Домакини 39/ в очакване на лятото

  • 35 816
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 843
И ние бяхме на консултация . Гого е пораснал още повече. Вече е  11 400 и 80 см. Биха му и поредната ваксина и сега следя за температура или други екстри.
Лус, честита годишнина. Поне още толкова да изкарате.
Мони, честито и на ТМ. Да те слуша, радва и обича много.
Вио, браво на момата. Да расте здрава и спокойна.
Ставам, че ще смяням отново памперса.
За всички  Hug

# 31
  • Мнения: 644
Аз седнах малко да си почина.Преди малко заведах Емо на градина.
Смятам да сготвя пилешка каша и да чистя.
Къде се изпокрихте всички?Нещо много мудно върви темата.

# 32
  • Мнения: 99
Eе, писах, писах и заби форума! Нищо, пак ще пиша! Mr. Green

Пиете ли следобедно кафе? Аз това правя. Досега на терасата пак цветята ровичках, е хвана ме манията вече! Докато вървя само в цветарските магазини се бутам, пак накупих още петунии, висящи саксийки за тях, тор, натоварих се като магаре! После и с колата ходих да пазарувам, още тор помъкнах, луда работа! Креми, нийде го няма Текамина, даже и не са го чували тука. Ще потърся и към пазара, там има няколко агроаптеки, дано го намеря.
Браво на бебчетата ви, растат като гъбки! Забравила съм тези вълнения-догодина ще имам аз абитуриент. Като гледам как се празнува, какво ли ме чака и мене! Mr. Green Креми, твоите близнаци и те ли са догодина, набори с моя големия не са ли?
Плами, от Бургас съм, но и Варна много я обичам. Там ми минаха най-готините студентски години, имам много приятели, които останаха да живеят там!
Голям вятър тука, прибрах саксиите, че ще ги обърне. Пия кафето и почвам да готвя пълнени чушки с кайма и ориз!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Полудях с този форум! #Cussing out
Не мога да вляза два дена,не мога да ви открия!
Разгеле!

Смърфи,страхотни снимки,браво!!! Grinning
Сякаш и аз съм била там,снимаш прекрасно,а с мъжа ти сте чудесно семейство!
Благодаря за линкчето.  bouquet

Честита годишнина на Луси!Много още да се обичате!

Браво на Деичка,направо не знам как се оправяш,Вио.Аз с моята маймуна ставам луда.

Ма-ко,как е Шефа?Вече го пиша с главна буква. Grinning

Сега се връщам да ви чета,че два дни нямах бг мама.
Липсвахте ми!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Пък аз си дръпнах "Мисис Даутфайър", ще го изгледам тези дни за пореден път. Simple Smile
Иначе съм на кафе и аз. Ели, много изкушаващи сладки си сервирала, ммм...  Crazy
Хляб правя и супа топчета почвам след малко.  Поръчах за утре мляко.
Като живеехме в Света Троица, по време на баловете беше голяма шумотевица (то и всички самолети, пък около 6 май да не говорим... над нас минаваха на кацане), още повече, че имаше техникум и 2ра английска гимназия около нас.  Сега, тук на село няма такова нещо. Гимназията ни е на 3 мин. пеша, но сме зад и над нея и нищо не рабираме.  Simple Smile

Гушкан чете приказка на тате си в спалнята... слушам и аз тук, от бебефона.  Laughing
Ставам да и' бръкна едно кис. мляко с мюсли.

# 35
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Прибрахме се. Едва го изтраях този концерт, ужас беше  ooooh! Цялата градина накуп, а действието се развива в актовата зала на съседното училище. И половината публика беше много  ooooh!
Морена, приятно забавление с Робин Уилямс.
Славе, добре е шефа, благодаря  Hug
Вио, браво на Дея, все така хубаво да си расте.
Ста ди, Гошко вече голям мъж, браво
Плами, работи, работи, че после екскурзия те чака
Ели, после и твоите цветя да видим
Ставам, че шефа бил гладен. До после

# 36
  • Мнения: 3 841
Привет и от мен! Днес съм на обяд с едното момиче българка, а другото има РД в понеделник и й правя една картичка. Имам идея, ама не знам как да я изпълня. newsm78

Плами - мерси за инфото.  bouquet Като се върна лятото, че потърся какви екскурзии имат до там през есента.

Славче -   bouquet. Ще ти изпратя и албума от НЙ.

Бонболинка - изпращам го и на теб!

Другите няма да споменавам поименно, че 100% ще изтърва някого. Днес ММ пак е на вечеря с колегата си от Германия и аз съм "освободена" от готвене. Но утре сме поканили гости и съм се спряла на рибна вечеря - салата от зеленени с чери домати, авокадо и скариди, киш с пушена сьомга и прясна сьомга на фурна с аспержи и картофи, които са почти като нашите пресни. За десерт ще го мисля, може и да купя нещо. Само че никога не съм правила киш. Намерих хубава рецепта, в която няма заквасена сметана, че тук няма, ама дали ще се справя с тестото?  Thinking Освен това днес трябва да потърся и тавичка за киш, дано да намеря.  Praynig
Ако имате някакви съвети за това кишово тесто, думайте, че да не стане фал. Малко разчитам на късмета на начинаещия!  Wink

Редактирам се, за да честитя на Лус годишнината. Да сте живи и здрави, да се обичате и подкрепяте още мноооого дълги години!



Последна редакция: чт, 15 май 2014, 18:53 от Смърфиетка

# 37
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Привет другарки.Аз пак пържа картофи.
Ели, 97г са, но ще са след 2 години.
Смърфче, хубаво меню си измислила.

# 38
  • Мнения: 3 841
Стой и се чудя как се вади киш от тези тави с накъдрените стени? newsm78 Имам една за кекс с откопчаващи се стени, ама са височки, дали няма да стане в нея?  Thinking Боже, мнооого съм руса.  hahaha

# 39
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
То на киша това му е красотата.Предполагам, че като се намазни и набрашни става работата.

# 40
  • Мнения: 11 622
Добра вечер!!! Днес пак не можех да влизам тук...
Мони да ти е жива и здрава половинката и много да те слуша!!! Детенце да оздравява!
Вио, Стади растат децата!!!
Плами браво на синчето – добре се справя с учението!
Елинор благодаря за кафето и сладките – аз сега си пийвам един английски чай с мляко  Joy, че нещо кръвното ми се е разиграло напоследък...
Морена снощи четох една статия – какви поуки като домакини да вземем от Мисис Даутфайър, та довечера пак ще я потърся да я постна тук.
Ма ко поне Шефа повече няма да репетира  hahaha hahaha hahaha
Смърфи не съм правила киш, но като ти чета менюто ми идва в повече рибата...аз обичам риба, но си мисля, че предястието ще е добре да не е от риба.
Днес пазарувах, даже си намерих бели гуменки за 5 кинта, ама от мъжката секция №42,5  hahaha hahaha hahaha Много съм доволна. Ние ще вечеряме пиле на грил със зелена и бобена салата.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 704
Добър вечер!  Hug
Люда, да сте много щастливи дълги години заедно!

Двадесет години, не е шега работа.

Вио, Ста-ди, прекрасни резултати на децата. Все така да си вървите.  Hug

Креми, дали да пържа картофи??  Mr. Green Купих днес, защото ни спряхте два дни с тези пържени картофи. Днес набързо направих едни кюфтаци от тиквички + млечен сос с копър и това е за вечеря и евентуално пържени картофи.

Ели, взимам си сладка и ще пия едно кафе. Благодаря!  Simple Smile Ели, снощи  прибрах една част от  китките и на стълбите  ги сложих. Бурята щеше да ги помлее. Сега другата една част са под найлоните и някак си се отглеждат. Те за сега са сухи. Но ако скоро време не се оправи времето, няма да може да вървят добре.

