БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-34

  • 28 319
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
кога се препоръчва даването на по-едро смлени  пюрета?днес и предложих(пюре) ,обаче не се възприе с охота,на 8 месеца е вече.искам още малко да изчакам за попара,чудя се не трябваше ли първо с нея да опитам??

Моето дете дори и сега възприема различно едрината на частиците. Банан, кашкавал, хляб и др. се справя и на по големи парчета.
Супи и храна предпочита по течен и пасиран вариант.
След 8 месеца спокойно можеш да предлагаш
Благодаря Малиш,притеснявам се да не я свикна на много гладко пасиране,тя не се задавя,но и не прави опити за сдъвкване.предлагала съм и коричка хляб,и я смучеше.
Остави детето да си прецени.

# 61
  • Мнения: 1 656
Взех био кускус от пълнозърнеста пшеница, как да го приготвя и колко да предложа за закуска на 10 месечно бебе?

# 62
  • Мнения: 4 772
от кога мога да давам млечна каша /преходно мляко/? Сега правя с вода, но ми се струва, че така не е достатъчно хранителна, водата с какво може да те нахрани  newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 1 369
От около 4-5 дена давам не пюрирана храна, а от самото захранване /на 6 м. и 7 дена/ давам парче плод или зеленчук /банан, краставица, ябълка, авокадо/.

И аз така, а като започнах с глутена реших и коричка хляб да дам с идеята, че нищо няма да хапне от нея, но днес ме изненада. Отхапа си от мекото прилична хапна, "подъвка" я, аз само чаках да се задави и да го извадя, но не би - глътна си го и отхапа пак докато го зяпах  Shocked .

# 64
  • Мнения: 4 708
По ваша идея дадох коричка хляб, резултата беше както и при бисквитата трагичен, стиска го докато не го нарони на трохи и после отново великото чистене  ooooh! Купих пюре 8+, но то се оказа на ситни парченца и не стана номера.
MuJIuHka не знам откога, но аз дадох от 7 - ми месец. И оттогава не съм купувала от другата. Само елда не можах да намеря с мляко.

# 65
  • Мнения: 4 708
Взех био кускус от пълнозърнеста пшеница, как да го приготвя и колко да предложа за закуска на 10 месечно бебе?
Не знам какво е това, аз взех бебешки на плазмон от най-ситният има инструкции как се прави, на 200мл вода се слагат 3с.л. кускус, но пък моето дете не го хареса  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 4 772
 пюретата 8+ имат сол. Не знам колко е количеството и дали е подходящо за деца под 1 г.  newsm78

# 67
  • Мнения: 4 708
пюретата 8+ имат сол. Не знам колко е количеството и дали е подходящо за деца под 1 г.  newsm78
Това не съм го видяла, а защо ще слагат, нали уж не трябва  newsm78 Иначе инцидентно само един път се случи, трябваше да дам нещо навън, а не бях готвила, че нямах време.

# 68
  • Мнения: 1 186
моля за помощ и съвети и идеи. моето дете е на 1 и 5 месеца. на обяд и вечеря си хапва супи и основно, но сутрин и след обяд ми е мъка и то голяма. кисели, нишестета, грис, макарони и тестени неща не желае да вкуси. отказва и попарата и ми остават едни прости сандвичи със сирене или кашкавал, но това не е решение. плодове яде за десерт на обяд винаги и следобед, но не винаги. ако се излъже яде плодово пюре от бурканче или каша, но това е в месеца веднъж.
какво да и давам за разнообразие, че съм изчерпана....... Praynig Praynig Praynig
иначе ще продължавам да и предлагам, но от нишесте и кисел така се потриса, че все едно ток я лови. тестено и макарони е склонна да опита, та макар и да ги изплюе. Peace

# 69
  • Мнения: 4 772
пюретата 8+ имат сол. Не знам колко е количеството и дали е подходящо за деца под 1 г.  newsm78
Това не съм го видяла, а защо ще слагат, нали уж не трябва  newsm78 Иначе инцидентно само един път се случи, трябваше да дам нещо навън, а не бях готвила, че нямах време.
Ето за справка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.msg10784088#msg10784088

# 70
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
.......... и ми остават едни прости сандвичи със сирене или кашкавал, но това не е решение.........
А с какво "невероятната" попара е по-добра от "простия" сандвич? Единствено чая е екстра там и може да пробваш да и го дадеш в чаша. Иначе принцеси с кайма - предполагам хапва месо; кисело мляко с някакви бисквити; като малка обичах пр. мляко с обикновени бисквити; някакво мюсли с кисело мляко. Може да разнообразиш сандвичите - с яйце и сирене, с яйце и кашкавал, с авокадо, ако го харесва, с масло и плодово пюре (като филия със сладко). За моя вкус проста филия с масло и шарена сол е по-вкусна от кисел, нишесте и грис, от които също ме "бие тока"  Mr. Green
тестено и макарони е склонна да опита, та макар и да ги изплюе. Peace
Пробвала ли си различни макарони, от тези с човечета, буквички, животни? Има и цветни, макар, че те са със зеленчуци и не знам доколко са подходящи за закуска  Thinking
В крайна сметка, щом си яде основните ястия, това че закуската не и е разнообразна не мисля, че е голям проблем. Нека яде каквото обича. Малките си сменят често вкуса и след няколко месеца може да предпочете попарата пред сандвича  Peace

# 71
  • Мнения: 1 186
честит имен ден на всички   bouquet

значи мляко яде рядко, бисктвити също, а в комбинация не го иска, та оптада. пробвала съм всякакви буквички, кус кус, и фигурки, не и не. авокадо не яде, не е фен и на сладкото, а сандвичите ги разнообразяваму но без месо, тъй като не го предпочита. наистина ми е трудно...но явно времето ще покаже, дали ще ядем едно и също или ще опитаме и нещо различно. събирам я с други деца, е не, не опитва, акто тях и не посяга към тяхното.  Whistling ooooh!

# 72
  • Мнения: 4 772
Имам такова у дома и съм го оставила да взима, което му хареса от чинията. Например краставицата я хвърля ако е нарязана на кръгчета, но онзи ден му обелих цяла краставица и така му я дадох. Е, почти я изяде.

# 73
  • Мнения: 4 255
От кога може да се дават сурови зеленчуци?Какви и по какъв начин?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 210
Здравейте, аз искам да попитам на кое се казва кисело-млечен десерт ? Докторката ни каза второто захранване да ни е с кисело-млечен десерт. За сега сме почти на 7 месеца и имаме едно заместено хранене със зеленчуково пюре и сокове пие, друго не съм давала. Видях, че хип имат плодови дуети с извара, също и йогуртите не знам дали влизат в тази категория и могат ли да заместят едно хранене? Първо детенце ми е и от четене вече доста се обърках.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт