Ноемврийското човече, ще разкрие цвета на гащите си вече - ТЕМА 3

  • 19 015
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 604
От доста време ми се върти в главата въпроса как ще се обезкосмявам занапред като няма да мога да се видя ooooh!Който има опит нека сподели, че това ми е супер неприятно и не бих оставила самобръсначката в ръцете на мъжа ми за нищо на света Laughing

# 676
  • София
  • Мнения: 276
Аз много се радвам,че от години си ходя на кола маска и няма да го имам този проблем. Мислех си че по време на бременността може да ме боли повече, но за сега не виждам разлика. Иначе не знам какво щях да правя, но в крайна сметка най-вероятно щях да прибегна до услугите на мъжа ми не. Аз бих го направила за него, ако се налага.

# 677
  • Мнения: 2 358
Ivy33 Гликирания хемоглобин няма диагностична функция по време на бременност.
За начало ограничаваш всичко сладко и мазно.
Аз днес се боцнах вкъщи и захарта ми беше 5.3, отидох до лабораторията и сега ми излезе резултата 4.6 та се чудя какво се случва. Другия месец ще правя ОГТТ със сигурност

laseine и ад съм привърженик на дългото кърмене (вапреки, че малкия заради бременността го кърмих само 1.1 г.) и късно и много бавно захранване. Педиатрите препоръчват какви ли не простотии, зависи на кой попаднеш. Пресни примери са сок от домати заради запек на 20 дневно кърмаче  Shocked или прословутата вода от овесени ядки, от която настръхвам и т.н и т.н А храненето на поискване е нещо изключително вредно защото не оставяш бебето да си почине  Joy - трудно се намира педиатър, който да не е по старата школа

o_fortuna Токуда


# 678
  • Мнения: 3
Здравейте, виждам ,че на повечето от вас , както и на мен хубавото време ни действа много добре. Все поусмихнати и с по-малко оплаквания, дано занапред да продължава тази тенденция. Относно банските- четох някъде, че не е много хубаво да прекаляваме със слънцето, дори и когота не сме на плаж било добре да си мажем откритите части със слънце защитен крем. Също знам , че не било хубаво да си печем корема, но май и това си е индивидуално при всеки човек.
Не знам дали няма да се получи нещо като реклама, но работя в магазин за бански и бих ви направила отстъпка защото от както чета този форум  може би всяка една от вас ми е помогнала да се успокоявам и да научавам по нещо ново. Ако някоя от вас се интересува от предложението ми на лично съобщение ще дам повече информация за адреса. Желая ви хубав и слънчев ден Simple Smile

# 679
  • Мнения: 5 037
От доста време ми се върти в главата въпроса как ще се обезкосмявам занапред като няма да мога да се видя ooooh!Който има опит нека сподели, че това ми е супер неприятно и не бих оставила самобръсначката в ръцете на мъжа ми за нищо на света Laughing
С огледало и самобръсначка и действаш смело.Аз с каката бях с мнооого голям корем и умувах всякакви варианти,но този се оказа най-добър.

# 680
  • Мнения: 433
Ходя на кола маска, мисля че чак последния месец вече се бръснах но не си спомням.

# 681
  • Мнения: 204

laseine и ад съм привърженик на дългото кърмене (вапреки, че малкия заради бременността го кърмих само 1.1 г.) и късно и много бавно захранване. Педиатрите препоръчват какви ли не простотии, зависи на кой попаднеш. Пресни примери са сок от домати заради запек на 20 дневно кърмаче  Shocked или прословутата вода от овесени ядки, от която настръхвам и т.н и т.н А храненето на поискване е нещо изключително вредно защото не оставяш бебето да си почине  Joy - трудно се намира педиатър, който да не е по старата школа


Явно не са се променили много нещата  Simple Smile
Ами за дамите, които са бременни за първи път определено ви съветвам да почетете за кърмене и захранване, а не да слушате само педиатъра. Каквото и да изберете за детето си, всяка майка знае най-добре, но е добре според мен да взима решенията си информирано  Peace
не само да се разчита на остарелите разбирания на един доктор.
Аз водих известно време борба със свекърва ми относно храненето и най-вече относно това, че не давах вода. Но аз считам, че аз съм майката и никой няма право да ми се бърка  Grinning Може да ми дават съвети, но ако реша да не ги следвам аз си нося отговорност за детето и аз решавам  Peace

# 682
  • Мнения: 433
За кърменето - аз съм както дойде, не съм в крайностите, също кърмих детето си дълго - ама това не го спаси ни от боледуване, ни от алергии, така че от тази гледна точка бошлав работа. Иначе за захранването не съм слушала никой, проучих си всичко, имам списъци на храни кога най-късно и най-рано се въвеждат, избрах си схема и си карах по нея. Започнах го малко на 5м и 20 дни. Преди това не беше пил дори вода.

# 683
  • Мнения: 204
За моренцето, ние го изместихме от края на август за началото на юли, да ми е по-спокойно.
И ще е на север, за да не е много топло.
Аз не се пека никога, имам слънчева алергия, така че мисля да си карам по цял ден на плаж, ако се чувствам добре, под чадъра разбира се  Sunglasses
Междудругото ползвам на Eucerine една серия специално за слънчева алергия и се родих с нея. От 2 години насам я ползвам и за първи път не се изривам. Дано така да продължи. Бременните са много чувствителни към слънцето, така че момичета слагайте фактор и в града, не само на морето, поне на лицето, да не ви станат петна  Peace
За банските аз първата бременност не ходих на море и сега не знам чудя се и аз. МОже би ще изчакам да напредна следващия месец, да видя колко ще ми е голям корема и ако не се възприемам с половинките (те може и да не ми стават с този бюст  ooooh! ) ще си купя цял за бременни  Peace
За болните ако не ползвате хомеопатия, по принцип за Т може да се приема парацетамол.
Иначе вземете веднага витамин Ц, винаги помага, билкови бонбони за гърло, например с мед има най-различни. Можете при първи симптоми на настинка да приемате Осцилококсинум също.
Морска вода за носа или просто разбърквате обикновена вода със сол  Peace

# 684
  • Мнения: 204
За кърменето - аз съм както дойде, не съм в крайностите, също кърмих детето си дълго - ама това не го спаси ни от боледуване, ни от алергии, така че от тази гледна точка бошлав работа. Иначе за захранването не съм слушала никой, проучих си всичко, имам списъци на храни кога най-късно и най-рано се въвеждат, избрах си схема и си карах по нея. Започнах го малко на 5м и 20 дни. Преди това не беше пил дори вода.
O fortuna, може и да е помогнало кърменето и без него би могло да е по-зле  Rolling Eyes
Не знам, при нас, аз съм с много алергии, най-различни, баткото засега , да не чуе дявола няма алергии никакви  Peace
а вода започнах да му предлагам на 6 месеца, но той не я искаше, явно само кърмата му стигаше.
на 6 м точно беше лятото и като започнах да захранвам давах например диня пасирана и пъпеш.
а вода пропи на 11 месеца директно от чаша със сламка  Laughing

# 685
  • Мнения: 204
Момичета, някоя от вас да е чувала отзиви за ФМ в Клиника Малинов?
Една приятелка скоро беше ходила там и беше доволна, но е ходила там, защото там й е наблюдаващата бременността. не съм чувала други мнения, а при Марков няма часове, та се чудя още къде да ходя

# 686
  • Мнения: 2 585
В Малинов работи д-р Сигридов, много добър специалист  Peace, можеш да му имаш пълно доверие, но е доста особен като характер
Аз ходя при д-р Михова в Надежда, също е много добра, внимателна, много я харесвам като лекар и като човек.

# 687
  • Мнения: 62
Момичета, аз едно време като раждах, давах на дъщеря ми вода от новородена, от 3 месец включих сок ябълка и морков, 4-5 м. пюрета, а на 9 м. обща храна.  newsm78
Толкова ли много са се променили нещата от тогава?

# 688
  • Мнения: 5 037
Момичета, аз едно време като раждах, давах на дъщеря ми вода от новородена, от 3 месец включих сок ябълка и морков, 4-5 м. пюрета, а на 9 м. обща храна.  newsm78
Толкова ли много са се променили нещата от тогава?
До колкото разбрах -много.Сега май плодовете(ябълка,банан)чак към 9 мес.
Аз лично мисля да кърмя,но точно на поискване,но не и да будя бебо,ако спи само защото са минали 3 часа от последното хранене.За захранването мисля да практикувам както с каката.Да ми е жива и здрава не дели никаква храна(луда е по зелен лук и чесън Shocked) и мога да кажа,че не боледува изобщо.

# 689
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
Виждам, че обсъждате захранването.От това, което съм виждала - всяка майка преценява, кога да спре и кога да захранва.Отделно че преди време бях попаднала на една таблица в която пишеше, че се започва от плодове, на зеленчук и накрая меса.Нещо такова , опитвам се от 5 дена да я намеря - де на лист де в компа в някоя папка ама нещо май съм я затрила. Много беше полезна ама кой да помни преди 3 години.
Относно това, как ще постъпя аз - не знам.Дано мога да кърмя и да имам кърма , пък после ще се образовам.

Общи условия

Активация на акаунт