Плами, чудесна екскурзия ще направите. Браво!! После да ни качиш и снимчици, ако пожелаеш.  Simple Smile

Моренееее, добре, че те прочетох, че и аз нямам хляб. Ставам да го направя, веднагически, щото....хмм.

Тите, как е гърлото?? Да си здрава, и когато си дойдеш, хайде на лекар да ги маха. Само неприятности и развъждане на бактерии ти причиняват.
Свърших днес работа, дъжд не ме валя, пазарувах и се прибрах, а разбира се, че мушнах ходейки и една пица... Mr. Green Мно`У съм гадна, как ги харесвам тези пици....ммм. не знам.

Смърфи, киш съм правила в форма къдравка  по края. Това му е красотата. Много добре го намасли за да може после да се извади лесно.!!! Нямаш ли спрей за сладкиши...не??? Да си купиш! Върши прекрасна работа, повече от намасляването с четка/пръсти. Прекрасно ти е менюто.

На всички ви...  love001
Ще се видим отново.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 841
Марче - веднагически ще си купя спрей, само че като се върна. Тук само зехтин в спрей съм виждала. Ама до нас има голям магазин за сладкарски неща, ще взема да проверя и там. Wink
Ще ми дадеш ли рецептата за кюфтетата от тиквички?  Praynig
Може пък киша да е само зеленчуков? newsm78 Някой да има рецепта?

# 43
  • София
  • Мнения: 11 704
Марче - веднагически ще си купя спрей, само че като се върна. Тук само зехтин в спрей съм виждала. Ама до нас има голям магазин за сладкарски неща, ще взема да проверя и там. Wink
Ще ми дадеш ли рецептата за кюфтетата от тиквички?  Praynig
Може пък киша да е само зеленчуков? newsm78 Някой да има рецепта?
Зехтин - спрей върши същата работа!!
Скрит текст:
Това ползвам и е перфектен, холандски е. Струва около 10 долара, поне тук, при теб не зная. Според мен това не е масло, а някаква мазнина + нещо си за да не залепя.
Пускам ти рецепта за кюфтаци от тиквички. Всеки може да ме допълва, Валето, Моренка...
Скрит текст:
1.300 кг тиквички. 2 яйца, галета и 1 с.л. брашно,  1 китка магданоз, 1 китка копър, черен пипер, 1 вр. пресен лук.
Тиквичките още от вечерта ги настъргвам на едрото ренде, посолявам и ги поставям в една голяма цедка,  разбърквам и оставям цяла нощ да се изцеждат. На сутринта им прибавям 2 яйца, чер. пипер наситнен магданоз + копър+ вр. пресен лук + галета и брашното,   НО тази смет не трябва да е много суха, така че внимавай с галетата, около 2- 2/12 с.л. Трябва да имат влага за да може да ги задържиш в супената лъжица. Правя ги с шолата за сладолед. Пържа ги в повече олио, без да ги потапям в яйца или да ги панирам. Направо в горещото олио, като ги сложа малко ги натискам отгоре. Готови ги поставям в/у домакинска хартия за да поеме олиото.
Ами това е.
Печа хляб и след това започвам да чистя фурната, че след това агнешко е цялата на мазни пръски.....

# 44
  • София
  • Мнения: 9 857
Марче, жива да си още поне 107 години- аз не знаех, че има такъв спрей.Направооо съм явно много отнесена, нищо че не съм руса. Flutter
Кюфтета от тиквички не правя аз, не знам що, навремето майка ми правеше и едни мазни ми стояха, може би затова. А и нали гледам да не пържа почти никак.
Такава форма за киш ще си купя и аз някой път, то едно ли е , две ли са нещата, дето искам Money. Обаче правя едно много хубаво сладкишче, Марче, мисля, че ти ме светна за него, и то специално ще е по-добре в такава форма, нали.Ей за това иде реч:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200443043056079&se … ype=3&theater

Общи условия

Активация на акаунт