд. След това можеш да дадеш следобяд
Откога се въвежда следобедна каша?
Новите продукти се въвеждат до обяд. След като си въвела кашата може да я дадеш когато искаш

# 52
  • Мнения: X
1. Днес ще захранвам с месо. Взех пюре на Хип 190гр. с пуешко, тиква и картоф. Цялото коли4ество ли да дам или половината? Месото е около 15 грама.може да дадеш цялото количество
 2. Какво е нормалното дневно коли4ество каша за бебе на 7м.? аз съм давала докато яде и след това дохранвах

# 53
  • Мнения: 27 524
1. Днес ще захранвам с месо. Взех пюре на Хип 190гр. с пуешко, тиква и картоф. Цялото коли4ество ли да дам или половината? Месото е около 15 грама.
 2. Какво е нормалното дневно коли4ество каша за бебе на 7м.?

1. Половината

2. 150-200гр  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 850
Искам да ви питам и друго - какво количество плодово пюре да давам на 6м. Зеленчуково яде по 80-90гр.

# 55
  • Мнения: X
Искам да ви питам и друго - какво количество плодово пюре да давам на 6м. Зеленчуково яде по 80-90гр.
От педито знам че не повече от опаковка. Някъде четох 60 гр.

# 56
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
кога се препоръчва даването на по-едро смлени  пюрета?днес и предложих(пюре) ,обаче не се възприе с охота,на 8 месеца е вече.искам още малко да изчакам за попара,чудя се не трябваше ли първо с нея да опитам??

# 57
  • Мнения: X
кога се препоръчва даването на по-едро смлени  пюрета?днес и предложих(пюре) ,обаче не се възприе с охота,на 8 месеца е вече.искам още малко да изчакам за попара,чудя се не трябваше ли първо с нея да опитам??

Моето дете дори и сега възприема различно едрината на частиците. Банан, кашкавал, хляб и др. се справя и на по големи парчета.
Супи и храна предпочита по течен и пасиран вариант.
След 8 месеца спокойно можеш да предлагаш

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
кога се препоръчва даването на по-едро смлени  пюрета?днес и предложих(пюре) ,обаче не се възприе с охота,на 8 месеца е вече.искам още малко да изчакам за попара,чудя се не трябваше ли първо с нея да опитам??

Моето дете дори и сега възприема различно едрината на частиците. Банан, кашкавал, хляб и др. се справя и на по големи парчета.
Супи и храна предпочита по течен и пасиран вариант.
След 8 месеца спокойно можеш да предлагаш
Благодаря Малиш,притеснявам се да не я свикна на много гладко пасиране,тя не се задавя,но и не прави опити за сдъвкване.предлагала съм и коричка хляб,и я смучеше.

# 59
  • Мнения: 4 741
От около 4-5 дена давам не пюрирана храна, а от самото захранване /на 6 м. и 7 дена/ давам парче плод или зеленчук /банан, краставица, ябълка, авокадо/.

Общи условия

Активация на акаунт