БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-34

  • 28 281
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 836
Елдата нали нямаше глутен  newsm78   Спуках се да я търся  ooooh!   Ни на ХИП ни на никой не намирам  #2gunfire   
Царевицата с морков страшно се хареса на малката, но я запече  Peace 

# 31
  • Мнения: 2 070
На всяко ядене да се слага ориз е прекалено, най-малкото ще се запече детето.

Този ефект търся  Peace

# 32
  • Мнения: 2 850
На всяко ядене да се слага ориз е прекалено, най-малкото ще се запече детето.

Този ефект търся  Peace

От моркови и картофи не се ли затяга? На мен ми се вижда прекалено толкова много ориз.

# 33
  • Мнения: 15 379
Елдата нали нямаше глутен  newsm78 

Няма глутен.

Мис М, картофче, морковче давай. Много ориз няма нужда, просто е прекалено много.

# 34
  • Мнения: 2 169
Mtve, защо не купиш направо зърна елда?

# 35
  • Мнения: 72
здравейте,аз мисля след овеса да давам 7 зърна на Милупа и така да приключа с глутена.А как се въвеждат млечните продукти?
Моя малкия не му харесва тази елда,а сме с нисък хгб и исках да си я хапва,но уви Peace
Гледах някаква елда с ябълка и банан,  пробвала ли си?
не не съм пробвала,даже не бях и чувала,но ще пробвам...благодаря Peace  bouquet

# 36
  • Мнения: 72
здравейте,аз мисля след овеса да давам 7 зърна на Милупа и така да приключа с глутена.А как се въвеждат млечните продукти?
Моя малкия не му харесва тази елда,а сме с нисък хгб и исках да си я хапва,но уви Peace
За млечните аз давах първо козе сирене, после краве и краве масло 8-9 месец. 9 месец дадох за първи път готова млечна каша на хип и милупа.. 10 месец -кисело мляко.
Можеш да даваш просо, телешко при нисък хемоглобин.
След 10 месец -спанак, цвекло
благодаря за отговора,домашни ли ви бяха сирената,или купешки,ако да ...каква марка е подходяща  bouquet Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 1 365
И моят ака по 3 пъти на ден, консистенцията е нормална, за това и не правя нищо да го "запичам" - щом не е разстройство, значи всичко е наред. А не е като да яде в големи количества, даже напротив.
Чудя се удачно ли е да му приготвям пюретата с плодове и зеленчуци от пазара? До сега взимах био, но изборът е ограничен.

# 38
  • Мнения: X
здравейте,аз мисля след овеса да давам 7 зърна на Милупа и така да приключа с глутена.А как се въвеждат млечните продукти?
Моя малкия не му харесва тази елда,а сме с нисък хгб и исках да си я хапва,но уви Peace
За млечните аз давах първо козе сирене, после краве и краве масло 8-9 месец. 9 месец дадох за първи път готова млечна каша на хип и милупа.. 10 месец -кисело мляко.
Можеш да даваш просо, телешко при нисък хемоглобин.
След 10 месец -спанак, цвекло
благодаря за отговора,домашни ли ви бяха сирената,или купешки,ако да ...каква марка е подходяща  bouquet Peace
Сирене и кисело мляко давам елби
Масло-президент и елби
Домашно кисело мляко дадох след годинката,  защото не винаги нсмирам хубаво мляко.

# 39
  • Мнения: 27 524
Има ли на българския пазар пюре от зелена чушка?

Нито на българския, нито на чуждестранния  Wink

Аз вече съм захранила с глутен, но се притеснявам, че всички зърна са пълнозърнести, а някъде бях чела, че дразнят стомаха на детето или пък се бъркам? ( на 10 мес. е беба)

Алерген и са трудносмилаеми, но това е за деца от 6м нагоре. Детето ти е голямо, не се притеснявай  Peace

Понеже яде малко, ака често...

Какво имаш точно предвид и какво те притеснява?

Ако няма диария, до около 8 изхождания на тази възраст са нормални. Не мисля, че трябва да се опитваш да затягаш детето, защото то проблем няма  Peace

# 40
  • Мнения: 62
А как най-добре да въведа млечните, т.е. козето сирене, с което да започнем. Към зеленчуковото пюре на обед или кашата с плод след обед или нещо друго?  bouquet

# 41
  • Мнения: 15 379
Сиренето се слага в обедното зеленчуково пюре, може и сутрин в кашата.

Да, нормално е да акат и след всяко хранене, това не е диария и няма нужда от принудително запичане с ориз и други храни.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 266
радея  Hug  това сладкото пиле за акаунта, от де го извади?! Laughing
ами аз приключвам с месеца за въвеждане на глутен, малко разбъркани нещата се получиха, но ...  Praynig
сега ще въвеждам (вече с по-бързи темпове) кайсия, праскова и манго. също ягоди скоро  newsm78
чудя се, на биопазара на римската стена има пресничко безсолно сиренце и масло. краве. дали са подходящи за попарката, която му предстои? или да не рискувам с пресни сирена? някой давал ли е?
и мен ме интересува от къде купувате продукти за бебетата. био-то много сложно на намиране... тигър вече изяде 2 банана от фантастико.

# 43
  • Мнения: 377
marisha7, не бързаш ли с ягодите?

# 44
  • Мнения: X
Ягоди от пюре- след 8 месеца.
Ако няма проблем детето може да дадеш краве сирене и масло

Общи условия

Активация на акаунт