Събирате ли си отпадъците разделно?

  • 10 189
  • 157
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 300
Не точно, тези съм ги виждала и пак доста място заемат. Онези бяха съвсем обикновени, без капак, слагат се леко под наклон една върху друга. Поне да ги бях снимала тогава, че да мога да обясня какво търся, много ме е яд. Crazy
Може би това:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10255897/
http://www.ikea.com/ms/media/seorange/20131/201311_Waste_sorting.jpg

# 91
  • Мнения: 5 513
Това важи само за отпадъци от опаковки.Има специална наредба за тях.Там не се включват отпадъци от физически лица за които говорим тук.Мога да ти пусна наредбата за опаковките и наредба №9 по ЗУО /закон за управление на отпадъците/.
Цената на пластмасата е 0,34-0,40 ст

Само дето отпадъците от физическите лица обикновено са битов отпадък под формата на шишета, кутии и т.н. За които ти плащаш на производителя. И не е нужно да ми цитираш никакви наредби, моля те, все пак това работя.  Joy Stop  Laughing 0,11 ст. пластмаса, 0,750 хартия. В произволна организация по оползотворяване. Ако гледаш таксите на ПУДООС нещата стоят малко по - различно.   Wink
И аз това работя.но хората не ги интересува това.И те са точно физическите лица които изхвърлят в Цветните контейнери и носят по пунктовете и имат желание да купуват.И въобще не ги интересуват и нямат връзка с еко организации и такси по опаковките.Чети какво питат и какво се интересуват.
Няма да се надцаквам в знания с теб.То е ясно ,че ще се разберем като го работим.

п.п Цена от 0,750лв/кг или 750лв/т за хартия не съм чувала някой да дава.Дори заводите купуват на по ниска цена.Къде е тази цена?

# 92
  • Мнения: 6 214
Гланцираната хартия не се рециклира, нали?

# 93
  • Мнения: 5 513
Гланцираната се рециклира.Тази която има найлон на нея не се рециклира по принцип.Като скъсаш такава хартия ,ако е гланцирана ще се скъса като обикновена хартия.А тази хартия дето е с найлон
като я скъсаш на мястото на скъсаното се накъдря от найлончето и леко се отделя от хартията...
Ох дали ме разбра....

# 94
  • Мнения: 6 214
Гланцираната се рециклира.Тази която има найлон на нея не се рециклира по принцип.Като скъсаш такава хартия ,ако е гланцирана ще се скъса като обикновена хартия.А тази хартия дето е с найлон
като я скъсаш на мястото на скъсаното се накъдря от найлончето и леко се отделя от хартията...
Ох дали ме разбра....
Разбрах те. С найлон за малките захарчета - дозички.

# 95
  • Мнения: 5 513
Гланцираната се рециклира.Тази която има найлон на нея не се рециклира по принцип.Като скъсаш такава хартия ,ако е гланцирана ще се скъса като обикновена хартия.А тази хартия дето е с найлон
като я скъсаш на мястото на скъсаното се накъдря от найлончето и леко се отделя от хартията...
Ох дали ме разбра....
Разбрах те. С найлон за малките захарчета - дозички.
Точно така.А има и етикети на мъжки чорапи/луксозни/ също са така.Но във фирмите има хора които работят точно това да отделят хартията.Те са обучени да познават видовете хартия ,пластмаса...Така че ,като съвестен гражданин просто е необходимо да предадеш на пункт или да сложиш в необходимиа контейнер това което си сортирала.
И пак казвам ,че има хора които провалят тази добра кауза,но мен това не ме спира да деля и сортирам боклука си.

# 96
  • Мнения: 8
Аз знам, че и мазна хартия (тази, к`то върви с баничката) също не става за рециклирана.

# 97
  • Мнения: 5 513
Аз знам, че и мазна хартия (тази, к`то върви с баничката) също не става за рециклирана.
Да.

# 98
  • Мнения: 2 483
Нито пък мазен картон от пица.
1000 пъти обяснявам това на мъжа ми, но той продължава да ги бута в разделния боклук  Crossing Arms

# 99
  • Мнения: 991
Здравейте,
искам да попитам шишето от белина, което е пластмасово мога ли да го хвърля при пластмасата, потърсих информация, но не успях да намеря конкретно. Embarassed

# 100
  • Мнения: 5 513
Да в пластмасата.Защото,контейнерите са само 3 бр.А служителите във фирмата ще си отделят твърдата от меката пластмаса и др.критерии има.Но е абсолютно правилно празни шишета от препарати да отиват в пластмасовия контейнер.

# 101
  • Мнения: 2 483
И аз имам въпрос, свързан с шишетата, но стъклените. Махате ли пластмасовите или метални пръстени, които фактически са долната част на капачката и остават на гърлото на шишето?
Аз махам и тях с една ножица когато дойде време да изхвърля шише от сироп, примерно.

# 102
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз ги махам и ги изхвърлям в другия боклук метал-пласмаса.

# 103
  • Мнения: 5 513
По принцип се махат.В случая са 2 отпадъка-метал и стъкло.И могат механично/ръчно/ да се отделят и ако вие не ги отделите ще трябва сепараторите  да го отделят.

# 104
  • Мнения: 8 247
Аз се чудих, преди около 2г, когато сменяхме дограмата, какво да правя със старите стъкла. В зелените контейнери не влизат. Там има само малки дупки за шишета и буркани. Имам приятелка, която работи в Екобулпак и тя ми каза, че с плоско стъкло не се занимават и не мога да им го занеса. А аз имах стъкла от 7-8 големи прозореца, двойни. Така и не ми стана ясно къде мога да ги оставя за да могат да се рециклират. Всъщност, в крайна сметка лесно се избавихме от тях, защото се оказа, че съседите бързо-бързо ги прибраха. С едни полилеи също имах проблем. И те не влизат в контейнера за стъкло.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт