Как миете косата си?

  • 16 413
  • 240
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Аз си мия косата през 3 или 4 дни,а понякога даже след 5 дни, 3 пъти с шампоан и 1 път с балсам или някоя маска за коса.Въпреки че косата ми е дълга и гъста не се омазнява лесно.Според мен честото миене на косата я изтощава много,то не стига че ги боядисваме и подлагаме на какви ли не фризьорски изтезания.А също така не използвам сешоар,прекалено много изсушава косата и започва да цъфти.

# 31
  • Мнения: 74
Моята коса не се омазнява бързо,мия я през 3 дни,4 най-много. Иначе слагам 1 път шампоан ( освен ако не съм си правиля някоя маска,тогава слагам поне 3 пъти ),балсам и маска..след това слагам кристали и това е Simple Smile

# 32
  • Мнения: 495
Аз си слагам шампоан 2 пъти, защото първия път няма много пяна...
По принцип имам суха коса, корените започват да се омазняват чак към 4 ден...
Иначе преди баня си смесвам 1/2 ч.ч. вода с 1/2 ч.ч. ябълков оцет, напръсквам си корените и стоя 15 мин с хавлия върху главата, за да се затопли; после се къпя и накрая си поливам косата с отвара от мащерка.
Моля за съвет за сух скалп, който вече ме тормози от много време  Sad

Благодаря!

# 33
  • Мнения: 60
Аз я мия 3 пъти в седмицата, често топирам корените и слагам лак - това хем придава обем, хем забавя малко омазняването, за да може да изглежда що-годе прилично и в деня на самото миене Simple Smile

Понякога ползвам и сух шампоан на Клоран или Орифлейм - не е решение като да измиеш косата, но печели малко време в екстремни ситуации.

# 34
  • София
  • Мнения: 366
Шампоан, маска, балсам през ден

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Мия си косата през ден.

Първо я намокрям и я оставям малко да постои (през това време си измивам лицето с пяна). После слагам малко шампоан в шепата, разреждам с вода, разтривам с двете ръце и тогава нанасям, масажирайки скалпа и леко спускайки образувалата се пяна към краищата.

Изплаквам и повтарям процедурата. Слагам балсам, който преседява 5 мин, докато си измивам тялото и правя другите процедури. Накрая изплаквам косата, като гледам водата да е приятно топла и в никакъв случай гореща.
Избягвам да я сресвам мокра - на много места четох, че било вредно за косата.

После лекичко я подсушавам с кърпа, като гледам да не я разтривам и разтърквам - също е вредно. С хавлия стоя до 20 мин., после слагам кристали и изсушавам косата със сешоара. Не е много полезно, но ако не го направя, ще си осигуря една хрема  Confused

# 36
  • Мнения: 8
момичета на коя марка кристали използвате, и по точно ако ми обясние въздействието върху косата,защото аз никога не сам използвала

# 37
  • Мнения: 12
Аз лично я мия два-три пъти в седмицата. Съсредоточавам се върху скалпа. Използвам шампоан веднъж. Не разбирам как хората с дълги коси си ги мият всеки ден. Това усилие (миене + стилизиране) коства около час-два. Предпочитам да използвам това време за нещо друго.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
момичета на коя марка кристали използвате, и по точно ако ми обясние въздействието върху косата,защото аз никога не сам използвала
Аз ползвам на Лореал,след измиване не слагам балсам,а по няколко капки от кристалите разтривам между дланите и втривам лекичко в косата,целта е да се разресва лесно и да не цъфтят краищата,на Ейвън също са много хубави серумите и  все са на промоция.
А по темата-мия си косата 2 пъти седмично,правя на топка,мачкам,стискам,разтривам хубаво скалпа и изплаквам,само в хавлия не търкам за да не я разваля,суша със сушуар,но не се старая с четка,защото косата ми е права като метла и няма нужда от преси,само си я сресвам и си стои все едно е изправяна

# 39
  • Мнения: 1 557
И аз имам проблем с омазняването на скалпа и затова си мия косата през ден. Всеки път използвам различен шампоан за коса и балсам. Като използвам кристали за коса в краищата още по-бързо се омазнява.  #Crazy

# 40
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз я мия 3 пъти в седмицата, често топирам корените и слагам лак - това хем придава обем, хем забавя малко омазняването, за да може да изглежда що-годе прилично и в деня на самото миене Simple Smile

Понякога ползвам и сух шампоан на Клоран или Орифлейм - не е решение като да измиеш косата, но печели малко време в екстремни ситуации.

