Секцио или нормално раждане

  • 25 912
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 423
Бубе, въобще не е хубаво - ужасно е! Tired

# 61
  • Мнения: 29
Аз родих със секцио, след дълги часове контракции... Исках секцио и без това, а съм и с тесен таз, нямах никакво разкритие, въпреки системите, но никой не ме беше предупредил за болките след това. Бебето ревеше през нощта, а аз ставах по 10 мин, защото първо трябва да седнеш, после бавно да се придвижиш... Абе не беше много приятно, не можеш да отреагираш бързо и ми беше много гадно, че детето ми плаче, а аз ставам толкова време, но това е за кратко. После минава - на 7-мия ден болката е почти никаква и когато се прибереш си не по-малко "трудоспособен" от раждалите по естествен път. Аз сега отново трябва да раждам със секцио и ако ме питаха, бих си го избрала. И двете са болезнени, но няма друг начин Wink

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мен до последно ме мъчиха нормално (10 часа), и буквално в последния момент се наложи секцио (заради едър плод).Много се измъчих, но все пак съм ЗА нормалното раждане, секцио по мед. причини Peace

# 63
  • Мнения: 4 621
Категорично съм за секцио. Родих така преди десет месеца и малко и се чувствах перфектно. Не знам какво е контракция, родилни болки и т.н. След операциата болеше съвсем поносимо и то първия ден, а възстановяването бе изключително бързо Laughing
Каквоти и да решиш - успех и леко раждане!

# 64
  • Мнения: X
Секциото на днешно време е нещо прекрасно.

На петата минута си гушваш бебето /за всички, които считат, че само при нормално раждане можеш да си гушнеш още неизмитото бебенце/.

На 20-ия час станах, раздвижих се и не седнах - обикалях, обгрижвах си бебето, виждах се с роднини и приятели.

На седмият ден ми свалиха конците и се почувствах съвсем добре.

На 18-ия ден свалях и бебе и количка от четвъртия етаж /нямаме асансьор/.

И за всички, които обясняват коооооолко трудно се възстановяваш, искам да ти кажа, че всички родили нормално около мен едва сядаха - аз си правих кръгчета на дупето Mr. Green
При всички имаше някоя баба да помага поне за седмица, аз си гледам детето сама от първия ден.

И се надявам, когато стана на 50г. да не се напикавам при всяко кихане или кашляне Praynig

А и на 35-ия ден правих секс, можеше и по-рно, ама тъкмо ми свършиха лохииите и ми дойде Twisted Evil

# 65
  • Мнения: 1 102
Здравейте,и аз отначало бях решила да родя със секцио.Но в 38-ма седмица внезапно ми се спукаха водите,и като отидох в болницата имах 4 см. разкритие,понеже настоявах за секцио екипа ме чакаше да ме реже,но аз бях яла като прасе,искаха да ми правят промивка на стомаха или епидурална анестезия.Аз отказах и двата варианта,реших да раждам нормално.След 2 часа контракции имах 8 см. разкритие,но главата на бебето не слизаше и сърдечните тонове се влошиха.В 1ч. през ноща ми направиха секцио,(по време на контракциите бях изкарала всичко остомаха) и това си беше.Нямах никакви болки,имах кърма до 8-я месец,къпала съм малкия от първия ден.
Не се стряскай от секциото не е чак толкова страшно.

Общи условия

Активация на акаунт