Ноемврийското човече, ще разкрие цвета на гащите си вече - ТЕМА 3

  • 19 003
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 318
Събота вечерта не съм спала от главоболие. Сутринта се обадих на моя братовчедка, която е невролог и тя ми каза, че от еднократна доза Ибупрофен нищо лошо няма да се случи. Освен това всяко страдание на майката се отразява и на бебето. Та, прочетох листовката, действително пише, че може да се пие при бременност, но в никакъв случай в последните 3 месеца от бременността. Мина ми главата, направо нов човек станах Grinning
Юнакът си го усещам вече доста отчетливо, основно от дясната страна, явно там се е загнездил. Има дни, в които хич не усещам нищо, все едно не съм бременна... не знам при вас как е.
За количка още ми е рано да мисля, в момента съм на вълна море  Mr. Green Ще ходя с половинки бански, но и задължително плажна рокля, че с тези форми не съм за гледане...

# 721
  • Мнения: 2 358
Момичета, имайте предвид, че някой път по-тежките уж колички се бутат в пъти по-лесно от лекичките. Аз имам и лятна количка и от "тежките" (Куини бъз 3) , е мога да ви кажа, че с Куинито ми е много по-удобно да се разхождаме, особено ако не сме в парка.  

# 722
# 723
  • Мнения: 481
Ако взема по-тежка количка, това означава да се закотвя в къщи през целия ден и да не мога да изляза изобщо сама. За мен лично не е опция това, колкото и да ми харесват опредлени моделчета, просто не са за мен.
Shirley-Ann аз пък в ляво го усещам, мноого рядко и много по-слабо в дясно. И аз понякога се чудя какво става, петък и събота например почти не усещах, снощи напомни за себе си отново. Може би, защото все още са прекалено мънички и затова не ги усещаме винаги, не знам  newsm78

# 724
  • Мнения: 490
Точно менструални болки и болки в кръста са при мен контракциите.
Аз бях само на магнезий, но от вчера включих и 3х2 но-шпа между магнезия

Rendence, само да попитам, тъй като аз имам почти непрекъснато менструални болки и усещания, мога ли да приема, че са контакции? Как се установява това? Ще споделя на док следвашия преглед да видим какво ще каже.....

А магнезия как помага за контракциите?

# 725
  • Мнения: 2 358
Магнезия предотвратява мускулните спазми, предписват го обикновено на повечето бременни към 16-та г.с. до края на бременността, за да се предотвратят контракции.
За мен лично тези болки са контракции - с такива болки ми започна и раждането и не съм усещала самото стягане на корема/матката. Сега ми се случва да усетя, но рядко.
Иначе лекарите при преглед би трябвало да установят ако има контракции -  в по-големите седмици ги засича апарата за тонове, а иначе при ехографски преглед бби следвало да се види когато се свива матката от контракция.

# 726
  • Мнения: 628
Здравейте, момичета! Hug
Гледам, че обсъждате количките - за мен е още рано за такава покупка, но и аз се оглеждам вече  Blush Харесала съм си тези два модела, но всъщност идея си нямам какво точно да гледам при избор на количка Rolling Eyes За сефте ще ставам мама и ми е тъмна Индия кое, кога, какво...  Mr. Green

Marsel Elite 3 в 1 Adbor

Adbor S-Line Galiani

Отделно цените на някои модели са направо  Crazy Crazy Crazy Че то някои колички са по-скъпи от лека кола втора ръка  Mr. Green

Друго обаче ми е по-важно сега - докато ви чета и почвам да се чудя  newsm78 - почти всички вече усещате бебето, а при мене никакви симптоми, чак започвам да се притеснявам... А сме горе-долу в едни и същи седмици Thinking

# 727
  • Мнения: 692
DanyV, от посочените, втората ми харесва повече   Peace
Иначе аз също още не усещам още бебето, хем ще ми е второ,но не се притеснявам. Навсякъде пише, че е между 16 и 20 седмица.

