Пациентки на ЦРЗ "Надежда" -23

  • 61 177
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 954
Запис и от мен.   bouquet

Момичета, аз съм леко ошашавена днес. Преди близо две седмици ме оперираха от киста на крака. Оказа се някакъв си синовит, който е доброкачествен тумор, но разраствайки поразява околните тъкани, не са успели да изчистят всичко и терапията в този случай е лъчетерапия, освен ако не искам да рецидивира и да продължи да засяга вени, нерви и кости на глезена. Не знам какво да правя, предстои ми получаване на заповед някъде май-началото на юни, лапароскопия някъде пак там... Има ли смисъл да пробвам да бутам нещо напред или точно обратното, да забавям нещата. Някой знае ли как лъчетерапията ще се отрази на яйчниците. Ако се отразява зле, не е ли по-добре да направим сега, да замразим, пък трансфер, след като се размине всичко. Абе, в потрес съм, дето се викаи не мога да мисля логично, дори не знам да звъня ли в клиниката за по-ранен час да питам директно доктора или да си чакам 29-ти май.

# 31
  • Мнения: 1 000
Estlar, съжалявам искрено през това, което минаваш. Искам да ти кажа, че трябва да се консултираш с лекуващия ти лекар (може да има отражение върху яйчниците, и може да ти препоръча да замразиш ембриони или яйцеклетки- знам за такива случаи).  Препоръчвам ти да говориш и задължително с док. Стаменов - бях чела, че в клиниката се извършва замразяване безплатно в  случаи с онкоболни пациенти. Не се отчайвай, може да се окаже по-безобидно.

# 32
  • Мнения: 292
Запис и от мен пожелавам на всички да стигнем до заветната ни цел и мечта Simple Smile

# 33
  • Мнения: 991
Estlar, мисля че в клиниката правят лъчетерапия и смятам, че там ще получиш отговор. Те трябва да знаят как и дали се отразява лъчетерапията на  останалите органи. И чак тогава можеш да решаваш кое след кое да следва. Успех  Hug

# 34
  • Мнения: 4 954
Благодаря. Не е онкозаболяване, така че не можем да се възползваме от безплатното, но без тази терапия "доброкачественият тумор" ще унищожи крака ми. Вече замразихме сперма по подобен повод (мъжът ми е с множествена склероза), сега и това, просто съм на път да се предам, честно... Благодаря отново, ще се обадя, само че надали ще ме огрее д-р Стаменов да ме прегледа, все пак ми трябва спешен преглед, ортопедът, който ме лекува, ще иска да ме юрне на терапия възможно най-скоро, предполагам. Но щом правят тази терапия там, ще я правя там

# 35
  • Мнения: 2 104
Estlar предполагам имаш хистологично изследване на материала след операцията? Ако наистина се налага лъчетерапия, обсъдете го внимателно , че в отчетната имаме мама , забременяла скоро след такава и голямо треперене пада. От друга страна ако замръзявате Я, и се налага стимулация, тя пък ще се отрази ли на ортопедичната диагноза?
inca , не става въпрос за онкоболна пациентка.
Estlar , успех! Hug

# 36
  • Мнения: 100
И аз да се отбележа, въпреки че само ви чета.

aldita най-искрено ти пожелавам всичко да е наред и да изкараш една спокойна бременност Hug

Estlar всичко ще се оправи - не губи надежда!!! Представям си какво ти е - аз отложих ЗЕТ заради едни зъби и се поотчаях, но най-хубавите и здрави бебета явно искат по-големи усилия от наша страна Hug

# 37
  • Мнения: 330
Момичета, след трети спонтанен аборт д-р Шефкетова днес ми назначи биопсия. Каза да се обадя на 13 ден за проследяване и тогава правим. Моля да ми обясните или да ми кажете къде да прочета как минава проследяването и после самата процедура, колко струва и какви са вариантите след това

# 38
  • Мнения: 1 095
Estlar, стискам ти всички палци на света за най-лекото възможно продължение!  fingerscrossed
Kriss, успех на биопсията, мила! Нямам информация как протича, но момичета ще помогнат, сигурна съм. Стиснати палчета и за теб! Успех и късмет на всички!  Hug

# 39
  • Мнения: 203
Момичета, след трети спонтанен аборт д-р Шефкетова днес ми назначи биопсия. Каза да се обадя на 13 ден за проследяване и тогава правим. Моля да ми обясните или да ми кажете къде да прочета как минава проследяването и после самата процедура, колко струва и какви са вариантите след това
Аз започвах да пия естерофем от втори ден до към 14 ден.... проследяват те през това време гледат лигавицата,няколко дни преди биопсията започнах утрогестана...и след овулацията беше и самата биопсия.Болката е различна....на първата не ме боля вопще,но на следващите много ме боля...различно е.Ако ти е лоша биопсията ще сложите лекарство преди следващата биопсия и после я повтаряте. Струва около 250лв,вече ако има лекарство зависи и какво ще е то,цената  е различна.При мен  чак след третата резултатите бяха ок. Сега ми предстой първия ЗЕТ. Успех kriss_and

# 40
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Момичета, след трети спонтанен аборт д-р Шефкетова днес ми назначи биопсия. Каза да се обадя на 13 ден за проследяване и тогава правим. Моля да ми обясните или да ми кажете къде да прочета как минава проследяването и после самата процедура, колко струва и какви са вариантите след това

Проследяването представлява обикновен ехографски преглед. Ще те викат горе-долу през ден докато настъпи О. Биопсията се прави 5 дена след овулацията.
Самата процедура е бърза:
Скрит текст:
Поставя се спекулум като за обикновен гинекологичен преглед. Дезинфекцират те и с помощта на тънък катетър, който се вкарва през шийката на матката се взима малка пробичка от маточната лигавица. След процедурата може да има зацапване и лек дискомфорт. Пробата се изпраща на имунолозите. След около 5 дни се праща смс  на лекуващия ти лекар с трите ти имена и егн. Лекарят ти връща отговор дали резултатът е добър или не.

В някои случаи лекарят иска да се пуснат някои хормони в деня на биопсията, но май вече не държат. Попитай задължително дали да пускаш хормоните, тъй като цената е различна.  Peace

# 41
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Мисля, че цената на биопсията без хормони е окло 165 лева. Ако греша, нека някой ме поправи.  Peace

# 42
  • Ст. Загора
  • Мнения: 396
Маймунка, благодаря за темата Hug
Момичета, успех на всички!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 260
Шоко,как си мила?Мина ли прегледа? Hug

# 44
  • Мнения: 724
Благодаря. Не е онкозаболяване, така че не можем да се възползваме от безплатното, но без тази терапия "доброкачественият тумор" ще унищожи крака ми.

Лъчетерапията се отразява негативно на яйцниците. Въпреки това говори с д-р Стаменов какво може да се направи по въпроса. Има лъчезащитни престилки и т.н., вариантът със замразяване също.

Стискам палци да се оправиш бързо от това нещо!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт