Лондон - 6

  • 62 817
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 218
Наистина прекрасни снимки   bouquet
След месец със семейството ми ще посетим Лондон, вече правим план график Simple Smile
Надявам се всичко да мине добре.Единствено ме притеснява фобията, която имам от затворени пространства, за първи път ще летя със самолет Confused

# 706
  • София
  • Мнения: 1 038
К@тя, прекрасни снимки! Моля те, ако имаш време разкажи ни за вашето прекарване в Лондон!  Hug

На нас ни остават още 20 дена и все повече се чудя ще успеем ли да се справим с градския транспорт там.  Tired

Програмата ни обаче вече е готова. Ако някой иска, може и да я напиша, тъй като може да е полезна на някого.  Peace

С две думи - нямам търпение!  Mr. Green

# 707
  • София
  • Мнения: 660
Кате, страхотни снимки. Те като картички направо Wink)) Много емоция има в тях. Ще се радваме и да разкажеш, когато имаш време отново да възпроизведеш поста си Wink))

# 708
  • Мнения: 743
Катя снимките са наистина много хубави като качество и като гледки ,ама той Лондон си е просто несравним и уникален,Париж изобщо не може да се сравни в сегашното си състояние. London forever

# 709
  • Мнения: 2 966
К@тя, прекрасни снимки и от мен! Успяла си да "хванеш"  уникални моменти! Би ли споделила с какво снимаш?

# 710
  • HH
  • Мнения: 3 261
Много се радвам, че снимките ви харесаха.  Hug

сиси,
Скрит текст:
снимам с най-обикновен дигитален фотоапарат, който в момента е към седем-осем годишен. Просто навремето като го избирах гледах да е по-хубав. А от качените снимки има и такива, които са правени с телефона, пак едно старо сони експерия арк с, с 8мп камера. Снимките, които ви показах са от профила ми в инстаграм. Винаги ми е доставяло удоволствие да снимам, но някак апарата, който искам да си купя ще ми струва грубо, още 3-4 такива пътувания до Лондон  Crossing Arms Та както е казал Куелю, по-добре да си ходя със скъсани кецове из Париж  Mr. Green

Иначе самото пътуване протече по план. Летях от Хамбург до Лутън с ИзиДжет. Избрах си часове на полетите, които да ме устройват и съответно платих малко повече / около 90 евро отиване-връщане/ . От Лутън до Виктория Коуч стейшън се придвижих с автобус на Нешънъл експрес. Билетите си ги бухнах от сайта на ИзиДжет, общо 4 паунда за двата билета.

Приятелката, на която гостувах ме чакаше на гарата. Тъй като вече беше 8 вечерта, а аз бях изморена, че бях ходила и на работа същия ден, се отправихме към квартирата й. По пътя хапнахме в едно българско заведение.

Бях в Лондон от 16 до 21 окт. На 17 преди обяд трябваше да се забавлявам сама, защото всичките ми познати бяха на работа. Та слязох с метрото на Уестминстър / май така се казваше спирката пред Биг Бен и парламента/ и от там се отправих в посока Окото. Минах по моста, от другата страна и тъй като времето беше страхотно си взех едно кафе и седнах на пейка до Темза, за да се насладя на гледката. След това се отправих в посока Уестминстърското абатство. Нямах предварително купен билет, опашката беше 50м и се отказах. Но следващия път обезателно ще вляза  Sunglasses Времето ми мина много бързо. Върнах се обратно на Виктория, където ме чакаше приятелката, на която гостувах. От там се отправихме към Оксфорд стрийт, по пътя хапнахме. След това разгледахме Хародс. Още малко шопинг и обратно към вкъщи. Вечеряхме в един турски ресторант, от който останах много доволна.

Ден 2. Тук  признавам, че малко се успахме, та към 12 успяхме да излезем. Отидохме до Воксхоу и си хванахме влак в посока Уиндзор. Билетите си ги взехме от гарата. Мисля, че бяха около 12 паунда на човек в двете посоки. Пътува се около 45 мин. Искам да кажа, че в Лондон няма да мога да живея, но в Ундзор, бих се преместила още утре. Града е очарователен. Посетихме замъка. Ходила съм и в други замъци, не в Англия, но този беше най-големият от всички. Билетите можем да ги ползваме за още едно посещение в рамките на една година (от което мисля да се възползвам). За самия замък мисля, че ни трябваха около 3 часа. След това се разходихме в шопинг центъра, тръгнахме към гарата и отсреща видяхме един пъб. Умишлено изпуснахме 2 влака. Нямаше начин, слънчево и топло време  Flutter Та във влака, който пътува през 30 мин., установихме че не съм си направила селфи пред колелото. Е направих си, за което не съжалявам. Това са точно снимките, които са на свечеряване. От колелото се отправихме пеш към Пикади съркюитс. Не се впечатлих особено. За други може да е по-интересно. От там се върнахме обратно, понеже беше събота вечер и си беше време да излизаме. Ходихме на Бг.кръчма.

В неделя преди обяд се видях с мои познати. Веднага след това се отправихме в посока Гринуич. Страхотен парк и отново невероятно кътче от Лондон. Разходихме се в парка, посетихме обсерваторията (там си купихме билети, мисля че бяха по 12.50, за обсерваторията, планетариума и един ексхибишън, за който не ни остана време, но за него имаше възможност да се посети в рамките на месец след закупуването на билетите). В късния следобед се отправихме към Бъкингамския дворец. От там тръгнахме към Тауър ъф Лондон. За съжаление не можах да видя как се вдига моста, но и това ще ми остане в програмата за следващия път. Вече доста изморени, хапнахме по пътя обратно.

На следващия ден се върнах, всичко протече нормално. Автобуса ми тръгна в 11 от Виктория, в 12.45 бяхме на летището. Полета ми беше в 14.55.

Забравих да спомена, че ползвах Ойстер. Цялото пътуване из Лондон ми излезе около 20 паунда.

ПП: Най-вероятно съм пропуснала нещо. 3 цели дни  са малко за Лондон. Стана малко дълго, надявам сте да сте имали търпение да прочетете всичко, въпреки ужасните ми кирилизирани имена на места в Лондон. Поздрави, а на тези които тепърва отиват пожелавам незабравими моменти   bouquet

# 711
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
Програмата ни обаче вече е готова. Ако някой иска, може и да я напиша, тъй като може да е полезна на някого.  Peace
Аз искам!  Mr. Green
И ти благодаря предварително! Wink

# 712
  • София
  • Мнения: 1 038
Програмата ни обаче вече е готова. Ако някой иска, може и да я напиша, тъй като може да е полезна на някого.  Peace
Аз искам!  Mr. Green
И ти благодаря предварително! Wink

Ок, ще копирам това, което вече изпратих на друга съфорумка в скрития текст:
Скрит текст:
ден 1: Кацаме рано сутринта. Шатъл до Сейнт Панкрас с влак и отскачане до съседната Кингс Крос за Перон 9 3/4.  Mr. Green След това бърз отскок до хотела да си оставим багажа и бегом към Природонаучния музей . Следва Хародс (ако остане време) и качване на Лондон Ай (имаме запазен час). Може да погледнеш в сайта тъй като има доста интересни сезонни билети, които според мен си заслужават. След Окото разходка за нощно виждане на Биг Бен, Парламента, защо не и каране на кънки (пред окото има ледена пързалка по това време на годината).
Ден 2: Ставане рано сутринта и посещение на стадион Уембли (приятелят ми е голям фен) и след това Бритиш Мюзиъм, като за последния съм предвидила 3 часа. После разходка пеша из лондонските улици, Трафалгар, Пикадили, Оксфорд - най-вече заради коледната украса. Посещение на Хайд Парк и коледния пазар там.
Ден 3: Уестминстърското абатство рано сутринта, с надежда да избегнем огромните опашки. След това пешеходна разходка до Бъкингам, Биг Бен, Парламента, Сейнт Джеймс парк (до Бъкингамския дворец). После съм придвидила Хард рок кафе.
Ден 4: Тауър, Тауър бридж, разходка покрай Глоуб тиътър, Кметството от другата страна на реката. После ако остане време - Монументът (дават грамота ако изкачиш всичките 313 стъпала  Mr. Green), бързо минаване покрай Милениъм бридж и Сейнт Пол само отвън, тъй като е безумно скъпа, а не мисля, че ще ни впечатли повече от Св Петъ в Рим. За десерт е посещение на пъб, за да хапнем прословутите fish and chips.
Ден 5: първоначално полетът ни беше късно вечерта, преди Уиз да го направят на обяд, и бях предвидила Уиндзор. Обаче доста се колебаехме между него или Гринич, тъй като и за двете си трябва цял ден горе-долу. Обаче, ние след закуска директно ще тичаме към влака за обратния полет.

