Ноемврийското човече, ще разкрие цвета на гащите си вече - ТЕМА 3

  • 19 012
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Привет, мами! Laughing

Темата със захранването е наистина безкрайно дълга и изпълнена с хиляди противоречия и сблъсъци между мамите..Споделям и аз моя опит с дъщеричката ми, която е на 1 год. - сок дадох на 2,5 месеца и последователно месец след месец въдеждах плодовите пюрета, зеленчуковите, каши, месни... Давах й готови, вкъщи рядко правех.На 9 месеца я записах на кухня и  до сега не е имала възражения с храната, нито проблеми. Алергии нямам, не съм забелязала от определени храни,които употребявам по време на кърмене, тя да реагира остро. Кърмих 8,5 месеца, чиста вода и до сега почти не пие - винаги разредена със сокче. Това е.. За номер 2 може и мааалко да позабавя захранването, наприммер поне след 3-4 месец, но всичко ще зависи и  от бебчо.

Лека вечер от мен! Simple Smile

# 706
  • Мнения: 204
Обещавам да си потърся материалите за кърменето и други интересни например за забелване при момченца  Peace

Аз кърмих до година и половина по-активно, после детенце тръгна на ясла, аз на работа.
Но продължихме да се кърмим сутрин и вечер, после само вечер и така до 2г и половина  Grinning
Накрая му казах, че вече е голям и скоро време ще свърши млякото и ще започне да пие от чаша и нямахме никакви драми при спирането, съответно като е постепенно аз нямах проблеми с гърдите.
Единствената докторка, която ме е поздравила за дългото кърмене беше мамоложката при която отидох след като спрях да кърмя за профилактичен преглед. тя каза, че кърменето над 2 години е най-добрата профилактика на рака на гърдата  Peace
Иначе когато ми се е налагало да ходя някъде на някой рожден ден, концерт или друго, оставях изцедена кърма в шише.


o_fortuna e обяснила чудесно и за коластрата и за размера на гърдите  Peace  и за неприятното отношение на докторите, които при първия проблем прибягват до АМ. Не че има нещо лошо в него, но все пак кърмата е най-естествената и най-добра храна за бебето, тъй като тя винаги е съобразена с индивидуалните му нужди и се променя с възрастта също. Аз например не бях чувала за кърмаческа стачка, тоест когато бебето отказва да суче. На моето му се случи на около 4 месеца и полудях. Но говорих с приятелка, която е консултант по кърмене. Изтърпях няколко дни и всичко се оправи.

Относно подготовка на зърната, не е хубаво да се трият с нищо. Аз предния път в 9-ия месец се мажех с едно кремче на Avent специално за зърна, както и в началото докато кърмех.

MissBlue спокойно   bouquet нормално е при първо дете да се притесняваш. Всичко ще е наред, ще се справиш  Peace Аз в началото бях голяма паника, майка ми я побърквах просто. Но после се научих като ме притеснява нещо да чета и да питам, форума и въобще нета е неизчерпаем източник на информация  Peace

Момичета, които сте болни, желая ви на всичко бързо оздравяване   bouquet, много е ужасно, особено в топлото време, а и без това енергията ни е малко дефицитна в момента

# 707
  • Мнения: 5 037
Някой беше писал за Дактарин-до колкото знам става за бременни.Гела ми го изписаха на 3 ден когато се роди каката.Педито каза да мажа,ако има афти в устата.Само трябва да се внимава,че има опастност от задушаване.
Относно гледането на бебо и аз съм притеснена въпреки,че вече съм минала по този път.С каката сякаш не бях така.Бях по-спокойна,въпреки че нямаше кого да питам(и майка ми и свекърва не проявиха кой знае какво желание да помагат и по-добре),а и нямахме тогава комп.Учих се в движение и действах според ситуацията.Лека и спокойна нощ.

# 708
  • Мнения: 2 358
Кога би трябвало да започне подготвителното отделяне на коластра  newsm78 Някъде четох, че още към 4-тия месец би трябвало да започне да секретират по малко гърдите. Ако няма такова отделяне на коластра преди раждането, има ли опасност изобщо да няма кърма след това  newsm78

При мен нямаше никакви течове, коластра/ кърма ми слезна много трудно някъде на 6-тия ден след раждането. Но с добра организация и често кърмене се преодолява всичко

За ЕБХ аз пробвах в по-лек вариант, Влади се изхождаже в кофа/леген още от 2 месечен, на 6 месеца ползваше гърне, малко по-късно почна да си казва кога му се ходи и малко преди годинка почна да прави бойкот като откакто е на годинка категорично отказва да си свърши работата в тоалетната и прави всичко в памперса. Сега съм поръчала обикновени памучни слипове и минаваме само на тях пък да видим дали ще се справим.


Да не говори, че физиологично жените дето нямат кърма с много малко, всички останали имат.

Абсолютно подкрепям казаното, просто при някои се получава малко по-трудно (като при мен). Има жени, които не успяват да издържат на напрежението и се отказват, но успееш ли да издържиш е 1000 пъти по лесно от следене на часовник, стерилизиране на шишета, ръзмъкване на добавки, ставане по нощите, топлене вода и т.н.
Аз познавам само 1 жена, която нямаше кърма и това се дължеше на аденом на хипофизата.

Бански имам ето такъв http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Wind-2012-hot-sprin … e/1028309072.html . Купих си го след раждането и го ползвах за да водя дребното на плуване. Мисля, че и за сега ще ми е супер, но по-вероятно няма да го ползвам  Joy

За захранването и сокът - още не съм давала сок, не виждам смисъл от него. Яде плодове и пие вода, за какво му е сок.

За забелването- това се прави само в България, в развитите страни никой не го практикува. Всъщност и в България се прави от късните години на миналия век, преди това никой не е пипал да дърпа или каквито и да е други безумия. Забелената пишка трябва само на сексуално активни мъже, за какво им е на бебоците. За да се раждат така, значи има защо. Аз не пипам пишката и съм против всякакви манипулации там, освен в случаите на патологична фимоза. По въпроса за пишката е хубаво да се прочетат статиите на проф. Бранков за фимозата  Wink

Аз от вчера съм с жестоки контракции, ама няма кой да ми гледа малкия та се чудя как да се справям, че не  трябва да го вдигам, ама то не може - нали трябва да му се измие дупе, да все приспи и вси се намира за какво. Вчера в пика на контракциите малкото бебоче почна много да рита, целият ми корем се тресеше, явно му е било много некомфортно

 

# 709
  • Мнения: 72
Добро понеделнишко утро!

Бях се захванала да правя албумче сама, но го омазах и реших да си взема от книжарница:
Скрит текст:
Много е сладичък и нямам търпение да започнем да го попълваме Simple Smile

Днес като гръм от ясно небе осъзнах, че съм забравила да да отида до лабораторията да си пусна камарата с изследвания, които ми назначи док... :X Добре, че сме на преглед чак на 13.06, до тогава ще са готови предполагам  Praynig

Този weekend беше страхотен, открих сезона на банските, но трябва да си взема слънцезащитно кремче с висок фактор за пупката. Петък вечерта водихме бебко на "100 години Левски", мина без инциденти, но едвам издържах до 1ч. през ноща, краката ми доста се подуха и на следващия ден бях като дроб...не нося на купони както преди  Blush

Хубава седмица на всички!

# 710
  • Мнения: 493
Rendence, как разбираш, че имаш контракции? Понеже имам менструални усещания все се чудя....Ти в коя седмица си?

# 711
  • Мнения: 2 358
Точно менструални болки и болки в кръста са при мен контракциите.
Аз бях само на магнезий, но от вчера включих и 3х2 но-шпа между магнезия

# 712
  • Мнения: 481
rendence А през тези 6 дни бебето не се ли хранеше с АМ или просто се дава често да суче, докато слезе кърмата  newsm78

elisika_87 ако са само кръв и урина, стават за един до два дни. Имаш достатъчно време да ги направиш.

Вчера и аз много се изморих от обикалянето из магазините. Харесах си количка, само ще имам нужда от допълнително чувалче за нея, защото ми се струва прекалено лятна. Но за сметка на това е страшно лека, компактна и маневрена, което е много важно за мен, за да мога да си излизам сама на разходки. Някой има ли опит с тази марка и модел

# 713
  • Мнения: 2 358
Кокошинка, хранеше се с АМ, защото иначе нямаше да ни изпишат, тъй като много щеше да спадне на тегло. Сега знам каква ми е била грешката тогава и този път няма да я повторя или поне ще се боря със зъби и нокти да не стане пак така. Проблемът беше, първо, че не ми дадоха бебето веднага след операцията, ами го закърмих 24 часа след това, второ, че в болницата казват през 3 часа време е за хранене и само тогава съм опитвала да му давам да суче преди да му дам АМ и 3-то бебето не спеше при мен, а нощното кърмене е най-важно за лактацията, защото тогава се отделя най-голямо количество пролактин.