# 728
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте, момичета! Hug
Гледам, че обсъждате количките - за мен е още рано за такава покупка, но и аз се оглеждам вече  Blush Харесала съм си тези два модела, но всъщност идея си нямам какво точно да гледам при избор на количка Rolling Eyes За сефте ще ставам мама и ми е тъмна Индия кое, кога, какво...  Mr. Green

Marsel Elite 3 в 1 Adbor

Adbor S-Line Galiani

Отделно цените на някои модели са направо  Crazy Crazy Crazy Че то някои колички са по-скъпи от лека кола втора ръка  Mr. Green

Друго обаче ми е по-важно сега - докато ви чета и почвам да се чудя  newsm78 - почти всички вече усещате бебето, а при мене никакви симптоми, чак започвам да се притеснявам... А сме горе-долу в едни и същи седмици Thinking
И аз съм се спряла за сега на тези двата модела, даже клоня към втория заради едно много сладко светло синьо. Не съм ходила да гледам все още, но доста неща изчетох и като че ли тази би ми паснала най- много. ММ я е видял на живо и много му е харесала. Даже  S-line  сега са намалени с Лабиринт, но и на мен ми се вижда рано още за каквито и да е покупки.

А как ме болят венците на предните зъби и са се подули, че едвам ям. Сега ще пробвам смрадликата дали помага.

# 729
# 730
  • Мнения: 481
DanyV не се притеснявай, че не усещаш все още нищо. И на мен ми е първа бременност, но то зависи доколкото разбрах от това, как е разположена плацентата, праг на чувствителност и т.н. Казват, че едва към края на 5 и началото на 6-тия месец се усещало при първа бременност, но при всеки е различно. Аз усетих още в края на 3-тия месец, просто не бях сигурна какво точно е и даже ме дразнеше усещането в началото. Сега вече е приятно и доста по-отчетливо.

# 731
  • Мнения: 628
DanyV не се притеснявай, че не усещаш все още нищо. И на мен ми е първа бременност, но то зависи доколкото разбрах от това, как е разположена плацентата, праг на чувствителност и т.н. Казват, че едва към края на 5 и началото на 6-тия месец се усещало при първа бременност, но при всеки е различно. Аз усетих още в края на 3-тия месец, просто не бях сигурна какво точно е и даже ме дразнеше усещането в началото. Сега вече е приятно и доста по-отчетливо.

DanyV, от посочените, втората ми харесва повече   Peace
Иначе аз също още не усещам още бебето, хем ще ми е второ,но не се притеснявам. Навсякъде пише, че е между 16 и 20 седмица.
Е, значи всичко е наред Blush И ще се дебнем за първи движения Party
С нетърпение чакам вече за първия ритник Mr. Green

# 732
  • Мнения: 1 318
Аз мисля от 13 г.с. усетих еднократно, дори не вярвах че може да е това. Беше все едно малко червейче ме лази отвътре. Сега си го усещам слабо, но знам че е то. Питах лекаря, каза че е възможно, защото имам висока чувствителност. Но доколкото знам между 18-21 г.с. съвсем отчетливо се усеща.

# 733
  • Мнения: 44
Като четох поста на rendence  за кърменето, все едно се прочетох собствените си неволи, борбата беше голяма, но успяхме до година и 3 месеца да се кърмим Simple Smile А за коластрата - аз до последно нямах нищо от гърдите, а като родих и се оплаках, че нямам кърма, акушерките ми викаха "не се притеснявай, ще дойде кърмата" и аз чакам като месечен цикъл да дойде така, отведнъж, да текне и готово...а то без да слагаш бебето редовно не ставала тази работа, ама кой да ти знае...та после у дома зор докато наваксаме, колко рев съм изревала от инат и от притеснения с тая кърма...но пък после беше много лесно и много приятно за двама ни. Ех, хубави времена бяха  Crazy дай Боже пак да е така ноември месец. На мен ми се ходи на море от февруари, мъжо спортува редовно, та и двамата ще сме във форма - така де, и кръгът е форма  Mr. Green Иначе и азимам болежки и контракции, пия магнезии и но-шпа и се надявам всичко този път да е наред, да избутаме до ноември месец и да се радваме всички на здрави бебчовци!  baby_neutral Весело лято и леки бременности на всички мами   bouquet

# 734

Общи условия

Активация на акаунт