Лаковете за коса не намаляват омазняването. Точно обратното. Генерират повече секреция. Много трябва да се внимава какъв продукт за стилизиране се слага в корените, защото запушва порите на скалпа, увеличава омазняването, предизвиква косопад, спира разтежа на косата. Масовите лакове за коса  много често са пълни със солфати, минерални масла, вредни силикони и т.н. А тупирането още повече влошада нещата.
Ако косата се омазнява бързо, то е, защото скалпа се омазнява. Същото е като с лицето. Като ти е мазна кожата нали не слагаш тежък крем или фон дьо тен за да запушиш порите и да ти излязат пъпки. Тогава, защо го правиш на косата?

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Mия си косата през ден, шампоан слагам 1 път.
Ако съм ползвала стилизиращи продукти я мия на деня и шампоан слегам 2 пъти.
За омазняването помага етерично масло от потрокал по няколко капки в шампоана Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 3 824
Въпрос към разбирачите от професионални шампоани. Какво точно им е различното? Направих малко проучване с помощта на гугъл, като сравних професионалния шампоан, който една потребителка линкна тук с този, който използвам. Разликата в съдържанието е в липсата на парабени и сулфати. За това ли само трябва да се гледа? Има ли и други вещества, които се твърди, че влияят зле на организма като цяло или на косата?

# 43
  • Мнения: 6 559
Ох, моята е склонна към бързо омазняване и на 2-я ден вече почва да личи  Sad Много неприятно, но гледам поне на 3-я да я измия, знам, че не е полезно прекомерното. Нанасям по 2 пъти шампоан, към момента не ползвам балсами или маски. Почти никога не съм ползвала. Почти винаги я изправям след къпане и съвсем изглежда без обем и тънка, но иначе всеки косъм е със собствено мнение  Mr. Green След баня нанасям кристали в краищата или впръсквам един спрей 5 в 1, който една фризьорка ми го каза. Ползвала съм и хининова вода, но тя също бързо омазнява. От всички шампоани къде професионални, къде маркови и тн., които съм изпробвала установих, че най-добре и най за дълго ми действа обикновен прост шампоан с коприва  Laughing Laughing за 2 лв.  Laughing Mr. Green

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 13 503
Мия си косата през 3-4 дни. Слагам 2 пъти шампоан, балсам не използвам, твърдо против съм кристалите, вместо тях втривам малко масло от макадамия. Шампоана, не ми е професионален. Правя маска с тривитаминол 4 пъти в месеца, после правя почивка от 4 седмици и други домашни маски през това време. Отскоро впръсквам в корените хининова вода.
Мисля, че честото миене не е полезно, защото така косата става по-чувствитеална на външни влияния, измива й се и себума, от който тя има нужда - без наличието на себум, кожата остава суха, опъната, дехидратирана и леко се напуква. /това важи и за скалпа, не само за кожата на тялото/. По този начин с времето косата започва да се омазнява повече. При мазна коса всъщност решението не е в ежедневното миене, а в откриване на правилните продукти. Миейки я всеки ден повече увреждаме косата си, отколкото да й помагаме.
Косата не се реши мокра, защото се къса по-лесно и се нарушава здравината на косъма - в последствие той започва да цъфти.  При мен определено и маските с масла много спомагат за добрия вид на косата ми, редовното и правилно подстригване също.


Последна редакция: вт, 06 май 2014, 12:33 от Десиссслава

Общи условия

Активация на акаунт