Общо взето, като правих програмата, гледах в дните да комбинирам неща, който са близо едно до друго, за да пестя време от далечно пътуване.

Надявам се да ти помогне да почерпиш идеи и пожелавам приятно прекарване!  Hug Ако имаш въпроси, съм на разположение.  Smile

Едит:// Програмата е направена за двама възрастни, свикнали да обикалят много. А и все пак това е програма максимум, какво реално ще видим, ще разкажа след като се върнем  Mr. Green

# 713
  • Мнения: 134
Споделям с Вас нещо, мисля, че е доста полезно и се надявам да е от полза на някого. Не съм го срещала тук, дано не греша. Аз лично съм минавала по тези маршрути и ги смятам за много добри  Hug
http://meetlovevisit.com/bg/routes4.php

# 714
  • Мнения: 9 216
Може ли, да ми препоръчате изпробван хубав , но не скъп ресторант за Лондон?

# 715
  • Мнения: 301
Обявиха вече промените в таксуването на градския транспорт  Peace

https://www.tfl.gov.uk/info-for/media/press-releases/2014/novemb … nnouncement-blank

Четох отгоре отгоре, но май най-важното е, че:
- ще може да се купува еднодневна карта за автобуса (£5) понеже в момента може само с карта да се плаща
- дневните хартиени карти ще са на изчезване, а тези които запазят ще са с по-неизгодно таксуване. Така че най-изгодният вариант ще бъде Ойстер с парички заредени или безконтактна карта (само не съм наясно дали българските безконтактни карти могат да се ползват в Лондон - някой ако е пробвал да сподели)

Горното е в сила от Януари 2015  Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 1 038
Аз се изкушавам да пробвам. Най-малкото вероятно ще питам, стига да не забравя  Blush

# 717
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 705
Може ли, да ми препоръчате изпробван хубав , но не скъп ресторант за Лондон?
Pinko, не знам за какъв бюджет става дума, но ние лично останахме с много добри впечатления от тези три (в първите 2 бяхме миналата година, в последния - през юли):
http://www.theshiptavern.co.uk/
http://www.theenglishrestaurant.com/home.html
http://www.porters.uk.com/Default.aspx

Но пък аз търсех специално ресторант/пъб с английска (или индийска) кухня  Peace  (което донякъде ме отказа и от посещение в един от ресторантите на Г. Рамзи)

В предните теми някой беше похвалил този пъб (запазих си го за следващия път): http://www.nicholsonspubs.co.uk/doggettscoatandbadgesouthbanklondon/

Малко офф: много харесвам на английските ресторанти и пъбове, че като търсиш в сайт за резеврации, почти всички споменати ресторанти имат сайтове, а в сайтовете им можеш да видиш менюто и цените (нещо, което не може да се каже за френските... все още  Grinning)

# 718
  • Мнения: 743
Роца,английската кухня иска здрав стомах и не големи претенции.....френската може да няма публикувани цени но е светлинни години напред,особено в Лион където е центъра на френската кулинария ,там просто е страхотна кухнята а избора безкраен,от там са и най-големите готвачи между другото.
Гордон е само маркетинг и нула готварство hahaha.

# 719
  • Мнения: 9 216
Ох Роца маме , златна си.
  bouquet Hug
Търся типично английското именно!
Когато пътуваме винаги ядем местната кухня там където сме... потапянето в атмосферата, е част от солта на приключението Wink
Миналата година след 20 дни само китайско ...познайте дали съм близнала след това 10 месеца китайско  Mr. Green А обожавам кухнята!

Общи условия

Активация на акаунт