Сега искам бебето да засуче веднага след като изплаче (не съм сигурна, че ще се преборя с залегналата практика, но ще направя всичко по силите ми), второ държа бебето да е непрекъснато при мен 24/7 за да мога да му давам са суче пред по малки интервали и по този начин да стимулирам лактацията.

Предния път ми беше ужасно трудно да преминем от АМ само на кърма, изпих една камара чайове, бирена мая, рицинус комунис, наливах се с течности, кърмехме се по 20 часа в денонощието, но успях и след няколко седмици премахнахме напълно дохранването. До към 4-5 месец малкия беше непрекъснато на цица и след това започна да прави по-големи паузи.

# 714
  • Мнения: 692
kokoshinkata, и аз оглеждам вече колички  Laughing
Засега съм се спряла на тази : http://www.abc-design.de/bg/produkti/trikolki/cobra.html
elisika_87, много е сладък дневника  Heart Eyes Откъде го взе? И аз днес бях да дам кръв за кръвна група, и ПКК, както и  урина + стерилна урина (че имам завишени левкоцити в урината от предната седмица и занижени левкоцити и еритроцити в кръвта). По обяд пак кръв за 2 БХС. Освен всички изследвания покрай бременността, отделно на 2 седмици пускам левкоцити на кръвта и на 30 дни за щитовидната, заради проблемите с нея.  Писна ми да ме бодат вече.


# 715
  • Мнения: 172
Лекарката ми предписа магнезии, нутри маг, но сега го видях че цената му е 54 лева, вие какъв магнезиев препарат пиете? Аз освен от време на време докато шофирам да ми се втвърдява корема, иначе не ми се случва.

# 716
  • Мнения: 2 358
kokoshinkata, и аз оглеждам вече колички  Laughing
Засега съм се спряла на тази : http://www.abc-design.de/bg/produkti/trikolki/cobra.html


Моя фаворит, страхотна е, супер удобна и маневрена, чудесен избор !

Лекарката ми предписа магнезии, нутри маг, но сега го видях че цената му е 54 лева, вие какъв магнезиев препарат пиете? Аз освен от време на време докато шофирам да ми се втвърдява корема, иначе не ми се случва.

Магнерич 500 мг. и предишния път и сега това ми предписват

# 717
  • Плевен
  • Мнения: 138
Кокошинка, почти същата на Грако бутах и аз миналата година, като гледам няма много големи разлики с моята, освен цвета. Аз я взех втора употреба, даже може да се каже трета, че беше отгледала две деца вече. Бях много доволна, лека, сгъва се лесно, не скърцаше, минава навсякъде, бебка си спеше вътре без проблем. Но поради прекрасните ни пътища предното колело се счупи и не съм си играла да го оправям, минахме после на колело-триколка и не ползваме вече количка. Но от петте колички, които съм ползвала тази ми беше най-удобна. Само не знам дали е удобна за новородено, може би с порт-бебе, че като гледам няма такъв борд ли как се казва, да не падне бебето. А и от клипа не става ясно как се вози новородено.

# 718
  • Мнения: 481
Irene I и на мен ми харесва тази,но ми е тежка. Аз определено на Грако ще се спра, че имат много хубави цени и много леки. Даже сега като се поразрових видях, че има и още по-лек модел от този, който вчера гледах в магазина.

rendence леле то наистина много сложно и страшно звучи с това кърмене. Аз също се моля да имам кърма и да успея да се справя, това е най-доброто за бебчо.
Ето тази видях сега, още по-лека от предния модел, но я нямаше в наличност в магазина да сравня двата модела.  Имате ли наблюдение, мисля, че един от двата модела ще бъдат със сигурност. Тази сякаш е по-удобна за новородено, има борд и включено чувалче и цената й поне в момента е много близка.

Иначе за предния модел, в магазина ми казаха, че просто трябва да си взема допълнително някакво универсално чувалче за новородено, защото към този модел няма.

# 719
  • Мнения: 692
Ох, и аз мнооооого мислих точно каква да бъде. И тъй като бебетата ни са зимни надделя тази. От комбинираните тази е възможно най - леката, а изолира бебето максимално през студените дни. Аз смятам да изкарвам бебето от възможно най - рано - стига да не вали и духа. Като смятам - около Нова година ще е възможно вече.
Абе с тия колички е пълна лудница!
Иначе на мен фаворит ми е Мutsy Evo  Heart Eyes Ама цената и еееее  ooooh! не мисля че си струва да се дават чак толкова много пари за количка.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 398b9625256a435bc

Общи условия

Активация на акаунт